IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Big6ha Разгледай мнение
    ГРУЮ, ТИ КАКВО КАРАШ ЕВРО 3, 4 ИЛИ 5?
    auris - euro 5, това какво значение има? И голф единичка да имах, пак щях да настоявам за правила и спазването им, а не да превръщаме града ни в кочина от третия свят!!!
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • омръзна ми да усещам върху дрехите си омекотителя с аромат на печка....от ноември до март е все така!!!
      Не е препоръка...ама си пуснете парното

      Коментар


      • Аз нямам забележки към горенето на дърва, но въглищата са ми голям дерт.
        Релефът в София е такъв, че няма циркулация на въздуха, каквато във Варна да речем, и понякога мъглата натиска облаците мръсотия от въглищата със седмици и месеци. Така е тази година, така беше и миналата зима, всяка година.
        Качете се на Витоша в неделя и погледнете надолу, за ад видите за какво става въпрос.
        Или минете през някое село от типа на Пасарел и вижте как живеят хората шест месеца в годината и какво дишат. След това си го представете в хиляда пъти по-голям мащаб - това е София.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          като нямат, ще живеят на студено или ще си вземат панеляк!!! Аз ако нямам какво да еВа, мога ли да опна първата, дето срещна по пътя, че така, бз еВане, ми се нарушават основните права

          Колите са друг проблем - много ясно, че трошляците на над 15 години (да не кажа 10), без катализатори и на крадена нафта или подобие на бензин/газчица, трябва да се забранят. Колата не е привилегия, колата е задължение!!! не може всеки селтак с по 1000 кинта да купува боклука на автоморгите на запад, да бълва валма от лакна след себе си, да паркира в тревата, на тротоара или директно на пътя и да ми реве за толерантност - НЕ МОЖЕ!!! Ако не ти е по джоба живота в София - на село мегдан има много, а и къщите са по 500-1000 лева и си паркираш каруцата където ти е кеф. Това е град, столица при това и трябва да има правила за живот в него. Ако няма, става гето от третия свят с живущи мизерници в него...
          ГРУЮ, ТИ КАКВО КАРАШ ЕВРО 3, 4 ИЛИ 5?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dsx500 Разгледай мнение
            СофЯнцитИ нямат пари за климатик!

            А да се забранят колите не искате ли? И ТЕЦовете трябва, и самолетите бая пушек бълват.
            като нямат, ще живеят на студено или ще си вземат панеляк!!! Аз ако нямам какво да еВа, мога ли да опна първата, дето срещна по пътя, че така, бз еВане, ми се нарушават основните права

            Колите са друг проблем - много ясно, че трошляците на над 15 години (да не кажа 10), без катализатори и на крадена нафта или подобие на бензин/газчица, трябва да се забранят. Колата не е привилегия, колата е задължение!!! не може всеки селтак с по 1000 кинта да купува боклука на автоморгите на запад, да бълва валма от лакна след себе си, да паркира в тревата, на тротоара или директно на пътя и да ми реве за толерантност - НЕ МОЖЕ!!! Ако не ти е по джоба живота в София - на село мегдан има много, а и къщите са по 500-1000 лева и си паркираш каруцата където ти е кеф. Това е град, столица при това и трябва да има правила за живот в него. Ако няма, става гето от третия свят с живущи мизерници в него...
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • СофЯнцитИ нямат пари за климатик!

              А да се забранят колите не искате ли? И ТЕЦовете трябва, и самолетите бая пушек бълват.
              Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

              Коментар


              • http://www.monitor.bg/article?id=413943

                ЗАРАДИ ПЕЧКИТЕ И МЪГЛАТА
                Въздухът в София замърсен 4 пъти над нормите


                09.01.2014 Четири пъти по-мръсен въздух дишат софиянци заради печките на твърдо гориво и мъглата. Последните данни на Изпълнителната агенция за опазване на околната среда (ИАОС) показват, че нивото на фините прахови частици в столицата са от 4 до 8 пъти над нормата. Най-мръсен е въздухът в района на жк „Хиподрума”, където праховите частици са с 8,19 над допустимия праг. В Павлово наднорменото запрашаване е било 7,46, около Орлов мост – 7,44, в кварталите „Надежда” и „Дружба” - малко над 4.

