IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
    Аз се извинявам, че нарушавам хармонията, но съм чувал, че със застрояването на полите на Витоша та до южните квартали, разни въздушни течения просто са зачезнали, та оттам и застоя със смога.
    Вчера говорих с един съсед - по негови данни преди 50-60 г. замърсяването на въздуха в София е било къде-къде по-голямо, защото всичко живо се е топлило на въглища.
    Въпросът е защо половин век по-късно продължава да е така, вместо да е наложено някакво решение.
    Пак повтарям - за други населени места, където има подходяща циркулация на въздуха, не е такъв проблем, но в София не може да продължава така. Сутрин за един час в борисовата градина човек се вмирисва на дим от въглища както никъде другаде в България.

    Коментар


    • http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BC%D0%BE%D0%B3

      Ммм...Дааа..

      http://www.segabg.com/article.php?is...=30&id=0006601

      Мммм...Даааа..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

        Въобще печки на твърдо гориво трябва да се забранят в София - тук - котловина - няма циркулация на въздухът и - ад. Не може да тровиш 38 000 хора, живеещи около тебе, само за да си топлиш г.зът комфортно.
        ми бегай от тоя пущиняк бе Импе, къв го дириш там, поне едно Нушенце да беше зел...
        а ти се гърчиш с некви животозастраховки...
        земи пример от бате Пешо (кеф ти риба, кеф ти паламуд)
        (А тва у некой си софийски квартал да си живуркаш без Нущенце, си е мегаломанско и ... криворазбрано)не епрепоръка
        Last edited by padre Bonaventura; 08.01.2014, 23:10.

        Коментар


        • Аз се извинявам, че нарушавам хармонията, но съм чувал, че със застрояването на полите на Витоша та до южните квартали, разни въздушни течения просто са зачезнали, та оттам и застоя със смога.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
            ще видиш ти зелен и чист град - през крив макарон... абе байно ти живееш в некакви утопии... бил съм въФ франкфурт (където се формира курсЪ на еврото) 1г. живях в центъра, на остпаркщрасе (виж гугала).. люлякът там цъфти през ... август... (тва гугала не го казва) .. и нема такова нещо зелен чист... дори бразилските приятели там (ах какви бразилки само)..., а немкините се женят за негри, не си в час, ентропията върви винаги към по-лошо, верно има неква инерция, ама не е тва което беше... как го казваше (бог да го прости ) чочо попьорданов и сие - с'ей си "стойчо" въФ българия...
            ако искаш зелен и чист - сам требва да си го направиш
            Ба си мамата от утре почвам а съ фаля че познавам един дето е живял във Франкфурт на майната си.Люляко цъфтел през август направо не смея да питам коги зрей гроздето чушката мушмулата попските круши....Та кайш германките се плющели с негри.Явно са много грозни щом германците не ги искат.А виж бразилките .......там направо е страшно

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Tradera Разгледай мнение
              http://www.monitor.bg/article?id=413943

              ЗАРАДИ ПЕЧКИТЕ И МЪГЛАТА
              Въздухът в София замърсен 4 пъти над нормите


              09.01.2014 Четири пъти по-мръсен въздух дишат софиянци заради печките на твърдо гориво и мъглата. Последните данни на Изпълнителната агенция за опазване на околната среда (ИАОС) показват, че нивото на фините прахови частици в столицата са от 4 до 8 пъти над нормата. Най-мръсен е въздухът в района на жк „Хиподрума”, където праховите частици са с 8,19 над допустимия праг. В Павлово наднорменото запрашаване е било 7,46, около Орлов мост – 7,44, в кварталите „Надежда” и „Дружба” - малко над 4.

              „Повишената концентрация на фини прахови частици, която отчитаме, се дължи на печките и камините на твърдо гориво, които навлизат все по-масово“, обясниха пред „Монитор“ от агенцията за околната среда. Справка в ИАОС показва, че само преди месец на 8 декември 2013 г., когато също са се използвали печки с въглища, повишено ниво на фините прахови частици е имало само в Перник, Благоевград и Шумен. На 3 януари, когато за 25 области в страната беше обявен жълт код заради мъглата, наднормено запрашаване е регистрирано в 18 града.

