IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви акции да подаря на внучките за Коледа?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
    Можеш да направиш следното. Съобразно възрастта, купуваш акции.

    Сега можеш да започнеш с акции на P&G заради памперсите, които консумират.
    По късно ще почнат с филмчетата на Дисни,
    После ще искат Кока Кола и Шоколад
    После МакДоналдс
    Към 14г вече и за Виктория Сикрет се замисляш и те така
    ами не искам - искам нещо, което да купя сега и да забравя, като естествено ликвидирам всякаква флуктуация, доколкото е възможно. Не ми се рпави на трейдър с тяхното си, достатъчно ми е играта с моето си Затова и търся по-скоро ЕТФ някакъв, тъй като отделна акция си е рисково за 20 годишен период. По-надолу имаше едни водни ЕТФ-и или храна, защото дългосрочно това е нещото, което е дефицит. Бионика и фармация - да, към днешна гледна точка, но след 20 години, знам ли? Аз и не търся някакъв стартъп като фейсбук преди 20 години или когато там е основан, а нещо, което да се изплаща и най-вече да е сигурно в годините, които предстоят, и, поне за мен, са достатъчно мътни.

    Здравко, мерси, ще погледна и твоите предложения - на първо четене изглеждат доста интересни.

    Ценето и пипбел, ще погледна и вашите, но съм малко резервиран, знам ли, някакси не ми се струват стабилни за толкова дълъг период.

    Импе, нумизматика вече съм им взел - имат си златен лев и Гошо, може да се змисля и за Азбуката + Груцката Олимпиада или стандартни монетки тип Филхармония, но благодаря за мнението.
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      шило в торба не стои, то затова и искам еднократно сега и да забравя
      Иначе мерсаж за инфото, ще прегледам и скачам.
      Можеш да направиш следното. Съобразно възрастта, купуваш акции.

      Сега можеш да започнеш с акции на P&G заради памперсите, които консумират.
      По късно ще почнат с филмчетата на Дисни,
      После ще искат Кока Кола и Шоколад
      После МакДоналдс
      Към 14г вече и за Виктория Сикрет се замисляш и те така

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        Хайде да повдигна малко темата - трябва да купя нещо за децата ми, което е с хоризонт 20 години - ясно, ще им купя малко злато, но останалото искам да сложа в ЕТФ или нещо от сорта. Сумата е 20К евро - не е нещо особено, но все пак е старт за тях, с идеята един ден да им плати обучението. Нямам проблем със закупуването на сащиански инструменти - имам много близък човек там, така че ми е все тая каква акция/етф ще ми предложите, ще мога да я закупя. Всякакви предложения са уелкъм
        Виж аз какво направих миналия месец за двете дъщери и се надявам да е дългосрочно. Купих това :
        Schroder ISF European Dividend Maximiser EUR A1 Di и това Schroder ISF Global Diversified Growth EUR A1 Acc . Като от единия ще добавям дялове за по 100лв. всеки месец, а другия е дивидентен и изплаща на всеки три месеца, като дивидентите съм ги заявил да се акумулират пак в дялове.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
          за мен тези са интересни:
          iShares MSCI All Country World Minimum Volatility ETF има ниска бета и стандартно отклонение, разпределя дивидент, разходите до 2018 са 0.20% после стават 0.33%
          или
          iShares Core S&P Small-Cap ETF по-ниски такси от горния и по-дълга история
          може и нещо в корпоративни или общински облигации да разгледаш
          VEU на Вангард е по добрия избор за мене, за света като цяло без щатите.
          0.14% такса и над 3% дивидент.
          За уса - биотехите са с най голям иновативно растежен потенциал и измежду най ударените от пазара, съответно и най сгодни откъм риск/профит за купуване сега.
          Аз бих заложил на цефа HQH като прокси за IBB.
          Комбинацията между двете ти дава солиден >6% текущ дивидент.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
            затова има ли някаква статистика черно на бяло, защото процентите са големи ама чакаш години докато се появи следващия кандидат инвеститор и като разгледаш средногодишната доходност май няма да са толкова впечатляващи...
            E, статистика на вторичен пазар: трудно. Но фактите са си факти.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              .... Нумизматиката е по-силна инвестиция от простото златце.
              затова има ли някаква статистика черно на бяло, защото процентите са големи ама чакаш години докато се появи следващия кандидат инвеститор и като разгледаш средногодишната доходност май няма да са толкова впечатляващи...
              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                Хайде да повдигна малко темата - трябва да купя нещо за децата ми, което е с хоризонт 20 години - ясно, ще им купя малко злато, но останалото искам да сложа в ЕТФ или нещо от сорта. Сумата е 20К евро - не е нещо особено, но все пак е старт за тях, с идеята един ден да им плати обучението. Нямам проблем със закупуването на сащиански инструменти - имам много близък човек там, така че ми е все тая каква акция/етф ще ми предложите, ще мога да я закупя. Всякакви предложения са уелкъм
                за мен тези са интересни:
                iShares MSCI All Country World Minimum Volatility ETF има ниска бета и стандартно отклонение, разпределя дивидент, разходите до 2018 са 0.20% после стават 0.33%
                или
                iShares Core S&P Small-Cap ETF по-ниски такси от горния и по-дълга история
                може и нещо в корпоративни или общински облигации да разгледаш
                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  Хайде да повдигна малко темата - трябва да купя нещо за децата ми, което е с хоризонт 20 години - ясно, ще им купя малко злато, но останалото искам да сложа в ЕТФ или нещо от сорта. Сумата е 20К евро - не е нещо особено, но все пак е старт за тях, с идеята един ден да им плати обучението. Нямам проблем със закупуването на сащиански инструменти - имам много близък човек там, така че ми е все тая каква акция/етф ще ми предложите, ще мога да я закупя. Всякакви предложения са уелкъм
                  Хльъх - знаеш какво бих ти препоръчал професионално: набор фондове с широка диверсификация, със смяна на рисковият профил отвреме-навреме при нужда - за по-сосна доходност - с удоволствие ще те консултирам, ако искаш. В този продукт тури около 7 Б. Други 6 Б инвестирай директно, сам. Останалите 7 Б тури в златце, ама не просто инвестиционно златце, но нумизматика - и там мога да ти съдействам. Нумизматиката е по-силна инвестиция от простото златце.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                    Близкият човек в САЩ, само ще ти навлече данъци. Поне към момента.
                    Иначе предложение - нямам
                    Хубаво си го измислил иначе още от раждането. 20000 кинта и по 200 всеки месец си стават цифра за 20 години. Няма да ти се наложи спешно изваждане от пари, както на мен след година-три.
                    Хващаш един брокер и откриваш акаунт. Ама, не знам шило в торба стои ли
                    Да не станеш трейдър
                    Разгледай си секторните ЕТФ-и. Ако харесаш сектор - скачай
                    http://etfdb.com/type/sector/all/
                    шило в торба не стои, то затова и искам еднократно сега и да забравя
                    Иначе мерсаж за инфото, ще прегледам и скачам.

