IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 12-15 процента спред на малките златни монети, 7 процента на кюлчетата от 100 грама, защо винаги е толкова отворена ножицата, в латвийския тавекс например спреда на 100 грамовите кюлчета е 4 процента. При нас помпят яко.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      ААА Круме ,ние как да разберем,че говориш за финансови инструменти,а все казваш инвестиции..Много протакано излезе..Нищо де продължавай да ни обясняваш..
      Виж, наясно съм, че форумите са затворени общества, в които е много важно да имаш някакъв статус. Аз съм тук за да дам различен поглед върху пазарите от гледната точка на професионалист в дадена много тясна сфера, занимаващ се със злато от 8 години. Моето мнение не е миродавно и не го налагам на никой. Също така, то не представлява и инвестиционен съвет. При все това, не очаквайте от мен да отговарям на персонални нападки. С удоволствие бих отговорил на аргументирани позиции или доказани източници и всъщност от такива, самият аз уча много и съм адекватен в работата си.

      Коментар


      • ААА Круме ,ние как да разберем,че говориш за финансови инструменти,а все казваш инвестиции..Много протакано излезе..Нищо де продължавай да ни обясняваш..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
          Глупости Круме..А земята какво е..Там борса има ли..Добре,че се появи да ни обясниш нещата..
          Водил съм го този спор. Сега ще се появи някой да ми обясни за инвестицията в почивка на Малдивите, в личностното развитие и в бизнес от тип 'сладкарница' в Люлин. Говоря за финансови инструменти. Всеки може да инвестира в каквото пожелае съвсем свободно.

          Коментар


          • Всяко нещо може да се продаде,зависи от цената..Кой е казал,че трябва да е супер ликвидна..Крум ли..А картините на Ван Гог, Реноар,Дали не са ли инвестиция и защо все поскъпват..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

              не не, на мене ми трябват конкретни посоки, предполагам гледате и тренда на златото, не може да не го гледате и сега след като има обрат тренда на акциите и златото на къде се обръща, нагоре или надоле ? популизъм, алабализъм мене не ме интереусва интересува ме точна посока
              Видя се, че импийчмънта не върви към реален импийчмънт и златото върна нагоре от около 1455 USD до около 1500 USD. Според мен, моментът за покупка на злато е много подходящ. Няколкото теста, които класически трябваше да го бутнат не успяха. Уволнението на Болтън и значителното намаляване на шанс за война в Иран бе един такъв тест. Едва коригира тогава от 1495 USD до 1485 USD и веднага на следващия ден възстанови позиции. Укротяването на Джонсън също трябваше да доведе до спад, но и този тест бе издържан и задържа позиция от около 1500 USD. Златото в момента почти няма съпротиви. Особено при отрицателните лихви на облигационния пазар. Остава си safe heaven. Краткосрочно, бих гледал следващата стъпка на FED и най- вече колко ще е под натиск от Тръмп, реалния ефект от предстоящите мита за китайски стоки в САЩ, как ще се развие търговската война с Китай, дали импийчмънта няма да го накара да влезе в Иран или Венецуела и какъв Брекзит ще имаме точно. Комбинация от различни развития при всички тези фактори могат да значат много различни движения на борсите, но ако очакваш генералната ми прогноза- XAU значително над 2 К USD в следващите 5 години.
              Last edited by Krum Atanasov; 08.10.2019, 16:14.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                Глупости Круме..А земята какво е..Там борса има ли..Добре,че се появи да ни обясниш нещата..
                E ако имаш една нива за 100 бона и ти трябват само 10 бона, е трудно да продадеш 1/10 от нивата. Инвестиция е, но не е хипер-ликвидна.

                Както и не можеш да си продадеш само кенефа на апартамента. Това искаше да каже човека.