              Само в бургаския квартал Долно Езерово и 3 района в столицата праховите частици са били 4 пъти над нормата. Именно мъглата сваля праха ниско до земята, което допълнително застрашава здравето на хората. Проучване на ООН за 2011 г. твърди, че България, Армения и Румъния оглавяват класацията за смъртни случаи, причинени от замърсяване на въздуха. Според доклад на Европейската агенция по околна среда за същата година четири от 5-те най-замърсени градове на Стария континент са български - Перник, Пловдив, Плевен и Добрич
              4 пъти над нормата да беше !!! Понякога в моят квартал буквално не може да се диша, хората се прибират на бегом и омотали мордите си с шалове, прозорецът не може да се отвори по цели дни - заради пръстенът от мангалски развъдници наоколо, защото ромовете тъпчат кюмбетата с въглища, а като ги свършат или продадат - с всички боклуци, които могат да горят. Чудя се - не мога ли да организирам съкварталците и да съдим общината, задето не смее да изгони тия самонастанили се диваци и ги оставя да ни тероризират, че и да ни тровят? Тая година - засега се търпи - защото не ного студено - но предни години е било страшно - навремето по цели дни седях в кантората си до 8-9 вечерта - та да дишам по чист въздух: а тя бе на Попът - правете си сметка !!!

              Въобще печки на твърдо гориво трябва да се забранят в София - тук - котловина - няма циркулация на въздухът и - ад. Не може да тровиш 38 000 хора, живеещи около тебе, само за да си топлиш г.зът комфортно.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                Груйчи както винаги е убийствено точен.Въпреки че не живея в София много искам да видя един чист зелен и подреден град
                ще видиш ти зелен и чист град - през крив макарон... абе байно ти живееш в некакви утопии... бил съм въФ франкфурт (където се формира курсЪ на еврото) 1г. живях в центъра, на остпаркщрасе (виж гугала).. люлякът там цъфти през ... август... (тва гугала не го казва) .. и нема такова нещо зелен чист... дори бразилските приятели там (ах какви бразилки само)..., а немкините се женят за негри, не си в час, ентропията върви винаги към по-лошо, верно има неква инерция, ама не е тва което беше... как го казваше (бог да го прости ) чочо попьорданов и сие - с'ей си "стойчо" въФ българия...
                ако искаш зелен и чист - сам требва да си го направиш

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  Няма значение от гледна точка на това, какво карам - естествено, че такъв голф ще хвърля лайна след себе си, казвам го, че независимо какъв си, трябавда има принципни положения, които да се спазват,а не всичко да е според това дали ми е удобно или не! Примерно аз нямам акции на бфб от почти 6 години, но никога не бих подкрепил данък върху печалбите (евентуални) от борсата, нямам депозити (и никога не съм имал), но съм твърд противник на данък депозит, нямам деца, но съм на 100% за семейното подоходно облагане, а не за раздаването на пари на калпак и т.н. Това е - ясни, точни и строги правила, валидни за всички, а не сега ми е кеф така, утре ми е кеф иначе, ама беден съм, ама богат съм - ако не спазваш правилата, просто си изключен от обществото

                  Грую, харесва ми това, че не си гледаш собствения интерес , но в случая не си посочил стар котор на газ като моя на 20 години с какво замърсява околната среда?
                  У сред София ползвам банско чудо на дърва и хич не мисля, че печките на дърва вредят. Даже миризмата от комините на околните къщи ми напомня на село и се умилявам. Много обичам да ми мирише на село, обор, но ми липсват звуците на петел и блеенето на овце. Това чудо го паля много често, въпреки , че на 1км. разстояние имам топлофицирана панелка. Ей така за кеф, каня разни приятели и бохеми-безделници или комшии-пиянки.
                  Там съм си създал едни соц. условия които кефят- касетофон, грамофон, стари плочи , касети, стар телевизор- Велико Търново с декодер, соц тежка гарнитура с фотьойли и холна масичка и секция от соца. По стените бъклица с образа на Александър Стамболийски, менчета, козяци , черги....легла с хромирани табли и пружини.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    като нямат, ще живеят на студено или ще си вземат панеляк!!! Аз ако нямам какво да еВа, мога ли да опна първата, дето срещна по пътя, че така, бз еВане, ми се нарушават основните права

                    Колите са друг проблем - много ясно, че трошляците на над 15 години (да не кажа 10), без катализатори и на крадена нафта или подобие на бензин/газчица, трябва да се забранят. Колата не е привилегия, колата е задължение!!! не може всеки селтак с по 1000 кинта да купува боклука на автоморгите на запад, да бълва валма от лакна след себе си, да паркира в тревата, на тротоара или директно на пътя и да ми реве за толерантност - НЕ МОЖЕ!!! Ако не ти е по джоба живота в София - на село мегдан има много, а и къщите са по 500-1000 лева и си паркираш каруцата където ти е кеф. Това е град, столица при това и трябва да има правила за живот в него. Ако няма, става гето от третия свят с живущи мизерници в него...
                    Груйчи както винаги е убийствено точен.Въпреки че не живея в София много искам да видя един чист зелен и подреден град

