IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви акции да подаря на внучките за Коледа?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    И аз съм се замислял над въпроса какво бих могъл да държа много дългосрочно и да не го мисля много , та дори и да посъветвам синовете си в какво да си слагат излишните пари.

    За момента клоня към това :

    1. PJP - чудесен етф със супер компании, от здравето по ценно няма, а и иновациите и демографията са на негова страна....неслучайно бие спайчо като тъпан от доста години
    Една от любимите ми позиции, номер 2 по големина след гилиъд

    2.QQQX - никога не можеш със сигурност да предвидиш кой какво кога и как при технологиите, но при всички случай технологичния прогрес ще се ускорява, а тези които най вероятно ще са водещите при него са представени добре в този цеф с нелоша сосна диви доходност от над 7%

    3. За хедж на горните 2 - бг земеделска земя, имам немалко през Атера, а и наследствена такава.
    Земята е един от най добре запазващите стойността на парите активи, при това с текуща доходност.
    Злато не ми трябва.

    Общо се получава нелошо концентрирано пф от само 3 позиции с прилична 5% дивидентна доходност, която подлежи на реинвестиране ежегодно.
    +1

    Коментар


    • И аз съм се замислял над въпроса какво бих могъл да държа много дългосрочно и да не го мисля много , та дори и да посъветвам синовете си в какво да си слагат излишните пари.

      За момента клоня към това :

      1. PJP - чудесен етф със супер компании, от здравето по ценно няма, а и иновациите и демографията са на негова страна....неслучайно бие спайчо като тъпан от доста години
      Една от любимите ми позиции, номер 2 по големина след гилиъд

      2.QQQX - никога не можеш със сигурност да предвидиш кой какво кога и как при технологиите, но при всички случай технологичния прогрес ще се ускорява, а тези които най вероятно ще са водещите при него са представени добре в този цеф с нелоша сосна диви доходност от над 7%

      3. За хедж на горните 2 - бг земеделска земя, имам немалко през Атера, а и наследствена такава.
      Земята е един от най добре запазващите стойността на парите активи, при това с текуща доходност.
      Злато не ми трябва.

      Общо се получава нелошо концентрирано пф от само 3 позиции с прилична 5% дивидентна доходност, която подлежи на реинвестиране ежегодно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
        да това е една от добрите ми идеи (момента zа самореклама: таz година са просто 90% хахах).

        като цело не е нужно да се прават много расаждениа по темата

        1) ETF Food & Beverages (forever)
        2) ETF Water (if new technology kick in, you might need to sale but low risk)
        3) ETF specilaised on demographical trends (в Германиа има един, които инвестира в компани сварzан с третата ваzраст итн)


        никакви valuation measures не ти требват. просто целта е да се гледат далгосро4ни трендове, които просто не могат да бадат иzбегнати.

        отделни акции не са необходими zа един среден ретаил инвестор беz поглед на паzара.

        на това место: мерси на вси4ки които ми писаха и харесват моите идеи. впе4атлен сам 4е има хора които само 4етат и имам доборо и малко по раzли4но мислене.

        с един приателе живот и zдраве може да направим беzплатен семинар zа комодити маркет и техната враzка с екути и кредит в Пловди преz Маи, ако поzволи календара ни. сте се радвам да се видим.

        до следвастата година и весели праzници
        Весели празници

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Шансът Бъфет да е между живите след 20 години е минимален - а как ще се управлява бъркшир след него е загадка.

          Пък и една акция на бъркшир струва майка си баща си.
          Значи, имат стратегия за след Бъфет. Най-вероятно и след него успешната дейност ще продължи, като Бъфет каза, че ако спрат да могат да намират добри бизнеси, ще започнат с парите да плащат дивиденти или ще има обратни изкупувания.

