IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • МНОГО ДОБРЕ ПАДА ТОВА ЗЛАТО ХУБАВО ЧЕ ПУСНАХ КЪСИ ЗА БОМБАТА Н А 1853 . А ПОСЛЕ И НА 1680

    Коментар


    • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение
      Гледам, продължава да се смята и пресмята златото в долари, евраки и левове. Затова не излиза сметката и споровете продължават. Златото се смята в грамове, в тройунции. Колкото притежаваш, толкова имаш. Не са нито повече, нито по-малко.
      В много голяма грешка си.
      Златото се гледа в долари,защото там е най-големия обем !
      В случая пак се гледа в долари,понеже докато някои хора лапат мухи ,други правят пари

      Коментар


      • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
        Хеджа ми е в инвестиционно жълто, закупено на цена дори под тая на Петрoгъз..
        ssaaАНАЛко няма как цената ти да е по-ниска,понеже аз когато съм търгувал и инвестирал ,ти изобщо не си знаел какво е злато ,нито пък пари.
        Та ти само допреди 1 год, нямаше идея каква е цената на златото и цели 3 дена проверяваше,докато накрая се обади и на тавекс какво остава аз кога съм купувал.
        Last edited by petrg5s; 17.05.2023, 07:04.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

          колега, избягвай това, което е на хартия и на числа по компютрите.
          с китко също имай едно на ум.
          всеки, който продава метали, има "беседи" с "гости",
          които казват: "златото по 50 000$, среброто по 300$"
          Хеджа ми е в инвестиционно жълто, закупено на цена дори под тая на Петрoгъз. Имам инвестиции от ниско рискови до много високо рискови. Източниците ли на информация са различни, но харесвам да чета такива, които смятам за миродавни.Китко и IGWT са едни от тях, когато става въпрос за ценни метали.
          Няма как със сегашните технологии да не се използват хатийки и компютри за инвестиционна цел, все пак еволюцията е свързана пряко, чрез преход от хартиени към дигитално пари използвайки именно компютри.
          Благодаря ти за съвета, миродавен е, когато става въпрос за хеджиране.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

            Говорех за Паладий на хартия. Смятам, че ще направи минимум 40% профит някъде в рамките на посочения период в поста ми по-долу. Чат-пат излизат хубави статии в приложението на KITCO. Дано не го разбирате като реклама, но харесвам това приложение и често го иползвам като източник на информация за ценни метали и разни криптос новини.
            колега, избягвай това, което е на хартия и на числа по компютрите.
            с китко също имай едно на ум.
            всеки, който продава метали, има "беседи" с "гости",
            които казват: "златото по 50 000$, среброто по 300$"
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение
              Гледам, продължава да се смята и пресмята златото в долари, евраки и левове. Затова не излиза сметката и споровете продължават. Златото се смята в грамове, в тройунции. Колкото притежаваш, толкова имаш. Не са нито повече, нито по-малко.
              така е, но за сега продължаваме да приемаме, че златото има цена
              в един момент, ще започнем да сматаме какви стоки и услуги купува грама или унцията
              препоръка е

              Коментар


              • Гледам, продължава да се смята и пресмята златото в долари, евраки и левове. Затова не излиза сметката и споровете продължават. Златото се смята в грамове, в тройунции. Колкото притежаваш, толкова имаш. Не са нито повече, нито по-малко.

                Коментар


                • Обещаната корекция е в ход.Месеца пак на нула.Поредно отхвърляне от 2к

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от KalinG Разгледай мнение


                    Здравейте, предполагам говорите за не физически паладий, защото при физическият освен ДДС и спреда е много голям и също търговците са силно ограничени, поне тук в България.

                    Моля, дайте повече разяснения, като за лаици

                    Просто искам да диверсифициран, спрямо физическо инвестиционно злато.
                    Говорех за Паладий на хартия. Смятам, че ще направи минимум 40% профит някъде в рамките на посочения период в поста ми по-долу. Чат-пат излизат хубави статии в приложението на KITCO. Дано не го разбирате като реклама, но харесвам това приложение и често го иползвам като източник на информация за ценни метали и разни криптос новини.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
                      Иначе ако мога да споделя инвестиционно мнение, бих избрал инвестиция в Паладий. Незнам дали си се интересувал, но определено смятам, че има голям потенциал за ръст в цената му. За мен Паладий не е за хеджиране, а по-скоро вид ниско-рискова краткосрочна (до 3-5г) инвестиция. Това е лично мнение, не съвет за инвестиция.

