IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ай златари честито ви 1900 !!!!!!!!!!

    чакаме и свещеното 1853


    Коментар


    • Гредоред голям е златото.Нещо което говоря от години.Затова и си продадох всичкото физическо преди години
      За хедж срещу инфлацията e абсурд да се говори,даже не може да догони и паричното предлагане,а срещу бития кон е -70% от началото на 2020
      Защо го държат камилчета остава загадка за мен


      Last edited by petrg5s; 28.06.2023, 11:45.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        Пропускаш едно нещо - СМЯНА НА ХЕГЕМОНА. По скоро поява и на НОВ - източен. Това ще се отрази както на интел - никакво покачване за 5 години, докато Амд/Нвидия - по 5-10 ПЪТИ увеличение. Такова ще направят и БРИКС
        Това къде? В паралелната вселена?

        Коментар


        • Прави ми впечатление, че златото и в Турция е вече много скъпо, а преди години години от там го купувах за черни дни.
          Повече от красива

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

            Пропускаш едно нещо - СМЯНА НА ХЕГЕМОНА. По скоро поява и на НОВ - източен. Това ще се отрази както на интел - никакво покачване за 5 години, докато Амд/Нвидия - по 5-10 ПЪТИ увеличение. Такова ще направят и БРИКС
            Само да те светна, че Щатите направиха така, че Германия да поеме част от субсидиите на Интел. Така ще бъде и при другите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
              Според мен Рецесия няма да имаме за повече от 3 до 6 месеца.
              Това би предизвикало сериозен срив на икономиката, масови фалити, убиване на кухи бизнеси, съкращения и безработица. Разбира се това би довело до скъпи пари и дефлация в дългосрочен план, но това реално няма как да се случи за дълъг период от време колкото и да ни се иска, просто живота не е розов.
              Това което според мен ще се случи е да задържат лихвите за около 1-2г до нива близки до сехашните. Няма да свият съществено Баланса си, а напротив ще го увеличават. Ако сега е 8,4 трлн то през 2025г няма да е по-малко от 10 - 11трл, съответно около 2030г., ще е около или близко до 20трл.$. Това с две думи говори за ефтени парички и скъпо златце спрямо хартийките в дългосрочен план.
              Ако не сте съгласни с мен погледнете:
              1. Периодите на Рецесията колко продължават преди новия финансов век.
              2. Погледнете историческата картинка на Баланса на ФЕД 3.Бихте могли да видите е цената на Жълтото за тези периоди.
              След това сами ще стигнете до извода за кратки рецесии (ще печатат за да са кратки и да стимулират икономкката), и за увеличаването на Баланса.
              Пропускаш едно нещо - СМЯНА НА ХЕГЕМОНА. По скоро поява и на НОВ - източен. Това ще се отрази както на интел - никакво покачване за 5 години, докато Амд/Нвидия - по 5-10 ПЪТИ увеличение. Такова ще направят и БРИКС
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Според мен Рецесия няма да имаме за повече от 3 до 6 месеца.
                Това би предизвикало сериозен срив на икономиката, масови фалити, убиване на кухи бизнеси, съкращения и безработица. Разбира се това би довело до скъпи пари и дефлация в дългосрочен план, но това реално няма как да се случи за дълъг период от време колкото и да ни се иска, просто живота не е розов.
                Това което според мен ще се случи е да задържат лихвите за около 1-2г до нива близки до сехашните. Няма да свият съществено Баланса си, а напротив ще го увеличават. Ако сега е 8,4 трлн то през 2025г няма да е по-малко от 10 - 11трл, съответно около 2030г., ще е около или близко до 20трл.$. Това с две думи говори за ефтени парички и скъпо златце спрямо хартийките в дългосрочен план.
                Ако не сте съгласни с мен погледнете:
                1. Периодите на Рецесията колко продължават преди новия финансов век.
                2. Погледнете историческата картинка на Баланса на ФЕД 3.Бихте могли да видите е цената на Жълтото за тези периоди.
                След това сами ще стигнете до извода за кратки рецесии (ще печатат за да са кратки и да стимулират икономкката), и за увеличаването на Баланса.

                Коментар


                • Майстора233,

                  Аз също съм на мнение, че златото ще поскъпне в обозримо бъдеще. С тази монетарна политика, друг вариант просто няма. Те пак ще създават пари от нищото, това е неизбежно.

                  Въпроса беше, дали пък трябва толкова да вярваме на ФЕД, че ще вдига още лихвата и ще изглежда толкова прозрачен и предвидим.

