IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Гросче, лично ти препоръчвам да четеш повече и по-малко да се филмираш. Като под четеш няма предвид сайтове на самозванци, а официални източници - препоръка е. Колкото българите сме шумери, щото Шумен и Шумер се различавали по една буква, или пък бургазлии били наследници на населението на стария град Буртас, толкова и хляба за 1 евро ще стане 20 евро след няколко месеца.

    По темата за златото - дирижиран актив и толкова. Непрогнозируем, освен за диригентите - ако искат, ще го надуят до 5000, ако решат, ще го свалят на 500. разбира се, както е казал един велик ум - и най-малоумното деяние има своето филосфоско оправдание, така и след надуването/спада тук ще се появят "спецове", които ще ни покажат с "черти и резки", че това било точно според ТА на МА, пресечена с БА и разни други нищо незначещи абревиатури.

    А дотогава - усмихвайте се, купувайте или породавайте, каквото ви е на сърце, носете си новите дрехи и се старайте да сте позитивни. Шибаната корона ще ни вкара в криза, но на психическите разстройства, другото е ясно, че е пунта мара.

    П.С. И си намерете половинка - помага за олабването, а ако можете, даже цяло кило си намерете - още повече помага
    Ще поживеем и ще видим кой прав,кой крив и кой седнал.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      първоначално ще има крах във всички стоки, които не са от първа необходимост

      коли
      електроника
      машини
      дрехи
      лукс
      туризъм

      после ще поскъпнат драстично, но поне засега негово величество консуматора седи с маска и ръкавици и притичва до магазина и аптеката

      много зависи как ще се развие кризата, ако изкарат антивирусен препарат може да е по-леко и да разминем с изпаряването на няколко трилиона от спестяванията на населението.

      поздрави и бъдете здрави!
      Не ,нищо няма да падне ......само хартишките ще загубят своята стойност,ФЕД се кани да хвърли на пазара нови 1 трл долара,Европа 700 млд
      евро и така до хиперинфлация.1 долар пак ще си е 1 долар ,но няма да струва нищо,финансов кеч.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
        Един хляб ако в Европа сега си го купуваш за 1-2 евро след няколко месеца ще го ядеш за 10-20 евро,това ще се получи с парите.
        Гросче, лично ти препоръчвам да четеш повече и по-малко да се филмираш. Като под четеш няма предвид сайтове на самозванци, а официални източници - препоръка е. Колкото българите сме шумери, щото Шумен и Шумер се различавали по една буква, или пък бургазлии били наследници на населението на стария град Буртас, толкова и хляба за 1 евро ще стане 20 евро след няколко месеца.

        По темата за златото - дирижиран актив и толкова. Непрогнозируем, освен за диригентите - ако искат, ще го надуят до 5000, ако решат, ще го свалят на 500. разбира се, както е казал един велик ум - и най-малоумното деяние има своето филосфоско оправдание, така и след надуването/спада тук ще се появят "спецове", които ще ни покажат с "черти и резки", че това било точно според ТА на МА, пресечена с БА и разни други нищо незначещи абревиатури.

        А дотогава - усмихвайте се, купувайте или породавайте, каквото ви е на сърце, носете си новите дрехи и се старайте да сте позитивни. Шибаната корона ще ни вкара в криза, но на психическите разстройства, другото е ясно, че е пунта мара.

        П.С. И си намерете половинка - помага за олабването, а ако можете, даже цяло кило си намерете - още повече помага
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

          Всичко ще се качи ,не само храните и лекарствата и то при отрицателни лихви и това ще е световен процес.
          първоначално ще има крах във всички стоки, които не са от първа необходимост

          коли
          електроника
          машини
          дрехи
          лукс
          туризъм

          после ще поскъпнат драстично, но поне засега негово величество консуматора седи с маска и ръкавици и притичва до магазина и аптеката

          много зависи как ще се развие кризата, ако изкарат антивирусен препарат може да е по-леко и да разминем с изпаряването на няколко трилиона от спестяванията на населението.

          поздрави и бъдете здрави!
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
            При шокът, който тепърва започва ще падне всичко без храна, лекарства и алкохол и цигари. Златото вероятно и то ще замине надолу при първоначалното ликвидно засмукване, НО дебело подчертавам - физическото ще изчезне. Електронното е супер докато бъкета през който търгувате е он-лайн. Да знам,че звучи налудничаво, но ако не се промени ситуацията към добро отиваме към ситуация като на война... тогава всичко невъзможно става възможно... Същото важи и за криптовалутите.. възможни са 'хакерски атаки' и крадене на всякакви койни ...

            Златния резерв на РБ България дали все още е в Лондон? ... Ако да = нямаме резерв.
            Всичко ще се качи ,не само храните и лекарствата и то при отрицателни лихви и това ще е световен процес.
            Златото са истинските пари и то ще си запази стойността спрямо стоките.
            Last edited by Grosss; 19.03.2020, 10:06.