                      Здравейте, предполагам говорите за не физически паладий, защото при физическият освен ДДС и спреда е много голям и също търговците са силно ограничени, поне тук в България.

                      Моля, дайте повече разяснения, като за лаици

                      Просто искам да диверсифициран, спрямо физическо инвестиционно злато.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от KalinG Разгледай мнение

                        Изключително подробен и стойностен отговор, за което благодаря!

                        Според вас, тази форма на инвестиция във физическо сребро, добра алтернатива ли е, спрямо инвестиционното сребро, въпреки ДДСто?

                        Има ли недостатъци, освен разходи и време по доказване на титъра?

                        Тук бих добавил само, че все пак си има и спред, около 100лв., на килограм при продажба.

                        ​​​​​
                        Ще е хубаво да се поразсъждава върху двата продукта - сребро без ДДС и инвестиционно.

                        Вие какво бихте избрали/препоръчали.

                        Поздрави!
                        Въпросът е комплексен. Хубавото на среброто е, че е винаги ликвидно. Риск има дребните търговци за кратко да спрат да купуват сребро, ако излети твърде много и прекалено бързо, но вероятността при големите да е така е малка. Това е подобна ситуация както при криптоборсите когато могат да замразят транзакции или спрат продажбата на определен актив, ако имат риск от ликвидност. Среброто няма как да се озове на 0 заради трета страна. Ако търсенето е голямо заради действителен недостиг, дори цената да стане висока за много кратко време няма опасност да не може да бъде продадено.
                        Бих се придържал към чистото сребро, защото не е нужен лабораторен анализ и всичко може да стане веднага. Освен това е разпознаваемо навсякъде по целия свят. Като изключим печалбата, това е и основната причина да има брандиране, и щамповане със серийни номера, и определени емблеми на кюлчетата.
                        Липсата на ДДС обаче си е предимство за скрапа и всякакъв вид ниска проба сребро също си има своето място, и особено, ако можеш да се сдобиеш с него на ниска цена - смело бих го купувал. Когато цената му излети или има някакъв апокалиптичен развой - среброто е сребро, без знчение чистотата му, в него се съдържа определено количество сребро, а то ще си има съответната цена. Високата му фундаментална стойност го прави сигурно обежище каквото и да се случва.
                        Най-добрия вариант е да изкупуваш скрап сребро и да си го рафинираш сам, ако имаш тази възможност.
                        Златото и среброто са за хеджиране, но заради обръщането на икономиката с главата надолу и обезценката на валутата са възможност и за потенциално големи печалби, защото когато дойде момента да излетят, и започне манията масово, те също ще изпаднат в собствени балони, на които ще се опитам да им уцеля върха и да продам част от моето златно и сребърно състояние, но не всичко, защото няма да може да бъде купено на безценица като днешната.
                        Останалите ценни и редки метали не са за хеджиране, а с цел инвестиция, но бих странял от тях за момента с малки изключения. Ако трябва да избирам, платината и паладия наистина имат смисъл, и са малко подценени. Видяхме какво стана с родия. С тях обаче има друг проблем. Това не са толкова разпознаваеми благородни метали навсякъде и няма много пазар за тях, на който могат да бъдат бързо продадени.
                        Недостатък на среброто е, че е по-обемно. Спреда или премията (до максимум 20%) въобще да не те бърка. Когато се решиш и си на печалба продаваш и това е.
                        Според мен лимита за продажба би бил какъв чист оборотен капитал в кеш има в момента на сделката фирмата търговец, т.е. за големите изкупвачи на сребро говорим за милиони.
                        Last edited by Kris_; 18.05.2023, 20:06.

                        Коментар


                        • Калин, лично аз мисля, че физическата инвестиция в сребро не е много подходяща от една страна поради ограничен кръг от търговци, от друга различни изисквания за търгуване в страни извън БГ и извън ЕС. От трета страна нямаш такава гъвкавост и голям марж между купува/продава. Доста други минуси бих изброил, но ако тези не ти стигат, купувай смело.
                          Иначе ако мога да споделя инвестиционно мнение, бих избрал инвестиция в Паладий. Незнам дали си се интересувал, но определено смятам, че има голям потенциал за ръст в цената му. За мен Паладий не е за хеджиране, а по-скоро вид ниско-рискова краткосрочна (до 3-5г) инвестиция. Това е лично мнение, не съвет за инвестиция.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

                            Проверих и връщам обратна връзка. Генерално няма лимити за покупка на сребро на каса при голям търговец на сребро в България, има лимити за изплащане на суми в брой, може да ти заплатят суми до 10 000 лева в брой, а сделки на стойност над тази сума се изплащат задължително по банков път. Нещо, което го очаквах да е така.
                            Имай предвид, че слитъци и гранули биха могли да ти изкупят единсвено след анализ в лаборатория, като работят с определени лаборатории.

