IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

    Емчо , баце .......... в един бг филм , главния герой имаше една такава реплика
    '' Чшшшш ......... кибиците ........... аре малко настрани '' '
    Това в кръга на майтапа ..............

    Значи , седиш си ти у '' Кръчмата '' по цел ден ......... и изведнъж ти идва на ум , че може да се правиш на арбитър тук , или да
    определяш , кой прогнозира , кой хапе , кой - Ганьо ............
    А ?
    Хе хе хе ........... Чак и .......


    Ти , нали каза каквото имаше да казваш ,......... Умозаключително ..................

    Последния път , каза това ........ каквото и да означава :



    А преди това - април месец :




    Много ти е влияел ехххчо , бе ........... И сега си обладан от '' стокхолмския синдром ''
    По принцип рядко влизам в полемика,но се чувствам длъжен да ти отговоря.

    1.Кибиците са тези,които имат време целодневно да дращят по форуми.Аз нямам такова.

    2.Това,че не вземам отношение(не пиша) в темата,не значи,че не следя колко е паднало нивото в темата.

    3.Причината да не пиша,е,че няма читав диалог,както преди години,но ги няма и хората вече с ,които може да се дискутира на нормален език,без заядливи подмятания(като твоето,заради, което пиша в момента).

    4.може би съм един от малкото с реално отворени позиции по металите в темата,ама..... ти си говори,не ми пречиш....


    П.С. Когато аз затривах(губех) и печелех 5-цифрени суми по времето на ол тайм хая 2011, тебе те нямаше,и беше доста по стойностна темата.

    Не се чувствай длъжен да ми отговориш,няма да пиша повече,просто няма смисъл.

    Всичко добро,и успех!
    Last edited by hemilio; 16.08.2018, 19:59.
    Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Спомням си, че сме говорили за дебнене на добра цена за вход в злато, но бях забравил каква точно ти беше идеята

      За мене макро картината в момента не е благоприятна за златото. А и според мене има много добър потенциал да сме в началото на един супер цикъл на растеж стига политиците да не оплескат нещата

      Така че следващата рецесия за мене най-вероятно ще е малка и "некризисна". Това при положение, че Тръмп не ескалира търговската война и международно напрежение

      Та от тази гледна точка за мене е напълно релистично златото да падне под $1000 в следващите години и от там да почне да върви нагоре. И вероятно ралито ще трае доста години, както предишните ралита. Така че бърза печалба може да се направи само с трейдинг. Но това е само за тези които го могат (като аз не се включвам в тази категория)
      Има риск от глобална криза породена от безпрецедентната намеса на централните банки. Трилиони долари са стимулирали този бичи цикъл и при смяна на курса ще има проблеми. Трябва да се прочисти от лоши инвестиции преди следващият бичи цикъл а лоши и много рискови инвестиции има в изобилие заради стимулите.

      Та златна позиция ми се вижда разумен ход стига и цената да е добра. Все пак говорим за 10%-15% от капитала. Наред със златото и кешът е добре да го има, гледам колегата pipbel е взел мерки.



      ​​​​

      Коментар


      • Спомням си, че сме говорили за дебнене на добра цена за вход в злато, но бях забравил каква точно ти беше идеята

        За мене макро картината в момента не е благоприятна за златото. А и според мене има много добър потенциал да сме в началото на един супер цикъл на растеж стига политиците да не оплескат нещата

        Така че следващата рецесия за мене най-вероятно ще е малка и "некризисна". Това при положение, че Тръмп не ескалира търговската война и международно напрежение

        Та от тази гледна точка за мене е напълно релистично златото да падне под $1000 в следващите години и от там да почне да върви нагоре. И вероятно ралито ще трае доста години, както предишните ралита. Така че бърза печалба може да се направи само с трейдинг. Но това е само за тези които го могат (като аз не се включвам в тази категория)

        Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

        И преди съм споделял че искам да включа златни мини в портфейла. Физическото засега го виждам като прекалено краен вариант а мините са много по волатилни и при добър вход имат потенциал за големи печалби. Рано или късно ще дойде световна криза която крие много рискове и виждам една разумна позиция в златни мини за стратегическа. Но първо да падне стабилно че чак влюбените в злато да се колебаят
        Last edited by Money; 16.08.2018, 17:33.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

          Ако искаш да направиш сосна печалба идните години трябва да чакаш поне под 1100. Иначе ако ще си го държиш и ще го целуваш и лижеш, тогава няма значение на каква цена го взимаш
          И преди съм споделял че искам да включа златни мини в портфейла. Физическото засега го виждам като прекалено краен вариант а мините са много по волатилни и при добър вход имат потенциал за големи печалби. Рано или късно ще дойде световна криза която крие много рискове и виждам една разумна позиция в златни мини за стратегическа. Но първо да падне стабилно че чак влюбените в злато да се колебаят

          Коментар


          • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

            Берт , мисля че Пипбела не говори за ЦМ , като цяло ........... а точно за '' клена '' на твоя приятел


            Такива - няма .......
            Или пък имаме различни представи за брокери с '' име и история ''
            Всичко осмисля държането си ......... когато е купено близо до дъно ............
            И нищо не осмисля държането му , когато е закупено на връх ..............
            Други неща не играят съществена роля ...........
            алпари си бяха тлъстички, а FXCM почти глътнаха вода, но мисля че се оправиха, но имай предвид, че все пак беше единичен ефект от Франка, които не беше най-търгуваната валута.

