IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
    Чи, то ракета, бе.....


    п.п.

    Нека да се повдигне, че сега като дойдат новите спадове, пак ще го засмуче!
    Не би трябвало да го засмуче.

    Коментар


    • Чи, то ракета, бе.....


      п.п.

      Нека да се повдигне, че сега като дойдат новите спадове, пак ще го засмуче!

      Коментар


      • РАЗБИРАЧОРИИИИИИИИИ

        КАЧИХ ВИ ЗЛАТОТО И ПОДСЛЕ ГО СВАЛИХ ОТ ВИРОСАААААААА. ХЯХЯХЯХЯХЯХЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ

        Коментар


        • Машала, и при жълтистия и при сребристия гледам 7% примаркет днес...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
            само при мен ли спредът на 'електронното злато' е странно широк.

            и друго въпросче ми изниква... при положение,че в момента масово търговците на физическо са сток аут (поне тези в европа), а някои направо са преустановили дейност заради вируса (но и он-лайн нямат) ... ми идва въпросът дали няма да отпуснат юздите и на 'електронния пазар'... при положение,че няма откъде да купуват физическо.
            Не само че е широк, но някои от брокерите не дават възможност за откриване на позиции И излиза надпис, като тръгнеш да отваряш ,, Могат да се затварят само отворени позиции,, Предходни месеци макар че търгувах активно не е имало никакви проблеми.
            Last edited by Todor Sabev; 24.03.2020, 12:18.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
              само при мен ли спредът на 'електронното злато' е странно широк.

              и друго въпросче ми изниква... при положение,че в момента масово търговците на физическо са сток аут (поне тези в европа), а някои направо са преустановили дейност заради вируса (но и он-лайн нямат) ... ми идва въпросът дали няма да отпуснат юздите и на 'електронния пазар'... при положение,че няма откъде да купуват физическо.
              И при мен днес спредът е 2,5 долара, а обикновено е 0,5 долара. Вижда ми се, че днес по-малки обеми се търгуват и вероятно това увеличава спреда.

              Отпускането на юздите няма да осигури физическо на пазара, тъй като липсата на стока не е заради цената, не е и само поради нарастналото търсене, но и поради спадналото предлагане. А предлагането е малко май основно поради две причини - заради короната швейцарските, немските, а сигурно и другите рафинерии силно са намалили персонала си и съответно продукцията, а след това пък блокирането на граници в Европа явно блокира и снабдяването със стока.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                В момента повечето компании и монетни дворове са затворили врати, което също оказва влияние върху цената на физическото злато. Доставки няма.
                Мините преминаха пика на добив миналата година. Огледай се за сребро през ETF ETC там имаме свръхдобив и затова цените не се покачиха, но нямат резерви. Като затворят за известно време мините ще се появи дефицит и може да спекулираш за това. Среброто е на безценица в момента жълти стотинки.

                Коментар


                • само при мен ли спредът на 'електронното злато' е странно широк.

                  и друго въпросче ми изниква... при положение,че в момента масово търговците на физическо са сток аут (поне тези в европа), а някои направо са преустановили дейност заради вируса (но и он-лайн нямат) ... ми идва въпросът дали няма да отпуснат юздите и на 'електронния пазар'... при положение,че няма откъде да купуват физическо.

                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • КВО СТАВА С ТОВА ЗЛАТО . НАЛИ ЩЕШЕ ДА ПАДА . КАЗАХ ВИ ДА КУПУВАТЕ НО ВИЕ НЕ НЕ , ЩЕ ПРОДАВАМЕ

                    АЗ ОБАЧЕ ТУКА ОТ ВИРОСА НА 4Н ЩЕ ПРОДАМ ЗА ДА ИМАМ ЗА СВЕТЛОТО БЪДЕЩЕ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                      Не бих залагал много на зелената енергия в момента- По скоро при достигане на дъно при петрола бих заложил на него- Може и да е достигнато, но може и да падне още подобно на 16 та, което е голяма разлика в сравнение с днешната цена. Зелените лобисти изгоряха според мен. Предстои да видиме.
                      В момента повечето компании и монетни дворове са затворили врати, което също оказва влияние върху цената на физическото злато. Доставки няма.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение

