IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 22.02.2013 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
    Как е банда, гербаджиите мърдат ли още, или чакат ново окръжно ?
    Те са в шок и ужас, сега не знаят подкрепят ли протестите или не ги подкрепят. Всичкото гербер застана зад протестите, пък сега се оказа че те били за сваляне на Бойко. Ама ако пък не ги подкрепят как ще направят Бойко по богат. Изобщо стана малко цунг Цванг.

    Сега съм готов да се обзаложа че просто няма да забелязват нищо. Всичко е цветя и рози в българия управлявана от вещата ръка на Вожда и Учителя. Орлов мост го затварят за да има по-чист въздух, пък петната по парламента не са от яйца и домати а са модерна живопис.

    Коментар


    • Как е банда, гербаджиите мърдат ли още, или чакат ново окръжно ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от KMETA Разгледай мнение
        Те па горе мерят дивана по дължина и ширина във всички географски посоки тялом.
        Горе е първичното. Мазата е вторичното.

        А всъщност Хермес Трижди Великия е казал помирително "Каквото горе, такова и доле"
        Баба ме научи на много неща.
        tnm

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
          Не е точно така. Ако си идеалист вярваш в абсолютната свобода. Свободата поражда конфликти. Конфликтите съществуват.

          Вие обективистите казвате на същото нещо, че на всяко действие отговаря равно по големина и противоположно по посока противодействие.
          Ако си идеалист вярваш в абсолютни идеи, ти си си избрал свободата, но повечето идеалисти не избират свободата. Вярват в добротата, справедливостта, светлото бъдеще, доброто минало, или пък в настоящия момент. Все пасивни добродетели, които всъщнос не изискват нищо от човек за да ги спазва. Поне от по принцип добър човек живеещ нормален живот.

          Свободата е труден идеал точно защото изрично предполага конфликти, изисква сила, воля, отстояване. А ако човек има тези качества за какво му е да се затормозява с идеализъм, ще си живее прекрасно и с реализъм.

          хората сме мързеливи, дори и тези които постоянно гледат да са заети с нещо и те са мързеливи, това ни е в природата. А като се пречупи идеализирането н асвободата през мързела и се получава отчуждение. бягство от света, който ограничава. Свобода, но свобода от света, която изисква човек да жертва отношенията си със света. А човек живее щастливо когато се свързва със света, не когато го избягва.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
            Съни, те не борят корупция, а конкуренция.
            реакцията ми беше спонтанна при образа на Янето, не мога да проумея как е възможно, дори в рамките на 2-3 дни толкова рязко да промениш позициите си
            май, в неделя го слушах как обяснява защо Борисов е най-великия и почти безпогрешен политик ....и днес същата физиономия казва, че е неадекватен, верно ми се гади...


            п.п. друга добра книга за влияние върху съзнанието - Биология на купуването на Линдстрьом

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
              Не е точно така. Ако си идеалист вярваш в абсолютната свобода. Свободата поражда конфликти. Конфликтите съществуват.

              Вие обективистите казвате на същото нещо, че на всяко действие отговаря равно по големина и противоположно по посока противодействие.
              За мене пък свободата съществува само в религиозността.
              Тук като гледам говорите за познание за творението което е крайно.А не за познание за твореца който е безкраен.
              Развитето в познанието без крайност е свобода.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                Много се улешпервате у мазата с тези веерша
                Те па горе мерят дивана по дължина и ширина във всички географски посоки тялом.
                Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от KMETA Разгледай мнение
                  Елементарно: Искаш втори агрегат за маневра, аз ти казвам цена а ти протестираш и искаш оставката на .... капитана....

                  Нещо неясно има ли ?



                  Добре че е веерша и не се занимавам с ходовете на бунаците на моситика...
                  Много се улешпервате у мазата с тези веерша
                  Баба ме научи на много неща.
                  tnm

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Аз може и друг път да съм си давал един от любимите ми цитати от книги.

                    Това което не знаеш не те тревожи, защото то не съществува. В онази книга това бе наречено идеализъм. Ако си идеалист, няма значение какво вършиш и какво става коло теб, защото всичко то не е реално, не съществува.
                    Не е точно така. Ако си идеалист вярваш в абсолютната свобода. Свободата поражда конфликти. Конфликтите съществуват.

                    Вие обективистите казвате на същото нещо, че на всяко действие отговаря равно по големина и противоположно по посока противодействие.
                    Баба ме научи на много неща.
                    tnm

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                      Обективистите много трудно ги разбирам и Фройд ми е тегав.
                      Елементарно: Искаш втори агрегат за маневра, аз ти казвам цена а ти протестираш и искаш оставката на .... капитана....

                      Нещо неясно има ли ?



                      Добре че е веерша и не се занимавам с ходовете на бунаците на моситика...
                      Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                      Коментар


                      • Mersi и Лека нощ!

                        Льобон съм го чела.

                        п.п.Този път си го сейвнах.

                        http://www.youtube.com/watch?v=NdRgdiSizFE

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                          Идеалист е да. Но не в обективистичния смисъл на понятието. И не е точно вярващ в доброто. Вярва в абсолютната свобода, която не се подчинява на никакви норми, включително и морални. Това е нормалното за субективизма. От субективистка гледна точка идеално не е синоним на измамно. Идеалист не е синоним на наивник. Идеята е първична и от там всичко е идеално и всички са идеалисти. Много по удобен начин на мислене, отколкото постоянното помиряване на парадокси на обективистите.
                          Аз може и друг път да съм си давал един от любимите ми цитати от книги.

                          Това което не знаеш не те тревожи, защото то не съществува. В онази книга това бе наречено идеализъм. Ако си идеалист, няма значение какво вършиш и какво става коло теб, защото всичко то не е реално, не съществува.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            А да чел съм и от Фром. Прекалено хуманистичен ми изглежда. В началото не можах да намеря нищо основно, с което да не се съглася с него, след това като станах по циничен и по-голям риалист и схванах че човека си е идеалист. Вярва в доброто в човека. не най-добрата гледна точка за оцеляване
                            Идеалист е да. Но не в обективистичния смисъл на понятието. И не е точно вярващ в доброто. Вярва в абсолютната свобода, която не се подчинява на никакви норми, включително и морални. Това е нормалното за субективизма. От субективистка гледна точка идеално не е синоним на измамно. Идеалист не е синоним на наивник. Идеята е първична и от там всичко е идеално и всички са идеалисти. Много по удобен начин на мислене, отколкото постоянното помиряване на парадокси на обективистите.
                            Баба ме научи на много неща.
                            tnm

                            Коментар


                            • Обективистите много трудно ги разбирам и Фройд ми е тегав.
                              Баба ме научи на много неща.
                              tnm

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                                Не, на конференцията четат лекции Фром и Сузуки. Фром е субективист. Има много стройна теория за човешката психика.
                                А да чел съм и от Фром. Прекалено хуманистичен ми изглежда. В началото не можах да намеря нищо основно, с което да не се съглася с него, след това като станах по циничен и по-голям риалист и схванах че човека си е идеалист. Вярва в доброто в човека. не най-добрата гледна точка за оцеляване

                                Коментар

                                Working...
                                X