            Коментар


            • При шокът, който тепърва започва ще падне всичко без храна, лекарства и алкохол и цигари. Златото вероятно и то ще замине надолу при първоначалното ликвидно засмукване, НО дебело подчертавам - физическото ще изчезне. Електронното е супер докато бъкета през който търгувате е он-лайн. Да знам,че звучи налудничаво, но ако не се промени ситуацията към добро отиваме към ситуация като на война... тогава всичко невъзможно става възможно... Същото важи и за криптовалутите.. възможни са 'хакерски атаки' и крадене на всякакви койни ...от големите 'борси'...

              Златния резерв на РБ България дали все още е в Лондон? ... Ако да = нямаме резерв.
              Last edited by bertram; 19.03.2020, 10:03.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Един хляб ако в Европа сега си го купуваш за 1-2 евро след няколко месеца ще го ядеш за 10-20 евро,това ще се получи с парите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                  Коректив, не спомена валутите как ще се движат ???
                  Кои валути , точно ? За някой съм писал ........
                  А като цяло , валутите ( фиатните пари , както ги наричат , златните буби ) ще бъдат ЦАР , доста време .
                  Кешът ще е Цар !!!
                  И при него ще има спад в покупателната стойност , но в активите спада ще е повече .
                  Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                  Аз все се надявам, че тези черни варианти могат да се избегнат.
                  Проблем засега с короната има в Европа и САЩ само, останалите народи са ОК.
                  Типът пълна карантина като Италия плюс много тестове, за 20 дни, биха забавили болестта до ниво Корея.
                  Европа и САЩ загубиха ценно време, поради това, че фирмите вече седмици имат загуби, но все още има надежда.
                  Пък и даже да им отнеме неколко месеца, после консуматорите ще се завърнат, Азия вече е готова да произвежда.
                  В последното изречение , на предния си пост , съм написал , ясно , че не смятам Коронавируса за причинител на КРИЗАТА която идва .........
                  Той е удобното обяснение .............
                  Също така , казах ( вчера ) , че графично в SP500 , има възможност за още един връх над 3400 . И това вече ще е края .
                  .................................................. .... ( погледни предишния ми пост )

                  Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                  Голямата депресия е продължила само 2-3 години в САЩ и Европа.
                  Май развитите икономики на Азия ще предложат по-добри условия на живот за в бъдеще, например Сингапур, Хонг Конг, Китай.
                  Голямата Депресия не продължава 2-3 години . ................а 4-5 !!!
                  И то на книга ...............
                  Цените на акциите , имотите и други активи , достигат нивата на 1928 г чак след .............. В. С. Война ..............

                  Коментар


                  • мързи ме да чета всичко
                    някой тук продава ли нещо и какво?

                    Коментар


                    • Пазарът на физическо злато е накрачка да влезе в черния сектор и да няма нищо общо с тоя на хартиените измишльотини.
                      Last edited by Grosss; 19.03.2020, 09:35.

                      Коментар


                      • Коректив, не спомена валутите как ще се движат ???
                        Аз все се надявам, че тези черни варианти могат да се избегнат.
                        Проблем засега с короната има в Европа и САЩ само, останалите народи са ОК.
                        Типът пълна карантина като Италия плюс много тестове, за 20 дни, биха забавили болестта до ниво Корея.
                        Европа и САЩ загубиха ценно време, поради това, че фирмите вече седмици имат загуби, но все още има надежда.
                        Пък и даже да им отнеме неколко месеца, после консуматорите ще се завърнат, Азия вече е готова да произвежда.
                        Голямата депресия е продължила само 2-3 години в САЩ и Европа.
                        Май развитите икономики на Азия ще предложат по-добри условия на живот за в бъдеще, например Сингапур, Хонг Конг, Китай.
                        Last edited by hazard; 19.03.2020, 09:30.

                        Коментар


                        • Към пост на Майк Флорида ....... за кризата

                          С уточнението че моя се отнася за 10 - 12 години време .............
                          Същото нещо съм го писал многократно , даже и някъде с графики ( по лесно е )
                          Идват времена и начин на живот , които ще са съизмерими с тези по време на Великата Депресия .
                          Дори ще я бием по някой показатели като ВРЕМЕ и СПАД на световен брутен вътрешен продукт . Отначало ще има тревожно снижение на индекси , цени на активи ( и злато !!!!) , което ще премине в пълноценен крах и депресия . Това ще е дълъг процес над 10 години със своите етапи на ръст ( в случая ще бъдат корекциии на мечи тренд ) и последващи все по големи падения , които ще доведат до пробив на нивото от 660 при SP 500 .
                          Тогава може и да се достигне Ratio 1:1 Gold / Dow , за което съм писал и обсъждал с форумци назад някаде .............
                          Хипер инфлация , обаче за разлика от Флоридов - не очаквам , нито Венецуелски вариант .
                          Яйце , струващо 450 лв или 800 лв , както е написал колегата Майк , не предвиждам .......


