IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Това са вариянтите от тук за движението на златото ( според мен )

    На по - голяма графика предполагам ръст до към 1285 и в двата (сивия и червения ) вариант .
    При условие че сме в триъгълник за корекция ''В''

    Но ако сме в корекция ''флат'' за ''В'' ......... то след леко покачване 1220 /1230 ... пътя надолу може да продължи до към 1120 .

    Повече съм за I вариант ............. Затова и във ''Валутната тема '' , не съм съгласен със Стамба за категорично слизане от текущи до 1 .0945
    Last edited by БАЦЕ; 16.08.2018, 13:13.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      смисъл има в случаите, когато има някакво много яко сътресение на пазарите. демек да го ползваш като военновременен резерв.
      ако търгуваш с контракти през някой посредник в един хубав момент посредника изчезва и ако ще да си много на + духаш супата (все давам пример когато отвързаха швейцарския франк и фалираха няколко форекс брокера с име и история) - в такъв момент физическото злато и сребро осмислят държането си.... иначе са бреме.

      поздрави
      Берт , мисля че Пипбела не говори за ЦМ , като цяло ........... а точно за '' клена '' на твоя приятел

      (все давам пример когато отвързаха швейцарския франк и фалираха няколко форекс брокера с име и история)
      Такива - няма .......
      Или пък имаме различни представи за брокери с '' име и история ''
      Всичко осмисля държането си ......... когато е купено близо до дъно ............
      И нищо не осмисля държането му , когато е закупено на връх ..............
      Други неща не играят съществена роля ...........

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

        Не виждам никакъв смисъл пък даже и за "евтино" от Германия да давам 20% премия щото видите ли било физическо.
        смисъл има в случаите, когато има някакво много яко сътресение на пазарите. демек да го ползваш като военновременен резерв.
        ако търгуваш с контракти през някой посредник в един хубав момент посредника изчезва и ако ще да си много на + духаш супата (все давам пример когато отвързаха швейцарския франк и фалираха няколко форекс брокера с име и история) - в такъв момент физическото злато и сребро осмислят държането си.... иначе са бреме.

        поздрави
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Той няма никога да признае, че е сгрешил. Дори да не видим 1500 още пет години, пак ще е бил прав

          Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение
          И за да приключим трагикомедията ''ралито на ехххчо'

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
            баце,

            екса визира сребърен клен от немско.
            трябваше ми време да зацепя, че съм вчерашен
            Не виждам никакъв смисъл пък даже и за "евтино" от Германия да давам 20% премия щото видите ли било физическо.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

              Ама точно болно его ти е проблемът. Преди официално да спра да се занимая с теб, нов опит за подаване на лъжица в устата му.
              Виждаше 1150, а аз - не. Оказа се прав.

              И сега по същество. Създавайки илюзията за големия спор сама по себе си е доста умела манипулация. Гордата заявка "Ще видим 1150 преди нови върхове" като трейдърска информация абсолютно нищо не носи. И ти го знаеш. За чесане на его след това обаче е прекрасна, за да казваш "ето бях прав".

              Искам да си видиш много хубаво кондорско-бацовския пост долу:
              И за да приключим трагикомедията '' ралито на ехххчо '' , ще репостна още един мой пост , който е веднага след показания '' уличаващ '' цитиран пост - горе - от еххххчето ........... Разбира се той няма да го цитира , нито ще го спомене ............
              Той рови , рови , използва това че ЧЕСТО споделям идеите си ( а колкото на по -малка графика слизаш - толкова въможноста да сбъркаш за момента се увеличава ) и показва неща , който му изнасят или са извън контекста ....... само и само да се '' понадигне '' малко
              Ама ........ трудно е ........
              Та .... поста , няколко дни след цитирания от него ...........



              И промяната е ясна .................

              Първоначално изпратено от Kondora Разгледай мнение
              Продължаваме напред - както каза Пулев - падайки ................
              Тоест ........ продължаваме да падаме до към 1180 / 1150 - нива описани и защитавани от МЕН от година назад
              Last edited by БАЦЕ; 16.08.2018, 12:00.

