IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Телефонни обаждания от Инвесторс ЕООД

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Нещо са се активизирали.

    Вчера Алфа брокинг....

    Днес Туентифор трейд ... с много интересна идея за Visa ...не, не раздавали кредитни карти !?!? ... затворих некултурно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polina Разгледай мнение
      и защо точно звънят?
      Да те чуят как си !
      Only God Can Judge me...

      Коментар


      • и защо точно звънят?

        Коментар


        • В момента, в който чуя, кои ми звънят, казвам "не желая с Вашата компания да имам нищо общо", затварям и - толкова.
          ...До следващото позвъняване, след месец или два.

          - И пак - същото.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от siko13 Разгледай мнение
            Появиха се нови досадници от "Алфа брокинг".
            Не са нови Това са "Глобал маркетс" с ново име - адресът на регистрация е същият:

            град София ул. Майстор Алекси Рилец 38 кв. Манастирки ливади

            Видите ли тоя адрес - бегайте далече!
            He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

            Коментар


            • Появиха се нови досадници от "Алфа брокинг".

              Коментар


              • Псувните няма да ги спрат, искам да подам жалба срещу тях и да си понесат санкциите! Пък и какво ме топли, че някой ги е наредил, по-щастлива ще съм да отнесат някоя солена глоба.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mbi010 Разгледай мнение
                  Здравейте,

                  Моля за съвет къде да подам жалба срещу тези наглеци. От около година ме тормозят системно по телефона, губят ми времето с глупости, въпреки, че многократно съм им казвала, да ме изтрият от базата си данни и че не се интересувам.

                  Днес ми звъняха за пореден път, търсеха на моя телефон съдружника във фирмата ми. Казах им, че ако не престанат, ще бъда принудена да подам жалба срещу тях. Около час по-късно се обадиха от друг телефон, отново търсеха съдружника ми, този път беше мъж, представи се за Балев от Трейд-нещо си. Отново казах, че ще подам жалба и господинът най-нагло ми заяви, че телемаркетингът е абсолютно разрешен и не мога нищо да направя. Наистина, в ЗЕТ е засегнато само получаването на непоискани търговски съобщения по имейл.

                  Въпрос: къде и на какво основание да подам жалба срещу тях?
                  Къде да изпратя предложение за промяна на ЗЕТ, така че да включва и телемаркетинг? Ще се поровя дали няма Директива по въпроса, защото ако има такава директива, където телемаркетингът е включен, дори да няма такъв закон, са длъжни да ги санкционират на това основание.
                  Срещу скромна почерпка поемам обажданията. Срещу малко по-голяма почерпка осигурявам запис на разговора с цел забавление. Предупреждавам, че речта ми е изпъстрена с най-разнообразни псувни, така че не се препоръчва записите да се слушат от лица под 18 години.
                  He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                  Коментар


                  • как да се отърва от тези наглеци

                    Здравейте,

                    Моля за съвет къде да подам жалба срещу тези наглеци. От около година ме тормозят системно по телефона, губят ми времето с глупости, въпреки, че многократно съм им казвала, да ме изтрият от базата си данни и че не се интересувам.

                    Днес ми звъняха за пореден път, търсеха на моя телефон съдружника във фирмата ми. Казах им, че ако не престанат, ще бъда принудена да подам жалба срещу тях. Около час по-късно се обадиха от друг телефон, отново търсеха съдружника ми, този път беше мъж, представи се за Балев от Трейд-нещо си. Отново казах, че ще подам жалба и господинът най-нагло ми заяви, че телемаркетингът е абсолютно разрешен и не мога нищо да направя. Наистина, в ЗЕТ е засегнато само получаването на непоискани търговски съобщения по имейл.

