IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 22.02.2013 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    В китайската космология има един много добър начин на възприемане на света. Доста различен от европейския. Не се търси противоречия, не се търси раздробяване или анализ на проблем и след това синтез, а се опитват да намерят пределе на нещата. Всяко нещо се ражда като потенциал, този потенциал постопенно се развива и в даден момент постига предела си и след това се превръща в нещо друго.

    Много близо е до теорията на хаоса, където началното състояние предопределя крайното и в същото време системата оперираща оптимално на ръба на хаоса, е достатъчно малко колебание за да премине директно в друга система.
    Равновесие, ако не е много нахално, били пуснал пак оня списък.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Ъхъ, само където за Фройд цивилизацията се орпеделя чрез възможността за интернализиране на едиповия комплекс, който води до задържане на инстинктите. А свободата е всъщност свободата на дивото животно, на човек действащ изцяло първично. макар че при него фокуса е че задържането на инстинктите и дава основен избор не между свобода и цивилизация а между лишено от неврози същстевуване и цивилизация.
      Равновесие защо едиповия комплекс да води до задържане на инстинкта?
      По-скоро до изкривяване при лошо излизане от него.При добро излизане няма задържане а по-скоро извеждането му в социално приемливи форми.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от iivanoff Разгледай мнение
        прочети пак какво ти казах за самочувствието!!

        Само ТИ определяш себе си с качествата които описваш константно!
        Ама ти няма нужда да се определяш. Това, че си същия нарцис като мен си личи от постовете ти.
        Баба ме научи на много неща.
        tnm

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
          Хитър отговор. Забелязъл съм, че обективистите търсите противоречия, докато субективистите търсим последователност.
          В китайската космология има един много добър начин на възприемане на света. Доста различен от европейския. Не се търси противоречия, не се търси раздробяване или анализ на проблем и след това синтез, а се опитват да намерят пределе на нещата. Всяко нещо се ражда като потенциал, този потенциал постопенно се развива и в даден момент постига предела си и след това се превръща в нещо друго.

          Много близо е до теорията на хаоса, където началното състояние предопределя крайното и в същото време системата оперираща оптимално на ръба на хаоса, е достатъчно малко колебание за да премине директно в друга система.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Ъхъ, само където за Фройд цивилизацията се орпеделя чрез възможността за интернализиране на едиповия комплекс, който води до задържане на инстинктите. А свободата е всъщност свободата на дивото животно, на човек действащ изцяло първично. макар че при него фокуса е че задържането на инстинктите и дава основен избор не между свобода и цивилизация а между лишено от неврози същстевуване и цивилизация.
            Фройд се за секса го боде. Най го разбирам Фром. Четох за една конференция в Мексико, на която лекции четат той и Сузуки. За връзката между психоанализата и Дзен Будизма.
            Баба ме научи на много неща.
            tnm

            Коментар


            • ужас, гади ми се, дано никога този човек не го видя повече да се явява някакъв фактор за борба с корупцията

              Яне Янев: Правителството на ГЕРБ е било изключително неадекватно по отношение на политиката спрямо ДКЕВР

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                Ох, горкия той, дето нямал самочувствие
                прочети пак какво ти казах за самочувствието!!

                Само ТИ определяш себе си с качествата които описваш константно!
                Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от iivanoff Разгледай мнение
                  ще ти пратя едно ЛС - тук и без това им идвам в повече!
                  Ох, горкия той, дето нямал самочувствие
                  Баба ме научи на много неща.
                  tnm

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                    Всъщност харесва ми архаичното ти мислене - в добрия смисъл на думата -относно свободата и т.нар. пряка демокрация,в която тъй безрезервно вярваш :
                    В психологията не съм привърженик на Фройд, но с това, което си цитирал съм съгласен. Обаче то не противоречи на разбиранията ми. Замисли се. В цитата Фройд директно казва, че свободата е абсолютна. То май няма съвременен психолог, който да не го разбира това.
                    Баба ме научи на много неща.
                    tnm

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                      Всъщност харесва ми архаичното ти мислене - в добрия смисъл на думата -относно свободата и т.нар. пряка демокрация,в която тъй безрезервно вярваш :
                      Ъхъ, само където за Фройд цивилизацията се орпеделя чрез възможността за интернализиране на едиповия комплекс, който води до задържане на инстинктите. А свободата е всъщност свободата на дивото животно, на човек действащ изцяло първично. макар че при него фокуса е че задържането на инстинктите и дава основен избор не между свобода и цивилизация а между лишено от неврози същстевуване и цивилизация.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Филю Разгледай мнение
                        Ииванофф изтрил си ...
                        Ако не ти е проблем ще го повториш ли?
                        ще ти пратя едно ЛС - тук и без това им идвам в повече!
                        Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                          Стига си ме мачкал и ти.....
                          Всъщност харесва ми архаичното ти мислене - в добрия смисъл на думата -относно свободата и т.нар. пряка демокрация,в която тъй безрезервно вярваш :

                          Първоначално изпратено от Зигмунд Фройд Разгледай мнение
                          Свободата на индивида не е дар на цивилизацията. Най-голяма свобода е имало преди появата на каквато и да е цивилизация .
                          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                          Коментар


                          • Ке се пуцаме бре, що си траете :

                            ПРАВИТЕЛСТВОТО НА БОРИСОВ ОКЪРВАВИ ДЕНЯ НА ЛЕВСКИ. БОРИСОВ МИСЛИ ЗА ОСТАВКА, НО ПО-ВАЖНО МУ Е ДА ПРОДАДЕ „ЧЕЗ” НА РУСНАЦИ ЧРЕЗ МИТКО КАРАТИСТА
                            http://afera.bg/mishena/37652.html
                            Last edited by badboy333; 19.02.2013, 22:02.
                            Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
                              Абе мечо, спри го това дето го зимаш бре, то и аз зимам по малко, ама ти яко си се пристрастил.
                              Той си зима капитанска заплата и може да си го преметне през рамото. А вие какво зимате ????
                              Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                                Хитър отговор. Забелязъл съм, че обективистите търсите противоречия, докато субективистите търсим последователност.
                                донякъде
                                но самият субективизъм се гради на сблъсъка от противоречия

                                Коментар

                                Working...
                                X