IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Какво му е интересното. Къде видя подобна корелация?
    Ти къде видя?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

      ЕЦБ лихвите ГИ вдига. Интересно ми е защо очакваш при повишаващи се лихви да се повишат цените на среброто.
      Какво му е интересното. Къде видя подобна корелация?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от gtomm Разгледай мнение
        ЕЦБ ще вдигне лихвите, според мен. Относно среброто очаквам скоро да тръгне нагоре /до 1год./.
        Долара ще печели пред еврото, не защото е силен, а защото еврото е слабо... но времето ще покаже дали съм прав
        ЕЦБ лихвите ГИ вдига. Интересно ми е защо очакваш при повишаващи се лихви да се повишат цените на среброто.

        Коментар


        • ЕЦБ ще вдигне лихвите, според мен. Относно среброто очаквам скоро да тръгне нагоре /до 1год./.
          Долара ще печели пред еврото, не защото е силен, а защото еврото е слабо... но времето ще покаже дали съм прав
          Какво ще стане, ако в България останат само цигани и държавни служители?!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

            Среброто е в рейнж 43 години . 1980 е било 50 долара. Спокойно може да рейнджи още 20 години дори и с нов връх след няколко години. Така и за сребърните копачи. Лично аз очаквам среброто да отиде отново е диапазона 50 долара и малко от горе до три години и след тва да коригира отново. Така че PAAS не лош вариант . Въпрос на тайминг. При хронична инфлация в бъдеще икономимиките ЦБ и Правителтвата могат да водят дълго време ресриктивна политика което може да подържа цените на суровините в разумни граници. В близко бъдеще можем да минем и през кратък дефлацинен период и тогава да купиш по изгодно обаче не се знае точно как ще се случи.
            По отношение на рестиктивната политика на ЦБ, съм на същото мнение. За кратък дефлационен период, даже мисля, че започва да се случва. Като гледам технологичният сектор е в корекция, а шефа на ЕНВИДИЯ си продаде акции за 45 милиона, което е ясен знак.

            Може би сега е по-добре да се изчака.

            ​​​​​​Евентуално петрол и уран?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от KalinG Разгледай мнение

              Защо, какво имаш на предвид?
              Среброто е в рейнж 43 години . 1980 е било 50 долара. Спокойно може да рейнджи още 20 години дори и с нов връх след няколко години. Така и за сребърните копачи. Лично аз очаквам среброто да отиде отново е диапазона 50 долара и малко от горе до три години и след тва да коригира отново. Така че PAAS не лош вариант . Въпрос на тайминг. При хронична инфлация в бъдеще икономимиките ЦБ и Правителтвата могат да водят дълго време ресриктивна политика което може да подържа цените на суровините в разумни граници. В близко бъдеще можем да минем и през кратък дефлацинен период и тогава да купиш по изгодно обаче не се знае точно как ще се случи.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                Недей
                Защо, какво имаш на предвид?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от KalinG Разгледай мнение
                  Здравейте, какво мислите за акции на сребърни компании локирани в Канада? Гледам че са спаднали в момента и изглеждат изгодни за покупка?

                  Обмислям тази по- конкретно SilverCrest Metals Inc
                  Недей

                  Коментар


                  • Здравейте, какво мислите за акции на сребърни компании локирани в Канада? Гледам че са спаднали в момента и изглеждат изгодни за покупка?

                    Обмислям тази по- конкретно SilverCrest Metals Inc

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                      Пепи какво е станало тук че нещо е отекла прогнозата?
                      Апропо наскоро имаш два поста - единия обясняваш как си продал всичкото си злато, а във втория споменаваш къси позиции - последно кое е?
                      асенчо,къде си гризнал дървото пак ,че си толкова нервен
                      Чети и ще разбереш всичко
                      Написано е като за първокурсник.Трябват малко повече интелект и познания в материята,които при теб очевидно липсват

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                        $1460 е програмирано вече.До фев 2023.
                        Пепи какво е станало тук че нещо е отекла прогнозата?

                        Апропо наскоро имаш два поста - единия обясняваш как си продал всичкото си злато, а във втория споменаваш къси позиции - последно кое е?

                        Коментар


                        • изтрито заради дебилна модерация
                          Last edited by petrg5s; 14.09.2023, 12:42.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение
                            Т.е. Бъфет, който "вярва и се кълне в борсата", купува и продава акции. Ти да видиш...
                            Бъфет рядко купува върхове,ако изобщо...
                            И не обича да лапа мухи

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение
                              За първите 9 месеца от 2023, един от царете на фондовите операции и инвестиции Уорън Бъфет разпродаде акции за над 33 милиарда USD. "Dump"-а на 8 от тях е през последните 10 дни.
                              Какво вещае това?
                              И с каква информация разполага Бъфет?
                              Tой е толкова борсово верен, че е върл противник на портфолиа в метали или други суровини ('щото вярва и се кълне в борсата), НО.... чрез 38-те милиарда доларов еквивалент, които си е освободил една от новите му придобивки е в златодобивна компания.
                              (въпросите са риторични)
                              Т.е. Бъфет, който "вярва и се кълне в борсата", купува и продава акции. Ти да видиш...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение
                                За първите 9 месеца от 2023, един от царете на фондовите операции и инвестиции Уорън Бъфет разпродаде акции за над 33 милиарда USD. "Dump"-а на 8 от тях е през последните 10 дни.
                                Какво вещае това?
                                И с каква информация разполага Бъфет?
                                Tой е толкова борсово верен, че е върл противник на портфолиа в метали или други суровини ('щото вярва и се кълне в борсата), НО.... чрез 38-те милиарда доларов еквивалент, които си е освободил една от новите му придобивки е в златодобивна компания.
                                (въпросите са риторични)
                                Какво стана с новата брикс валута обезпечена със злато която щяха да обявят?

                                Коментар

                                Working...
                                X