IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо повечето трейдъри губят?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Сега точно ми попадна това... много е ценно. Всеки бъдещ FX герой трябва да си принтне и да си го закачи пред компютъра


    Nonsense correlations and Other Matters

    Correlation coefficients must be interpreted with care. Many coefficients that are both numerically large and statistically significant by tests to be described later may contain no real information. That statistical significance has been achieved does not necessarily imply that a meaningful and useful relationship has been found. The crucial question is: What has caused the observed covariation? If there is a theory about the joint variation of X and Y, the sign and the size of the correlation coefficient may lend support to that theory, but if no such theory exists or can be devised, the correlation may be clasified as a nonsense correlation.
    Last edited by Money; 30.01.2020, 16:11.

    Коментар


    • Ми нали затова пишем по форумите

      Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

      Арогантността май се корелира не с интелекта, а с успеха, но това е на живо, по форумите всеки може да се въобразява на мъж

      Коментар


      • Скоро сравних в един мой коментар търсенето на Граала с търсенето на философския камък.
        Идеята е абсолютно еднаква и при двете - да се печели от въздуха.
        Но да кажем, че вече сме в 21 век и човечеството е далеч напред в сравнение с алхимиците и математиците от средните векове.

        Ето нещо интересно от 2014 г. за философския камък от Scientific American
        (https://www.scientificamerican.com/a...ned-into-gold/):

        "Isolating the minute quantities of gold would be even more difficult using lead as a starting material, but smashing high-speed nuclei into a lead target would indeed complete the long-sought transmutation. Some of the collisions would be expected to remove three protons from lead, or one proton from mercury, to produce gold. “It is relatively straightforward to convert lead, bismuth or mercury into gold,” Morrissey says. “The problem is the rate of production is very, very small and the energy, money, etcetera expended will always far exceed the output of gold atoms.”

        In 1980, when the bismuth-to-gold experiment was carried out, running particle beams through the Bevalac cost about $5,000 an hour, “and we probably used about a day of beam time,” recalls Oregon State University nuclear chemist Walter Loveland, one of the researchers on the project. Glenn Seaborg, who shared the 1951 Nobel Prize in Chemistry for his work with heavy elements and who died in 1999, was the senior author on the resulting study. “It would cost more than one quadrillion dollars per ounce to produce gold by this experiment," Seaborg told the Associated Press that year. The going rate for an ounce of gold at the time? About $560."

        Пак имаме Нобелов лауреат и тук.

        Добре, да приемем, че Граал съществува, както сега вече е възможно да обърнеш олово, живак или бисмут в злато (философски камък).
        Но цената, енергията и усилията няма да си струват мечтаното ПМО.
        Last edited by Kildirim_Bei; 30.01.2020, 14:50.
        Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
        ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
          Арогантноста е също една от основните причини за загубите на трейдъри и инвеститори. и в повечето случай доста добре корелира с високия интелект.
          Арогантността май се корелира не с интелекта, а с успеха, но това е на живо, по форумите всеки може да се въобразява на мъж

          Коментар


          • Арогантноста е също една от основните причини за загубите на трейдъри и инвеститори. и в повечето случай доста добре корелира с високия интелект.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение

              Има статистически методи, на които задачата им е да откриват патърни. И понеже хората действат ирационално, тези патърни са налице в пазарите.
              Ако е за спам, веднага ще изпишеш екрани с текст, докато в случая определено се опитваш да изклинчиш с несвързани брътвежи.

              Последно - хората предсказуеми ли са или действат ирационално? Сумата от ирационалните действия на множество индивиди, всеки от които реагира избирателно на широк спектър от произволни стимули, води до създаването на повторяеми патерни, така ли? Не е лошо поне да се опиташ да формулираш някаква теза.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                Всичките без ни най-малко изключение. И не само милиардерите, но и хилядите милионери, и аз в това число.
                Като отидеш при доктор и ти каже че си болен, интересуваш ли се колко ще ти струва лечението?
                Цакат те търгашите и ти си плащаш като поп.
                И ти се гордееш че си направил милиони от безпомощността на хората - невежество, принуда.
                Че и ми даваш квалификации колко си бил умен а хората прости !?!?!
                ПАРИТЕ МОГАТ ДА ТЕ НАПРАВЯТ САМО ПО ЛОШ и винаги ЗАБЛУДЕН ЧЕ СИ НЕЩО
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                  Абсолютно. Аз съм си тъпичък и такива сложни математически теории изобщо не са за моята глава.
                  Затова искам някой от великите математици да ми покаже тази невероятна теория за Положителното Математическо Очакване как работи на практика.
                  Ето сега им предлагам проста задача да предвидят какъв ще курса на EUR-GBP довечера в 23:00, с теория, с роботи, със стратегии, с ПМО-та или с какъвто метод там си изберат...
                  Наистина явно не си много умен. Или просто се правиш на тъп за да тролиш темата за забавление и да ни гледаш сеира.

                  Нали още в началото изяснихме и повторихме многократно че системните трейдъри не се занимават с прогнози на ниво единична сделка.

