IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шуменско го правят в Сърбия?!?!?!?!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
    Абе хора, вместо да спорите за глупости, отидете в който и да е голям магазин, вземете едно кенче Шуменско и ще видите - "Произведено в Сърбия" Аз така направих, точка. Очевидно става въпрос само за кеновете. Другата бира си я правят у нас, но явно заводът в Шумен няма линия за кенове.
    мрежа, що си мислиш, че си пиша глупости, колкото да не заспя. вярно, че нивото на форума доста падна - не без любезното участие на платените никове на сегашните ти работодатели, ама хайде да ми намериш един малоумен пост и тогава да си пишем пак - даже ти пратих някога скрипта на рекс, за да не четеш глупости

    Пил съм стъклена бутилка Шуменско, на която пишеше, че е прозиведено в сърбия, полиценз на Карлсберг България. даже съм написал и къде съм я пил, ако позачетеш първоначалния пост. Затова и създадох темата - защото това е болен въпрос за мен. Не може родни, утвурдени марки, да ми се правят в некво забутано село в сърбия и после да ми ги предлагат за български!!!!

    Аз бойкотът, че съм го направил - направил съм го. Не съм чак толкова прост, че да го пускам във фейсбук и прочие бълвочи (даже нямам регистрация), а го пускам тук, защото това е икономически форум и основният ми въпрос е:

    КАКВО Е ЛОГИКАТА ШУМЕНСКО ДА СЕ ПРАВИ НА 600 КМ ОТ СОФИЯ, В НЯКАКВО ТЪПО СЕЛО, ВМЕСТО В БЛАГОЕВГРАД ИЛИ ШУМЕН, ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ, ЧЕ РАЗХОДИТЕ ЗА ЗАПЛАТИ СА ЕДНАКВИ, ИЗХДОНИТЕ СУРОВИНИ СА НА ЕДНАКВА ЦЕНА, ИМАМЕ ПО-НИСЪК КОРПОРАТИВЕН ДАНЪК В БГ И РАЗХОДИТЕ ЗА ТРАНСПОРТ СА В ПЪТИ ПО-НИСКИ?????????????

    ДАНЪК КОРУПЦИЯ И БЮРОКРАЦИЯ ЛИ Е ПРИЧИНАТА????????
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Абе хора, вместо да спорите за глупости, отидете в който и да е голям магазин, вземете едно кенче Шуменско и ще видите - "Произведено в Сърбия" Аз така направих, точка. Очевидно става въпрос само за кеновете. Другата бира си я правят у нас, но явно заводът в Шумен няма линия за кенове.
      He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        Tъй, тъй, поразрових се аз, за да проверя твоята теза и глей какво намерих - Карлсберг има само един завод във Сърбия - намира се в некво село с 5 000 жители, но по-интересното е къде се намира този завод:



        Виждаш ли къде е - на сръбско-хърватската граница, много близо до Унгария. От там до София, е поне 600 км!!!!!

        Сам знаеш колко е разстоянието от Шумен до София, нали? А знаеш ли колко е разстоянието от Благоевград, където също правят Шуменско, до София?

        Та въпросите ми си остават - какво кара Карлсберг да прави българска бира в некво сръбско село на 600 км от София и да го внася, а не в Бг, където има по-ниски данъци, по-нисък (или поне равен) разход за труд и в пъти по-ниски транспосртни разходи? Какво?
        Колега, аз казах "АКО ИМА" завод в Сърбия. Изказах само предположение.
        Не съм знаел дори че има такъв, още по-малко къде се намира.
        А е възможно заводът, основният, да е на хърватската граница и да имат по-малък някъде около нашата граница. Не го твърдя.
        Пък да ти кажа честно: Не пия шуменско. Не ми харесва.

        А относно това, какъв е бизнес климатът в бойковата България... Особено за отношението към чуждите инвеститори, въобще е много дълъг разговор.
        И ще изнерви разни плювачи до такава степен, че ще трябва да си запушвам ушите, тоест да си затворя очите.
        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Ще си правят бирата където искат.

