IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Като казах Winter , в долния пост , ще приключа с една моя прогноза за НЕФТА , преди 8 месеца (юли ) , когато новинарите на сайта се готвеха за 325 $ за барел .............. Така се казва и статията под която е коментара ми ..........
    Пускам го тук , защото Флорида - мисля беше този , които каза че вижда корелация между НЕФТ и Злато .............
    Та по тази линия - смятам дългосрочната си прогнозата за успешна и завършена ................
    Не го очаквах толкова бързо ...... но фактора време е непредсказуем

    Last edited by Correctively objective; 19.03.2020, 15:22.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      пффф, никога не съм пренебрегвал ситуации като тази с ликвидни проблеми за маса сектори, бизнеси и тн... това, което пиша от години е, че който чака това ликвидно засмукване трябва да е много сигурен, че ще успее да вземе, когато цените паднат примерно с30% удадно... виж какво става... цената може да падне още 20% виж на тавекс спреда... мен електронното не ме интересува то толкова, че да вкарам 100К и да си купя през някой бъкет... бъкетите имат навика да се изпаряват в такива моменти.

      края на годината е доста далеч, ако включат печатниците яко.. всичко е възможно, но както съм казвал 10 пъти, това не значи че го искам... искам да се върне времето назад преди голямото мяу...уви не можем да върнем времето назад.

      сега сериозно - ако мислиш, че ще може да купиш на 1000$ физика и си склонен да продаваш от унциите си на тези нива разчитай, че ще ти помогна на тези нива леко над спота (все пак предполагам твоите са инвестиционни продукти или наполеони) пиши ми на ЛС.

      Идеята на поста ми беше , че участваш .... И в '' заминаването на златото надолу'' , И в '' до Нова Година - 3000$ '' ..........

      Тоест - има малка .... неопределеност в постовете ти , играеш , както викат '' и тако и вако '' , но иначе , са написани стилистически добре ........

      10 500 пъти казах - печатницата не играе НИКАКВА роля ............ Печатят от ГОДИНИ ................ Нещо ??? Със Златото ????

      И аз не СИ КУПУВАМ '' електронно '' злато за ПРИТЕЖАВАНЕ ......... Стига с тоя инфантилизъм .............. Аз САМО го търгувам там - за ден , седмица ...... И парите обратно в сметката

      Нямам наполеони , за което съжалявам ........ Имам кленове , панди , лунарчета от oz и кюлчаци от 100гр.
      И не продавам ......
      Физическото , не ми е за търгуване , то е за ПРИТЕЖАНИЕ ..... Завинаги ....... Чак до..... '' ако се наложи ''
      За търгуване е '' електронното , както му казваш ......... 5 - 7 -10 дена - айде парички за унциика реално , в торбата

      А ако иде на 1300 / 1200 или 1000 $ - както мисля , просто ще обърна още от кеша си ........
      Но не и на сегашните цени ...................

      И имотчета 2- 3 ще купя ........... ама по натам ........... на дъното

      От някое мишле - ипотекарче , закъсало в страшната криза ...................

      '' THE WINTER IS COMING ''

      Коментар


      • Виждате ли силата на златото през връзката му с долар, за всички изкарващи доходи и купуващи в лев?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

          Интересно е как лекинко и неусетно се премина от , до това в червенкото

          Признал съм те ................

          Синьото , обаче , е някакъв твой си икономически закон . Нищо , на което цената пада не става апокрифно или пък липсва на пазара .............
          Понеже пишеш от 3 години в Имотната , че '' Големото Мяу е зад ъгъла '' ( макар и там да прескачаше често ту повишител , ту понижител) , сега ще наблюдаваш - при започване на осезаемия спад през лятото - дали ще изчезнат като ''предлагане'' , заслужаващи си оферти ...........
          Ще бъде надпревара ................ Кой превари да продаде пръв - ще фиксира по малко загуба ........
          Предполагам , че ще има предлагане на злато ....... ама , нема много да върви ..........
          пффф, никога не съм пренебрегвал ситуации като тази с ликвидни проблеми за маса сектори, бизнеси и тн... това, което пиша от години е, че който чака това ликвидно засмукване трябва да е много сигурен, че ще успее да вземе, когато цените паднат примерно с30% удадно... виж какво става... цената може да падне още 20% виж на тавекс спреда... мен електронното не ме интересува то толкова, че да вкарам 100К и да си купя през някой бъкет... бъкетите имат навика да се изпаряват в такива моменти.

          края на годината е доста далеч, ако включат печатниците яко.. всичко е възможно, но както съм казвал 10 пъти, това не значи че го искам... искам да се върне времето назад преди голямото мяу...уви не можем да върнем времето назад.

