IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви акции да подаря на внучките за Коледа?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    този ден всъщност може да е доста по-скоро отколкото хората очакват. Преди 15 години да се разгадае целия геном на отделен човек струваше милиарди - сега струва 10000 долара догодина ще струва 3000 долара. Преди 5 години рязането и лепенето на гени в живи същества бе научна фантастика - днес вече е във фаза разработка на лекарства. Само след 20 -30 години като нищо ще можем да си сменяме цвят на кожата, на очите или косата горе долу както сега си сменяме телефоните.

    Аз лично не съм убеден че след 50 години човечеството ще съществува такова каквото го познаваме сега.
    Малка, но съществена поправка - разчетен е геномът....демек подредбата на хромозомните участъци.....
    Много малка част от тях са разгадани....Другите 99 % стоят в резерва и биолозите си нямат идея за какво служат....

    Иначе си прав - изследването на тези участъци от месеци, сега става за минути....

    пп Купи им по един голям шоколад !
    Last edited by 4i40; 27.11.2015, 09:39.

    Коментар


    • Воден ETF - идеята си я откраднах от niki5

      Коментар


      • Първоначално изпратено от diletant Разгледай мнение
        Искам да подаря на двете си внучки малко акции. Не толкова за печалбата, колкото да знаят като пораснат, че пари се намират на много места.
        Преди време им подарих по една акция на Ейпъл. Сега искам още, но други. Дайте съвет какви!
        ПП Внучките и са на 9 и 5 години. Ще имат възможност да разполагат с акциите си чак когато станат на 18 години. Така че търся акции с перспектива.
        акции си купи ти а на внучките купи колело за малката и компютър за голямата или каквото и да е но да е за игра и забавление.Та те са деца и сега им се играе.на 5 години мислиш ли че детето го интересуват акции.Има време ще пораснат и тогава ще им обясниш за кво става въпрос

        Коментар


        • На Дисни. Магията продължава

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Нестле - силно печеливши шоколади с 3% дивидент
            Нестле, я: всички внучки обичат да дъвчат шоколад.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              този ден всъщност може да е доста по-скоро отколкото хората очакват. Преди 15 години да се разгадае целия геном на отделен човек струваше милиарди - сега струва 10000 долара догодина ще струва 3000 долара. Преди 5 години рязането и лепенето на гени в живи същества бе научна фантастика - днес вече е във фаза разработка на лекарства. Само след 20 -30 години като нищо ще можем да си сменяме цвят на кожата, на очите или косата горе долу както сега си сменяме телефоните.

              Аз лично не съм убеден че след 50 години човечеството ще съществува такова каквото го познаваме сега.

              Ъх: защо Майкъл Джексън не доживя този паметен миг?

              Това е чудесно - ще може да преодолеем расизъмът - да няма вече бели хора и черни хора и мръсномургави хора - но всички примерно да станем зелени хора. На ромовете генетически ще бъде изскубнат хъхряшкият ген - или ще бъдат генетически превърнати в бели брезички.

              Ъх, как се размечтах...

              Ще устискам някак още 50 години - после може би ще мога да кажа завинаги сбогом на Мишо и Петърчо
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Това - има логика. Ама и он е сторил хубаво - когато след време другите детенца се хвалят на внучките му: "Ние си имаме моби на Ейпъ-ъ-ъ-ъл !!!" - внучките пък ще отговарят: "Ний пък си имаме АКЦИИ на Ейпъл - бегайте да си купите новия модел, да ни правите оборот !!!"
                Хи, хи! Тъкмо това накарах една от внучките да каже на баща си (сина ми), който има макайър и последния айфон.
                Last edited by diletant; 26.11.2015, 22:46.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от diletant Разгледай мнение
                  Фонд? Има ли такъв? Аз по принцип нямам много вяра на фондовете, но ако има някакъв с подобни бих рискувал.