                Коментар


                • Глупости Круме..А земята какво е..Там борса има ли..Добре,че се появи да ни обясниш нещата..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    Ти изобщо знаеш ли определението за инвестиции..казваш няма..
                    Не вярвах, че ще трябва да го обяснявам точно тук, но щом се налага ще дам кратка дефиниция. За да се счита даден финансов актив за инвестиция той трябва да бъде ликвиден, да е с тесен марж близък до честна пазарна цена определена от множество bid & ask на независима борса и трябва да бъде делим. Такива са акции, облигации, опции, фючърси, ETF, фиатни валути, благородни метали, commodities, крипто валути и пр. Диамантите не са ликвидни, няма борса, която да определя цените им и в двете посоки ежесекундно, маржът е убийствен в негатив за клиента. Ако някой иска да инвестира в тях, пожелавам успех.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение

                      Т.е. трендът на финансовите пазари се обръща против Тръмп и десния популизъм. igold работи със злато и вярванията ми са свързани с това, че златото е равно на честни пари, а не на дълг под формата на фиатни пари. Като всеки един дилър на инвестиционно злато, за да можем да го продадем трябва да го имаме. Нямаме други активи. Седя върху това, в което вярвам. Не притежавам нито една акция, облигация или какъвто и да било друг тип електронен финансов инструмент и не препоръчвам купуването на акции в момента, с изключение на някои премиум акции. Акции бих купил само след тежка финансова криза без политически характер в момента, в който фискалните и монетарните политики на централните банки и правителствата добиват логична спрямо ситуацията форма.
                      не не, на мене ми трябват конкретни посоки, предполагам гледате и тренда на златото, не може да не го гледате и сега след като има обрат тренда на акциите и златото на къде се обръща, нагоре или надоле ? популизъм, алабализъм мене не ме интереусва интересува ме точна посока

                      Коментар


                      • Може ли ти да ни обясниш кое са инвестициите..

                        Коментар


                        • Ти изобщо знаеш ли определението за инвестиции..казваш няма..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            Круме, то се видя ти колко си вътре на пазарите..Що се отнася до скъпоценни камъни си супер некомпетентен..Има пазари има сертификати..За Де Бирс чувал ли си..В Холандия знаеш ли, че има голяма борса..По добре спри да пишеш и да се излагаш..Пиши за политологията доколкото ти стигат силите и културата, поне това си завършил..

                            https://www.debeers.com/
                            Явно ти не знаеш какво говориш. Къде са bid и ask? Това не е борса. Това е компанията, която монополизира добивът между двете войни и използвайки маркетинг създава изкуственото желание на всяка жена да получи диамант за сватбата си и съответно всеки мъж да трябва да подари такъв, което вдига цената на нещо, което е в изобилие в природата и всъщност не е особено скъпо. Пазарът на скъпоценни камъни няма нищо общо с инвестициите.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                              т.е. тренда се обръща нагоре така ли да разбирам ?? само искам да знам ти или ваща компания/фирма там дълги позиции на пазара имаш/те ли, би ли ги споделил ?? ..... не искам постинг на сметки само "дълги иаме на SP/500" примерно .....
                              Т.е. трендът на финансовите пазари се обръща против Тръмп и десния популизъм. igold работи със злато и вярванията ми са свързани с това, че златото е равно на честни пари, а не на дълг под формата на фиатни пари. Като всеки един дилър на инвестиционно злато, за да можем да го продадем трябва да го имаме. Нямаме други активи. Седя върху това, в което вярвам. Не притежавам нито една акция, облигация или какъвто и да било друг тип електронен финансов инструмент и не препоръчвам купуването на акции в момента, с изключение на някои премиум акции. Акции бих купил само след тежка финансова криза без политически характер в момента, в който фискалните и монетарните политики на централните банки и правителствата добиват логична спрямо ситуацията форма.

                              Коментар


                              • Круме, то се видя ти колко си вътре на пазарите..Що се отнася до скъпоценни камъни си супер некомпетентен..Има пазари има сертификати..За Де Бирс чувал ли си..В Холандия знаеш ли, че има голяма борса..По добре спри да пишеш и да се излагаш..Пиши за политологията доколкото ти стигат силите и културата, поне това си завършил..

                                https://www.debeers.com/

                                Коментар

                                Working...
                                X