IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Телефонни обаждания от Инвесторс ЕООД

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Днес ми звъняха от "24 трейд" - друга фирма, известна с подобна дейност (и те рекламират stock.com).

    Телефонния им номер 0892-49-76-46 го добавих в блокираните.
    Два прости метода за легално намаляване на данъците

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vstoykov Разгледай мнение
      Защо? Да не би телефонния ти номер да го няма в някой от регистрите (БУЛСТАТ, Търговски регистър)? Ползвал ли си български инвестиционен посредник? Декларирал ли си сделки с финансови инструменти в данъчната декларация?
      21 сенчъри същите ли са? Предлагат сделки през платформа на stock.com?!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marto76 Разгледай мнение
        Аз не съм получавал телефонно обаждане от тези симпатяги.
        Защо? Да не би телефонния ти номер да го няма в някой от регистрите (БУЛСТАТ, Търговски регистър)? Ползвал ли си български инвестиционен посредник? Декларирал ли си сделки с финансови инструменти в данъчната декларация?
        Два прости метода за легално намаляване на данъците

        Коментар


        • Аз не съм получавал телефонно обаждане от тези симпатяги.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнение
            не ми стана много ясно. псуваш инвесторс ком или рекламираш другия шит стокс ком ?
            Инвесторс.бг са introducing broker на stock.com (вж. на www.stock.com/en/partners подробности).

            Хипотезата ми е, че dosko не е давал пари на Инвесторс.бг, дал ги е на stock.com (пратил ги е на тяхната банкова сметка при Credit Suisse).

            Обаче той така обяснява, сякаш и той не знае на кого е давал пари.

            Първоначално изпратено от dosko Разгледай мнение
            Трябваше да пратя парите в Швейцарска банка"credit suisse" и после да пратя документи на stock.com за превода както и документи ,с които да се легитемирам като физическо лице.От "финансовият" отдел чакаха да им пратя и "слич кода".
            Общо взето не знам!
            Да не би да става въпрос за SWIFT код? И на кого ще го даваш, на теб кой ще го дава... Май и на теб не ти е ясно.

            Поне разбра ли дали изобщо са правени някакви сделки с парите ти или още чакаш да влязат в сметката ти при stock.com? Като си напишеш името и паролата на stock.com можеш ли да се логнеш и да си извадиш справка за внесените пари и за сделките (ако има такива)?

            Или за първи път виждаш онлайн брокер и даже не знаеш как да се логнеш?

            Когато прави банковия превод, кое беше името на лицето, което получава парите? При извършването на банков превод се пишат данните за банката, данните на получателя (наименование и адрес), номера на сметката и swift кода.
            Last edited by vstoykov; 18.10.2014, 16:01.
            Два прости метода за легално намаляване на данъците

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dosko Разгледай мнение
              Трябваше да пратя парите в Швейцарска банка"credit suisse" и после да пратя документи на stock.com за превода както и документи ,с които да се легитемирам като физическо лице.От "финансовият" отдел чакаха да им пратя и "слич кода".
              Общо взето не знам!
              не ми стана много ясно. псуваш инвесторс ком или рекламираш другия шит стокс ком ?
              да знаеш ний тука домат'то с колците ги ядем и барабоя с гранати го вадим . язе вече приготвих 15 к да подаря на стокс ком , че по-читави от инвесторс. поне кат изчезнат парите ще има следа
              Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от emos Разгледай мнение
                Може би не е мястото тук но.Някой да знае нещо за ;НЮ КЕПИТЪЛ ТРЪСТ?
                Абе, мамка му..... Не можете ли да си губите парите сами????

                Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                Аеее, следващите
                Ню Кепитъл Тръст дайш
                Щели да ме светват за международни капиталови пазари. Преди малко ме контактнаха
                Last edited by Наивник; 17.10.2014, 19:08.

                Коментар


                • Може би не е мястото тук но.Някой да знае нещо за ;НЮ КЕПИТЪЛ ТРЪСТ?
                  За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

                  Коментар


                  • Трябваше да пратя парите в Швейцарска банка"credit suisse" и после да пратя документи на stock.com за превода както и документи ,с които да се легитемирам като физическо лице.От "финансовият" отдел чакаха да им пратя и "слич кода".
                    Общо взето не знам!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dosko Разгледай мнение
                      А може ли някой да ми каже каква е ролята на stock.com?
                      Като внасях парите комуникирах само с тях,което ми вдъхна известна сигурност.
                      Когато питах как да си изтегля парите ми отговориха,че първо ще проверят ,а после ще може да се тегли.....
                      Противоречиш си. Казваш, че:

                      Първоначално изпратено от dosko Разгледай мнение
                      Инвестирах 15 000 долара и след месец от парите няма и следа.
                      Какво значи "няма и следа"? Дали си на друг да ти управлява акаунта в stock.com и липсата на парите са резултат от загуби?