                            Възможно е и лично да посетиш лабораториите, с които работят, като е необходимо да предупредиш, че анализът ти трябва за еди-кой си търговец на сребро. Разбира се, има възможност да отидеш на място в офис на търговец на сребро и те да изпратят изделията за анализ, но това отнема няколко работни дни. Всички такси по анализа се поемат от теб, а таксите варират в зависимост от количеството.

                            Ще ти искат най-вероятно и документи против Закона за мерките срещу изпиране на пари (ЗМИП), но това е в зависимост крайната стойност на сделката.

                            Относно накитите, всяко бижу, което има печат за пробата се закупува на съответната проба (в повечето случаи 925), а бижутата, които нямат печат се закупуват на проба 800. Тестването на бижута, може да се извърши на място. Всяко бижу бива тествано, като леко се запили на пила и се залее с киселина.

                            Имам и скрап сребро така, че питането ти беше полезно и за мен.
                            Изключително подробен и стойностен отговор, за което благодаря!

                            Според вас, тази форма на инвестиция във физическо сребро, добра алтернатива ли е, спрямо инвестиционното сребро, въпреки ДДСто?

                            Има ли недостатъци, освен разходи и време по доказване на титъра?

                            Тук бих добавил само, че все пак си има и спред, около 100лв., на килограм при продажба.

                            ​​​​​
                            Ще е хубаво да се поразсъждава върху двата продукта - сребро без ДДС и инвестиционно.

                            Вие какво бихте избрали/препоръчали.

                            Поздрави!
                            Last edited by KalinG; 15.05.2023, 21:22.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от KalinG Разгледай мнение
                              ​​​​​Един въпрос, понеже непрекъснато се коментира, че среброто е с по-висок потенциал за ръст спрямо злато и други Б.М., но проблемът му е в ДДСто. Въпросът ми е ако се купува сребро, не инвестиционно, но висока проба, без ДДС, това добра инвестиция ли е според вас?

                              Говоря за рафинирано сребро на гранули или слитъци, по борсови цени, без ДДС.

                              Това което мен ме спира е, че когато реша да продам някакво относително по-голямо количество да кажем 30 кг, за пример, кой би го купил на веднъж, за да не си играя на дребно във времето.
                              Проверих и връщам обратна връзка. Генерално няма лимити за покупка на сребро на каса при голям търговец на сребро в България, има лимити за изплащане на суми в брой, може да ти заплатят суми до 10 000 лева в брой, а сделки на стойност над тази сума се изплащат задължително по банков път. Нещо, което го очаквах да е така.
                              Имай предвид, че слитъци и гранули биха могли да ти изкупят единствено след анализ в лаборатория, като работят с определени лаборатории.

                              Възможно е и лично да посетиш лабораториите, с които работят, като е необходимо да предупредиш, че анализът ти трябва за еди-кой си търговец на сребро. Разбира се, има възможност да отидеш на място в офис на търговец на сребро и те да изпратят изделията за анализ, но това отнема няколко работни дни. Всички такси по анализа се поемат от теб, а таксите варират в зависимост от количеството.

                              Ще ти искат най-вероятно и документи против Закона за мерките срещу изпиране на пари (ЗМИП), но това е в зависимост крайната стойност на сделката.

                              Относно накитите, всяко бижу, което има печат за пробата се закупува на съответната проба (в повечето случаи 925), а бижутата, които нямат печат се закупуват на проба 800. Тестването на бижута, може да се извърши на място. Всяко бижу бива тествано, като леко се запили на пила и се залее с киселина.

                              Имам и скрап сребро така, че питането ти беше полезно и за мен.
                              Last edited by Kris_; 15.05.2023, 21:46.

                              Коментар


                              • Още 9 дена и ще излезне годишния доклад за жълтото, който чета с нетърпение всяка година.
                                https://ingoldwetrust.report/in-gold-we-trust-report/
                                Ако сте пропуснали този за 2022г, не е зле да му хвърлите едно око - https://ingoldwetrust.report/wp-cont...22-english.pdf

                                Коментар

                                Working...
                                X