          сега сериозно - ако мислиш, че ще може да купиш на 1000$ физика и си склонен да продаваш от унциите си на тези нива разчитай, че ще ти помогна на тези нива леко над спота (все пак предполагам твоите са инвестиционни продукти или наполеони) пиши ми на ЛС.
          Last edited by bertram; 19.03.2020, 13:24.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

            Точно това имах предвид , друже ..........
            Няма как , човек който не е запознат или не разбира нещо - да знае , а още по малко да заявява , че ..... не работи

            Иначе , доста ти е вързало ..... 8 от 10
            Ми късмета на лаика Наистина съм далеч от истината и не разбирам ТА, хеле пък в дълбочина, но определено работеше на някакво ултра елементарно ниво, преди да се появят иглите. Та така, успех на теб, аз ще се пробвам пак с някоя акция
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Гледам целия скок на еврото от миналия месец е изтрит вече от зеления....

              А GSR упорито продължава си държи над 120..дори по близо до скорошния връх от 125

              Коментар


              • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                И аз долу горе мисля така, стискам доларите и може да купя електронно злато, или нещо което стърже дъното както казваш ти, разликата е че аз смятам да го правя през клавишите на компютъра или телефона защото очакванията ми за апокалиосиса който ти си представяш не съвпадат с моите очаквания
                Тук не става въпрос, за Апокалипсис, става въпрос, че зад много от ETFите, каквото и да е обявено, не се знае какво е всъщност!!! Дори и тези с реалното уж злато. Какво да говорим за другите с презаписано такова от централните банки! Пълната пирамида!

                Аз имам много ясна позиция относно инвестициите в злато!

                Ако си голям милионер, естествената инвестиция за голям обем средтсва не е в ЕТФ, а в златодобивни компании! Виждаме обаче, че Barric и Agnico имат 25% спад в цената като акции. Физическото злато не се представя толкова лошо!
                Отделно не се знае, при намалени находища каквито обявяват и при повишена инфлация, каква би била бъдещата им финансова рентабилност!
                Така погледнато физическото злато, за мсовия дребен инвеститор е перфектен вариант. За всички тези, които не вкарват над 200-300К. Какво остава за хора вкарали 3-5-10К.

                Да не говорим, че при текущата ситуация, и възможни лимити във финансовата система, отново физиката ще е най-добра! Това може да стане без Апокалипсис!

                Аз обмислям малка инвестиция в няколко златодобивни компании, но никога в ЕТФ! Стратегията би ми била, просто да диверсифицирам в 4 такива, без да се опитвам да се правя на финансов анализатор на резултатите им и новини за договори за находища!

                Много си далече от истината ако смяташ, че не ми стига акъла до толкова, че да си купя някакво ЕТФче, и съм чул единствено за стотинките от Тавекс!
                Винаги съм се опитвал да имам поглед върху цялостнатата ситуация!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Аз нямам добри познания по ТА, но чета хората, които правят такива. За мен ТА има смисъл само и единствено, ако масата търгуващи вярва в него, иначе е нищо неказваща линийка, та дори и да е начертана с най-добрия пергел В единствения случай, в който съм играл хазарт (т.е. форекс, че бетингите не ги броя за хазарт ), гледах точно такива ТА по няккаъв си мой, абсолютно лаишки и крайно неандерталски тип - и да, познавах до някакъв момент, да речем хващах 8 от 10 движения. Но дойдоха 2-3 дирижирани игли от големите риби и приключих набързо с хазарта. Та така
                  Точно това имах предвид , друже ..........
                  Няма как , човек който не е запознат или не разбира нещо - да знае , а още по малко да заявява , че ..... не работи

                  Иначе , доста ти е вързало ..... 8 от 10

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                    Новата икономика ще е много по-селективна и рестриктивна.Кредита ще бъде скъп и трудно ще се отпуска-особенно потребителския който най-вероятно ще изчезне.............Ще оцеляват само много много добри идеи....Социалните лифтове ще са трудни.........Предстои кастиране на обществото....Който както иска да си го обясни.Населението и потреблението постепенно ще се доведе до търпими за екосистемата нива.Освен биотехнологиите аз бих заложил и на компани прохождащи в добива на ресурси от близкия космос.За нас българите земеделската земя ще стане най-важния актив.Никак не е случаен факта че от 2-3 години арабите усилено ни ухажват по темата..............
                    Земеделската земя, е добра опция, но след като се изтръска балона от ЕС фондовете, който наду земята при зърното!
                    Добив на полезни изкопаеми от близкия космос, за мен е фантазия! Ако стане няма да е в близките 50 години, което ще рече, че това е извън нашето поколение! Аз не бих инвестирал с такъв хоризонт или да го мисля въобще какво би било някога там!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение


                      - не са панацея и не дават 100% сигурност ( то пък кое ли дава ) , НО .... са основа , база на която човек да стъпи ЗА ДА ПРЕДПОЛОЖИ , бъдещата посока на движение на нещо си .........
                      Естествено , трябва да има добри познания в Техн.Анализ , Вълнови Анализ , ПА и т.н .....
                      И разбира се - може пак да сгреши ........... Но все пак прави предположението си ВЪЗ ОСНОВА на НЕЩО ...........
                      А не черна / червена ........ или четно / нечетно
                      Аз нямам добри познания по ТА, но чета хората, които правят такива. За мен ТА има смисъл само и единствено, ако масата търгуващи вярва в него, иначе е нищо неказваща линийка, та дори и да е начертана с най-добрия пергел В единствения случай, в който съм играл хазарт (т.е. форекс, че бетингите не ги броя за хазарт ), гледах точно такива ТА по няккаъв си мой, абсолютно лаишки и крайно неандерталски тип - и да, познавах до някакъв момент, да речем хващах 8 от 10 движения. Но дойдоха 2-3 дирижирани игли от големите риби и приключих набързо с хазарта. Та така

