IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
    С това темпо на "корелиране" и под паритета може да слезем, и 1285 да задържи. Това в рамките на шегата, разбира се.
    1317-1322 отново показа, че е "случайно ниво" като метала се закотви докато евро/долар се разсополиви нещо.
    Смятам, че е е време за обръщането. Дъната от 1316 за злато и 16.42 за среброто трябва да задържат понеже са наистина на ръба за инвалидирането на сетъп-а за най-скорошно започване на импулса. В краен случай, 1285-1303 и 15,90-16,00 са основите, но мисля, че няма да се наложи да стигаме дотам.
    Май ти отидоха на кино нивата, поне засега.....с/у зеленикавия трудно се рита

    Коментар


    • По-конструктивно, бих казал, че златото няма причини да хвърчи много.

      А и така нареченото “рали” от 3.3% за последните 12 месеца и 0.6% от началото на годината се вижда само в долари. В евро и лева има спад.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kondora

        Есета ..... есета ......
        Влизаш ли дълъг от 1316 ..............
        Дайте по конструктивно пичове

        Аз влязох дълъг на 16.47,мисля да държа и по дългосрочно,ако се наложи.

        Успех.
        Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

        Коментар


        • С това темпо на "корелиране" и под паритета може да слезем, и 1285 да задържи. Това в рамките на шегата, разбира се.
          1317-1322 отново показа, че е "случайно ниво" като метала се закотви докато евро/долар се разсополиви нещо.
          Смятам, че е е време за обръщането. Дъната от 1316 за злато и 16.42 за среброто трябва да задържат понеже са наистина на ръба за инвалидирането на сетъп-а за най-скорошно започване на импулса. В краен случай, 1285-1303 и 15,90-16,00 са основите, но мисля, че няма да се наложи да стигаме дотам.

          Коментар


          • В тази тема ми мирише на квартална кръчма

            Коментар


            • Осрахте цялата тема с глупости те си!
              Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

              Коментар


              • Ох, човече, само в лъжите какво са казали другите те бива. Там си цар, признавам. Но няма да си губя времето да те опровергавам. Зациклил си много яко.

                Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                мишко, тъкмо да те похваля, че не си опериран от безочие и пак цъфна - по-нагъл отвсякога. Макрон спечели, лихвите нагоре - не трябваше ли вече да сме на 600 долара и евентуално да се позачудиш да вземеш ли някоя унция или не.

                баце, каков седим и гледаме? Следващите 150 долара накъдето и да замине - ти си номер едно. Въобще не знам защо си губим времето - видно е, че си wannabe. За Бога, аз даже не знам дали си вменяем. До миналата седмица беше влязал в образ на твой приятел и учител? Мисля, че е разумно да избереш самоличност и оттам да тръгнем. В празнословие можеш да обвиняваш само двете си самоличности понеже "1180 преди нови върхове" - нищо не казваш, ама нищо! Някаква измислена подкрепа 200 долара надолу и някаква съпротива 150 долара нагоре, а ние в средата? И кво?
                Давам ти подкерпи на 5 долара и на 25 долара, и казвам, че има шансове тези нива да не бъдат пробити повече - и ти търсиш конкретика от мен? Невменяем си. И даже да приема, че ще видим 1150, моите подкрепи всичките са на ок.30 долара от текуща цена - и до 1450 да стигне, ако падне под 1420 аз ще разбера, че нещо се случва. Въпросът е какво разбра ти, като очевидно само шортиш ръстовете от 1240 насам. Почнаха да ти излизат чак сега от очевадната подкрепа на 1360, която и мишката я признава даже. Само че аз, момко, още от миналото лято съм казал "хедж късо оттам продължава да си струва" - така че язък ти за високото ниво при положение, че се хвалиш с трейд ниво първи клас, втори срок.
                Твърде много време отделих. Занимавам се да доказвам неща, които всеки един нормален човек ще види.

                Берт, всъщност няма как да не е техническо. Ще видам как ще се случи, но както казах вече, ще завършат цикли от много висок порядък, така че ако не друго - поне ТА ще показва, че обръщането е близо. Вече, когато се случи, на база на видяното, могат да се градят проекциите занапред. Но при самото обръщане, какъв точно ще е магнитуда действително няма да е съвсем ясно, въпреки че е и за това ще има насоки. Но живот и здраве, като дойде, ще се коментира. Дотогава има време, смятам, само другата година да не ни изненада с нещо по-така.