                    Въпрос: къде и на какво основание да подам жалба срещу тях?
                    Къде да изпратя предложение за промяна на ЗЕТ, така че да включва и телемаркетинг? Ще се поровя дали няма Директива по въпроса, защото ако има такава директива, където телемаркетингът е включен, дори да няма такъв закон, са длъжни да ги санкционират на това основание.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kandid Разгледай мнение
                      Аз тук доказателства не виждам, че младият другар от Кюстендил Мариян Панчев (дали пък не е роднина на Май Манолов) има нещо общо с някакво ИП (кипърско, делъуерско или квото друго е измислил)...
                      На мен лично ми се обадиха по телефона (представиха ми се за Инвесторс.бг) за да ми предлагат да си отворя сметка при инвестиционният посредник STOCK.COM. Друго доказателство е написаното в тази тема от dosko и comon - те са били насочени от "Инвесторс.бг" и "24 трейд" към сайта на STOCK.com, където са внесли пари. Няма свидетели, които да твърдят, че са внасяли пари по сметката на лица, които не са инвестиционни посредници.

                      Разбира се не изключвам възможността селективно да мамят хора, които им излеждат по-глупави (да си внасят пари по сметка, която не е на инвестиционен посредник). Но по форумите не видях такива оплаквания.

                      От сайта на STOCK.com:

                      STOCK.com is a trading name of Leadcapital Markets Ltd, an investment company authorized and regulated by the Cyprus Securities and Exchange Commission (“CySEC”) under license number 227/14. Leadcapital Markets Ltd is located at Kristelina Tower, 12 Archbishop Makarios III Avenue, Mesa Geitonia, 2nd Floor, CY 4000, Limassol, Cyprus.
                      На сайта на CySEC може да провериш дали тази фирма е лицензирана (аз не успях да се оправя със сайта им, май са го обновявали и пише разни неща с гръцки букви):
                      https://www.google.bg/search?client=...Kayz8we1uYCQCg

                      Нарушението на "Инвесторс.бг" и подобните им е, че се занимават с маркетинг на инвестиционен посредник без да са преминали през бюрократичните обръчи, изисквани от българското законодателство. И техният маркетинг граничи с телефонен тормоз.

                      Обаждаха ми се и от други подобни фирми да ми предлагат да си отворя сметка при разни други чуждестранни инвестиционни посредници (например forex.com).

                      В никакъв случай не си давайте парите на инвестиционни посредници, които плащат за подобен маркетинг. Причината за съществуването на този метод на маркетинг (стил "телефонен тормоз") е в това, че има хора, които им кълват на въдицата (макар и тези хора не са много). Щом могат да се позволят да плащат на телефонисти - значи е твърде вероятно рекламираният инвестиционен посредник да налага високи такси (явни или скрити - спреда на договорите за разлика да е висок, спреда при търговия с валута да е висок).

                      Има инвестиционни посредници, които имат добра репутация и извършват маркетинг (или техните афилиейти и introducing brokers извършват маркетинг), който е етичен - не ви се обаждат по телефона без да сте поискали това (а също така спазват приложимото законодателство и плащат за маркетинг на фирми, които също спазват приложимото законодателство). Няма причина да си давате парите на лица, които ползват телефонисти за маркетинг в стил "телефонен тормоз".

                      Помислете: ако толкова е изгодно да се инвестира защо не изтеглят кредит и не го инвестират, а търсят други, които да инвестират? Този, който ви убеждава защо не извади пари от джоба си, не ги инвестира и не печели по този начин (вместо да се занимава да ви убеждава да инвестирате)?

                      Писах в темата, защото видях, че повечето изобщо не са наясно как точно работи схемата, по която им взимат парите (само знаят, че губят пари - но как точно и защо им е мъгла). Наричат пирамида нещо, което изобщо не е пирамида.

