IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

    Е ,как да се занулиш на БФБ,като само да избереш една акция и нищо да не правиш си 50-100% от 2020...а има и доста повече.Пинокио знае коя акция е звездата

    А тук? Един гол ***

    2020 цена злато 2060$
    2023 2000$

    Демек ,даже и си вътре.Ми такси съхранение? Спред купува?

    Но много по-важното.Колко поскъпна всичко от 2020 насам,реалната инфлация говорим???
    То в един обор да бяхте вкарали 2020 ,пак щяхте да направите 50%,а ся ? един гол ***
    Така че нека говорим с факти,а не общи приказки като сссааааа и останалите "експерти" в темата
    Петракис, много удобно разглеждаш избран от теб период. Дай да видим тогава как е цената му от 2000г до днес?
    Така и не успя да разбереш, че това е Хедж. Идеята му не е да го купиш днес и утре да го продадеш.
    https://www.bullionbypost.eu/gold-pr...price-history/
    Явно ти Хеджираш в акции на Алтерко. ОК, твоя работа.
    п.с. на нас инвестиции в обор не ни трябват, имаме си теб и то без никаква инвестиция.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
      до около от 1 до 5%, рядко съю стигал до 10%. Докато жълтото ми не пада под 5% от 10г., а чат пат е достигало и до 10%. ...
      Луда работа.
      В какво са ти другите 80-90% активи? в имот и малко кеш?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение
        Златото за нищо не става. Само за кибици, които ги е шубе от по-сериозна инвестиция/спекула... начи искаме ем да е сигурно и исторически доказано като стойност, ем да стане 50 бона унцийката и да сънуваме сладки сънища. Няма да стане -- никога. Животът не е устроен така. Големите печалби са свързани с поемането на големи рискове -- златото не е риск, така че няма как да изкарате и големи пари от него.
        Хубавото при него е, че поне няма да се занулите, но тва е...
        Е ,как да се занулиш на БФБ,като само да избереш една акция и нищо да не правиш си 50-100% от 2020...а има и доста повече.Пинокио знае коя акция е звездата

        А тук? Един гол ***

        2020 цена злато 2060$
        2023 2000$

        Демек ,даже и си вътре.Ми такси съхранение? Спред купува?

        Но много по-важното.Колко поскъпна всичко от 2020 насам,реалната инфлация говорим???
        То в един обор да бяхте вкарали 2020 ,пак щяхте да направите 50%,а ся ? един гол ***
        Така че нека говорим с факти,а не общи приказки като сссааааа и останалите "експерти" в темата
        Last edited by petrg5s; 21.10.2023, 09:40.

        Коментар


        • Кажи точни параметри на вход за шорт, недей така във въздуха само и ти като петракиса. Бъди искрен и сложи фактите на масата.

          Коментар


          • Златари пуснал съм къси от тази бомба 1 мильоон доларя къси. Само наблюдавайте как прибирам парички

            Коментар


            • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение
              Златото за нищо не става. Само за кибици, които ги е шубе от по-сериозна инвестиция/спекула... начи искаме ем да е сигурно и исторически доказано като стойност, ем да стане 50 бона унцийката и да сънуваме сладки сънища. Няма да стане -- никога. Животът не е устроен така. Големите печалби са свързани с поемането на големи рискове -- златото не е риск, така че няма как да изкарате и големи пари от него.
              Хубавото при него е, че поне няма да се занулите, но тва е...
              Не съм съгласен с първото ти изречение, както и онова за 50к, че нямало НИКОГА да станало. С останалите съм съгласен. Ако превъртиш лентата назад в темата ще видиш, че повечето сме на мнение, че жълтото е за съхранение на покупвателна способност за дълъг период от време. За много от нас то си е хедж.
              Иначе си прав за рисковите активи. Аз също имам такива рискови инвестиции, които варират обикновено до около от 1 до 5%, рядко съю стигал до 10%. Докато жълтото ми не пада под 5% от 10г., а чат пат е достигало и до 10%. Точно в този момент ми е почти 8%, понеже малко му отскочи цената тия дни, а на рисковите ми активи съм назад с около 3% YTD, но пък знае ли човек....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                златото е сейв хевън - настоящия сложен момент е доказателство
                oт 6 окт досега е +8.6% (във евро) и то само дето едни бедуини със сандали изтреляха малко ракети, не ми се мисли, ако трите самолетоносача на лошите влязат във действие.
                Иначе е
                +13.5% 1Y, (S&P +11.1% 1Y)
                +22% 2Y, (S&P -7.6% 2Y)
                Last edited by Бедният брoкер; 20.10.2023, 21:26.