                Коментар


                • Това подразделение "елиотчици и пректарци" аз за пръв път чувам. Даже и да е факт, идиотщина е. Ясно е, че никой не чете трудовете на Елиът, а ситематизицията на Пректър.
                  Привидно културен трол губи самообладание и обижда - яко звучи - обаче аз не искам да те обиждам. Съвсем спокойно и донякъде добронамерено ти казвам, че си луд и няма да е лошо да се консултираш ако не с психиатри, то поне с психолози.

                  Остави моите чертички, таргети и подкрепи дето нищо не държат, за пети път те питам: следващите 150 долара нагоре или надолу са? Възможни отговори: А/ Нагоре Б/Надолу Нали е хубаво да сме конкретни.
                  Безумно много време замина по теб. Повече няма да отговарям, независимо на какво - публиката ще ликува, сигурен съм. Предполагам колко е досадно за тях. И въпреки че полемиката ми с теб приключва в този момент, добре би било на шестия път да отговориш: А/Нагоре Б/ Надолу.

                  Коментар


                  • Ако може админите, да не трият - няма обидени и "всичко е точно" (по темата).
                    Днес, в коментара, който ти изтриха каза, че 1180 ще има, но дали сега или от 1480, или някъде между тук и 1480, няма как да се знаеш - даже и Ванга не знаела. Те топ трейдърите сте така, имате си таргет и карате за него, нищо че може да качи 200 долара преди това.
                    Книгата на Пректър се казва Elliot wave principle, ама ти прилагай Пректър. Няма как да съм му чел книгата и да не знам как точно вижда сегашният сетъп при златото ли? Леле-леле..
                    Много е КОМПЛЕКСно всичко при теб, много..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                      дето ще се чепкате дайте да го играем на позиции.

                      аз съм дълъг в злато от 1250$ и в сребро от 16$ без стоп 1:1 без маржин! това е много дългосрочно!

                      ако отворя позиция с левъридж по голям от 1:2 стоп 10% под отварянето.

                      поздрави
                      Няма какво да ти каже, защото няма представа следващите 150 долара в каква посока са. Но спокойно - и Ванга даже не знаела, така че "всичко е точно".
                      Бил търгувал по Пректър - идиотщина пълна. Все едно да кажеш, че пишеш на азбуката на този, който е направил последната й поправка, а не създателят й. Между другото, книгите на Пректър са чудесни - препоръчвам. Не съм 100% убеден, но мисля, че той самият има възгледи, подобни на моите - разбира се съвсем деликатно и културно поднесени с отвореност към промени в ход, ако се пробие ключово ниво - както и трябва да бъде. Такива коне с капаци, които се държат сякаш дирижират пазара, само търсят поле за комплексарски изпълнения.

                      Коментар


                      • дето ще се чепкате дайте да го играем на позиции.

                        аз съм дълъг в злато от 1250$ и в сребро от 16$ без стоп 1:1 без маржин! това е много дългосрочно!

                        ако отворя позиция с левъридж по голям от 1:2 стоп 10% под отварянето.

                        поздрави
                        Last edited by bertram; 25.04.2018, 12:55.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • мишко, тъкмо да те похваля, че не си опериран от безочие и пак цъфна - по-нагъл отвсякога. Макрон спечели, лихвите нагоре - не трябваше ли вече да сме на 600 долара и евентуално да се позачудиш да вземеш ли някоя унция или не.

