IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Tази година 50% от местата в бг университети остават незаети

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Докато образованието е бизнес, а не държавна политика - няма да има образование.
    Докато здравеопазването е бизнес, а не държавна политика - няма да има здравеопазване.
    Докато правосъдието е бизнес, а не държавна политика - няма да има правосъдие.

    Коментар


    • Университетите празни, катуните пълни - бог да пази България !!!

      Скоро ще останем без доктори, без учители, ще се превърнем в подивяла територия, защото без учители и лекари няма нито държава, нито нация !!! Ушев (особено такъв като нашите) може да стане всеки, ама за да станеш лекар или учител, трябва мозък.

      От друга страна - сега пълнолетно става най-малобройното поколение в историята. Като работих последно в училище (преди доста време) - за 9 клас нямаше дори една паралелка деца, но в 1 клас паралелките бяха пет. Вярно, имаше доста хъхряшки чаавета, но и след като те отпаднаха, във втори клас останаха деца за 4 паралелки.


      Много неща трябва да се променят теканка - от демографската политика до отношението към знанието, науката, културата - но за това не трябват Тимберицоиди - трябва или Дуче или Императорът.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • до голяма степен съм сугласен, но не съвсем - да, бягство от отговорност е, да, самозаблуда е, но да го сравняваш с дебила пред тв-то, мрънкащ против "тая държава" е нелепо. Точно "книжните плъхове" са едни от най-ценните кадри в една държава - при правилно управление на знанията им (а щом знае 5 езика или е завършил 3 висши, значи все има нещо в тимберицата си), те могат да измислят следващата енергия или средтсво за транспортация, а дебилът пред компа или тв-то може само да си избере Тиква да го управлява (да не се прави аналогия със сегашната Тиква, не искам да политизирам темата).

        Доказано е, също така, че много голяма част от умните хора са скромни и свити, затова и много труднопробиват сами, за разлика от малоумните драскачи, нахъсани от простотията си, които знаят, че ако изпуснат кокала, до който са се добрали слизане на анални отверстия или шуробаджанащина, друг шанс няма да имат посмъртно. Затова и те са най-вресливи и най-пробивни, а такова поведение, както отлично знаем, е изключително ценено в татковината - хайде пак няма да давам примери с ръководни калинки и прочие бездипломни кметове, дето дори при сегашната ултра разхлабена система пак не могат да завуршат, но пък ни управляват,щото са от правилните.....

        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Има доста хора, които бягат от истински отговорни решения за живота си, като се забиват само в учене. Учението е прекрасен начин човек да се самозаблуждава че всъщност прави нещо с живота си, а той всъщност само бяга от него. С което не се различава много много от някой мързел който само стои на дивана и превключва каналите на телевизора
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          На мен лично не ми трябва да ме учат на това което знам. Интересни са ми съвсем различни, и всъщност доста отдалечени области. а и все пак човек никога не знае как ще е се обърне живота. Икономика и финанси са ми дошли вече до гуша, нямам нищо против след известно време да сменя напълно попрището.
          Прочети ,май беше "Финансистът".

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Има доста хора, които бягат от истински отговорни решения за живота си, като се забиват само в учене. Учението е прекрасен начин човек да се самозаблуждава че всъщност прави нещо с живота си, а той всъщност само бяга от него. С което не се различава много много от някой мързел който само стои на дивана и превключва каналите на телевизора
            Я,съгласен съм с теб!!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
              Почти е изключено да знаеш пет езика и да си мързелив.Научаването им изисква доста усилия.
              Има доста хора, които бягат от истински отговорни решения за живота си, като се забиват само в учене. Учението е прекрасен начин човек да се самозаблуждава че всъщност прави нещо с живота си, а той всъщност само бяга от него. С което не се различава много много от някой мързел който само стои на дивана и превключва каналите на телевизора