                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                        Не ми трябва нито вълни,анализи или експерти.......гледам какво става в магазините по цял свят и се чудя до какво ще доведе това яко търсене.
                        Ок ............... Гледай какво става в магазините '' по цял свят '' и вземай решения на база този изпитан твой метод

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                          Забелязах аз , че Гросчето обича фентъзи със щастлив край ...........
                          Сигурно има 5-6 oz и се надява да стане мЕлионер ........
                          Като Хермеса , който пък за 5 oz - апартамент в София ще купува .........

                          Но , относно отношението ти към

                          - не са панацея и не дават 100% сигурност ( то пък кое ли дава ) , НО .... са основа , база на която човек да стъпи ЗА ДА ПРЕДПОЛОЖИ , бъдещата посока на движение на нещо си .........
                          Естествено , трябва да има добри познания в Техн.Анализ , Вълнови Анализ , ПА и т.н .....
                          И разбира се - може пак да сгреши ........... Но все пак прави предположението си ВЪЗ ОСНОВА на НЕЩО ...........
                          А не черна / червена ........ или четно / нечетно
                          Не ми трябва нито вълни,анализи или експерти.......гледам какво става в магазините по цял свят и се чудя до какво ще доведе това яко търсене.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Гросче, лично ти препоръчвам да четеш повече и по-малко да се филмираш. Като под четеш няма предвид сайтове на самозванци, а официални източници - препоръка е. Колкото българите сме шумери, щото Шумен и Шумер се различавали по една буква, или пък бургазлии били наследници на населението на стария град Буртас, толкова и хляба за 1 евро ще стане 20 евро след няколко месеца.

                            По темата за златото - дирижиран актив и толкова. Непрогнозируем, освен за диригентите - ако искат, ще го надуят до 5000, ако решат, ще го свалят на 500. разбира се, както е казал един велик ум - и най-малоумното деяние има своето филосфоско оправдание, така и след надуването/спада тук ще се появят "спецове", които ще ни покажат с "черти и резки", че това било точно според ТА на МА, пресечена с БА и разни други нищо незначещи абревиатури.

                            А дотогава - усмихвайте се, купувайте или породавайте, каквото ви е на сърце, носете си новите дрехи и се старайте да сте позитивни. Шибаната корона ще ни вкара в криза, но на психическите разстройства, другото е ясно, че е пунта мара.

                            П.С. И си намерете половинка - помага за олабването, а ако можете, даже цяло кило си намерете - още повече помага
                            Забелязах аз , че Гросчето обича фентъзи със щастлив край ...........
                            Сигурно има 5-6 oz и се надява да стане мЕлионер ........
                            Като Хермеса , който пък за 5 oz - апартамент в София ще купува .........

                            Но , относно отношението ти към
                            ТА на МА, пресечена с БА и разни други нищо незначещи абревиатури.
                            - не са панацея и не дават 100% сигурност ( то пък кое ли дава ) , НО .... са основа , база на която човек да стъпи ЗА ДА ПРЕДПОЛОЖИ , бъдещата посока на движение на нещо си .........
                            Естествено , трябва да има добри познания в Техн.Анализ , Вълнови Анализ , ПА и т.н .....
                            И разбира се - може пак да сгреши ........... Но все пак прави предположението си ВЪЗ ОСНОВА на НЕЩО ...........
                            А не черна / червена ........ или четно / нечетно

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                              Ще поживеем и ще видим кой прав,кой крив и кой седнал.
                              Виж, за това си прав - приеми го като другарска критика, към теб никога не съм имал отрицателно мнение и винаги съм се кефел на ентусиазма и патриотизма ти. Бъди здрав и се усмихвай - и това ще мине
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                Златото вероятно и то ще замине надолу при първоначалното ликвидно засмукване, НО дебело подчертавам - физическото ще изчезне..
                                Интересно е как лекинко и неусетно се премина от
                                Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение


                                3000$ за oz до края на годината
                                , до това в червенкото

                                Признал съм те ................

                                Синьото , обаче , е някакъв твой си икономически закон . Нищо , на което цената пада не става апокрифно или пък липсва на пазара .............
                                Понеже пишеш от 3 години в Имотната , че '' Големото Мяу е зад ъгъла '' ( макар и там да прескачаше често ту повишител , ту понижител) , сега ще наблюдаваш - при започване на осезаемия спад през лятото - дали ще изчезнат като ''предлагане'' , заслужаващи си оферти ...........
                                Ще бъде надпревара ................ Кой превари да продаде пръв - ще фиксира по малко загуба ........
                                Предполагам , че ще има предлагане на злато ....... ама , нема много да върви ..........

                                Коментар

                                Working...
                                X