          Всеки може да инвестира в Бъркшир - акциите им клас B в момента са около 135долара. Ето линк

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
            На какво изследване бе равновесен, на какво ?
            На хромозомен участък ли, на доказване на бащинство ли, на ...десетки други проблеми по генома.....
            Пускаш в мрежата "секвенатор" и папагалстваш....

            От машина до машина има разлика като между ЗАЗ и Мерцедес......

            Ти ставаш втори готвач....
            Сам пишеш , че не разбираш много, но за сметка на това пишеш още по- много.....
            На пълен геном. Е това им е в отчетите на компаниите. И цените са за най-новите им машини. При старите цената е доста по-висока.

            P.s. това че не разбирам от самата наука - не означава че не мога да прочета едни годишни отчети на хора дето ги правят тези неща и да прочета няколко анализа на други хора, които може и те да не разбират но ще разберат ако хората дето ги пишат отчетите лъжат

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 888 Разгледай мнение
              Воден ETF - идеята си я откраднах от niki5
              да това е една от добрите ми идеи (момента zа самореклама: таz година са просто 90% хахах).

              като цело не е нужно да се прават много расаждениа по темата

              1) ETF Food & Beverages (forever)
              2) ETF Water (if new technology kick in, you might need to sale but low risk)
              3) ETF specilaised on demographical trends (в Германиа има един, които инвестира в компани сварzан с третата ваzраст итн)


              никакви valuation measures не ти требват. просто целта е да се гледат далгосро4ни трендове, които просто не могат да бадат иzбегнати.

              отделни акции не са необходими zа един среден ретаил инвестор беz поглед на паzара.

              на това место: мерси на вси4ки които ми писаха и харесват моите идеи. впе4атлен сам 4е има хора които само 4етат и имам доборо и малко по раzли4но мислене.

              с един приателе живот и zдраве може да направим беzплатен семинар zа комодити маркет и техната враzка с екути и кредит в Пловди преz Маи, ако поzволи календара ни. сте се радвам да се видим.

              до следвастата година и весели праzници

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Илюмина дават 10000 че им е цената. Пасифик биосайнс сега казват че ще го свалят на 3000 - това на изследване.

                на машината към 250 бона

                На какво изследване бе равновесен, на какво ?
                На хромозомен участък ли, на доказване на бащинство ли, на ...десетки други проблеми по генома.....
                Пускаш в мрежата "секвенатор" и папагалстваш....

                От машина до машина има разлика като между ЗАЗ и Мерцедес......

                Ти ставаш втори готвач....
                Сам пишеш , че не разбираш много, но за сметка на това пишеш още по- много.....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                  Стига с тези 10 К долари.....и бла-бла уйкипедия....
                  Цената на един секвенатор беше милиони, сега е няколко по 10 К..
                  Цената на едно изследване е стотина долара.....това нищо не значи .
                  И акъл трЕбва..
                  Илюмина дават 10000 че им е цената. Пасифик биосайнс сега казват че ще го свалят на 3000 - това на изследване.

                  на машината към 250 бона

                  И честно казано определено съм склонен да им вярвам защото няма да търгнат да си лъжат акционерите
                  Last edited by ravnovesie; 27.11.2015, 10:26.

                  Коментар


                  • Стига с тези 10 К долари.....и бла-бла уйкипедия....
                    Цената на един секвенатор беше милиони, сега е няколко по 10 К..
                    Цената на едно изследване е стотина долара.....това нищо не значи .
                    И акъл трЕбва..