                        Нищо странно няма в цялата работа. Животът е като монета - винаги има две страни и ако някой много се загледа в едната, естествено, че аз ще заема другата позиция и ще настоявам, че има и друга страна монетата.
                        Ако някой много се захласне по нещо и започне да го превъзнася, естествено е събеседникът да му посочи веднага негативите и обратното.

                        Днес моето включване беше провокирано от едно питане и не твърдя, че точно сега трябва да се купува това или онова.
                        Както се казва, не е препоръка, но кой знае какви ще са цените.....

                        Идва голямото печатане!

                        Аз даже не бих го мислил, в този контекст и златото като финансов актив, бих го мислил, дори и само като суровина!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                          Виж само колко е странен живота, преди 1-2 седмици ти плюеше физиката, а аз я подкрепях!
                          Сега ти си за физиката, а аз ти казвам, че към момента оптимално е друго!
                          Голяма ирония!
                          Нищо странно няма в цялата работа. Животът е като монета - винаги има две страни и ако някой много се загледа в едната, естествено, че аз ще заема другата позиция и ще настоявам, че има и друга страна монетата.
                          Ако някой много се захласне по нещо и започне да го превъзнася, естествено е събеседникът да му посочи веднага негативите и обратното.

                          Днес моето включване беше провокирано от едно питане и не твърдя, че точно сега трябва да се купува това или онова.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                            И откъде разбра че тези са рафинерия или са се самообявили за такива.
                            Даже и да имат някво дялово участие от рафинерията не знаем как седят юридически нещата
                            Не съм разбрал, защото не ме и интересува! Говорих по принцип!
                            Като гледам обаче, искаш да се заяждаш, за без нищо!

                            Айде лека вечер ти пожелавам!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение

                              Добър е вариантът, ама доходът от акции е облагаем, което е свързано с подаване на данъчни декларации, плащане на данъци или плащане на данък при източника и т. н.
                              Отделно, че притежаването на подобни акции, не е като притежаването на физическо злато.
                              Е какво толкова имаш едни 10%! Ще си подадеш една декларация.
                              Отделно както казах, сега цените са добри, а златото е в горните си нива!
                              Тези 10% може да са по-малко от изпреварващ ръст спрямо физиката!

                              Ти не дей гледа данъка, гледай профитите! Отделно, виждаш, че в случая и няма физика на нормална цена!
                              Аз също съм за физиката, но съм и гъвкав и преценям, кое към даден момент е оптимално!

                              Виж само колко е странен живота, преди 1-2 седмици ти плюеше физиката, а аз я подкрепях!
                              Сега ти си за физиката, а аз ти казвам, че към момента оптимално е друго!
                              Голяма ирония!

                              Така или иначе, смятам, че съм аргументирам!

                              Аз не съм златна буболечка, прокламирам златото, просто, защото смятам, че в него ще има далавера!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                                Ти ако смяташ, че ако тръгнат г*вна по дериватите, ще плащат застраховките....

                                Същата работа!

                                Една рафинерия, трудно ще фалира, защото тя няма някакви извънредни разходи, тя си работи на утвърден марж! Ако не им излиза сметката просто ще ти върнат парите!
                                За сметка на това имаме безброй фалирали застрахователи през годините!
                                А за това, каква л*йнария, се очертава при дериватите, там дори и правителствата няма да могат да помогнат!
                                И откъде разбра че тези са рафинерия или са се самообявили за такива.
                                Даже и да имат някво дялово участие от рафинерията не знаем как седят юридически нещата

                                Коментар

                                Working...
                                X