IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

    Среброто е излкючително подходящо защото е много по - малко вероятна принидителна национализация и отношенито злато сребро може да се измени в полза на среброто в някой момент.
    При среброто предпочитам миннодобивни акции. Както казва многоуважаемият колега Hermes 73 прекалено обемнно е, има и ДДС в ЕС. За златото Хонк Конг е сигурна дестинация за съхранение при времена на национализация.

    Коментар


    • Как точно си я представяте тази национализация да се осъществи, въоръжени групи да ходят по къщите с металодетектори да търсят злато, ако не намерят, ама ако подозират че е заровено на полето, да започнат да измъчват хората докато си признаят.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

        Среброто е излкючително подходящо защото е много по - малко вероятна принидителна национализация и отношенито злато сребро може да се измени в полза на среброто в някой момент.
        При физическото сребро проблема е теглото и обема.Един килограм злато е 75кг сребро...............

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Vladi666 Разгледай мнение
          На какво се дължи днещния ръст?
          Ръст няма.В момента сме във фаза на безвремие при златото.Засега....................

          Коментар


          • На какво се дължи днещния ръст?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

              Нормално е да е в полза на среброто. Но не го подценявай, според мен ще даде огромна възвращаемост за инвеститорите ориентирани в дългосрочен хоризонт и дори купилите на цени през 2011 година ще излязат на печалба по някое време, калкулирайки осреднената инфлация от 10% годишна база. Добива става все по-труден и през следващите години ще спадне драстично, да не говорим за златото което е тотално изчерпано от днешните находища. Фотографията изигра лоша шега на среброто, но последните две години се наблюдава тренд при консумацията му за фотоволтаици и аз очаквам следващите години да се получи бум в индустриалното му търсене. Тоест в момента е все още спокойно време за натрупване на миннодобивни акций, които са на сносни цени, не толкова колкото 2016 година, но тогава беше все пак дъното.
              Среброто е излкючително подходящо защото е много по - малко вероятна принидителна национализация и отношенито злато сребро може да се измени в полза на среброто в някой момент.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kondora Разгледай мнение

                В близките 10 /15 години GOLD / SILVER RATIO ще е в полза на Златото ................
                Графики .......... к'во да ги правиш
                Нормално е да е в полза на среброто. Но не го подценявай, според мен ще даде огромна възвращаемост за инвеститорите ориентирани в дългосрочен хоризонт и дори купилите на цени през 2011 година ще излязат на печалба по някое време, калкулирайки осреднената инфлация от 10% годишна база. Добива става все по-труден и през следващите години ще спадне драстично, да не говорим за златото което е тотално изчерпано от днешните находища. Фотографията изигра лоша шега на среброто, но последните две години се наблюдава тренд при консумацията му за фотоволтаици и аз очаквам следващите години да се получи бум в индустриалното му търсене. Тоест в момента е все още спокойно време за натрупване на миннодобивни акций, които са на сносни цени, не толкова колкото 2016 година, но тогава беше все пак дъното.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                  Всъщност 80% от оборотните пари през средните векове та чак до 19 век са сребърни.Възхода на Европа в голяма степен се дължи на боливийските сребърни мини в Потоси.В най-интензивния период на добив 1570-1620 годишния добив там е 200 тона.Ратиото злато сребро е било 1 към 15 .Значението може да се види на фона на годишния доход на Венеция за 1500-та година-6500 кг злато .Под сто тона сребро е дохода на тогавашния Лондон.
                  Аз мисля, че консолидацията при среброто ще приключи тази година и вратата за нагоре ще бъде отворена дългосрочно. Прогреса ще се нуждае от космически количества сребро.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                    След 10-15г я камилата я камиларя.
                    Комън сенс - кво да правиш
                    Мисля, че не си разбрал поста ми................
                    Никъде не става въпрос за СЛЕД 10-15 години ..................
                    Поста ми е за СЛЕДВАЩИТЕ (от днес ) 10 / 15 г ................
                    И ..... gold / silver ratio - изразява покачването на двата мвтала спрямо кошница от валути и други активи ...........
                    Но в сравнителния сбор за получаване на RATIO - то .............. не влизат нито камили , нито камилари .............
                    ............. К'во да пра'иш ....................

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kondora Разгледай мнение

                      В близките 10 /15 години GOLD / SILVER RATIO ще е в полза на Златото ................
                      Графики .......... к'во да ги правиш
                      След 10-15г я камилата я камиларя.
                      Комън сенс - кво да правиш

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                        Кога е заседанието на ФЕД?
                        И ''лихвените нива'' и ''паричната политика'' са днес - 21.00

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                          Купувай и дръж с дълъг хоризонт. Може да постигнеш със златото на бедните доста добра възвращаемост.
                          В близките 10 /15 години GOLD / SILVER RATIO ще е в полза на Златото ................
                          Графики .......... к'во да ги правиш

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kondora Разгледай мнение

                            Чета първия абзац и без малко да се задавя от смях ...............
                            Golden bug , цитира пост в който автора е написал , че и реагира със
                            Останалото от абзаца е неразбираемо за мен........... Накъде е фундамента , накъде е движението , защо ще се разминат .....
                            Дали ще се разминат ?? Всеки може да си го интерпретира ...........

