IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
    Silver- TP- 16,72
    няколко десети по надолу,пак ще се кача
    Сосно е среброто,дашно
    Купувай и дръж с дълъг хоризонт. Може да постигнеш със златото на бедните доста добра възвращаемост.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
      Ким + Тръмп = ВНЛ
      лихвите нагоре
      рев по медиите (американските) как ще станат грейт агейн
      китай омеква за мита и протекционизъм

      мисля, че наближава момента да извадят докрай душата на голд и силвър бъговете.

      това ще е възможност за нови входове....та дано ги понатиснат.
      Добре звучи, но аз виждам само един от многото примери, в които вероятно фундамент и движение ще се разминат кардинално, но пак никой нищо няма да забележи.

      Докато случайното дъно от миналия месец държи, краткосрочният сетъп е насочен директно към така познатите ни върхове от 1360-1370. Движението може да е доста бързо и изненадващо. Там едва ли пак ще се мине без борба и възможно връщане /очаквам да е още по-плитко/ и оттам продължаваме да си чакаме пробива им за потвърждение на това, което очаквам и съм описал.
      Довечера имаме добър катализатор. Да видим дали отново фундамента отново ще се наложи да бъде обявен за "предварително отгиран"...

      От другата страна, подкрепата ни е дъното от миналия месец като следим дневното затваряне поради очакваната волатилност, която може да е причина за блиц шип надолу, въпреки че не очаквам. Едва ако затворим деня под упоменатата подкрепа, може да се създаде среда за нещо по-мечо. Но пак казвам - очакванията са фундамента да се наложи да бъде игнориран..за кой ли път.

      Коментар


      • Ким + Тръмп = ВНЛ
        лихвите нагоре
        рев по медиите (американските) как ще станат грейт агейн
        китай омеква за мита и протекционизъм

        мисля, че наближава момента да извадят докрай душата на голд и силвър бъговете.

        това ще е възможност за нови входове....та дано ги понатиснат.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар



        • И пак...................1297 ..........
          Нема мърдане........... от 2 седмици (както написах тогава )

          Всъщност...........наближава момента в който '' ще мръднем ''
          Написах още тогава нивото и цената ..........но за жалост '' поста '' ми е мъртав ......... убит от мибова
          Ехххх - чо , го беше изцитирал , в контекст '' никога нема да стане '' ............. но пък неговия '' услужливо '' е почистен от ''анди''
          Е ........ надявам се поне некой да помни .
          Имаше '' 7 '' в четирите числа на описаната цена ................


          Коментар


          • Отново 1298 , ще спре цената - както го прави от седмица и повече даже ............ Сложно ниво !!!!
            Както описах преди 7 - 8 дена , ............. но не е видно вече ..........
            Ако и сега напиша , че ПАК сме на 1298 , и за кой ли път цената не може да избере посока от това ниво , ТОЧНО както и написах , преди 10 - тина дена ................. дали модераторката , ще го ''вземе за спам '' , виждайки повтарящата се цифра ............
            Ок ........... ще я смена вече на 1297

            П.П . И тук ОТНОВО ми липсва пост от снощи - горецитирания !!!!
            Просто го няма ............... Без обяснение или знак , че е изтрит !!!
            Ебаси форума !!!!!!!!!!!!!!!!!
            Last edited by Kondora; 07.06.2018, 07:16.

            Коментар


            • Silver- TP- 16,72
              няколко десети по надолу,пак ще се кача
              Сосно е среброто,дашно
              Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                Не знаех, а аз още държа много кеш, злато, дефанзивни позиции и си чакам. Нямам си акционери да ме оценяват всеки ден дали сме взели правилни решения или не. Това му е хубавото на собствените пари.
                Правилно решение. Мисля че този път при колапс минните акций ще се покачат, а няма да следват общата тенденция, подобно на 2008 ма година и биха дали доста добра доходност. Разликата между тогава и сега е осезаема.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kondora

                  Трудно е да се говори за фактора '' време '' във вълнови анализ ''
                  Прост пример : При започване на очаквана корекция , няма човек в света който да каже със 100 % сигурност какъв ще е ВИДА на тази корекция ............
                  Може да е бърза - зигзаг
                  Може да е по - бавна - триъгълник
                  Може и да е доооооста мудна - двойна или тройна тройка ..............
                  От вида на корекцията , зависи и времето за нейното изпълнение , а от там и завършека на целия модел , от който тя е част .........