                Коментар


                • Златари толкоз беше, не се майтапя. Няма майтап в тия работи. Бомбите на Архитекта смазват всичко наред на финансовите пазаре

                  Коментар


                  • Златото за нищо не става. Само за кибици, които ги е шубе от по-сериозна инвестиция/спекула... начи искаме ем да е сигурно и исторически доказано като стойност, ем да стане 50 бона унцийката и да сънуваме сладки сънища. Няма да стане -- никога. Животът не е устроен така. Големите печалби са свързани с поемането на големи рискове -- златото не е риск, така че няма как да изкарате и големи пари от него.
                    Хубавото при него е, че поне няма да се занулите, но тва е...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                      ТУЙ БЕШЕ НА ЗЛАТОТО ЗЛАТАРИ

                      ЩЕ Я ПОМНИТЕ ТАЗИ БОМБА

                      КЪСООООООООО
                      не залагаш истински пари, нали
                      препоръка е

                      Коментар


                      • ТУЙ БЕШЕ НА ЗЛАТОТО ЗЛАТАРИ

                        ЩЕ Я ПОМНИТЕ ТАЗИ БОМБА

                        КЪСООООООООО

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                          Аз го написах предния пост, ти пак.
                          Какво си можел да купиш с 1 унция злато 2020 и сега ? дай да видим

                          Отделно не мухлясва,но иска разходи по съхранение + огромния спред те връщат в десета глуха
                          И за 4г като няма никакъв разтеж,кел файда
                          Само от инфлацията си поне -50%
                          Ти колко плащаш за съхранение на твоето злато по 102 лв/гр?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                            ОК за съхранение на покупателна стойност на капитала .. нищо повече + не мухлясва и не го лови смяна на парите , девалвация и тн гадости на модерната парична система
                            Аз го написах предния пост, ти пак.
                            Какво си можел да купиш с 1 унция злато 2020 и сега ? дай да видим

                            Отделно не мухлясва,но иска разходи по съхранение + огромния спред те връщат в десета глуха
                            И за 4г като няма никакъв разтеж,кел файда
                            Само от инфлацията си поне -50%
                            Last edited by petrg5s; 20.10.2023, 14:03.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                              Това са стари глупости от 19век Умно момче си уж

                              Къв сейв хевън бяха по време на Ковид ?
                              По време на световната двуцифрената инфлация?
                              По време на прокси войната между велики сили Украйна-русия ?
                              Срещу Шарлатанската инфлация?

                              Изглежда много спокойни са били годините след 2020,че цената даже е и по-ниска

                              Ако беше "сейв хевън" трябваше да е 5000$ след тези събития
                              отживелици, но ЦБ не го раздават, а напротив какви ли не врътки правят на комекса да го крепят в някакви нива, че да не лъсне царят гол
                              по ковида какво - след ликвидното засмукване, когато удари запада яко за месец, а после?

                              това, че нещо е сейв хевън не означава, че цената му е бетон през цялото време - означва, че в дадени случаи да си там е ОК за съхранение на покупателна стойност на капитала .. нищо повече + не мухлясва и не го лови смяна на парите , девалвация и тн гадости на модерната парична система

                              ПП като си толкова ербап - опъни една пут опция със страйк след месец и ще вадиш сухото
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                                Защо тея глупаци и в златото и в оборите ,очакват някакво печатене ,което да вдигнело цената им???
                                Е тва не мога да разбера
                                Няма никаква логика.Нито икономическа,нито никаква
                                Явно нивото е много ниско
                                ти ако вземеш да се притесняваш за всичко, което не разбираш....

                                петърчо, не се напъвай толкова. няма да блеснеш, най-много нещо да нацапа гащите.
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X