          Вие като не сте лоялни потребители, те няма да се лоялни производители.

          Не може куцо, кьораво и сакато да се нахвърляте на вносната бира от 50 ст. в Кауфланд, а да държите българските марки да са лоялни.

          Както вие си правите сметката за 50 ст., така и производителят ще си прави неговите сметки, ако може да спести некой лев.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
            Аз не мога да разбера защо вече на две страници тече безсмислена дискусия????

            Ами дами и господа, датската фирмата "Карлсберг" е собственик на марката "Шуменско пиво", както и на завода в Шумен, естествено.
            Та ако фирмата "Карлсберг" има завод в Сърбия, тя има пълното право в него да произвежда бира "Шуменско пиво". И при положение, че от София до Сърбия са 60-70 км, то предвид транспортните разходи, няма нищо чудно в София да се продава "Шуменско пиво", произведено в Сърбия. Ще се учудя ако във Варна се продава "Шуменско" от Сърбия, а в София "Шуменско" от Шумен.
            Айде, лека нощ и престанете с безсмислиците
            !
            Tъй, тъй, поразрових се аз, за да проверя твоята теза и глей какво намерих - Карлсберг има само един завод във Сърбия - намира се в некво село с 5 000 жители, но по-интересното е къде се намира този завод:



            Виждаш ли къде е - на сръбско-хърватската граница, много близо до Унгария. От там до София, е поне 600 км!!!!!

            Сам знаеш колко е разстоянието от Шумен до София, нали? А знаеш ли колко е разстоянието от Благоевград, където също правят Шуменско, до София?

            Та въпросите ми си остават - какво кара Карлсберг да прави българска бира в некво сръбско село на 600 км от София и да го внася, а не в Бг, където има по-ниски данъци, по-нисък (или поне равен) разход за труд и в пъти по-ниски транспосртни разходи? Какво?
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Аз не мога да разбера защо вече на две страници тече безсмислена дискусия????

              Ами дами и господа, датската фирмата "Карлсберг" е собственик на марката "Шуменско пиво", както и на завода в Шумен, естествено.
              Та ако фирмата "Карлсберг" има завод в Сърбия, тя има пълното право в него да произвежда бира "Шуменско пиво". И при положение, че от София до Сърбия са 60-70 км, то предвид транспортните разходи, няма нищо чудно в София да се продава "Шуменско пиво", произведено в Сърбия. Ще се учудя ако във Варна се продава "Шуменско" от Сърбия, а в София "Шуменско" от Шумен.
              Айде, лека нощ и престанете с безсмислиците!
              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • не знам къде ви бъркат Шуменското,даже и не чета етикетите,но наскоро влизах в пивоварния завод в Шумен.Работи си..
                Някаква беше затърсила бирена мая за лекарство,че ходих до там да взема,не че раздават бирена мая на всеки...ама
                завода все още си работи.При миналото наводнение плуваха палети с бира по булеварда

                Коментар


                • И какво ,стигаме до това ,че ако не бяхме си разпродали заводите ,малко или много все нещо щеше да се произвежда на местна почва .Що се касае до вината ,за мен по-хубави от българските няма ,да не говорим за ефтините испански ,италиански ,австралийски и какви ли още не боклуци ,които заливат големите вериги .За бирата е същото ,с изключение на някои скъпи чешки ,немски ,холандски и белгийски марки .Че това ,което предлагат Била и Лидл в кутийки за 40-50 ст си е чиста "урина" .Жалко ,че вече Шуменско ,Пиринско и друго на Карлсберг няма да навести хладилника ми .Без да съм от Търново и без да съм заинтересован ,"Болярка" остава една добра българска бира ,макар ,че собствениците на пивоварната не са българи ,все пак се произвежда в страната .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
                    много важно е качеството на корковата тапа
                    Един въпрос-задачка-закачка
                    намерили на Титаник/потънал 1912/ бутилки 30-годишно уиски,Колко години е отлежало уискито към днешна дата.
                    не е отлежало, а е промукана с морска вода пикня с лек дъх на алкохол, който може да се усети само от сомелиер, ама след като е видял преди това чудовището от Лох Нес (т.е. след 10-тата чашка Чивас, пълнолетно, примерно) Божо Агента имаше подобни открития на по 2К години - разни потънали гречки гемийки, превозващи вино и оливие , ама се разбрало какво превозват след аналаизи с мощни микроскопи и т.н. и т.н. , та и това виски ще е такова, ама ще му вземат поне по 10К на бутилка - зер антикварна стойност има
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • много важно е качеството на корковата тапа
                      Един въпрос-задачка-закачка
                      намерили на Титаник/потънал 1912/ бутилки 30-годишно уиски,Колко години е отлежало уискито към днешна дата.
                      http://milom.blog.bg/