                  Но .... да опитам да отговоря , все пак , взимайки повечето неща предвид ..........
                  Ако се реализира в момента , модела който аз разглеждам , би било очаквано 1375 да стигнем и пробием най - късно ........... до 15/20 юли ............ Слагам супер слаба волатилност .............
                  За мен е така ...........
                  Да не забравяме , обаче ( написах го преди 2 / 3 дена , мисля ) , че има вероятност ( малка , но съществува ) да сме видели временен връх на 1366 на 01 .25 и движението надолу да продължи до 1150.............(5-10 %)
                  Има има много хора дето знаят кога какво и как ще се случи на борсите те и затова имат милиарди незнанието е за нас цацата
                  Вся Власть Советам

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kondora

                    Вчера , от когато е поста - 7.30 h. , цената е 1298 $ !!!!
                    Днес , което е '' утре'' от позиция на вчера ( хахаххаха) - 7.30 h - цената пак е точно 1298 !!!!
                    Абсолютно верен , вчерашен пост , относно яснотата за посока !
                    Двете възможности са с равна вероятност :
                    - тръгване за върха 1375
                    - слизане до 1272 и оттам , ъп за 1375 ........................
                    В рамките на колко месеца очакваме да пробие 1375...……….в най лошия случай?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

                      Патос няма! Свободата се губи лесно, а се отвоюва трудно!

                      Губи се неусетно, но за сметка на това безвъзвратно!


                      Когато някой реши какви прахосмукачки да ползваш и какви не, по свое усмотрение и реално ти отнеме естествения избор, а ти му позволиш, защото ти се струва нещо дребно, ти проправяш път за тиранията му, в подготовка за следващата му стъпка към тотален контрол и деспотия. Именно за това, един от най-често срещаните надписи днес в Гугъл е следния:

                      [ATTACH=CONFIG]n3340776[/ATTACH]
                      Mного вярно.
                      В изт.Европа ни е по пресен спомена и затова сме доста по адекватни, но истинските мракобесници са в западна европа сега.
                      Ти остави прахосмукачките и краставиците, ами и политзатворници има вече.

                      http://www.breitbart.com/london/2018...led-13-months/
                      http://www.breitbart.com/london/2018...binson-asylum/

                      Тепърва и други ще има, с новите закони в юк, немско и другаде всяко мнение което не съответства на това на либерастките боклуци става хейт реч и си потенциален бъдещ пандизчия.
                      Отделно фейсбук, гугле и прочие се престарават да трият всяко консервативно мнение вдясно от центъра, вкл и под правителствено давление. Цензурата е навсякъде напоследък.
                      Мдаа, не отива на добре Европата, насочила се е към нещо откъдето вече сме се върнали уж....

                      Ма стига веч че не му е тук темата...макар че ускори ли се разпада златото определено ще иде небесата.
                      Last edited by pipbel; 30.05.2018, 11:57.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от sunlight Разгледай мнение
                        Далио ликвидира този шорт отдавна. Сигурно сега го е яд, или са му платили.
                        Не знаех, а аз още държа много кеш, злато, дефанзивни позиции и си чакам. Нямам си акционери да ме оценяват всеки ден дали сме взели правилни решения или не. Това му е хубавото на собствените пари.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение
                          A през Февруари, когато Рей Далио "скъси" много банки и акции в Италия, купувайки злато, много хора му се смееха: Bridgewater Triples Bets Against Italian Firms to $3 Billion
                          Далио ликвидира този шорт отдавна. Сигурно сега го е яд, или са му платили.

                          Коментар


                          • A през Февруари, когато Рей Далио "скъси" много банки и акции в Италия, купувайки злато, много хора му се смееха: Bridgewater Triples Bets Against Italian Firms to $3 Billion

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                              С тоя патос малко на Маркс ми удряш...
                              Патос няма! Свободата се губи лесно, а се отвоюва трудно!

                              Губи се неусетно, но за сметка на това безвъзвратно!

                              Когато някой реши какви прахосмукачки да ползваш и какви не, по свое усмотрение и реално ти отнеме естествения избор, а ти му позволиш, защото ти се струва нещо дребно, ти проправяш път за тиранията му, в подготовка за следващата му стъпка към тотален контрол и деспотия. Именно за това, един от най-често срещаните надписи днес в Гугъл е следния:

                              Click image for larger version

Name:	12w.jpg
Views:	1
Size:	19.3 КБ
ID:	3340776

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

                                Да ЕС е една провалила се империя на злото, подобно на всяка друга империя, която има за цел да обсеби и контролира човешкия живот!

                                И тъй като тук основната тема е финансовия аспект на нещата през погледа на златото, то просто ще отбележим, че империите винаги са се проваляли в своите финанси, защото те никога на са се интересували от потребностите на хората, а винаги са обслужвали същите на псевдоелитите!

                                ЕЦБ ще напечата, колкото пари е необходимо, за да поддържа системата, но ще разруши тотално икономиката и цялата финансова система, което в крайна сметка ще доведе до революционни маси, които ще изметат от лицето на земята текущия строй и политици! В Италия още нищо не се е случило. С последните си действия италианския президент и брюкселските тирани, направиха възможно най-големият подарък на европейските популисти, което от своя страна, в близко бъдеще, ще изкове свободата на европейските народи!
                                С тоя патос малко на Маркс ми удряш...

                                Коментар

                                Working...
                                X