                          пп Да поясня - във двойката '' срив на борсата / икономически крах '' ВИНАГИ срива на борсата е водещ и първи !!!!!!

                          ппп . И не си мислете че за това е виновен смешния Коронавирус . Той е само едно катализаторче , каквото можеше да бъде всеко друго нещо .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                            Нивата за вход са такива, че стискаш кеша, където ако случайно не ти го преватизират през лимити, докато ти го гори ифлацията, някъде там след 1-2-3 години, когато всичко почне да се стърже дъното, КУПУВАШ!

                            Относно златото е валиден същия принцип!
                            Аз злато имам, за да не се чудя, сега след като почнат да подаряват пари, дали яйцето ще стане 450 или 800 BGN!
                            Иначе не ми трябва! Когато дойде момента да преценя, че пика на инфлацията и икономическата дупка са отминали, продавам всичко и купувам каквото преценя!

                            По-ясно как да ти го напиша!
                            И аз долу горе мисля така, стискам доларите и може да купя електронно злато, или нещо което стърже дъното както казваш ти, разликата е че аз смятам да го правя през клавишите на компютъра или телефона защото очакванията ми за апокалиосиса който ти си представяш не съвпадат с моите очаквания

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                              Аз нямам нищо набелязано! Бих мислил след време! По принцип при нормализация, там където е читаво, възможността за ръстове и печалби ще бъдат налични! При биотехнологиите е много рисково! Там е малко като при технологичните компании. Реално малка част от активите, човек трябва да разпредели на 5-6 места, та поне някъде да уцели!

                              Най-добрият сектор в идно време ще е земеделие, храни и лекарства! Но като казвам земеделие, имам предвид на глобално ниво! Някой да не си мисли, че говоря за БГ, където от ЕС, ще започнат да се изливат пари. Все пак да не забравяме, че аз съм прогнозирал, разпад на Еврото и обезличване функцията на ЕС, до някакъв пълен разпад, някъде там!
                              Новата икономика ще е много по-селективна и рестриктивна.Кредита ще бъде скъп и трудно ще се отпуска-особенно потребителския който най-вероятно ще изчезне.............Ще оцеляват само много много добри идеи....Социалните лифтове ще са трудни.........Предстои кастиране на обществото....Който както иска да си го обясни.Населението и потреблението постепенно ще се доведе до търпими за екосистемата нива.Освен биотехнологиите аз бих заложил и на компани прохождащи в добива на ресурси от близкия космос.За нас българите земеделската земя ще стане най-важния актив.Никак не е случаен факта че от 2-3 години арабите усилено ни ухажват по темата..............
                              Last edited by Hermes73; 19.03.2020, 01:00.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                Ако позволиш едно по-различно разсъждение от кибик . Всичко горно, точки от едно до три е валидно дори за България с нейния недоразвит пазар. Дори в България няма златар, който да ти откаже покупка. Пробвай да продадеш злато дори в този форум. Мога да ти посоча поне три ника, които ще го купят на секундата.

                                Ситуацията, която преживяваш е извънредна. Да. Мислил ли си в посока каква е полезността му ако ти се наложи да напуснеш държавата след като паднат карантините?

                                Ти гледаш цената на физическото на един конкретен официален пазар. Вече ти подсказах едно паралелно развитие на нещата.
                                1. Аз НЕ продавам злато. Поне не и на този етап или в следващата 1 година. За хората на Майки ще направя изключение, тъй като сега в България няма никакво предлагане, а пък аз съм добър човек и винаги мога да помогна, особено на 3 100 лв за унция.
                                2. Аз КУПУВАМ понякога, когато цената и фундаментът си заслужават и като всеки разумен купувач, още преди да купя си правя сметката къде какъв е пазара и как ще мога ЕВЕНТУАЛНО НЯКОГА да продам.
                                3. В България ИМАШЕ ужасно неразвит пазар на злато преди форсмажора, а сега НЯМА НИКАКЪВ пазар, ако не броим някакви хора от форума, вероятно моя съсед от третия етаж и някой друг арменски златар по центъра на София.
                                4. Аз НЕ преживявам никаква ситуация, щото към този момент нито съм продавач, нито съм купувач, нито пък съм в България. Само наблюдавам ситуацията и си правя изводите за пазара, а пък и за участниците в темата.
                                5. Благодаря за съвета за златарите, тъй като тях въобще не ги слагах в сметката, защото на мен ми трябва ПО ПРИНЦИП пазар на инвестиционно злато, но не е лошо човек да ги има като някаква най- най-последна възможност.
                                6. Тъй като се оказа, че за почти всички спецове по темата в тоя форум липсата на пазар за инвестиционно злато към този момент в България не е никакъв проблем, мисля да приключа.
                                Last edited by LaCosta; 19.03.2020, 00:42.

                                Коментар

                                Working...
                                X