IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ЗЛАТАРИ АБЕ ОЩЕ ЛИ СЕ НАПЪВАТЕ

    АМА НЕ ТАКА С ЛОШО БЕ ЗЛАТАРИ

    Коментар


    • къде са петроG5с и архитекта
      искам да ги питам нещо
      препоръка е

      Коментар


      • Златото ще поспре на годината в момента

        Коментар


        • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

          Не съм съгласен с първото ти изречение, както и онова за 50к, че нямало НИКОГА да станало. С останалите съм съгласен. Ако превъртиш лентата назад в темата ще видиш, че повечето сме на мнение, че жълтото е за съхранение на покупвателна способност за дълъг период от време. За много от нас то си е хедж.
          Иначе си прав за рисковите активи. Аз също имам такива рискови инвестиции, които варират обикновено до около от 1 до 5%, рядко съю стигал до 10%. Докато жълтото ми не пада под 5% от 10г., а чат пат е достигало и до 10%. Точно в този момент ми е почти 8%, понеже малко му отскочи цената тия дни, а на рисковите ми активи съм назад с около 3% YTD, но пък знае ли човек....
          Ако наистина вярваш, че в златото има потенциал за 50к, 8% е много малко да държиш. Поне за мен. Иначе акъли за чужди портфейли гледам да не давам. И аз държах злато известно време и таях надежди в него, но се разочаровах от липсата на по-сериозни движения по време на корона вируса и войната в Украйна. Продадох всичко и се насочих към петролни акции, които засега го бият откъм доходност. От металите имам само малко сребро, което никога не мисля да продавам -- потенциалът за ръст там е по-голям, от гледна точка за използването му като суровина.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от lost in fx Разгледай мнение
            Купувайте жълто (физическо) на регулярни интервали и не го мислете много много! Има достатъчно умни глави по света дето отдавна са измислили всичко. Не е нужно да се напрягате излишно.

            Тия дето скъсявате внимавайте! Особено ако позициите са на марджин през CFD там и със отрицателните суаповете ще ви прецакат яко колкото повече държите. Да, може краткосрочно да се "играе" и в двете посоки но трябва да знаеш кога да излезеш. Не е за всеки тая работа....Ако си мисли някой че дългосрочно ще пада златото.....това е малко вероятно и по скоро клони към нула % вероятност.

            Златото ще си цикли в рейндж и когато му дойде момента ще избухне нагоре с много як тренд точно когато не го очаквате. Като нищо ще пробие 3К само за няколко месеца.
            Съгласен! Но по-скоро към 2500 ще е на първо време.

            Коментар


            • Изглежда за краставици не може да се говори в тази тема.

              Коментар


              • Купувайте жълто (физическо) на регулярни интервали и не го мислете много много! Има достатъчно умни глави по света дето отдавна са измислили всичко. Не е нужно да се напрягате излишно.

                Тия дето скъсявате внимавайте! Особено ако позициите са на марджин през CFD там и със отрицателните суаповете ще ви прецакат яко колкото повече държите. Да, може краткосрочно да се "играе" и в двете посоки но трябва да знаеш кога да излезеш. Не е за всеки тая работа....Ако си мисли някой че дългосрочно ще пада златото.....това е малко вероятно и по скоро клони към нула % вероятност.

                Златото ще си цикли в рейндж и когато му дойде момента ще избухне нагоре с много як тренд точно когато не го очаквате. Като нищо ще пробие 3К само за няколко месеца.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                  Забавник, ти нямаш нито една сделка за последните две години. И не, това че си купил краставици от Женския пазар, не се брои.
                  Ватник,нека нямам.Ти кажи защо обявяваваш позиции, а всъщост нямаш такива?
                  И като те хванат ,че лъжеш и цената е друга ,да се правиш че си се объркал

                  Само дребен човек който търси внимание и одобрение от околните лъже за сделки.Което е жалко,но вие ватниците сте си все такива, жалки и лъжливи същества

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                    И аз така.Купувам подценени активи,а продавам надценени.Във всеки сектор без ограничение
                    Забавник, ти нямаш нито една сделка за последните две години. И не, това че си купил краставици от Женския пазар, не се брои.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                      А ако искаш най,най,най-накрая след толкова години да почнеш да правиш някои лев,а не да лапаш мухи и да гледаш как другите правят огромни суми,правиш следното

                      Бате, моля те, кажи къде и ние да купим физическо на 102 лв/гр? :-)))))))
                      Last edited by БОНВИВАН1; 21.10.2023, 16:48.