                      (Ако наистина работех за тях щях а пиша неща, които са в тяхна полза, а както може да прочете мислещият читател, написаното по-горе ги уличава в нарушаване на българското законодателство (извършват маркетинг незаконосъобразно - според КФН те не са лицензирани да извършват дейности по смисъла на Закона за пазарите на финансови инструменти на територията на Република България) и освен това, дейността им граничи с телефонен тормоз - продължават да звънят след като потенциалният им клиент е казал, че не се интересува и се налага номерът им да бъде добавен в блокираните номера.)
                      Last edited by vstoykov; 30.01.2015, 21:55.
                      Два прости метода за легално намаляване на данъците

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от comon Разгледай мнение
                        . Днес, депозирах една жалба в ГД Криминална полиция с молба 24 Трейд да престанат да тормозят хората по телефоните и да си губят парите в STOCK.COM. .

                        Голем смях!
                        Полицай та дори и да е от икономическа, няма да схване за какво му говориш, до пенсионирането му

                        Коментар


                        • Ама ти верно май бачкаш за младите комунисти от Кюстендилско...

                          Аз тук доказателства не виждам, че младият другар от Кюстендил Мариян Панчев (дали пък не е роднина на Май Манолов) има нещо общо с някакво ИП (кипърско, делъуерско или квото друго е измислил)...

                          И друго интересно, що пък все си сменя името, под което работи "фирмата" или пък местоположението. Пак да повторим, за тези които го търсят - намира се в офис частта на мол Парадайс....

                          http://www.banker.bg/finansov-dnevni...e-baf6e30c2ee4

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kandid Разгледай мнение
                            никога не са имали нещо общо с български или чужд ИП...
                            Представените доказателства по форумите твърдят друго: те са introducing brokers на чуждестранни инвестиционни посредници. Подмамват наивни хора по телефона да инвестират чрез съответния ИП, за което ИП им плаща част от събраните комисионни.

                            Възможно е да получават достъп до платформата за търговия и да правят сделки от името и за сметка на клиента (с цел повече комисионни).

                            Повече информация за това как може да ви плащат за намиране на балъци, които да "инвестират":

                            https://www.stock.com/en/partners
                            http://www.forex.com/metatraderau/in...ng-broker.html
                            http://institutional.saxobank.com/introducing-broker/
                            http://www.fxcm.com/services/institu...ucing-brokers/
                            http://www.gaincapital.com/introduci...services.shtml
                            Last edited by vstoykov; 29.01.2015, 12:57.
                            Два прости метода за легално намаляване на данъците

                            Коментар


                            • Няма такъв ИП в България, а хората, които се представят STOCK.com, 24 Трейд, Инвесторс.бг, Астон Маркетс и квито още имена да са ползвали (щото ги сменят през две седмици) никога не са имали нещо общо с български или чужд ИП...

                              Това са едни нещастни келеменца, които вероятно виждат себе си като един вид Джордан Белфор... ама са много далеч кюстендилските селянчета...

                              Обикновени измамници, а у нас риби колко щеш...

                              Коментар


                              • Кой е този Пичев?

                                Всички в темата критикуват фирмите, които извършват маркетинг на инвестиционни посредници по агресивен начин (според КФН - незаконосъобразно, защото трябвало да минат през незнамсикакви бюрократични обръчи).

                                STOCK.com са инвестиционен посредник (или брокер, както е модерно напоследък да се наричат). Предлагат спекулация с договори за разлика върху най-различни неща (вкл. и акции).

                                24 Трейд, Инвесторс.бг и т.н. не са инвестиционни посредници. Те се занимават с маркетинг на инвестиционни посредници.

                                В никакъв случай не си давайте парите на инвестиционни посредници, които плащат за подобен маркетинг. Причината за съществуването на този метод на маркетинг (стил "телефонен тормоз") е в това, че има хора, които им кълват на въдицата.

                                Помислете: ако толкова е изгодно да се инвестира защо не изтеглят кредит и не го инвестират, а търсят други, които да инвестират?

                                Писах в темата, защото видях, че повечето изобщо не са наясно как точно им взимат парите (само знаят, че губят пари - но как точно и защо им е мъгла).
                                Last edited by vstoykov; 29.01.2015, 12:41.
                                Два прости метода за легално намаляване на данъците

                                Коментар

                                Working...
                                X