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                То трябва и да се размърдаш.И да си работлив.Мое да знаеш и пет езика ама ако си мързелива мърда или интригант няма да успееш.Да не забравяме и че може да завършиш без да си научил нещо.Аз безработни инеженери не познавам.Не познавам и такива които работят за 500лева.
                Почти е изключено да знаеш пет езика и да си мързелив.Научаването им изисква доста усилия.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                  Ми нали като вляза с моя опит и знания ще ги направя смешни.Имам впредвид областта в която работя.А да уча друго на дърти години нещо не ми е по мерак.Освен Аграрния в Пловдив.Това ми е на сърцето но няма за кога.
                  Пешо, не се комплексирай от възрастта. Пробвай да искараш една магистратура тама ако ти е на сърце! Сигурен съм, че след време няма да съжаляваш. Аз завърших втора специалност на дърти години, а сега си бях заплюл една докторантура в аграрния. Та ако искаш може да се срещнем и заедно да ходим до там за да видим кво става.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                    Ми нали като вляза с моя опит и знания ще ги направя смешни.Имам впредвид областта в която работя.А да уча друго на дърти години нещо не ми е по мерак.Освен Аграрния в Пловдив.Това ми е на сърцето но няма за кога.
                    На мен лично не ми трябва да ме учат на това което знам. Интересни са ми съвсем различни, и всъщност доста отдалечени области. а и все пак човек никога не знае как ще е се обърне живота. Икономика и финанси са ми дошли вече до гуша, нямам нищо против след известно време да сменя напълно попрището.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vabo_2008 Разгледай мнение
                      тази година 50% от местата в бг университети остават незаети

                      70 000 места--------65 000 са 12 клас от които 9000 с 2-ки на матурите 4000 не се явили на матурите 6-7000 отиват в чужбина
                      Докато не останат максимум 10 университета в тая държава, няма да има оправия. Ако това стане, след 10-15 години дипломата може да започне да означава нещо...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kostas19 Разгледай мнение
                        Става въпрос за 2 завършили инженери които познавам: 1вия знае 2 езика и е завършил програмиране- в момента работи за 500 лева. 2рия е завършил телекомуникации търси си 1 година работа и накрая се хвана в фирма за видеонаблюдение. Кво да говорим
                        То трябва и да се размърдаш.И да си работлив.Мое да знаеш и пет езика ама ако си мързелива мърда или интригант няма да успееш.Да не забравяме и че може да завършиш без да си научил нещо.Аз безработни инеженери не познавам.Не познавам и такива които работят за 500лева.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Мисля че е време университетите да се преориентират. Да започнат да правят програми за възрастни хора, с работа, с други задължения, но които просто искат да си увеличат квалификацията иили пък да се захванат да учат нещо съвсем различно.
                          Ми нали като вляза с моя опит и знания ще ги направя смешни.Имам впредвид областта в която работя.А да уча друго на дърти години нещо не ми е по мерак.Освен Аграрния в Пловдив.Това ми е на сърцето но няма за кога.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Не е така, имам доста приятели преподаващи в университети, в какви ли не специалности, верно е че са асистенти и не те определят правилата на играта, но са изключително отворени към новото хора и с доста широка обща култура, освен тясната им специализация.
                            Ами ти сам потвърждаваш тезата ми, асистентите са отворени, не дъртите професори. Скоро тези отворени асистенти ще идат да асистенстват другаде, иначе ще бъдат смачкани от сърдитите старчета. И пак да кажа, Катедра МИП на УНСС имаше едно кадърно асистентче по стопанска история, Пейчо май беше или Пенчо. Ама Саздов и приятелите му на какво го правеха не е истина. Хайде да не задълбаваме, че се изнервям.
                            Bulls make profits, bears make profits, only the hungry pigs get slaughtered. Don't be a hungry pig!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kostas19 Разгледай мнение
                              Що така слагаш общ знаменател.. да има малоумни но едва ли са всички + тва малоумите и мързеливите отпадат до 1вата година
                              Ок прав си, не са всички, но в Катедра Международна икономика и политика на УНСС са на 100% така. За преподавателите говоря
                              Last edited by Jason_Thorn; 24.07.2012, 15:51.
                              Bulls make profits, bears make profits, only the hungry pigs get slaughtered. Don't be a hungry pig!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Не е така, имам доста приятели преподаващи в университети, в какви ли не специалности, верно е че са асистенти и не те определят правилата на играта, но са изключително отворени към новото хора и с доста широка обща култура, освен тясната им специализация.
                                Изчакай ги да изкарат 10 години в Пуцовете и ще видиш в какво са ги превърнали "правилата на играта".
                                Ако изобщо някой от тях е останал там.

                                Коментар

                                Working...
                                X