IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви акции да подаря на внучките за Коледа?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Купи на внучката ти няколко наполеона и и обясни че това са истински пари

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Не мисля, че хората някога ще спрат да смучат кока кола, камо ли да дъвчат шоколадчета. това би означавало, че хората тотално са се извратили и са загубили човешката си същност.
      Ейпъл се държи повече от успешно - но съм съгласен, че трябва да бъдат наблюдавани, ако човек си е купил Ябълчици.
      Но има, има компании, които - почти сигурно - и след 20 години могъщи ще бъдат. Проктър и Гембъл напримерно - защо не? Аз - то се знае: вярвам също така на Алианц. А не е ли вариант - дял от публично търгуван фонд? Все пак той се управлява активно от компетентни хора и има вътрешна диверсификация.
      Напримерно: http://en.boerse-frankfurt.de/funds/...obal---A---EUR

      Скъпичък е - ама - мисля повече сигурност, отколкото инвестиция в ЕДНА акция.
      По принцип, ок супер е да се прави това аз съм за такъв вид подаръци, но да се правят на зряла възраст и поне с малко познания(децата да имат познания), защото вместо да осребря 20 000 лева преди 5 години сега имам 1300 лева в акции на Петрол , дето по-добре да ги държа за спомен отколкото да ги продавам на тази цена. Епъл навлизат в сегменти , където не мисля , че им е мястото. Да кока кола се пие, но до преди 1 месец работех в ресторант във Великобритания, от всички напитки най-малко се купуваше Кока Кола, предпочитат Пепси, Танго, Оазис и някакви други неща. Колата се задържаше най-много в хладилника, а и е сравнително по-скъпа от Пепси. Аз смятам, че компании с роботика в следващите години ще направят голям растеж, а за Алианц да стабилни са , но последният ми проект беше на доверието във финансовият сектор и резултатите не бяха много добри, излизат нови неща на пазара и там трябва да се следи и внимава, много повече контрол и регулация и не съм сигурен дали финансовите институции ще се оправят. Сега смятат да разделят гигантите с трилиони активи на малки парчета, а и Базел 3 също ще окаже влияние с новите изисквания за капитала. Смятам, че в момента има огромна бомба със закъснител във финансовият сектор, защото правят същите неща и няма никаква промяна от 2006, факт е , че финансови трусове има на около 10 години и имам едно наум.
      Last edited by Econlav; 24.12.2015, 13:11.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
        Баси темата!
        Що за човек ще иска да подари на внучките си безналични акции?
        Ще им даде разписка от Централния депозитар?
        Много ще са щастливи, наистина.
        Абе има смартфони, таблети или ако са по-малки има кукли.... кви акции?
        Мили ми Гиговчо! На света има три вида хора. Първите разбират!. Вторите - с малко обяснения. Третите са "гиговчета"!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Econlav Разгледай мнение
          Аз имам акции на Петрол от 1996, тогава съм бил на една година. Представи си сметка , колко гадно се почувствах, когато разбрах, че 2009 са били над 10 лева. Сега не струват нищо. В момента не съм сигурен, че Епъл могат да направят нещо кой знае какво при положение, че конкуренцията в пазара на смартфони става огромна и имат спад на продажбите. Та за Кока кола смятам, че са достигнали максималния пазарен дял и напоследък виждам намаляващ интерес към напитките им в Европа. За нестле нямам наблюдения, но силната агитация към здравословно хранене обръща призмата на тези две компании. Да не стане малко като с Петрол.
          Не мисля, че хората някога ще спрат да смучат кока кола, камо ли да дъвчат шоколадчета. това би означавало, че хората тотално са се извратили и са загубили човешката си същност.
          Ейпъл се държи повече от успешно - но съм съгласен, че трябва да бъдат наблюдавани, ако човек си е купил Ябълчици.
          Но има, има компании, които - почти сигурно - и след 20 години могъщи ще бъдат. Проктър и Гембъл напримерно - защо не? Аз - то се знае: вярвам също така на Алианц. А не е ли вариант - дял от публично търгуван фонд? Все пак той се управлява активно от компетентни хора и има вътрешна диверсификация.
          Напримерно: http://en.boerse-frankfurt.de/funds/...obal---A---EUR

          Скъпичък е - ама - мисля повече сигурност, отколкото инвестиция в ЕДНА акция.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Много хубава тема! Моето мнение е Дойче банк.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от diletant Разгледай мнение
              Ако двете ми внучки видят на улицата човек говорещ по айфон, ближещ сладолед нестле и пиещ кока кола, ще бъдат доволни!

              Весела Коледа на всички от форума!

              ПП Дори и за Амстердамката! Специално!
              Аз имам акции на Петрол от 1996, тогава съм бил на една година. Представи си сметка , колко гадно се почувствах, когато разбрах, че 2009 са били над 10 лева. Сега не струват нищо. В момента не съм сигурен, че Епъл могат да направят нещо кой знае какво при положение, че конкуренцията в пазара на смартфони става огромна и имат спад на продажбите. Та за Кока кола смятам, че са достигнали максималния пазарен дял и напоследък виждам намаляващ интерес към напитките им в Европа. За нестле нямам наблюдения, но силната агитация към здравословно хранене обръща призмата на тези две компании. Да не стане малко като с Петрол.

              Коментар


              • Баси темата!
                Що за човек ще иска да подари на внучките си безналични акции?
                Ще им даде разписка от Централния депозитар?
                Много ще са щастливи, наистина.
                Абе има смартфони, таблети или ако са по-малки има кукли.... кви акции?
                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Не им давай риба!

                  Научи ги да ЛОВЯТ риба!

                  Друго не е необходимо, освен малко лакомства и играчки...
                  "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

                  Коментар


                  • Ако двете ми внучки видят на улицата човек говорещ по айфон, ближещ сладолед нестле и пиещ кока кола, ще бъдат доволни!

                    Весела Коледа на всички от форума!

                    ПП Дори и за Амстердамката! Специално!
                    Last edited by diletant; 23.12.2015, 21:38.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marto76 Разгледай мнение
                      Защо не и акции на българското дружество "Петрол"?
                      Ако искаш да станат юристи - задължително!
                      Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                      Коментар


                      • Подари й образование, по-добра дългосрочна инвестиция няма.

                        това май го бях писал вече някъде из форума...

                        Коментар


                        • Защо не и акции на българското дружество "Петрол"?

                          Коментар


                          • Sviloza

                            Коментар


                            • Moody's. Агенциите за кредитен рейтинг за "вечни" и доста печеливши. Лошото е, че се търгуват скъпичко.

                              Почти нямам съмнение, че и Nike ще са между живите и проспериращите след 20 години.

                              Disney не е лошо като идея, но там стават едни неща с Netflix и нещата не са съвсем ясни. Не че Disney ще изчезнат, но има една въпросителна дали няма бъдат избутани от някои сочни сегменти на медийния пазар.

                              Henkel мисля, ще прогресира и след 20г. Но и те са хипер скъпи в момента.

                              Home Depot - друга "вечна" компания, вечно просперираща. Но същата работа - много скъпа.

                              Коментар


                              • Според мен абсолютизирваш твърде ного две неща - едното в положителен, другото - в отрицателен план.

                                Земята също носи рискове (говорил ного пъти за това), а златцето тоже е сигурен актив - но: нумизматическо, а не инвестиционно златце. Предпочитам моят Златен кинт, пред три декара от твоята земица.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X