IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо повечето трейдъри губят?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    И аз не знам какви ги дращиш, КВВ. Григор е много талантлив и това е било ясно още тогава. Така че тези лишения са си заслужавали. За ритейл форекса нищо не си заслужава. Просто е тъпня и това е видно от нивото на спецовете тука
    Григор много талантлив ама у Инстаграма или да завърти главите на некой фусти и за това също се иска талант.


    Коментар


    • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение

      извод: Вози се по-често на влак!
      Надявайки се, че Волгата на директора ще е на ремонт?

      Коментар


      • И аз не знам какви ги дращиш, КВВ. Григор е много талантлив и това е било ясно още тогава. Така че тези лишения са си заслужавали. За ритейл форекса нищо не си заслужава. Просто е тъпня и това е видно от нивото на спецовете тука

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Е, не, не е точно така защото:

          (1) в спорта е ясно, че все някой ще стане шампион
          (2) това дали си добър и имаш шанс може да се процени още в ранния период
          (3) от заниманията със спорт не се губят пари, дори и да си на 1000-ното място в ранглистата пак можеш да станеш треньор в някой клуб
          (4) спортът развива много качества, които можеш да използваш в други области

          Във връзка с точка (1) не си прочел внимателно какво казвам. Във форекса "успешните" са всъщност посредствени ритейл трейдъри, които успяват да кретат някак си. Да си шампион е съвсем различно нещо



          Та във форекса реално няма 1%. Има само лузъри. Дори тези тлейдъри тука в Лондон, които взимат големите бонуси са лузъри и никой не се интересува от тях. А и повечето в крайна сметка се провалят.
          Пак откровенни глупости. Точно в спорта успяват много по-малък процент, специялно за Григор Димитров, не веднъж се е споменавало как семейството му е преживавало големи лишения за да може той да ходи по турнири

          - Говори се, че родителите на Григор продали имотите си, за да може той да участва в състезанията? Тенисът все пак е доста скъп спорт, в който разходите са доста огромни, особено за тези, които тепърва тръгват да атакуват върховете...

          - Ами то си е така, спор няма. Докато момчето ни влезе в Топ 150 от листата на световния тенис, наистина се наложи да се търсят пари. Ние, родителите на Мария, както и баща му Митко, помагахме с каквото можем, но силите ни се изчерпаха. Наложи се да продадем колата, а по-късно и апартамента. Такива бяха времената, та как иначе да намерим пари и да помогнем. Сега вече е друго…Но откакто Григор започна да се състезава, ние винаги сме го подкрепяли.
          Как не ви писна да пишете тия общи приказки които са абсолютно неверни. Относно губещите всеки брокер предоставя статистика
          https://www.financemagnates.com/fore...nts-post-esma/

          Ясно е че пробелмите идват от начина на мислене по модела на Джак Ма, ама какво правите в инвеститорски форум с бачкаторски манталитет не разбирам.
          FinancialMarkets.Zone

          Коментар


          • Е, не, не е точно така защото:

            (1) в спорта е ясно, че все някой ще стане шампион
            (2) това дали си добър и имаш шанс може да се процени още в ранния период
            (3) от заниманията със спорт не се губят пари, дори и да си на 1000-ното място в ранглистата пак можеш да станеш треньор в някой клуб
            (4) спортът развива много качества, които можеш да използваш в други области

            Във връзка с точка (1) не си прочел внимателно какво казвам. Във форекса "успешните" са всъщност посредствени ритейл трейдъри, които успяват да кретат някак си. Да си шампион е съвсем различно нещо

            Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение

            По твойта логика Григор Димитров или Стефка Костадинова, не е трябвало да се залавят със спорта, защото хиляди хора се пробват в различни направления на спорта, но само един, 2ма успяват да постигнат някакви успехи.
            Та във форекса реално няма 1%. Има само лузъри. Дори тези трейдъри тука в Лондон, които взимат големите бонуси са лузъри и никой не се интересува от тях. А и повечето в крайна сметка се провалят.
            Last edited by Money; 27.01.2020, 17:25.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Напротив, ценни са мненията на хората, които са се занимавали с трейдинг. Ако статистиката показва, че 95% губят или печелят много малко, значи чисто статистически, не си заслужава, човек да си губи времето с тая работа надявайки се да е от "успешните" 5%, от които така или иначе никой не е станал милионер. Това е кофти сделка
              По твойта логика Григор Димитров или Стефка Костадинова, не е трябвало да се залавят със спорта, защото хиляди хора се пробват в различни направления на спорта, но само един, 2ма успяват да постигнат някакви успехи.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Напротив, ценни са мненията на хората, които са се занимавали с трейдинг. Ако статистиката показва, че 95% губят или печелят много малко, значи чисто статистически, не си заслужава, човек да си губи времето с тая работа надявайки се да е от "успешните" 5%, от които така или иначе никой не е станал милионер. Това е кофти сделка
                Аз не мисля така. Точно обратното - аз знам и много пъти в този живот съм го играл на практика това, че ако човек иска да е лидер в дадена област от познанието или бизнеса, трябва да положи многократно по-големи усилия от тези, които полагат членовете на стадото. Няма как да влезеш в 5-те процента или още повече в 1-ния процент, ако мислиш и действаш като всички останали.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Vatman Разгледай мнение

                  Свещен граал няма и не може да има.
                  Ако има такъв и някой го намери, тогава финансовите пазари ще се дезинтегрират и престанат да съществуват.
                  ето ти свещенния граал
                  https://www.youtube.com/watch?v=tP-I...index=2&t=614s

                  Коментар


                  • Напротив, ценни са мненията на хората, които са се занимавали с трейдинг. Ако статистиката показва, че 95% губят или печелят много малко, значи чисто статистически, не си заслужава, човек да си губи времето с тая работа надявайки се да е от "успешните" 5%, от които така или иначе никой не е станал милионер. Това е кофти сделка

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      Какъв късмет ве
                      Това е ПМО. Само не знам какъв % ще му сложи матеев, ей така на очо. Ама иначе системен играч.
                      Матеев продължавай, много си забавен.
                      "СИСТЕМНИЯ" ИГРАЧ СЕ ВЪЗПОЛЗВА ОТ НЕРАЗУМНОСТТА, ПРЕДРАЗСЪДЪЦИТЕ на другите.
                      Системен е тоя дето непрекъснато кибичи на пазара и чака РИБКИ, а не си играе да открива свещения граааааал. Тея също са рибки - що време и пари губят докато "открият" граааала. И аз бях рибка, сега не съм на пазара
                      След като вече си се отказал от трейдинга и не си на пазара (какъвто е и Бля-Бля), какво търсиш в този финансов форум?

                      Явно вече не се нуждаете от знания, след като сте напуснали бизнеса. Също така е ясно, че и няма какво умно да кажете, след като сте се провалили в този бизнес. Тогава въпросът ми е защо продължавате да пълните темите със спам от позицията на невежеството и провала?

                      Вашите мнения не струват и 5 стотинки, така че не се изживявайте като знаещи, които да съветват другите какво да правят. Също така не си въобразявайте, че след като вие сте се провалили, ще се провалят и всички други. Моите съболезнования, но сред четящите и пишещите в тази тема има много на брой умни хора, за които вашите постинги са само едно развлечение в стил "усмивки от старите ленти". Също така вашите постинги са само едно доказателство какво се случва с човек, който търгува само с интуиция и без стратегия с ПМО.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
                        Е, явно има някакъв напредък! В последните години ни убеждаваш, че става дума за знаещи и незнаещи, можещи и неможещи...