                  Равновесие, благодаря, видях твоя избор. Но трябва да помисля дали да им взема нещо силно печелившо или да им предизвикам интереса с различни неща. С една дума не искам да им давам риба, а идея за въдица!
                  Нестле - силно печеливши шоколади с 3% дивидент

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    А аз - подобни изкушения - когато хлътна в някоя аптека (ного рядко това). Баси безброй хапчета в примамливи шарени кутийки - и хората пазаруват яко.

                    Аз мисля - някой ден мъдрото човечество ще победи всички болести - но никога няма да се отърве от манията за ядене на хапчета. Слава богу, че засега не ям хапчета... но уважавам мощта на хапчевия бизнес.
                    този ден всъщност може да е доста по-скоро отколкото хората очакват. Преди 15 години да се разгадае целия геном на отделен човек струваше милиарди - сега струва 10000 долара догодина ще струва 3000 долара. Преди 5 години рязането и лепенето на гени в живи същества бе научна фантастика - днес вече е във фаза разработка на лекарства. Само след 20 -30 години като нищо ще можем да си сменяме цвят на кожата, на очите или косата горе долу както сега си сменяме телефоните.

                    Аз лично не съм убеден че след 50 години човечеството ще съществува такова каквото го познаваме сега.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от diletant Разгледай мнение
                      Фонд? Има ли такъв? Аз по принцип нямам много вяра на фондовете, но ако има някакъв с подобни бих рискувал.
                      Със сигурност: например Allianz има биотехнологически, 30% e на плюс тая година - яд ме е - че не се предлага от нашето дъщерно дружество тука - ама е така, щото ръководството не ме слуша.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
                        подари им Албена - сега са евтини , а като бг-компания вероятноста да отидат там поне веднъж на нашето море следващите 10 г е голяма (като семеен и спокоен курорт) - и така ще видят реално на какво са собственици

                        мина, банка, фармация или индустрия не носят позитивна асоциация на човек/дете което не се интересува от пари - за разлика от лятната почивка

                        а и Албеншата много вероятно ще я има след 15-20 г....
                        Това - има логика. Ама и он е сторил хубаво - когато след време другите детенца се хвалят на внучките му: "Ние си имаме моби на Ейпъ-ъ-ъ-ъл !!!" - внучките пък ще отговарят: "Ний пък си имаме АКЦИИ на Ейпъл - бегайте да си купите новия модел, да ни правите оборот !!!"
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Значи - фонд?
                          Фонд? Има ли такъв? Аз по принцип нямам много вяра на фондовете, но ако има някакъв с подобни бих рискувал.

                          Равновесие, благодаря, видях твоя избор. Но трябва да помисля дали да им взема нещо силно печелившо или да им предизвикам интереса с различни неща. С една дума не искам да им давам риба, а идея за въдица!
                          Last edited by diletant; 26.11.2015, 22:37.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            ай шеърс имат един за световна фармация - като ми писне от пазари и все се изкушавам да продам всичко останало и да набутам всичко в него. https://www.ishares.com/us/products/...healthcare-etf
                            А аз - подобни изкушения - когато хлътна в някоя аптека (ного рядко това). Баси безброй хапчета в примамливи шарени кутийки - и хората пазаруват яко.

                            Аз мисля - някой ден мъдрото човечество ще победи всички болести - но никога няма да се отърве от манията за ядене на хапчета. Слава богу, че засега не ям хапчета... но уважавам мощта на хапчевия бизнес.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • подари им Албена - сега са евтини , а като бг-компания вероятноста да отидат там поне веднъж на нашето море следващите 10 г е голяма (като семеен и спокоен курорт) - и така ще видят реално на какво са собственици

                              мина, банка, фармация или индустрия не носят позитивна асоциация на човек/дете което не се интересува от пари - за разлика от лятната почивка

                              а и Албеншата много вероятно ще я има след 15-20 г....
                              "the trend is your friend until the end..."

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Значи - фонд?
                                ай шеърс имат един за световна фармация - като ми писне от пазари и все се изкушавам да продам всичко останало и да набутам всичко в него. https://www.ishares.com/us/products/...healthcare-etf

                                Коментар

                                Working...
                                X