                „Повишената концентрация на фини прахови частици, която отчитаме, се дължи на печките и камините на твърдо гориво, които навлизат все по-масово“, обясниха пред „Монитор“ от агенцията за околната среда. Справка в ИАОС показва, че само преди месец на 8 декември 2013 г., когато също са се използвали печки с въглища, повишено ниво на фините прахови частици е имало само в Перник, Благоевград и Шумен. На 3 януари, когато за 25 области в страната беше обявен жълт код заради мъглата, наднормено запрашаване е регистрирано в 18 града.

                Само в бургаския квартал Долно Езерово и 3 района в столицата праховите частици са били 4 пъти над нормата. Именно мъглата сваля праха ниско до земята, което допълнително застрашава здравето на хората. Проучване на ООН за 2011 г. твърди, че България, Армения и Румъния оглавяват класацията за смъртни случаи, причинени от замърсяване на въздуха. Според доклад на Европейската агенция по околна среда за същата година четири от 5-те най-замърсени градове на Стария континент са български - Перник, Пловдив, Плевен и Добрич

                Коментар


                • Аз не мога да разбера за какво да забраняват печките на дърва?!
                  На дърва се топлят поне 3млн. човека. Сигурно на парно са по-малко.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                    Нали не пушим вече бре! От какво е толкоз мръсен въздуха? Влизайте масово в заведенията, ако на улицата е мръсно и си водете дечицата там, вече чисто в тях, въздуха свеж и планински
                    Да бе да!!!Комбинацията от пушач и българин е страхотна!!!Мърльовци,които непрекъснато газят правилата!!!

                    Коментар


                    • Нали не пушим вече бре! От какво е толкоз мръсен въздуха? Влизайте масово в заведенията, ако на улицата е мръсно и си водете дечицата там, вече чисто в тях, въздуха свеж и планински
                      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                      Коментар


                      • http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1694063

                        Доц. Костов: Не проветрявайте!
                        Не отваряйте прозорците при мъгла, за да не се излагате на мръсния влажен въздух, който е много по-опасен от непроветрена стая. Това препоръча доц. Коста Костов, шеф на белодробната клиника във ВМА. Той съветва при такива условия децата да не се извеждат навън...

                        През зимата най-честият замърсител на въздуха са печките на дърва и въглища
                        Last edited by Tradera; 28.12.2012, 22:39.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Селянина Разгледай мнение
                          На мен печките не ми пречат.На теб като ти пречат иди там където няма печки.Стига пращай хората по селата комунизма свърши.И с какво да се топлят хора които нямат парно и вземат по 400 кинта
                          А какво да дишат хората, който искат да дишат чист въздух ?
                          Виновните за замърсяването трябва да са отговорни, а не жертвите.

                          Върни се по-долу и виж, че в Лондон са забранени отдавна.
                          Виж на село да си димят, но в град нееееееееееее
                          Last edited by Tradera; 28.12.2012, 22:33.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tradera Разгледай мнение
                            10 пъти прах над нормата ще доведе до повече проблеми от пушенето на цигари навсякъде. Това си е мор ! И от него в града няма спасение за никой дори децата.
                            Който иска печка да ходи на село !
                            На мен печките не ми пречат.На теб като ти пречат иди там където няма печки.Стига пращай хората по селата комунизма свърши.И с какво да се топлят хора които нямат парно и вземат по 400 кинта

                            Коментар


                            • Печките на дърва от хиляди години са били убаво нещо, не знам защо сега да не са?!

                              Коментар


                              • 10 пъти прах над нормата ще доведе до повече проблеми от пушенето на цигари навсякъде. Това си е мор ! И от него в града няма спасение за никой дори децата.
                                Който иска печка да ходи на село !

                                Коментар

                                Working...
                                X