                        Обясни ми процеса - пътува човек във влака, сяда до него някакъв директор и му предлага една торба пари? Баси късмета!
                        Какъв късмет ве
                        Това е ПМО. Само не знам какъв % ще му сложи матеев, ей така на очо. Ама иначе системен играч.
                        Матеев продължавай, много си забавен.
                        "СИСТЕМНИЯ" ИГРАЧ СЕ ВЪЗПОЛЗВА ОТ НЕРАЗУМНОСТТА, ПРЕДРАЗСЪДЪЦИТЕ на другите.
                        Системен е тоя дето непрекъснато кибичи на пазара и чака РИБКИ, а не си играе да открива свещения граааааал. Тея също са рибки - що време и пари губят докато "открият" граааала. И аз бях рибка, сега не съм на пазара
                        Last edited by bota156; 27.01.2020, 15:40.
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                          Това явление е от така наречените - синхронности. Такава синхронност е и вдигането на Мойсей с ръката и отворилата се от това пътека по дъното на морето, по която евреите се изнизали сухи до отсрещния бряг, бягайки от преследвачите си. Двете събития - отварянето на морето и вдигането на ръката, нямат причинно-следствена връзка помежду си. Единствено свързващото звено е времето и мястото, в което се случват. Същото е и с директора и човека във влака - две различни събития, нямащи нищо общо помежду си, намерили сечение в един вагон. Така се раждат митовете - Мойсей вдигнал ръката си и морето се отворило, човекът се качил беден в един вагон и после слязъл богат - парите били от лукановите куфарчета и преминавали от ръце в ръце. Къде тук е скрито ПМО, за да можем да открием генезиса на тези синхронности и да ползваме този опит в споменаваните с такава ревност в темата стратегии.
                          Разбира се че няма никакво ПМО. Това си че чиста проба КЪСМЕТ, и аз го написах това в поне 2 различни постинга. Ти обаче четеш така, както дявола чете евангелитето, и после публикуваш във форума мокрите си сънища.

                          Коментар


                          • Не си мисля, че много знам. Но нали има една поговорка, че в страната на слепите и едноокия е цар

                            Но добре, че има и други еднооки, че иначе щеше да е страшно

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Vatman Разгледай мнение

                              Свещен граал няма и не може да има.
                              Ако има такъв и някой го намери, тогава финансовите пазари ще се дезинтегрират и престанат да съществуват.
                              Зависи какво е твоето определение за термина СВЕЩЕН ГРААЛ. Съгласно моето определение, написано по-долу, такива свещени граалове има, и определен малък брой хора по света ги експлоатират успешно. Някои от тях дори са станали милиардери. Гледах клип с един такъв, който има 13 милиарда долара, и по интервютата честно си признава, че парите си ги е спечелил благодарение на задълбочени познания на Теорията на вероятностите. За съжаление му забравих името, но линкове с негови интервюта има из интернет.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
                                Е, явно има някакъв напредък! В последните години ни убеждаваш, че става дума за знаещи и незнаещи, можещи и неможещи...

                                Обясни ми процеса - пътува човек във влака, сяда до него някакъв директор и му предлага една торба пари? Баси късмета!
                                Това явление е от така наречените - синхронности. Такава синхронност е и вдигането на Мойсей с ръката и отворилата се от това пътека по дъното на морето, по която евреите се изнизали сухи до отсрещния бряг, бягайки от преследвачите си. Двете събития - отварянето на морето и вдигането на ръката, нямат причинно-следствена връзка помежду си. Единствено свързващото звено е времето и мястото, в което се случват. Същото е и с директора и човека във влака - две различни събития, нямащи нищо общо помежду си, намерили сечение в един вагон. Така се раждат митовете - Мойсей вдигнал ръката си и морето се отворило, човекът се качил беден в един вагон и после слязъл богат - парите били от лукановите куфарчета и преминавали от ръце в ръце. Къде тук е скрито ПМО, за да можем да открием генезиса на тези синхронности и да ползваме този опит в споменаваните с такава ревност в темата стратегии.
                                Last edited by pinoccio; 27.01.2020, 15:24.

                                Коментар

                                Working...
                                X