                          баце, каков седим и гледаме? Следващите 150 долара накъдето и да замине - ти си номер едно. Въобще не знам защо си губим времето - видно е, че си wannabe. За Бога, аз даже не знам дали си вменяем. До миналата седмица беше влязал в образ на твой приятел и учител? Мисля, че е разумно да избереш самоличност и оттам да тръгнем. В празнословие можеш да обвиняваш само двете си самоличности понеже "1180 преди нови върхове" - нищо не казваш, ама нищо! Някаква измислена подкрепа 200 долара надолу и някаква съпротива 150 долара нагоре, а ние в средата? И кво?
                          Давам ти подкерпи на 5 долара и на 25 долара, и казвам, че има шансове тези нива да не бъдат пробити повече - и ти търсиш конкретика от мен? Невменяем си. И даже да приема, че ще видим 1150, моите подкрепи всичките са на ок.30 долара от текуща цена - и до 1450 да стигне, ако падне под 1420 аз ще разбера, че нещо се случва. Въпросът е какво разбра ти, като очевидно само шортиш ръстовете от 1240 насам. Почнаха да ти излизат чак сега от очевадната подкрепа на 1360, която и мишката я признава даже. Само че аз, момко, още от миналото лято съм казал "хедж късо оттам продължава да си струва" - така че язък ти за високото ниво при положение, че се хвалиш с трейд ниво първи клас, втори срок.
                          Твърде много време отделих. Занимавам се да доказвам неща, които всеки един нормален човек ще види.

                          Берт, всъщност няма как да не е техническо. Ще видам как ще се случи, но както казах вече, ще завършат цикли от много висок порядък, така че ако не друго - поне ТА ще показва, че обръщането е близо. Вече, когато се случи, на база на видяното, могат да се градят проекциите занапред. Но при самото обръщане, какъв точно ще е магнитуда действително няма да е съвсем ясно, въпреки че е и за това ще има насоки. Но живот и здраве, като дойде, ще се коментира. Дотогава има време, смятам, само другата година да не ни изненада с нещо по-така.



                          Коментар


                          • Ексчо, вземи се в ръце, бе човек. Стана за смях

                            Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                            Не знам, не знам - аз от миналото лято те слушам за 1150, когато бяхме на 1250. След това беше "нищо, спопче", а след това макс до 1360, ама може и на 1400. А отскоро имаме и 1480. Оставям настрана факта, че въобще това, което говориш не знам как се изиграва. Сега в момента с късо ли си или дълго? Ако е дълго, докога - защото това "до 1480" не дава много. Така както го обясняваш след 1370 влизаш късо и добавяш по пътя нагоре до 1480 евентуално. И след 1480 ще е "нищо, споче", а?
                            С тази самонадеясност си смешен. Върви в темата за форекса и си ъпдейтни фигурата, защото вчера като бисах бяхме на 1-2 долара от моята подкрепа и също малко над твоята подкрепа за евро/долар. След 12 часа, от твоята подкрепа и помен няма, а златото вече прави опити за някакъв имуплс ТОЧНО от зададената подкрепа. Та така кралЮ на ТА - твърде самонадеян си, за да си толкова успешен, колкото ти се иска.


                            П.С.
                            Мишчо, остави ти 12 месеца. Кажи ни колко е по-скъпо откакто спечели Макрон. Ти само тогава беше достатъчно смел да кажеш "пътят е само един: надолу", естествено малко преди дъното, както е типично. Сега също се обаждаш малко преди дъното вероятно.
                            Пък ако искаш остави Макрон, кажи как вървят нещата с неразривната корелация между злато и 10-годишния yield - всичко точно ли е?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                              Има едни подозрителни играчи с адрес Брюксел, които са фактор при трежъритата, но мисля , че и на това ще се види края в даден момент. Може да е теория на конспирацията, но продължавам да си мисля, че ЦБ координирано купуват дълг с прясно напечатани мангизи покрити зад разни 'сериозни играчи'.

                              иначе като избяга магарето не мисля, че там ще точно техническо движението... това по линия, че си чист техничар.
                              има натрупани големи дизбаланси и като тръгне веднъж ще е порой.

                              поздрави
                              Петролът на 28$ също никой не го купуваше преди 3 години. И тук е така.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                                Не знам кой визираш под "върнаха ги", но създава впечатлението, че някой ги контролира, което не е вярно!
                                Има едни подозрителни играчи с адрес Брюксел, които са фактор при трежъритата, но мисля , че и на това ще се види края в даден момент. Може да е теория на конспирацията, но продължавам да си мисля, че ЦБ координирано купуват дълг с прясно напечатани мангизи покрити зад разни 'сериозни играчи'.

                                иначе като избяга магарето не мисля, че там ще точно техническо движението... това по линия, че си чист техничар.
                                има натрупани големи дизбаланси и като тръгне веднъж ще е порой.

                                поздрави
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X