                    Коментар


                    • Аз и за това давах пример с цената на разгадаване на генома. Реално за да откриваш лесно бързо и евтино връзки и взаимодействия ти трябва огромна база данни от пълни геноми. Но когато това ти струва няколко стотин хиляди долара долара . както бе до скоро - това би разорило всеки. От известно време цената обаче се е забила на 10 х долара. А с последните разработки вече може да падне на 3 х . долара. Което вече определено дава възможност за подържане на огромна база данни с достатъчно много бройки че да открива статитистически значими връзки.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        То не е точно така. Въпреки че естествено не разбирам нищо от тези технологии. Гените всъщност имат доста странни взаимовръзки, които не са разгадани. Четох например че в момента буквално могат да изтрият вируса на спин, поради там някакво си генче. Но големия проблем е че ако барнеш тези гени които помагат за захващането на този вирус ще направиш човешката популация много по-податлива на западнонилска треска - май това бе връзката. Т.е. не е въпроса дори да знаеш за какво точно служат, но и как си взаимодействат. От друга страна се е оказало че всъщност ДНК то ама изобщо не е толкова водещо. За доста неща които се случват в живите организми всъщност от значение е РНК и отделни протеинчета които се произвеждат по нейна заповед така да се каже. А там нещата са огромни като информация и я липсва ясната подредба на ДНК то.
                        +111

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                          Малка, но съществена поправка - разчетен е геномът....демек подредбата на хромозомните участъци.....
                          Много малка част от тях са разгадани....Другите 99 % стоят в резерва и биолозите си нямат идея за какво служат....

                          Иначе си прав - изследването на тези участъци от месеци, сега става за минути....

                          пп Купи им по един голям шоколад !
                          То не е точно така. Въпреки че естествено не разбирам нищо от тези технологии. Гените всъщност имат доста странни взаимовръзки, които не са разгадани. Четох например че в момента буквално могат да изтрият вируса на спин, поради там някакво си генче. Но големия проблем е че ако барнеш тези гени които помагат за захващането на този вирус ще направиш човешката популация много по-податлива на западнонилска треска - май това бе връзката. Т.е. не е въпроса дори да знаеш за какво точно служат, но и как си взаимодействат. От друга страна се е оказало че всъщност ДНК то ама изобщо не е толкова водещо. За доста неща които се случват в живите организми всъщност от значение е РНК и отделни протеинчета които се произвеждат по нейна заповед така да се каже. А там нещата са огромни като информация и я липсва ясната подредба на ДНК то.

                          Коментар


                          • http://www.google.com/finance?q=STO%...AoGLwAP7moHIAQ

                            тази акция подари

                            Коментар


                            • 4i40, разгадаването на генома е процес, който се движи по законите на информационните технологии. Следователно расте в геометрична прогресия. За половината време се свършва точно един процент от цялата работа. Следователно въпреки, че остават 99 процента да се свърши, като време сме точно по средата.
                              Сега по същество по темата. Бъдещето е непредсказуемо. Никой не знае след 15 години как ще изглежда света. Толкова свръх дългосрочни инвестиции стават само за неща тип Кока Кола, Нестле и другите изброени по-долу. Само не знам дали като цена сега е най-подходящият момент за влизане. По-скоро се съмнявам в това. По-долу някой беше предложил Албена с цел да се чувства като собственик, когато види какво притежава. По тази схема може да сработи и с акции на Спиди. Камиончетата летят непрекъснато. Ако вярваш в земеделието и Агрия може да свърши същата работа, но трудно ще успее да направи асоциация между нивата и нейната собственост. Въпреки всичко е добра алтернатива. Развиват се добре и системно растат. В България има интересен парадокс. Докато навън компаниите с голям растеж се награждават за това и П/Е коефициентите са високи често клонящи към трицифрени, то тук растежа се наказва от инвеститорите. Изхожда се от идеята, че всеки, който не дава дивидент е измамник. Не се отчита инвестицията в компанията и това, че се разраства. В резултат компания като Агрия, която за пет години качи печалбата си шест пъти през целият период се търгуваше на коефициенти П/Е между 3 и 6. Кофтито е, че тази заблуда може да продължи изключително дълго и да не получиш добра оценка за актива си, но това е българският пазар.

                              Коментар


                              • По едно Чез Електро на дете. Тамън след 10 години ще могат да си платят образованието в Западна Европа.

                                Коментар

                                Working...
                                X