IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Пък като не стане има нанофюжън реактори, само че тогава България ще бъде заличена от картата защото всички араби барабар с евреите ще се преместят в Европа от глад.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • bertram - може да стане само с по евтино и изгодно отопление, което не замърсява атмосферата. Има такъв вариант - боклуците които сега се горят се смилат механично и се смесват с отпадъчни пластмаси които не стават за вторична употреба , такива има много. От тази смес се екструдира груб филамент - като тел, в малки устройства този тел се подава в затворена камера в която няма кислород и въздух, срещу него е пламъка на малка горелка работеща с така наречения Браун газ или ННО. Този пламък има свойствата на плазма и избирателно загрява до много висока температура въглерод съдържащи неща , буквално ще изпари филамента и ще го превърне в газ който изгаря чисто. Самия газ след камерата се филтрира за твърди частици лесно, а твърдите частици които остават в камерата механично на определен интервал се почистват и събират..може да се използват за пълнители в строителни материали. Не е необходимо нещата да стават със забрани.
      За автомобилите първото нещо което трябва да се направи е да се проверят светофарните уредби и дали са направени така че да осигуряват зелена вълна, трябва да има онлайн мониторинг който всеки да може да види и да се отразява смяна на светофар и потеглил автомобил с определена скорост като стигне следващия светофар дали трябва да спре на него и т.н.т. Защото ни тровят с червена вълна и защо го правят не ми е ясно, може би за да се вдигне консумацията на гориво. Нещата са зле но не са повредени отдолу, отгоре започват проблемите.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • според мен в градове над 20К жители и в населени места/квартали, които са газифицирани (без значение от населението) трябва да бъде забранено ползването на твърдо гориво - въглища, дърва, пелети ... или който иска да си сложи специални филтри на комина и да пали каквото иска стига да няма вредни емисии...

        2 кофи въглища за 24 часа отделят прахови частици и всякаква мърс сигурно колкото 50 дизелови джипа за месец
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

          Върви кажи на хъхряците от незаконните развъдници, че трябва да спрат ракията и цигарите - и да се топлят с ток, а не с кюмбета, в които тъпчат всичко, което гори. Защо ни дуднеш на нас?


          Навремето масово крадяха ток, за да се топлят - сега ЧЕЗ поограничи кражбите и им тури електромери (абсолютно неправомерно, защото свърталищата са незаконни, но това е отделен въпрос) и сега те си отмъщават, като ни тровят.

          Единственото адекватно решение е унищожаване на всички тия коптори - просто да се приложи законът.
          Първо бодлива тел и после напалм...ного ше пуши , ама си струва...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Cheung Tsing-fong Разгледай мнение
            Високата цена на отоплението с алтернатива на твърдото гориво не е оправдание. Ще намалите разходи като тези за алкохол,цигари и вредни храни и ще можете да си плащате отоплението. Освен това ще ви е по-малко студено ,защото тия отрови ви скапват кръвообращението и ви състаряват, а както знаете на младите им е все топло, а нарушеното кръвообращение води до студени крайници. Също така се калявайте със студ - българинът е масово навлечен и затова все подсмърча. Във дома, особено във стаята в която се спи температурата не бива да надвишава 15 градуса. Българинът е свикнал вкъщи да му е 25 градоса и да ходи по къс ръкав. Ами не става - ще си облечете като нормалните хора тениска, върху нея риза и пуловер(класическа комбинация, даже правят пуловери със съшити ризи) и отгоре жилетка. Ако ви стане студено се раздвижете - танцувайте, шетайте, разхождайте си, въобще обикнете студа. Намалявайте температурата в дома със 0,5 градуса седмично до достигане на 15 градуса. Отоплявайте само стаите в които стоите най-често и само когато сте си вкъщи. Отоплявайте само себе си - има грейки, ел.одеяла или възглавници. Спете завити с повече одеяла ,за да ви е топло. Пестете от ток като изнасяте храните през зимата на балкона и не използвате хладилник. Въобще хората обожават да пилеят ресурси, а аз залагам на минимализма. Пийте чай от джинджифил за да се сгрявате. Също така зимата трябва да проветрявате и да се разхождате - българинът това не го прави, закачулил се със триста ката дрехи, шалове, шапки и ръкавици... Аз вирея перфектно на 13-15 градуса стайна температура и на няколко градуса над нулата външна. Почва да ми става студено при -5.
            Върви кажи на хъхряците от незаконните развъдници, че трябва да спрат ракията и цигарите - и да се топлят с ток, а не с кюмбета, в които тъпчат всичко, което гори. Защо ни дуднеш на нас?


            Навремето масово крадяха ток, за да се топлят - сега ЧЕЗ поограничи кражбите и им тури електромери (абсолютно неправомерно, защото свърталищата са незаконни, но това е отделен въпрос) и сега те си отмъщават, като ни тровят.