                      Първоначално изпратено от dosko Разгледай мнение
                      Мисля следващата ми инвестиция да е след проведено обучение.
                      Не ти стига, че си изгубил 15 000? Искаш да губиш още? И ще се обучаваш как да си губиш парите?

                      Ще ти издам една тайна: вероятно повече ще спечелиш, ако продължиш да се занимаваш със същия бизнес, с който си изкарал тези 15 000. Не се занимавай с глупости.

                      Ако искаш да ти се помогне по въпроса с 15-те хиляди долара, от които "няма и следа", ще трябва да дадеш малко повече информация. Влез в акаунта си на stock.com и виж колко е салдото. Ако не можеш да се логнеш ще стане интересно...

                      Изобщо не е нужно да се гледа whois на домейни и т.н. Достатъчно е да се проследят парите.

                      Аз имам една хипотеза какво е станало. Инвесторс.бг са introducing broker на stock.com (вж. на www.stock.com/en/partners подробности). Направил си сметка в stock.com (който е лицензиран кипърски брокер*). Дал си пълномощно на някой да прави сделки от твое име и за твоя сметка (или са те убедили ти да правиш сделките по инструкции от специалист). Инвесторс.бг печелят комисионна от всяка сделка (или процент от парите, които си внесъл - зависи как са се договорили със stock.com). Вероятно печелят комисионна от всяка сделка. Затова имат изгода да се правят колкото се може повече сделки. След като си направил няколко десетки (или повече) сделки се оказва, че сделките са били на загуба или комисионните по сделките са изяли печалбата (ако е имала такава).

                      Ти си имал взаимоотношения само с лицензирания брокер в Кипър и си сключил с тях договор напълно доброволно. А Инвесторс.бг си получават съответното плащане от stock.com за това, че са привлекли поредния клиент.

                      Инвесторс.бг изобщо не са докосвали твоите пари, ти си ги дал на лицензиран брокер в Кипър и си ги изгубил чрез сделки с финансови инструменти.

                      Сега провери на кого точно си платил. Ако не си плащал на stock.com (Leadcapital Markets Ltd) - има някакъв шанс да осъдиш получателя на парите. Ако си ги пратил на Leadcapital Markets Ltd - това ще ти за урок (да не се занимаваш с нещо, което не разбираш).

                      * STOCK.com is a trading name of Leadcapital Markets Ltd, an investment company authorized and regulated by the Cyprus Securities and Exchange Commission (“CySEC”) under license number 227/14. Leadcapital Markets Ltd is located at Kafkasou 9, Aglantzia, Nicosia, 2112 Cyprus.
                      Last edited by vstoykov; 17.10.2014, 15:16.
                      Два прости метода за легално намаляване на данъците

                      Коментар


                      • Офф сам си отговорих на въпроса:

                        Забележка: За да теглите бонус необходимо е да изтъргувате 10 000 USD за всеки 1 USD бонус. Например ако получите бонус от 100 USD, за тегленето му е необходимо да изтъргувате обем от най-малко 1 000 000 USD. От деня, в който получите своя бонус, ще започне да се калкулира обемът на търгуване, необходим за изтеглянето на бонуса. Средствата можете да изтеглите от сметката още преди да достигнете минималния обем на търговия, но в този случай губите бонуса.

                        Това е от описанието на stock.com

                        Коментар


                        • А може ли някой да ми каже каква е ролята на stock.com?
                          Като внасях парите комуникирах само с тях,което ми вдъхна известна сигурност.
                          Когато питах как да си изтегля парите ми отговориха,че първо ще проверят ,а после ще може да се тегли.....

                          Коментар


                          • Мисля следващата ми инвестиция да е след проведено обучение.
                            Просто много ми допаднаха приказките за по 10-15мин. на ден и ще има печалба.По този начин си мислех,че ще си върша и моята работа и това ще върви........
                            Много е лошо,че човек когато ги проверява тия първо им излиза този сайт.Невежите ,като мен,веднага се хващат,защото тук има много коментари,следователно много хора са доволни........