            при криза с еврозоната или паунда или долара или микс съм 150% сигурен, че ще има много изпарили се посредници...да не се случва, но не трябва да се подценява този риск. Ластика го опъват по-яко от 2006-7-ма.

            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Те са златни буболечки... Погледът им е замъглен от емоцията към златото и от там идват конспиративните теории. Точно те със сигурност ще са на загуба. Което само ще подсили емоцията

              Не мисля, че искат да те засегнат лично. Просто са фрустрирани
              Не , не ..... Тия не са ''голден бъг'' - тия са имотнЯци и понеже и хал хабер си нямат ........... мислят , че е нещо лошо и '' уличаващо'' човека
              А иначе злато ( физическо ) е хубаво да има човек , за напред във времето........... но ако го купи между 1100 и 950

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Те са златни буболечки... Погледът им е замъглен от емоцията към златото и от там идват конспиративните теории. Точно те със сигурност ще са на загуба. Което само ще подсили емоцията

                Не мисля, че искат да те засегнат лично. Просто са фрустрирани
                Ааа въобще не мисля че съм на загуба от златото....наполеоните си седят.Само се добавя.Има много по-печеливши неща от това да седиш пред компа и да се кефиш на едни мижави 500 долара от затваряне на позиция....

                Коментар


                • Те са златни буболечки... Погледът им е замъглен от емоцията към златото и от там идват конспиративните теории. Точно те със сигурност ще са на загуба. Което само ще подсили емоцията

                  Не мисля, че искат да те засегнат лично. Просто са фрустрирани

                  Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                  Печалба - няма да направи............. Ще запази , евентуално , това където има............
                  За да има печалба от златото.........требва да се търгува ''хартиеното'' ( много ме кефи 1-2 трола-аматьори , как ме ''засягат'' , че ''имам хартиено'' )
                  Поне веднъж в месеца........отваряне и затваряне на сделка................
                  С физическото - само запазва..........И то ако го купи на дъно..........
                  Купилите на 1500 / 1700 $ унцията , дори да отиде над 2000 $ - са на загуба...............

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                    Ако искаш да направиш сосна печалба идните години трябва да чакаш поне под 1100. Иначе ако ще си го държиш и ще го целуваш и лижеш, тогава няма значение на каква цена го взимаш
                    Печалба - няма да направи............. Ще запази , евентуално , това където има............
                    За да има печалба от златото.........требва да се търгува ''хартиеното'' ( много ме кефи 1-2 трола-аматьори , как ме ''засягат'' , че ''имам хартиено'' )
                    Поне веднъж в месеца........отваряне и затваряне на сделка................
                    С физическото - само запазва..........И то ако го купи на дъно..........
                    Купилите на 1500 / 1700 $ унцията , дори да отиде над 2000 $ - са на загуба...............

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                      Имах пред златото да падне под $1,100
                      Ако искаш да направиш сосна печалба идните години трябва да чакаш поне под 1100. Иначе ако ще си го държиш и ще го целуваш и лижеш, тогава няма значение на каква цена го взимаш

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                        Имах пред златото да падне под $1,100
                        Нямам очакване да се случи в този тренд ..................
                        Но тъй като очаквам ново Дъно , преди нов Връх............то ще минем и през 1100 .............

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение
                          Имах пред златото да падне под $1,100

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                            Каква вероятност давате за под 1,100 долара?
                            Сохо, ти с каква цел го искаше златото?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                              Каква вероятностдаватеза под 1,100 долара?
                              Виж '' Валутна търговия - FOREX -Технически анализ '' - 12.08.2018, 20:50

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение
                                Това са вариянтите от тук за движението на златото ( според мен )

                                На по - голяма графика предполагам ръст до към 1285 и в двата (сивия и червения ) вариант .
                                При условие че сме в триъгълник за корекция ''В''

                                Но ако сме в корекция ''флат'' за ''В'' ......... то след леко покачване 1220 /1230 ... пътя надолу може да продължи до към 1120 .

                                Повече съм за I вариант ............. Затова и във ''Валутната тема '' , не съм съгласен със Стамба за категорично слизане от текущи до 1 .0945
                                Каква вероятност давате за под 1,100 долара?

                                Коментар

                                Working...
                                X