                      Коментар


                      • Аз не казвам, че не стават за пиене. И аз бих пил. Казвам, че вече не е вино в смисъла на това, което се подразбира под "вино" и че това за отлежалите вина е мит - да плащаш по 200лв за 50 годишни бутилки е изгъзица. В домашни условия е още по-невъзможно да се направи да старее по "правилния начин".

                        Тук има още по темата и ревюта на някакви български стари вина.

                        Аз имам в един гардероб (тъп начин за съхранение, но преди години там го забутах и така си остана) с някакво от 2004та в дървена кутия (подарък). Чудя се какво ли е станало с него. Скоро ще трябва да разбера. Може да е забавно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                          Откакто Калиакра се премести в Румъния не сме купили НИТО един път повече техен маргарин. Може да купя произведен в други държави, но техния никога. Много им здраве.
                          Защо? Какво не ти харесва в качеството?
                          Според мен си е много добре като качество.
                          А за местенето на производството, това се решава от собственика. След като собственикът се е оръсил някаква сума за да закупи предприятието при приватизацията, това си е негово право. Ако държавата ни не беше разпродала предприятията, тогава някои стоки още щяха да се произвеждат тук.

                          Коментар


                          • Говоря за червени вина като –

                            http://www.esterimarket.com/shop/pro...roducts_id=125

                            http://www.esterimarket.com/shop/pro...roducts_id=166

                            и други от този клас

                            Коментар


                            • Откакто Калиакра се премести в Румъния не сме купили НИТО един път повече техен маргарин. Може да купя произведен в други държави, но техния никога. Много им здраве.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kefal Разгледай мнение
                                Аз бих си купил Шуменско произведено в Сърбия, или на друго място, това не е проблем. Само качеството да е на ниво, защото обикновено бирите произвеждани в БГ не струват.
                                А за Калиакрата не си прав, там качеството след преместването в Румъния дори се подобри според мен. И сега си купуваме от време на време Калиакра (то жената де главно, аз рядко ползвам маргарин).
                                не съм съгласен - като ще купувам наложена българска марка, държа тя да се произвежда в Бг, все пак държа парите ми да си остават в Бг, щото аз моите от тук си ги получвам, а не от чужбина и малко не ми върви глобализма в тази насока. А и никой не може да ме убеди, че в Сърбия правят по-хубава бира от БгВиж, ако изнесат производството в Чехия, Германия или Белгия - да, ама Шумадия - айде, не, мерси. Бойкот.

                                За Калиакра си много в грешка - първо убиха морално бая народ в Добрич и региона, като ги оставиха без работа и второ, явно не си пробвал пресен маргарин от фабриката в Добрич с топъл добруджански хляб - страхотни спомени имам от една ваканция там

                                Като искат да изнасят производствата - молим, ама да не ги кръщават с българските им имена,. щото това си е заблуда отвсякъде, защото купуваш качество и марка, които реално не съществуват. Ако искат да си го кръстят Београдско пиво и да си го продават - който иска, да си го купи, аз не ща, искам Шуменско, ама от Шумен, с чиста вода от Балкана,а не си пикнята на сърбето от Дунава!!!!!!
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X