                      Коментар


                      • А ако искаш най,най,най-накрая след толкова години да почнеш да правиш някои лев,а не да лапаш мухи и да гледаш как другите правят огромни суми,правиш следното


                        -Сметни какво си купувал с 1 унция ,или каквото и да е количество злато,различни стоки и услуги 2000 (или коя да е година) и колко ще купиш ДНЕС със същото количество злато .ТОВА Е !!! Супер просто е
                        Опитай да го осмислиш и тогава се прави на интересен и "експерт"в златото,какъвто далеч не си.

                        -После като домашно сметни няколко други актива,имоти,крипто,акции и т.н. колко са дали за същия период?

                        Коментар



                        • Като няма какво да кажеш,мълчиш като риба и попиваш какво ти казват големите

                          Първоначално изпратено от sssaaa
                          Леле леле, бил давал факти. Фактите ги давам аз, а ти само спамваш и злорадстваш с просташкия си речник пълен само с обидни епитети и фрази.

                          В този форум съм забелязал ,че когато биеш с факти и доказателства ,слабата страна винаги го приема като обиди ,заяждания и т.н.
                          Я кажи предните постове къде е обидата???
                          Има числа,факти и доказателства

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
                            Въпреки, че Петракиса не заслужава, ще го направя за съфорумниците, които искат да "чуят" малко статистически данни и сами да преценят, без да ангажирам никой с тази информация..
                            Инфлацията за периода примерно от 2010г до днес е 55%, а колко ли е златото в този период? Е ще ви улесня точно толкова 55%. Хедж ли е ......а сега
                            Аз ти казам,че търгувам злато откакто баща ти е давал по 2лв за закуска,ти ще ми вадиш някакви манипулирани данни.
                            КОЛКО Е РЕАЛНАТА ИНФЛАЦИЯ за периода,това е важното.

                            Затова ти дадох и пример:

                            -Сметни какво си купувал с 1 унция ,или каквото и да е количество злато,различни стоки и услуги 2000 (или коя да е година) и колко ще купиш ДНЕС със същото количество злато .ТОВА Е !!! Супер просто е
                            Опитай да го осмислиш и тогава се прави на интересен и "експерт"в златото,какъвто далеч не си.

                            -После като домашно сметни няколко други актива,имоти,крипто,акции и т.н. колко са дали за същия период?

                            -Анализираш,мълчиш и си поправяш грешката,ако не искаш цял живот да лапаш мухи,а да правиш и по някои лев
                            Last edited by petrg5s; 21.10.2023, 14:02.

                            Коментар


                            • Въпреки, че Петракиса не заслужава, ще го направя за съфорумниците, които искат да "чуят" малко статистически данни и сами да преценят, без да ангажирам никой с тази информация..
                              Инфлацията за периода примерно от 2010г до днес е 55%, а колко ли е златото в този период? Е ще ви улесня точно толкова 55%. Хедж ли е ......а сега де?
                              Само за информация бих споделил също, че инфлацията от 01.01.2000г до днес е 179,8%, а цената на жълтото тогава е била 275 Евро, а днес е над 1800 Евро.
                              В тези несигурни времена на изпитания в този монополисен свят какво ли ще се случва дългосрочно с жълтото, ще се връща към тези 275Евро или ще продължава да поскъпва, оставям на всеки сам да прецени. Каква ли ще е цената му през 2043г (20г след сега), 275Евро?
                              Всъщност ясно ли да е дали ще има Евро тогава? И ясно ли е дали ще има Златото цена тогава и каква ще е тя, оставам на всеки сам да прецени.

                              Коментар


                              • Много удобно от твоя страна да вземеш 2010. Вземи 2000г примерно или 2003г (20г. хоризонт до днес).
                                След всички тези кризи, които се заформиха през последните 2-3г смятам, че в дългосрочен план цената на жълтото няма да ходи на долу, ама виж за акции на Алтерко не мога да кажа същото. Хеджирай си в тях, не ни пречиш.
                                И моля те, престани да обиждаш. Бъде обективен и престани да се заяждаш. Всички знаем, че слабите хора атакуват, когато са уязвими като защитна реакция. Бъде честен и откровен, а не злобар и критикуващ всеки за всичко и на всяка цена! Това няма да те направи нито по умен, нито търсен, нито уважаван.

                                Коментар

                                Working...
                                X