              Коментар


              • "There's some central bank selling (of gold) out of the emerging markets," said RJO Futures' Alex Turro. "The emerging markets are rolling over with the lira."

                Investors have opted for U.S. Treasuries, seen as the ultimate safe haven, which meant they had to buy dollars, while bearish sentiment on gold led to liquidations in exchange-traded funds (ETFs) and a record level of short positions.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                  баце,

                  екса визира сребърен клен от немско.
                  трябваше ми време да зацепя, че съм вчерашен
                  Екса да каже вчера можеше ли да се пазари с кредитна карта в Тавекса

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                    баце,

                    екса визира сребърен клен от немско.
                    трябваше ми време да зацепя, че съм вчерашен
                    аааа............ ясно ..........
                    Ама пак е глупост ................... кой се занимава със сребро , бре .............. ..........
                    Клен ........ купува '' клен ''

                    пп ''отчита'' търгуването ми с по 10 унциии .......... а си купува ЦМ , колко за 3 дюнера
                    Last edited by БАЦЕ; 16.08.2018, 11:14.

                    Коментар


                    • баце,

                      екса визира сребърен клен от немско.
                      трябваше ми време да зацепя, че съм вчерашен
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                        А за клен 1oz съвсем малко над 28лв кво ще кажеш
                        Пак , некакви глупости ............... колкото да сме в разговора , ни лук ял ни го мерисал .......хаххааххахаах

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          напальоните в тавекса са 408 кинта ... чиста кражба според мен.
                          това разбира се погледнато в хоризонт няколко години.
                          А за клен 1oz съвсем малко над 28лв кво ще кажеш

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                            Ако дневната свещ остане такава ............ голям шанс има да не върне повече под 1160 .
                            А и сентимента е убииствен .......... в момента на пазара има 94 % мечки ..............
                            Което БИ трябвало да обърне тренда .................
                            Е....... може и след ново микро дънце ..................... Но определено , чакам покачване .............
                            напальоните в тавекса са 408 кинта ... чиста кражба според мен.
                            това разбира се погледнато в хоризонт няколко години.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                              ако сега върнат малко ЦМ доста народ ще ги налазят за едни 5%-10% нагоре....после може да издрусат клона още няколко пъти
                              Ако дневната свещ остане такава ............ голям шанс има да не върне повече под 1160 .
                              А и сентимента е убииствен .......... в момента на пазара има 94 % мечки ..............
                              Което БИ трябвало да обърне тренда .................
                              Е....... може и след ново микро дънце ..................... Но определено , чакам покачване .............

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение


                                Виждаше 1150, а аз - не. Оказа се прав.

                                Tова е важното ................ Всичко друго е плява , с която се мъчиш да маскираш собственото си неразбиране и незнание ......... за пред други - тебеподобни ..............
                                Да , всичко което си ка1=чил като картинки е мое ......... но това са все опити за отиграване на ''всеки суинг'' в пътя на златото към ОКАЗАНАТА ЦЕЛ от преди ГОДИНА ...........докато ти ревеше изнемощяло РАЛИИИИ РАЛИИИ РАЛИИИ ..............
                                Всеки трейд е със своя таргет и стоп лоссс ......
                                Разбира се имам и загуби .............. Никога не съм твърдял че печеля на 100 %
                                Ти си извадил точно сделки , които или съм затворил на малък профит или е ударен стоп .....
                                Аз не съм Ванга да знам всеки дъх на златото .................. на 5 минутна графика

                                Не знам какво ми буташ Стамбата , като графиките му са НЕВЕРНИ , като вълнови анализ .............
                                Още повече , графиката на ЕUR/USD (моята ) е вярна отвсякъде като вълнови разчет .......
                                И след пробива на триъгълника е взето '' правилното решение ''

                                Въобще ......... ''болния човек '' си ти , баце ..........
                                При това без капка достойнство ...................
                                Загубил , омазан , паднал ................. ще изпишеш страници с неща извадени от контекста .......... само за да си Прав ..........
                                Е , да - ама не !!!!

                                Това е важното .......... :





                                и ТОВА ..................................





                                Другото е бла бла бла
                                Last edited by БАЦЕ; 16.08.2018, 10:11.

                                Коментар

                                Working...
                                X