IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 22.02.2013 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
    Разбирам мераците на политиците от статуквото да разберат кой е лидера, за да го подкупят или сплашат. Само че организацията е през фейсбук. От приятели на приятели. От дума на дума. Няма лидери, за съжаление на управляващи и опозиция. За това опозицията сега вместо да се радва е напълнила гащите. Щото гражданите не признават никакви партии и искат реален нов обществен договор с реални представители на обеството.
    Звучи идеалистично, но това никога не е функционирало по този начин...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
      Утре сутрин тогава трябва цялото войнство да е пред парламента докато БГ все още има легитимно правителство и парламент, които да насрочат избори за ВНС. Но за да бъде цялото войнство там, то трябва да има легитимен лидер. Аз не знам кой е формулирал тези искания.
      Разбирам мераците на политиците от статуквото да разберат кой е лидера, за да го подкупят или сплашат. Само че организацията е през фейсбук. От приятели на приятели. От дума на дума. Няма лидери, за съжаление на управляващи и опозиция. За това опозицията сега вместо да се радва е напълнила гащите. Щото гражданите не признават никакви партии и искат реален нов обществен договор с реални представители на обществото.
      Last edited by mechobikov; 20.02.2013, 15:14.
      Баба ме научи на много неща.
      tnm

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
        Ами това е малоумно поведение.
        Когато критикуваш или скачаш срещу нещо, трябва да предложиш по-добрата алтернатива.
        Иначе става Гърция.
        И там скачаха, чупеха, палеха но нищо по-добро от орязване на доходи и бюджети не можаха да предложат, защото просто нямаше от къде. И какво постигнаха вандалите от улицата...??
        Не бих използвала думата - малоумно.

        Накратко, това е проблем, който стои пред всяко начинание, което е неорганизирано или отнесено към днешната ситуация - спонтанно и непредставено политически.

        За това огромна заслуга имат всички политически партии, гарантирали своята значимост и незаменимост чрез многобройни закони, като този за избори, за представители, за право на протест и т.н.

        Но фактът, че протестът НЕ спира с днешната оставка, за мен, е най-добрата новина за узряване на нещо ново в статуквото на политическата ни система.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
          Ми те си формулираха исканията. Искат оставката на кабинета. Свикване на велико народно събрание и промяна на конституцията и доказано неработещия 23 годишен модел за управление. Настояват за граждански контрол в управлението. Всъщност правят точно това, което трябва за да се прекрати източването на страната. Който носи мъжко сърце и българско име да помага с каквото може !!!
          Утре сутрин тогава трябва цялото войнство да е пред парламента докато БГ все още има легитимно правителство и парламент, които да насрочат избори за ВНС. Но за да бъде цялото войнство там, то трябва да има легитимен лидер. Аз не знам кой е формулирал тези искания.

          Коментар


          • Яне Янев скрит фаворит за служебен премиер?
            Лидерът на РЗС вършее из депутатите, за да възстанови групата си в парламента

            Голям смях!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
              Според мен народът все още не се е осъзнал. Защото ако се беше осъзнал щеше да обяви лидери на протеста, които да формулират конкретни искания пред ДЕЙСТВАЩОТО правителство, да седнат на масата и само ако има и след като незабавни действия да се разотидат по къщите. Сега няма искания, няма кой да ги изпълни, защото няма правителство, няма алтернатива. До лятото не могат да се вземат решения...А до лятото ли ще се пълнят площадите? Кому е нужно това? Който не е доволен от ББ след 4 месеца можеше да го накаже. Днес по улиците вече се обслужват нечии политически интереси, а народът отново се оставя до го водят за носа.
              Добър начин, но и изключително лесно манипулируем.

              Пример от пресконференцията на Борисов вчера.

              Като се започне с подменените представители на протестиращите - това правителство започна с "Калинки" и с калинки ще си тръгне

              И се мине през всичките му, уж конкретни отговори на исканията
              - преди 2 години, на подобна среща СЪЩО беше обещано включване на гражданска квота в Регулаторните комисии - ДКВЕР, КЗП, КЗК и др.
              Резултат - Нула!

              - обещаното намаление от 8%, днес се оказва неизпълнимо от март

              - приказките за отнемане на лиценз от днес - невъзможно изпълними в кратки срокове

              Проблемът с Борисов е пълната НЕсъстоятелност на думите му.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                "Мухата винаги си намира ново л*******айно на което да се качи"
                Напомни ми на народната мъдрост,

                като вземеш едно л*******айно и го подхвърлиш нагоре става началник,
                ама като падне пак си става л*******айно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                  Истината е, че хората наистина не знаят какво точно искат, какво е възможно да бъде изпълнено със законни методи.

