IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви акции да подаря на внучките за Коледа?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
    1000 декара с какво ще ги купиш???
    С неговите няколко десетки хиляди стинки от БФБ портфейла му.
    Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
      Investor AB- сега напарвиха 100 години. Историята им е доста от преди това, започват някъде в края на 18 век. Инвестор АБ е основана след решение на парламента на Швеция да се забрани на банката на семейство Валенберг да инвестира и да изкупува фирми. Инвестор АБ се смята, че има участие в над 35% от икономиката на Швеция. Притежават пряко или косвено дялове в доста фирми като:
      Atlas Copco, ABB, SEB, AstraZeneca, Wärtsilä, Ericsson, Sobi, Electrolux, Nasdaq, Saab, Husqvarna Group.

      За повече инфо:
      https://www.google.com/finance?q=STO...M4qqsQGyvoPgCw
      https://www.investorab.com/

      Погледнете фирмата, заслужава си, следя ги от 4 години.
      +1
      това е точно акцията за дългосрочен подарък

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Земята може да ти я очешат, напук на право и законност. Настаняват се върху и една тумба хъхреци или талибанци и - пиши я бегала. За неБГ - има логика - някъде в южната част на република Саха - и аз бих купил около 1000 декара.
        1000 декара с какво ще ги купиш???

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          + 638 214

          Ного добре за акции, които да се държат дълго-дълго, без да се бутат. Ако има готовност да се бутат, бих препоръчал Lukoil, Total, BP, Gazprom. Просто слузта и газчицата още немалко години ще бъдат стратегически и - така да се каже - кръвчицата на икономиката на света.
          отново не си в час с бъдещето

          Коментар


          • Тази тема се пуска винаги около нова година и коледа. При мен извадиха шоколадовите дядомразовци, вие извадихте темата за внучките и акциите

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
              а имаш ли и кой от двата вида акции?
              Не. Ставаше въпрос за внучките, не за мен.
              “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

              Коментар


              • Първоначално изпратено от stanis Разгледай мнение
                Не знам защо всички го насочвате към акции злато и т,н. Аз бих инвестирал в земеделска земя /плодородна надморска височина над 1000 м. /евентуално затопляне - разтапяне на ледници и т.н./ но не в БГ защото според мен след 20 г. тук ще бъде центъра на сахара. Доходност от земята можеш да осигуриш, и най-важното каквато и криза да дойде вложението ти остава.
                Земята може да ти я очешат, напук на право и законност. Настаняват се върху и една тумба хъхреци или талибанци и - пиши я бегала. За неБГ - има логика - някъде в южната част на република Саха - и аз бих купил около 1000 декара.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение
                  За мен най-добрите компании в които да се инвестира( а те не са много), са J&J, Procter&Gamble, Nestle, може би хенкел и лореал. Всяка една от тях е високо диверсифицирана в пазарно наложени брандове и продукти, световно наложени, освен това компании с близо 100 години история.
                  + 638 214

                  Ного добре за акции, които да се държат дълго-дълго, без да се бутат. Ако има готовност да се бутат, бих препоръчал Lukoil, Total, BP, Gazprom. Просто слузта и газчицата още немалко години ще бъдат стратегически и - така да се каже - кръвчицата на икономиката на света.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
                    ....
                    https://www.google.com/finance?q=STO...M4qqsQGyvoPgCw
                    https://www.investorab.com/

                    Погледнете фирмата, заслужава си, следя ги от 4 години.
                    а имаш ли и кой от двата вида акции?
                    “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение
                      За мен най-добрите компании в които да се инвестира( а те не са много), са J&J, Procter&Gamble, Nestle, може би хенкел и лореал. Всяка една от тях е високо диверсифицирана в пазарно наложени брандове и продукти, световно наложени, освен това компании с близо 100 години история.
                      Investor AB- сега напарвиха 100 години. Историята им е доста от преди това, започват някъде в края на 18 век. Инвестор АБ е основана след решение на парламента на Швеция да се забрани на банката на семейство Валенберг да инвестира и да изкупува фирми. Инвестор АБ се смята, че има участие в над 35% от икономиката на Швеция. Притежават пряко или косвено дялове в доста фирми като:
                      Atlas Copco, ABB, SEB, AstraZeneca, Wärtsilä, Ericsson, Sobi, Electrolux, Nasdaq, Saab, Husqvarna Group.

                      За повече инфо:
                      https://www.google.com/finance?q=STO...M4qqsQGyvoPgCw
                      https://www.investorab.com/

                      Погледнете фирмата, заслужава си, следя ги от 4 години.
                      “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от diletant Разгледай мнение
                        Искам да подаря на двете си внучки малко акции. Не толкова за печалбата, колкото да знаят като пораснат, че пари се намират на много места.
                        Преди време им подарих по една акция на Ейпъл. Сега искам още, но други. Дайте съвет какви!
                        ПП Внучките и са на 9 и 5 години. Ще имат възможност да разполагат с акциите си чак когато станат на 18 години. Така че търся акции с перспектива.
                        За мен най-добрите компании в които да се инвестира( а те не са много), са J&J, Procter&Gamble, Nestle, може би хенкел и лореал. Всяка една от тях е високо диверсифицирана в пазарно наложени брандове и продукти, световно наложени, освен това компании с близо 100 години история.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                          ами защото самият той попита за "етф или нещо от сорта"
                          така е, точно така съм си формулирал въпроса
                          Земята - ами мислил съм я, но и там е малко тегаво - климатични промени, Натура, излъже те някой нотариус и ти я откраднат, спрат субсидиите, шистов газ и други замърсявания и т.н. Лично мнение. Като се замисля моите деди колко пари са дали за земя, а сега са буренаци/откраднате по време на връщането на земята на село от поземлените комисии, с прекарани линии по тях (обезшетени със смешни компенсаторки) и т.н., и т.н. Е, тази, дето е в рамките на градовете добре се отплати, но другата....
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от stanis Разгледай мнение
                            Не знам защо всички го насочвате към акции злато и т,н. Аз бих инвестирал в земеделска земя /плодородна надморска височина над 1000 м. /евентуално затопляне - разтапяне на ледници и т.н./ но не в БГ защото според мен след 20 г. тук ще бъде центъра на сахара. Доходност от земята можеш да осигуриш, и най-важното каквато и криза да дойде вложението ти остава.
                            ами защото самият той попита за "етф или нещо от сорта"
                            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                            Коментар


                            • Не знам защо всички го насочвате към акции злато и т,н. Аз бих инвестирал в земеделска земя /плодородна надморска височина над 1000 м. /евентуално затопляне - разтапяне на ледници и т.н./ но не в БГ защото според мен след 20 г. тук ще бъде центъра на сахара. Доходност от земята можеш да осигуриш, и най-важното каквато и криза да дойде вложението ти остава.

                              Коментар


                              • прави впе4атление силното иzкривйаване кам USA. това а zастото пове4ето рупат само англииски и не вигждат по надале4е.

                                това води до системати4ни рискове в портфолиото колко и да е диверсифиzирано.

                                препора4вам един фонд като примеска (convertibles), zастото има ка4есвата на equity и вав волатинли фаzи се дажи като бонд.

                                отделно small caps е zадалжителен.

                                както писах и преди, Water ETF, Food and Beverages ETF.

                                Отеделни акции USA:

                                CHD, CVS, DHR, MMM, MO, PM, TIF, WM, VFC

                                Отеделни акции Europa:

                                Frisenius, виж внимателно компоzицците на SDAX, MDAX.

                                ако ти требват по конкретни hard facts, ли4ни

                                Коментар

                                Working...
                                X