                  Нашите прогнози са за нетен резултат след N брой сделки. И изобщо не ни интересува накъде ще върви пазара, или къде ще бъде цената в даден бъдещ момент.

                  Ако сме уставили че дадена стратегия има статистическо ПМО 1 долар, от това можем да направим прогноза че след 100 сделки очакваната печалба е 100 долара. ПМО-то обаче не е фиксирано и се променя с течение на времето. При лошите и посредствените стратегии намаля, а при най добрите се покачва и се стабилизира.
                  Last edited by alphaomega; 30.01.2020, 13:05.

                  Коментар


                  • Хахаха, леле положението е много сериозно. последните 2 поста са направо гениални, ще падна от смях.

                    Положението е неспасяемо, грм мисъл не се влага в това което се говори и явно наистина това което се чете не се осмисля на елементарно ниво.
                    FinancialMarkets.Zone

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      фрости позволи ми да те поправя - вОда от студена са.
                      Иначе мога със 100% да предскажа че нищо не разбираш и ПМО-то е свещения грааал
                      Абсолютно. Аз съм си тъпичък и такива сложни математически теории изобщо не са за моята глава.
                      Затова искам някой от великите математици да ми покаже тази невероятна теория за Положителното Математическо Очакване как работи на практика.
                      Ето сега им предлагам проста задача да предвидят какъв ще курса на EUR-GBP довечера в 23:00, с теория, с роботи, със стратегии, с ПМО-та или с какъвто метод там си изберат...
                      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        Благодаря за умния съвет, но на мене вече ми писна да комуникирам с невежи хора на много ниско ниво. Съвеста обаче ми е чиста, че поне направих опит поне малко от малко да ви ограмотя, но явно този опит се провали. Така че прекратявам усилията си и си го местя в другия крачол, а вие можете да се възгордеете колко са ви велики познанията за това как по-успешно човек може да се къпе на дъното в калта.
                        Аз съм се подготвял за международна олимпиада по математика.
                        Ти се си почнал да четеш една книжкА и си мислиш че нещо знаеш.
                        Кой е невеж?
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          Дай ми само 1 дето да е станал МИЛИАРДЕР с "ПМО".
                          Всичките без ни най-малко изключение. И не само милиардерите, но и хилядите милионери, и аз в това число.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            Ама ти не осъзна ли че като не можеш да предвидиш и едно единствено събитие, т.е. имаш за него НУЛА математическо очакване, ще имаш "ПМО" за хиляди, милиони, милиарди такива събития.
                            Историята на борсата е стотици години. НИКОЙ НЕ Е УСПЯЛ ДА ПРЕБОРИ МАТЕМАТИКАТА, а ти ще успееш !?!?!?
                            Ти си отговори какъв си?
                            Благодаря за умния съвет, но на мене вече ми писна да комуникирам с невежи хора на много ниско ниво. Съвеста обаче ми е чиста, че поне направих опит поне малко от малко да ви ограмотя, но явно този опит се провали. Така че прекратявам усилията си и си го местя в другия крачол, а вие можете да се възгордеете колко са ви велики познанията за това как по-успешно човек може да се къпе на дъното в калта.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              Аз пък мога да ти изредя няколко стотин милиардера, които явно са знаели за ПМО и за други "сложни" думички, които не могат да пробият бронираната ви самозаблуда и да влязат във вашата глава.
                              Дай ми само 1 дето да е станал МИЛИАРДЕР с "ПМО".
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                                Системните трейдъри знаят какво ще е бъдещето НА КУКОВО ЛЯТО.

                                Системните трейдъри и роботаджиите първо да докажат нагледно как с математика, статистически анализ и роботи уж можели да предсказват бъдещето.
                                Предскажете ми какъв ще е курсът EUR-GBP довечера в 23:00
                                Ако познаете - ви признавам, ако не познаете значи сте ГОЛА вОда.
                                Явно си най-добрия чалга анализатор в България, нямам друг начин да си обясня защо не разбираш какво ти се пише. Явно си от поколенията които са се научили да четат, не не разбират смисъла на написаното. Никой от нас, не се опитва да предскаже точна цена, и точен час минута и секунда в която ще се случи. 1000 пъти Матеев ти написа, че той има стратегии в които би заложил, че има 60% вероятност цената да достигне 1,5055 и 40% да достине 1,4950 от дадения момент нататък. Това значи, че е 60% вероятно да измине дижение от 52 пипса в посока "север" в следващите часове, дни или седмици. Ако го направиш 100 пъти в приблизително 60 от тях ще познаеш. Други "системни" трейдъри използват стратегии които затварят сделката в определен час или при настъпване на определение обстоятелства, без да се интересуват от достигнатата цена, установили са, че спазвайки тези правила спечелените пипсове умножени по броя познати движения ще са повече от изгубените умножение по броя на грешните. Тук неможе да се говори за конкретна цена в конкретен момент. Това не е задача по физика за 6-ти клас път-скорост-време.

                                Коментар

                                Working...
                                X