                    Викториа'с сикрет също изглежда добре, но знам ли, ако се появят джихадисти Макар че в Дубай мангалките си носят гащите под бурката, пък и магазините за бельо там си бяха фул
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                      Близкият човек в САЩ, само ще ти навлече данъци. Поне към момента.
                      Иначе предложение - нямам
                      Хубаво си го измислил иначе още от раждането. 20000 кинта и по 200 всеки месец си стават цифра за 20 години. Няма да ти се наложи спешно изваждане от пари, както на мен след година-три.
                      Хващаш един брокер и откриваш акаунт. Ама, не знам шило в торба стои ли
                      Да не станеш трейдър
                      Разгледай си секторните ЕТФ-и. Ако харесаш сектор - скачай
                      http://etfdb.com/type/sector/all/
                      Подари им шоколад

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        Хайде да повдигна малко темата - трябва да купя нещо за децата ми, което е с хоризонт 20 години - ясно, ще им купя малко злато, но останалото искам да сложа в ЕТФ или нещо от сорта. Сумата е 20К евро - не е нещо особено, но все пак е старт за тях, с идеята един ден да им плати обучението. Нямам проблем със закупуването на сащиански инструменти - имам много близък човек там, така че ми е все тая каква акция/етф ще ми предложите, ще мога да я закупя. Всякакви предложения са уелкъм
                        Близкият човек в САЩ, само ще ти навлече данъци. Поне към момента.
                        Иначе предложение - нямам
                        Хубаво си го измислил иначе още от раждането. 20000 кинта и по 200 всеки месец си стават цифра за 20 години. Няма да ти се наложи спешно изваждане от пари, както на мен след година-три.
                        Хващаш един брокер и откриваш акаунт. Ама, не знам шило в торба стои ли
                        Да не станеш трейдър
                        Разгледай си секторните ЕТФ-и. Ако харесаш сектор - скачай
                        http://etfdb.com/type/sector/all/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          Хайде да повдигна малко темата - трябва да купя нещо за децата ми, което е с хоризонт 20 години - ясно, ще им купя малко злато, но останалото искам да сложа в ЕТФ или нещо от сорта. Сумата е 20К евро - не е нещо особено, но все пак е старт за тях, с идеята един ден да им плати обучението. Нямам проблем със закупуването на сащиански инструменти - имам много близък човек там, така че ми е все тая каква акция/етф ще ми предложите, ще мога да я закупя. Всякакви предложения са уелкъм
                          Като гледам апетитния аватар на Грую ми иде да ти препоръчам Limited Brands. Те са собственици на Victoria's Secret и пасват добре на внучките ти А и това е качествена компания. Леко скъпичка, но това няма значение за 15 годишно държане.

                          Коментар


                          • Хайде да повдигна малко темата - трябва да купя нещо за децата ми, което е с хоризонт 20 години - ясно, ще им купя малко злато, но останалото искам да сложа в ЕТФ или нещо от сорта. Сумата е 20К евро - не е нещо особено, но все пак е старт за тях, с идеята един ден да им плати обучението. Нямам проблем със закупуването на сащиански инструменти - имам много близък човек там, така че ми е все тая каква акция/етф ще ми предложите, ще мога да я закупя. Всякакви предложения са уелкъм
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Поредната безсмислена тема имаща за цел от разни платени играчи да излиза напред и да "разкарва" найстина важните и интересни теми. Еми айде секи да си пусне аз какви акции ще подаря на баба си, стринка си, съседа ми. Внучките му били на 5 години той акции щял да им подарява , Направо семшна работа. Поне тия които ви плащат да измислят и по-интересни теми

                              Коментар


                              • Подари им по една златна акция

                                Коментар

                                Working...
                                X