                  Но със сигурност знаят - какво НЕ искат.
                  И знаят че ако спрат борбата, мазниците ще ги удавят с мазническа реторика. И са ЮНАЦИ !!!

                  И друго са осъзнали, което им прави чест. Колкото повече пряка демокрация, толкова повече демокрация и по малко източване.
                  Баба ме научи на много неща.
                  tnm

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                    Истината е, че хората наистина не знаят какво точно искат, какво е възможно да бъде изпълнено със законни методи.

                    Но със сигурност знаят - какво НЕ искат.
                    Ами това е малоумно поведение.
                    Когато критикуваш или скачаш срещу нещо, трябва да предложиш по-добрата алтернатива.
                    Иначе става Гърция.
                    И там скачаха, чупеха, палеха но нищо по-добро от орязване на доходи и бюджети не можаха да предложат, защото просто нямаше от къде. И какво постигнаха вандалите от улицата...??

                    Коментар


                    • Българиа се върна 20г назаде.......оставката нее политическа отговорност а бягане от отговорност.Сега червените хмери отново окопират страната.....БСП ТИМ СИК ВИС остават на кормилото на потъващиа кораб.........с поведението си Борисов потварди чее част от заговорат на бандитите ограбващи народат......ДОБРЕ че ИМИГРИРАХ
                      Животът е огледало.....усмихвай се

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                        Според мен народът все още не се е осъзнал. Защото ако се беше осъзнал щеше да обяви лидери на протеста, които да формулират конкретни искания пред ДЕЙСТВАЩОТО правителство, да седнат на масата и само ако има и след като незабавни действия да се разотидат по къщите. Сега няма искания, няма кой да ги изпълни, защото няма правителство, няма алтернатива. До лятото не могат да се вземат решения...А до лятото ли ще се пълнят площадите? Кому е нужно това? Който не е доволен от ББ след 4 месеца можеше да го накаже. Днес по улиците вече се обслужват нечии политически интереси, а народът отново се оставя до го водят за носа.
                        Ми те си формулираха исканията. Искат оставката на кабинета. Свикване на велико народно събрание и промяна на конституцията и доказано неработещия 23 годишен модел за управление. Настояват за граждански контрол в управлението. Всъщност правят точно това, което трябва за да се прекрати източването на страната. Който носи мъжко сърце и българско име да помага с каквото може !!!
                        Баба ме научи на много неща.
                        tnm

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                          Да правим президентска република!
                          Не знам за друга демократична форма на управление. Ако някой си мисли че може да изработи подобно чудо....
                          Участие на граждани в органите - и как точно ще се избират тези граждани, и кой ще гарантира че те ще са читави, а не пионки и подкупни муцуни.
                          Абе тия хора въобще в къд свят живеят?
                          Нямат идея за алтернатива, но иначе буйстват по улиците и свалят правителства!
                          Истината е, че хората наистина не знаят какво точно искат, какво е възможно да бъде изпълнено със законни методи.

                          Но със сигурност знаят - какво НЕ искат.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                            Не си прав. Народа се осъзна и ще изгони всички парламентарно представени партии с ШУТОВЕ !!!
                            Според мен народът все още не се е осъзнал. Защото ако се беше осъзнал щеше да обяви лидери на протеста, които да формулират конкретни искания пред ДЕЙСТВАЩОТО правителство, да седнат на масата и само ако има и след като незабавни действия да се разотидат по къщите. Сега няма искания, няма кой да ги изпълни, защото няма правителство, няма алтернатива. До лятото не могат да се вземат решения...А до лятото ли ще се пълнят площадите? Кому е нужно това? Който не е доволен от ББ след 4 месеца можеше да го накаже. Днес по улиците вече се обслужват нечии политически интереси, а народът отново се оставя до го водят за носа.

                            Коментар


                            • Kiril Arsov
                              В момента върви публично преброяване на членовете на ГЕРБ. Всички са получили заповед да се регистрират във ФБ групата за връщане на ББ на премиерския пост. До тук са се регистрирали 8 500 партийни члена. До довечера ще сме на ясно колко е членската им маса.

                              Коментар


                              • https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater
                                ХА-ХААААААААААААААААААААААА

                                Коментар

                                Working...
                                X