            Единственото адекватно решение е унищожаване на всички тия коптори - просто да се приложи законът.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Cheung Tsing-fong Разгледай мнение
              Високата цена на отоплението с алтернатива на твърдото гориво не е оправдание. Ще намалите разходи като тези за алкохол,цигари и вредни храни и ще можете да си плащате отоплението. Освен това ще ви е по-малко студено ,защото тия отрови ви скапват кръвообращението и ви състаряват, а както знаете на младите им е все топло, а нарушеното кръвообращение води до студени крайници. Също така се калявайте със студ - българинът е масово навлечен и затова все подсмърча. Във дома, особено във стаята в която се спи температурата не бива да надвишава 15 градуса. Българинът е свикнал вкъщи да му е 25 градоса и да ходи по къс ръкав. Ами не става - ще си облечете като нормалните хора тениска, върху нея риза и пуловер(класическа комбинация, даже правят пуловери със съшити ризи) и отгоре жилетка. Ако ви стане студено се раздвижете - танцувайте, шетайте, разхождайте си, въобще обикнете студа. Намалявайте температурата в дома със 0,5 градуса седмично до достигане на 15 градуса. Отоплявайте само стаите в които стоите най-често и само когато сте си вкъщи. Отоплявайте само себе си - има грейки, ел.одеяла или възглавници. Спете завити с повече одеяла ,за да ви е топло. Пестете от ток като изнасяте храните през зимата на балкона и не използвате хладилник. Въобще хората обожават да пилеят ресурси, а аз залагам на минимализма. Пийте чай от джинджифил за да се сгрявате. Също така зимата трябва да проветрявате и да се разхождате - българинът това не го прави, закачулил се със триста ката дрехи, шалове, шапки и ръкавици... Аз вирея перфектно на 13-15 градуса стайна температура и на няколко градуса над нулата външна. Почва да ми става студено при -5.
              А с фотосинтезата свикна ли ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                Така и не разбрах защо трябва да се забранят печките на дърва в градовете?
                Не ти и требе ... тебе не те касае ...

                Коментар


                • Високата цена на отоплението с алтернатива на твърдото гориво не е оправдание. Ще намалите разходи като тези за алкохол,цигари и вредни храни и ще можете да си плащате отоплението. Освен това ще ви е по-малко студено ,защото тия отрови ви скапват кръвообращението и ви състаряват, а както знаете на младите им е все топло, а нарушеното кръвообращение води до студени крайници. Също така се калявайте със студ - българинът е масово навлечен и затова все подсмърча. Във дома, особено във стаята в която се спи температурата не бива да надвишава 15 градуса. Българинът е свикнал вкъщи да му е 25 градоса и да ходи по къс ръкав. Ами не става - ще си облечете като нормалните хора тениска, върху нея риза и пуловер(класическа комбинация, даже правят пуловери със съшити ризи) и отгоре жилетка. Ако ви стане студено се раздвижете - танцувайте, шетайте, разхождайте си, въобще обикнете студа. Намалявайте температурата в дома със 0,5 градуса седмично до достигане на 15 градуса. Отоплявайте само стаите в които стоите най-често и само когато сте си вкъщи. Отоплявайте само себе си - има грейки, ел.одеяла или възглавници. Спете завити с повече одеяла ,за да ви е топло. Пестете от ток като изнасяте храните през зимата на балкона и не използвате хладилник. Въобще хората обожават да пилеят ресурси, а аз залагам на минимализма. Пийте чай от джинджифил за да се сгрявате. Също така зимата трябва да проветрявате и да се разхождате - българинът това не го прави, закачулил се със триста ката дрехи, шалове, шапки и ръкавици... Аз вирея перфектно на 13-15 градуса стайна температура и на няколко градуса над нулата външна. Почва да ми става студено при -5.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    По принцип не отговарям на такива въпроси точно заради подписа си, защото това е равносилно на отговора на въпроса Да се обяви ли комунистическия режим за престъпен - риторичен въпрос или греша? Та отговорът е много лесен и се крие в друг въпрос - а мре ли ви се от рак и всякакви респираторни заболявания? Такава основа харесва ли ти? Или и ти си на принципа - абе, нема такава държава - да ме уцелят с торба за смет баш когато си пикая край блока, докато кучето ми сере до паркирала кола в кафявата площ, дето трябва да е зелена
                    Интерпретациите ви нямат голяма стойност. Вие да не работите статист в театъра?
                    Така изглежда отстрани, явно ви харесва?
                    А иначе да кажем така: Забраната на печки на дърва в градовете е дискриминация. Това поставя живеещите в градовете в неравностойно положение спрямо живеещите в селата.
                    Ама на грую му мирише? Ами като му мирише, да си събира нещата и да се изнася... Ама къде? Ами където намери за добре, например в Китай, да отива там и да прави 'жик-так'.

                    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                      Първо отговорете на каквото питах...
                      Иначе няма основа за дискусия по въпроса
                      Ти отговори ли ми кат те питах?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                        Първо отговорете на каквото питах...
                        Иначе няма основа за дискусия по въпроса
                        По принцип не отговарям на такива въпроси точно заради подписа си, защото това е равносилно на отговора на въпроса Да се обяви ли комунистическия режим за престъпен - риторичен въпрос или греша? Та отговорът е много лесен и се крие в друг въпрос - а мре ли ви се от рак и всякакви респираторни заболявания? Такава основа харесва ли ти? Или и ти си на принципа - абе, нема такава държава - да ме уцелят с торба за смет баш когато си пикая край блока, докато кучето ми сере до паркирала кола в кафявата площ, дето трябва да е зелена
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Странен пост от човек с твоя подпис - някакво раздвоение на личността прозира тук!?!?! Апропо, живееш ли в София?
                          Първо отговорете на каквото питах...
                          Иначе няма основа за дискусия по въпроса
                          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                            Така и не разбрах защо трябва да се забранят печките на дърва в градовете?
                            Странен пост от човек с твоя подпис - някакво раздвоение на личността прозира тук!?!?! Апропо, живееш ли в София?
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Така и не разбрах защо трябва да се забранят печките на дърва в градовете?
                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                                По времето на Тато никой не пестеше.По фабриките навключили калорифери по седем киловата прозорците отворени.Виждал съм пружина от легло включена за да топли.Големо разхищение имаше.Народа изобщо не знаеше де се намира
                                Това да не е носталгия
                                Шегата настрана, но София не мирише на европейска столица хич

                                Коментар

                                Working...
                                X