IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 22.02.2013 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Те двете идеи нямат много общо. Фройд мисли като инженер. Има напрежение - инстиктите или то, което според ранните му теории е само либидо, после слага и инстинкта за смърт, това напрежение трябва да излезе навън, но има една клапа - суперегото или едиповия комплекс, който е станал част от собственото му съзнание, която му пречи да избие. Ако клапата е много стегната човек изпада в невроза, но е цивилизован. Ако е много хлабава, човек е неконтролируем или по-скоро изцяло контролиран от инстиктите си, т.е. от либидото.

    А при дзен всички тези механистични теории са просто извън сферата им на интереса. Те говорят че не можеш да упражняваш контрол чрез нов контрол, и човек за да бъде свободен всъщност трябва да се слее със света около него. А не както е при фройд да се слее с инстиктите си.
    Не, на конференцията четат лекции Фром и Сузуки. Фром е субективист. Има много стройна теория за човешката психика.
    Баба ме научи на много неща.
    tnm

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
      Театро. Мъчат се да ни я пробутат за истинска водачка на протеста. Ама баламите умреа.
      Кой я е бил?
      1. Протестиращите (след като са я познали зад шлема)?
      2. Боко, че е слаба актриса?
      3.Сама?
      Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
        С книги свързани с управление на тълпата и подобни други тематики.
        А сетих се, чакай да го потърся

        http://steinhardt.nyu.edu/scmsAdmin/...20Politics.pdf

        На Жак Елул е много добра.

        Иначе има и две книги на български които скоро много ме впечатлиха. Психология на преднамереното влияние на георги Карастоянов и Психология на рекламата на Вит Ценьов

        Коментар


        • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
          С книги свързани с управление на тълпата и подобни други тематики.
          Без да съм видял Списъка на Равновеско, ти препоръчвам "Психология на тълпата" - в случай,че не си я чела разбира се !

          http://chitanka.info/text/12595-psih...na-tylpite#toc

          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от новобранецът Разгледай мнение
            Даниела Пеловска обляна в кръв на Орлов мост - http://www.blitz.bg/news/article/183320
            Театро. Мъчат се да ни я пробутат за истинска водачка на протеста. Ама баламите умреа.
            Баба ме научи на много неща.
            tnm

            Коментар


            • https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                В китайската космология има един много добър начин на възприемане на света. Доста различен от европейския. Не се търси противоречия, не се търси раздробяване или анализ на проблем и след това синтез, а се опитват да намерят пределе на нещата. Всяко нещо се ражда като потенциал, този потенциал постопенно се развива и в даден момент постига предела си и след това се превръща в нещо друго.

                Много близо е до теорията на хаоса, където началното състояние предопределя крайното и в същото време системата оперираща оптимално на ръба на хаоса, е достатъчно малко колебание за да премине директно в друга система.
                Разглеждат се нещата в тяхната цялост (завършеност), без да се разделят на части.

                А за теорията на хаоса мисля, че е на ръба на признаването на идеята за абсолютност на свободата.
                Баба ме научи на много неща.
                tnm

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Кой списък, просто съм забравил за какво става дума
                  С книги свързани с управление на тълпата и подобни други тематики.

                  Коментар


                  • Даниела Пеловска обляна в кръв на Орлов мост - http://www.blitz.bg/news/article/183320

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Филю Разгледай мнение
                      Равновесие защо едиповия комплекс да води до задържане на инстинкта?
                      По-скоро до изкривяване при лошо излизане от него.При добро излизане няма задържане а по-скоро извеждането му в социално приемливи форми.
                      Едиповия комлекс е първоначално желание за съревнование с бащата за майката. След товастраха от кастрация - още една доста изкуствена според мен конструкция води до това че човек всъщнос избира да се слее с бащата. да го приеме като част от съзнанието си. Бащата е строгата съвест, която казва какво можеш и каво не можеш да правиш. Т.е. едиповия комплекс се превръща в съвест. Ако човек не успее да интернализира този си едипов комплекс то всъщност си остава инфантил.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mr_crash Разгледай мнение
                        Пичове айде да разведрим обстановката!
                        Aйде, там можех да отида с парите, които ми прибра Боко днес ... 3 пъти щях...
                        Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                        Коментар


                        • Пичове айде да разведрим обстановката!
                          Attached Files

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                            Равновесие, ако не е много нахално, били пуснал пак оня списък.
                            Кой списък, просто съм забравил за какво става дума

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                              ужас, гади ми се, дано никога този човек не го видя повече да се явява някакъв фактор за борба с корупцията

                              Яне Янев: Правителството на ГЕРБ е било изключително неадекватно по отношение на политиката спрямо ДКЕВР
                              Съни, те не борят корупция, а конкуренция.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                                Фройд се за секса го боде. Най го разбирам Фром. Четох за една конференция в Мексико, на която лекции четат той и Сузуки. За връзката между психоанализата и Дзен Будизма.
                                Те двете идеи нямат много общо. Фройд мисли като инженер. Има напрежение - инстиктите или то, което според ранните му теории е само либидо, после слага и инстинкта за смърт, това напрежение трябва да излезе навън, но има една клапа - суперегото или едиповия комплекс, който е станал част от собственото му съзнание, която му пречи да избие. Ако клапата е много стегната човек изпада в невроза, но е цивилизован. Ако е много хлабава, човек е неконтролируем или по-скоро изцяло контролиран от инстиктите си, т.е. от либидото.

                                А при дзен всички тези механистични теории са просто извън сферата им на интереса. Те говорят че не можеш да упражняваш контрол чрез нов контрол, и човек за да бъде свободен всъщност трябва да се слее със света около него. А не както е при фройд да се слее с инстиктите си.

                                Коментар

                                Working...
                                X