                            Коментар


                            • [QUOTE=dosko;1059708819]Благодаря за бързата реакция.Обаче от прочетеното разбирам,че няма смисъл да водя дело,защото няма кой да ми помогне.Щом КФН си измива ръцете с това ,че щом нямат лиценз Инвесторс и другите подобни , не са гарантирани от Фонда за компенсиране на инвеститорите в ценни книжа......
                              Друго ми е много интересно.Всеки,дори, слабо заинтересован в тази сфера знае ,че тези "фирми " нямат лиценз,КФН също знае това ,но въпросните фирми не спират работа.Защо?Нали е противозаконно!Да,аз изгорях и съм предубеден,но има още нищо неподозиращи хора,които ще се вържат и ги очаква същият крах.Нямали как и къде може да се подаде сигнал и тези фирми да бъдат затворени?
                              Аз не вярвам да си възвърна парите от Инвесторс,но необходимо ли е и други,наивни,да пострадат?[/QUOTE

                              Пишеш една грамотна жалба от свое име , прилагаш документи и я входираш в СГП с копие до Криминална полиция .
                              Те ще ги намерят .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dosko Разгледай мнение
                                Благодаря за бързата реакция.Обаче от прочетеното разбирам,че няма смисъл да водя дело,защото няма кой да ми помогне.Щом КФН си измива ръцете с това ,че щом нямат лиценз Инвесторс и другите подобни , не са гарантирани от Фонда за компенсиране на инвеститорите в ценни книжа......
                                Друго ми е много интересно.Всеки,дори, слабо заинтересован в тази сфера знае ,че тези "фирми " нямат лиценз,КФН също знае това ,но въпросните фирми не спират работа.Защо?Нали е противозаконно!Да,аз изгорях и съм предубеден,но има още нищо неподозиращи хора,които ще се вържат и ги очаква същият крах.Нямали как и къде може да се подаде сигнал и тези фирми да бъдат затворени?
                                Аз не вярвам да си възвърна парите от Инвесторс,но необходимо ли е и други,наивни,да пострадат?
                                Дай предложение!

                                КФН е регулатор, казват че не са издали разрешение и съответно ти никъде не си видял на видно място, че имат такова. КФН издава или не издава разрешение за извършване на финансова дейност - в случая няма, КФН нищо повече не може да направи, освен ако съда не поиска справка и да отговорят, че на всичките изброени фирми никога не е давала разрешение. КФН не съди.

                                Съдът ще иска доказателства за извършено престъпление за да може правилно да присъди.

                                Тези които трябва да съберат доказателства, кого да разследват? В статията пише, че нямат легитимен служител.

                                Но все пак - има за какво да се "хванеш" - направили са регистрация на сайта "investors.bg"

                                От register.bg, където можеш и ти да провериш се чете:

                                DOMAIN NAME: investors.bg

                                requested on: 07/01/2014
                                processed from: 07/01/2014
                                activated on: 10/01/2014
                                expires at: 07/01/2015
                                registration status: Registered


                                REGISTRANT:
                                Aston Markets EOOD
                                bul. Al. Stamboliyski 132, et.2
                                SOFIA, 1309
                                BULGARIA


                                ADMINISTRATIVE CONTACT:
                                Penka Todeva
                                office@astonmarkets.bg

                                bul. Al. Stamboliyski 132, et.2
                                SOFIA, 1309
                                BULGARIA
                                tel:0892273453
                                fax:
                                NIC handle: PT236515


                                TECHNICAL CONTACT(S):
                                Penka Todeva
                                office@astonmarkets.bg

                                bul. Al. Stamboliyski 132, et.2
                                SOFIA, 1309
                                BULGARIA
                                tel:0892273453
                                fax:
                                NIC handle: PT236515


                                NAME SERVER INFORMATION:
                                ns80.superhosting.bg
                                ns79.superhosting.bg

                                DNSSEC: Inactive

                                Т.е. имаш човек и телефон - могат да го разследват за съучастие. Също така разследващите могат да получат допълнителна информация от СуперХостинг - където се хоства сайта им.

                                Мисля, че до някъде те насочих! Дано успееш да си върнеш парите и внимателската за в бъдеще!
                                Парите не ме вълнуват. Те ме успокояват!

                                Коментар

                                Working...
                                X