                            Втория абзац е '' бичи '' .............. '' Докато '''' случайното дъно '''' на 1282 ( което случайно прогнозирах , като едно от възможните дъна , при цена 1320 ) държи ............ отиваме към 1360 - 1370 ''

                            Третия абзац е плахо ''мечи'' със '' блиц шип надолу '' ............. Но , пък не се очаква ....
                            Въпреки това .... ''ако затворим деня под упоменатата подкрепа, може да се създаде среда за нещо по-мечо''


                            пп Моето предположение е че ще направим ново дъно . Бях написал и точно ниво , тогава когато прогнозирах и 1282 като '' възможно дъно'' но поста ми беше изтрит , като '' обида''
                            Възможност за ръст към 1375 , без ново дъно под 1282 , оценявам на едва 20%................. Но направим ли го , пътят към пробив на 1375 ( не 1360-1370 !!! ) - става приоритет !!!!!

                            ппп Чакаме 21.00 с некОлко '' малки '' с много лед ..............
                            Кога е заседанието на ФЕД?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                              Добре звучи, но аз виждам само един от многото примери, в които вероятно фундамент и движение ще се разминат кардинално, но пак никой нищо няма да забележи.

                              Докато случайното дъно от миналия месец държи, краткосрочният сетъп е насочен директно към така познатите ни върхове от 1360-1370. Движението може да е доста бързо и изненадващо. Там едва ли пак ще се мине без борба и възможно връщане /очаквам да е още по-плитко/ и оттам продължаваме да си чакаме пробива им за потвърждение на това, което очаквам и съм описал.
                              Довечера имаме добър катализатор. Да видим дали отново фундамента отново ще се наложи да бъде обявен за "предварително отгиран"...

                              От другата страна, подкрепата ни е дъното от миналия месец като следим дневното затваряне поради очакваната волатилност, която може да е причина за блиц шип надолу, въпреки че не очаквам. Едва ако затворим деня под упоменатата подкрепа, може да се създаде среда за нещо по-мечо. Но пак казвам - очакванията са фундамента да се наложи да бъде игнориран..за кой ли път.
                              Чета първия абзац и без малко да се задавя от смях ...............
                              Golden bug , цитира пост в който автора е написал , че
                              наближава момента да извадят докрай душата на голд бъговете.
                              и реагира със
                              Добре звучи,

                              Останалото от абзаца е неразбираемо за мен........... Накъде е фундамента , накъде е движението , защо ще се разминат .....
                              Дали ще се разминат ?? Всеки може да си го интерпретира ...........

                              Втория абзац е '' бичи '' .............. '' Докато '''' случайното дъно '''' на 1282 ( което случайно прогнозирах , като едно от възможните дъна , при цена 1320 ) държи ............ отиваме към 1360 - 1370 ''

                              Третия абзац е плахо ''мечи'' със '' блиц шип надолу '' ............. Но , пък не се очаква ....
                              Въпреки това .... ''ако затворим деня под упоменатата подкрепа, може да се създаде среда за нещо по-мечо''


                              пп Моето предположение е че ще направим ново дъно . Бях написал и точно ниво , тогава когато прогнозирах и 1282 като '' възможно дъно'' но поста ми беше изтрит , като '' обида''
                              Възможност за ръст към 1375 , без ново дъно под 1282 , оценявам на едва 20%................. Но направим ли го , пътят към пробив на 1375 ( не 1360-1370 !!! ) - става приоритет !!!!!

                              ппп Чакаме 21.00 с некОлко '' малки '' с много лед ..............

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                                Купувай и дръж с дълъг хоризонт. Може да постигнеш със златото на бедните доста добра възвращаемост.
                                Всъщност 80% от оборотните пари през средните векове та чак до 19 век са сребърни.Възхода на Европа в голяма степен се дължи на боливийските сребърни мини в Потоси.В най-интензивния период на добив 1570-1620 годишния добив там е 200 тона.Ратиото злато сребро е било 1 към 15 .Значението може да се види на фона на годишния доход на Венеция за 1500-та година-6500 кг злато .Под сто тона сребро е дохода на тогавашния Лондон.
                                Last edited by Hermes73; 13.06.2018, 20:08.

                                Коментар

                                Working...
                                X