                  Съгласен съм за привидното покачване на пазарите, последващо със спад.

                  Сега технологичният сектор ИИ и Нвидия изглеждат много напомпани и това не е здравословно.

                  Петрола го лашкат ту нагоре ту на долу, но като цяло е рецесионно настроен, не само по цена, но и по добив.

                  Все си мисля, че ако криза е по-малка, скока на цената на златото ще е по-голям и обратно. Все си мисля, че в един момент от кризата ще се излезе със силно печатане на пари, за задвижване на икономиките. Въпроса е колко ще са успяли да изгорят по време на кризата. Защото не мисля, че балансите на ЦБ, ще бъдат свити кой знае колко, като процент от общите такива.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от KalinG Разгледай мнение
                    Дали, отлагането на лихвените повишения на ФЕД, не е просто блъф и да сме станали свидетели на прикрит пивот?
                    Всъщност златото може и да пада при падащи лихвени проценти. При затихваща инфлация както и ниските цени на суровините това може да са предпотавка за икономически растеж. Повдигане на Американската както и глобалната икономика може да донапомпи индексите и отново да потопи златото. Това е дезинфлационен цикъл. Такъв имаме между 1982 и 2000. Само че сегашният ще е много по кратък до средата на 2024. След този малък бум колкото да се залъже пазарните учасници. След това вече ще имаме дефлация с истинска рецесия не мижава кат тази. Очаквам рецесията да се развие 2025 вероятно малко по слаба от 2008 от порядъка на 2020 но по продължителна. ПО време на рецесията златото ще се изстреля. Следващите месеци ще бъдат отново перфектни за акумулация на физическо злато.
                    Last edited by Майстора233; 16.06.2023, 18:38.

                    Коментар


                    • Дали, отлагането на лихвените повишения на ФЕД, не е просто блъф и да сме станали свидетели на прикрит пивот?

                      Коментар


                      • Според мен няма да видим сериозни корекции на жълтото в $, тъй като ФЕД вероятно ще запазят лихвата непроменена в Сряда. Леко движение би могло да има на цената на жълтото в Евро, тъй като ЕЦБ ще увеличи ливхите с 0,25% в Четвъртък, което респективно би повлияло минимално на котировката $ срещу Евро и от там вероятно едни 10-20 Евро спад в цената на жълтото.
                        В случай, че ФЕД вдигнат лихвите, тогава смятам, че би могло да имаме по-сериозно движение в цената на жълтото с едни 30-50$ на долу от сегашите нива, но не ми се вярва да вдигнат лихвите сега, когато са изправени пред редица фалити. Също така не случайно видяхме и печатане на 3млрд $ за 1 седмица, което ясно се вижда от Баланса на ФЕД, което показва някакви ликвидни проблеми, макар и минимални.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                          Падане под 1940-20 обаче ще направи текущата корекция по-дълбока и дълга
                          Как пък точно там се застоя 2 седмици.Случаеност?
                          .........

                          Сериозните движения ще започнат сряда вечер тук

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                            Преди 3 години, в началото на пандемията, никой не знаеше какво ще последва, и на Комекса заваляха поръчки с физическа доставка. Цената се качи, златото не им стигаше да ги удовлетворят в рамките на около 3 месеца и самолети летяха до Ню Йорк със злато назаем от Англия и Швейцария, щото издъни ли се контракт и цялата схема с "хартиеното" залязваше. Едвам се оправиха, явно някой е скръцнал със зъби на някоя тайна среща, и към август-септември се пооправиха нещата, а далаверата се завъртя както обикновено.
                            Това на практика показа колко е измислена цялата схема с определянето на цената на златото.
                            „Джей Пи Морган Чейс” стои зад половината от златото и среброто на COMEX-а.
                            Скърцането със зъби най-вероятно е дошло от този, който подпира с нещо отзад Джейми Даймън.
                            Last edited by Kris_; 07.06.2023, 12:17. Причина: с нещо голямо ш' да е

                            Коментар


                            • Златото ще излети точно когато никой не очаква.
                              Ще дойде момент, в който златото ще стане недостъпно за средностатистичекия човек.
                              Твърде е възможно същото да стане и с битконя.
                              Last edited by Kris_; 05.06.2023, 22:56. Причина: деЦката още не е приключила

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                                Тъй де.Превзет много отдавна "актив"
                                Абсолютно никакъв смисъл няма да се стиска и последните 3г го доказаха по категоричен начин.
                                Няма и как да му пуснат цената
                                Ти прочел ли си и два реда някога нещо за златото?

                                Коментар

                                Working...
                                X