IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от equal Разгледай мнение
    Ако дУпетатите все пак решат нещо в дискутираната посока, най-вероятно с поправка в закона ще отпадне чл. 13 ал.1 т.8
    Дали ще е нов закон или ще е поправка в действащ закон, е все тая. Все е законова промяна!
    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
      Айде бе, не думай! И що тогава доходите получени от търговията на бфб-то не се облагат?
      Понеже все още няма доходи, а само разходи

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
        Пак не ми стана ясно точно какво твърдиш ти? Че към 01.01.2013 вече ще има приет такъв закон или че данъка ще се начислява от 01.01.2013?

        Щото ако законът се приеме до 01.01.2013, но събирането на този данък започне да речем от 01.01.2014 какво правим тогава? Кой ще купува касата с бира?
        Законът е всъщност действащия в момента ЗДДФЛ
        http://lex.bg/laws/ldoc/2135538631

        Ако дУпетатите все пак решат нещо в дискутираната посока, най-вероятно с поправка в закона ще отпадне чл. 13 ал.1 т.8
        8. (изм. - ДВ, бр. 106 от 2008 г., в сила от 01.01.2009 г.) доходите от лихви по влогове и депозити в търговски банки и клонове на чуждестранни банки, установени в държава - членка на Европейския съюз, или в друга държава - страна по Споразумението за Европейското икономическо пространство;
        , т.е. ще се облагат по общия ред с 10 процента, а не че ще се приема отделен закон по случая.
        |^^^^^пиво^^^^\\|""\\_,_
        |___________||__|___|)
        (@)(@)""*|(@)(@)**(@)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
          Аааа сега вече те разбрах. Тоест и ти смяташ че такъв данък ще бъде приет, но залагаш на това, че през оставащите 2 месеца няма технологично време първо, да се приеме и второ, да влезе в сила от 01.01.2013?
          Не става въпрос за технологично време за приемане, а за ПР и политически игри.
          Ако бяхме 1 г след избори - може би да, ама половин година преди избори - категорично не.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
            Сори ако не си ме разбрал.
            Но от 01.01.2013 никой няма да взема пари от хората за депозити...
            Аааа сега вече те разбрах. Тоест и ти смяташ че такъв данък ще бъде приет, но залагаш на това, че през оставащите 2 месеца няма технологично време първо, да се приеме и второ, да влезе в сила от 01.01.2013?
            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
              Пак не ми стана ясно точно какво твърдиш ти? Че към 01.01.2013 вече ще има приет такъв закон или че данъка ще се начислява от 01.01.2013?

              Щото ако законът се приеме до 01.01.2013, но събирането на този данък започне да речем от 01.01.2014 какво правим тогава? Кой ще купува касата с бира?
              Ще има данък от 01.01.2013 - ще има данък=ще се вземат пари.

              Сори ако не си ме разбрал.
              Но от 01.01.2013 никой няма да взема пари от хората за депозити....
              Още някой доброволец за стела или Джак?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                Деал!

                Оттук нататък на л.с.
                Сделката Ви маи е даначно облагаема и изисква акцизенсклад.Умната!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                  О'К,

                  бас че ще има данък депозит от 01.01.2013?
                  Пак не ми стана ясно точно какво твърдиш ти? Че към 01.01.2013 вече ще има приет такъв закон или че данъка ще се начислява от 01.01.2013?

                  Щото ако законът се приеме до 01.01.2013, но събирането на този данък започне да речем от 01.01.2014 какво правим тогава? Кой ще купува касата с бира?
                  Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                    Deal!
                    Деал!

                    Оттук нататък на л.с.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                      О'К,

                      бас че ще има данък депозит от 01.01.2013?

                      Ако има данък аз давам 1 каса стела или един чичо Джак 1Л според твоите предпочитания, ако няма - ти ми даваш!

                      Официално сключено?
                      Deal!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                        За малко да изпусна промоцията.
                        Имаш вече насрещна страна. Не знам какво разбираш под "доказал се форумец", но аз държа на думата си.
                        О'К,

                        бас че ще има данък депозит от 01.01.2013?

                        Ако има данък аз давам 1 каса стела или един чичо Джак 1Л според твоите предпочитания, ако няма - ти ми даваш!

                        Официално сключено?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                          Е, то значи, че следващи парламент ще го отмени...
                          Ако бъде приет от това Народно събрание, следващото няма да го отмени. И на следващите ще им трябват пари. А тогава държавата ще по-ошмулена и ще е още по-гладна за пари. Аз се хващам на бас, че такъв закон изземващ част от спесяванията на хората по един или друг начин, без значение точно как ще бъде наречен, рано или късно ще бъде приет!!! Ще бъде приет и данък върху финансовите трансакции. И още много други закони позволяващи на държавата законно да ви бърка в джобовете.

                          Като целта вече разбира се, не е някаква данъчна справедливост а чисто и просто да се съберат пари за администрацията за да може да получава заплати за да може да ви събира данъците!
                          Last edited by Forex Master; 11.10.2012, 12:31.
                          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                            Е, то значи, че следващи парламент ще го отмени...

                            Баса е за това кога наистина депозитите ще се облагат с данък. В близко бъдеще никога.

                            Тези алквилибристики ала бала сме ги минали.

                            Кой е готов да се хване на бас, че на 01.01.2013 ще има/няма данък лихви депозити?



                            Май всички не си вярвате, а сам0 плямпате.....
                            За 3-ти път и последен - 1 каса стела или един чичо Джак 1Л че няма да има данък депозит от 01.01.2013.
                            За малко да изпусна промоцията.
                            Имаш вече насрещна страна. Не знам какво разбираш под "доказал се форумец", но аз държа на думата си.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение
                              Бе, че съм готов, готов съм ...
                              Ама по-скоро съм съгласен с теб...
                              Избори идат.. Свети Бойко в последният момент ще спаси народа от финансовия сатрап Дянка ...
                              От мен няма бас ..
                              За т'ва говоря....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                                Този срок е прекалено кратък. Най вероятно ще го приемат до края на годината, но срокът за влизането му в действие ще е след изборите, зада бъде натоварено следващото правителство с помията.
                                Е, то значи, че следващи парламент ще го отмени...

                                Баса е за това кога наистина депозитите ще се облагат с данък. В близко бъдеще никога.

                                Тези алквилибристики ала бала сме ги минали.

                                Кой е готов да се хване на бас, че на 01.01.2013 ще има/няма данък лихви депозити?



                                Май всички не си вярвате, а сам0 плямпате.....
                                За 3-ти път и последен - 1 каса стела или един чичо Джак 1Л че няма да има данък депозит от 01.01.2013.

                                Коментар

                                Working...
                                X