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      Няма значение от гледна точка на това, какво карам - естествено, че такъв голф ще хвърля лайна след себе си, казвам го, че независимо какъв си, трябавда има принципни положения, които да се спазват,а не всичко да е според това дали ми е удобно или не! Примерно аз нямам акции на бфб от почти 6 години, но никога не бих подкрепил данък върху печалбите (евентуални) от борсата, нямам депозити (и никога не съм имал), но съм твърд противник на данък депозит, нямам деца, но съм на 100% за семейното подоходно облагане, а не за раздаването на пари на калпак и т.н. Това е - ясни, точни и строги правила, валидни за всички, а не сега ми е кеф така, утре ми е кеф иначе, ама беден съм, ама богат съм - ако не спазваш правилата, просто си изключен от обществото
                      Добре разбрах, жена ми кара такова. Нека се върнем към темата обаче:
                      Аз лично бих искал да забранят печките на дърва в София и печките на два крака. Всички Сирийци, Алжирци, Нигерийци и други печки вън от България. Не изпадам в расистки настроения ама имам страх от парадокси уж държава населена с бели хора а пък здрав и основен внос на банани. Ние не сме бананова република. Като че ли.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        ..., нямам деца, но....
                        ми убаво, ти си просто един консуматор-безхаберник, да си жив и здрав, друго не се сещам...
                        сори за изказа, но нещо трябва да (ти) светне

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          Няма значение от гледна точка на това, какво карам - естествено, че такъв голф ще хвърля лайна след себе си, казвам го, че независимо какъв си, трябавда има принципни положения, които да се спазват,а не всичко да е според това дали ми е удобно или не! Примерно аз нямам акции на бфб от почти 6 години, но никога не бих подкрепил данък върху печалбите (евентуални) от борсата, нямам депозити (и никога не съм имал), но съм твърд противник на данък депозит, нямам деца, но съм на 100% за семейното подоходно облагане, а не за раздаването на пари на калпак и т.н. Това е - ясни, точни и строги правила, валидни за всички, а не сега ми е кеф така, утре ми е кеф иначе, ама беден съм, ама богат съм - ако не спазваш правилата, просто си изключен от обществото
                          +10

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Big6ha Разгледай мнение
                            "Колите са друг проблем - много ясно, че трошляците на над 15 години (да не кажа 10), без катализатори и на крадена нафта или подобие на бензин/газчица, трябва да се забранят"
                            "Всеки селтак с по 1000 кинта да купува боклука на автоморгите на запад, да бълва валма от лакна след себе си..."

                            Е как да няма значение, според теб Голф Нула, Единичка, Двойка не бълва ли "валма от лакна"?
                            Няма значение от гледна точка на това, какво карам - естествено, че такъв голф ще хвърля лайна след себе си, казвам го, че независимо какъв си, трябавда има принципни положения, които да се спазват,а не всичко да е според това дали ми е удобно или не! Примерно аз нямам акции на бфб от почти 6 години, но никога не бих подкрепил данък върху печалбите (евентуални) от борсата, нямам депозити (и никога не съм имал), но съм твърд противник на данък депозит, нямам деца, но съм на 100% за семейното подоходно облагане, а не за раздаването на пари на калпак и т.н. Това е - ясни, точни и строги правила, валидни за всички, а не сега ми е кеф така, утре ми е кеф иначе, ама беден съм, ама богат съм - ако не спазваш правилата, просто си изключен от обществото
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              auris - euro 5, това какво значение има? И голф единичка да имах, пак щях да настоявам за правила и спазването им, а не да превръщаме града ни в кочина от третия свят!!!
                              "Колите са друг проблем - много ясно, че трошляците на над 15 години (да не кажа 10), без катализатори и на крадена нафта или подобие на бензин/газчица, трябва да се забранят"
                              "Всеки селтак с по 1000 кинта да купува боклука на автоморгите на запад, да бълва валма от лакна след себе си..."

                              Е как да няма значение, според теб Голф Нула, Единичка, Двойка не бълва ли "валма от лакна"?

                              Коментар


                              • Да се забрани ли шистовия газ
                                с кво е по-добър от дървата

                                Коментар

                                Working...
                                X