IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    да кажем, че маломерките на ратко са 8 а унциите доста повече от 6 и ги е купувал доста по-ниско от 1700
    така добре ли е... или ще измислиш нещо друго да му се подиграваш... работи чиека и е спестителен, а не е прахосник като мене
    по трактори,земя и инвентар...
    да кажем, че въображаемото чси е отнесло всичките ми маломерки заради въображаеми ипотечки.
    преди това всички наематели са се изнесли и са ми оставили чудовиШни сметки и погром.
    и да обобщим, унциите ми ги откраднаха джеПчийки в трамвая за женския пазар.

    не си губи времето с многониковия.

    Коментар


    • Много трол...и искрено и лично, почва се поокъква темата май

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bingomatic2 Разгледай мнение

        Точно тук е трика. Металното не може да се достави и цената му започва да се раминава с хартиеното. Обаче същата ситуация е и, примерно, с граха и боба. Това, според мен, е силен сигнал за инфлация. Като човек преживял 2 инфлации, съм забелязал, че нещата така започват. Липса по магазаните, вдигане на цените и нищо не може да спре процеса. Под нищо разбирам административо определяне на цените. Това плюс масивното печатане на пари, в САЩ са си направо хеликоптерни. мисля че ще свърши с хипер инфлация. В дългосрочен план, златото като прокси, ще пренесе спестяванията през времето. Не само златото, т.нар. твърди активи. Много хора разбират това и с хеликоптерните пари ще се надуе невиждат балон в златото, апартаментите и тх. т.е. пак хиперинфлация. Може и да бъркам, но всичко натам води.
        да. май ще стане скоро ясно /на някои по-късно/ че има малка разлика дали унциите са метални или електронни.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от FMZK Разгледай мнение
          не ти съ разбира берта. аз съм позабраил български в чужбина като овцар
          ама ти бетер мене . нишо съшествено...
          хамсер и ипутека на маломерка в папура ли се насадил ? да ?
          ти ли му казал ? като за 6 унци на 1700 .. ти много подвежда хора маи маи.

          неразбира защо като не отбира берта нищо ама пиши пиши .
          аиде кажи доиде ли мяу и кога ще падат тракторни пари. или хеликоптерни беше берта.обърках се .
          ти само ала бала мяу бау и модерни думи за злато. и дотук ? да ? финито ?
          да кажем, че маломерките на ратко са 8 а унциите доста повече от 6 и ги е купувал доста по-ниско от 1700
          така добре ли е... или ще измислиш нещо друго да му се подиграваш... работи чиека и е спестителен, а не е прахосник като мене
          по трактори,земя и инвентар...
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            предвид, че всички си мислехме, че малкомерките на ратко са 1-2, а излезе нещо друго - е силно вероятно и унциите му да не са точно 6 и точно на 1700
            с него сме коментирали този пазар, когато беше на много по-ниски нива и тук пишехме само фенове на barbaric relic както му викат на жълтото модерните хора... просто този тип инвестиция/почивка от инвестиция не се коментира публично

            пък даже и 20-30 да са унциите на фона на могъщия стак на корективния от 150+ ще отнесе само подигравки чиека и затова да приемем условно, че са 5
            не ти съ разбира берта. аз съм позабраил български в чужбина като овцар
            ама ти бетер мене . нишо съшествено...
            хамсер и ипутека на маломерка в папура ли се насадил ? да ?
            ти ли му казал ? като за 6 унци на 1700 .. ти много подвежда хора маи маи.

            неразбира защо като не отбира берта нищо ама пиши пиши .
            аиде кажи доиде ли мяу и кога ще падат тракторни пари. или хеликоптерни беше берта.обърках се .
            ти само ала бала мяу бау и модерни думи за злато. и дотук ? да ? финито ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от FMZK Разгледай мнение

              добре подредено берта но много грешно много . нищу на никои няма да пуска.берта
              много пишеш малко казваш. назад видял съм доста смешни и кумични твои постове .
              хамсер с негови 6 унци от 1700 ще може само къща у полски тръмбеш да купи.
              не лъжи хамсер тои наивен. излъга кавлъков с мяубау и сега момче няма къща.
              искаш и хамсер ли живее цял живот под наем
              6 унци нищо са берта берта , колко малко мислиш.
              предвид, че всички си мислехме, че малкомерките на ратко са 1-2, а излезе нещо друго - е силно вероятно и унциите му да не са точно 6 и точно на 1700
              с него сме коментирали този пазар, когато беше на много по-ниски нива и тук пишехме само фенове на barbaric relic както му викат на жълтото модерните хора... просто този тип инвестиция/почивка от инвестиция не се коментира публично

              пък даже и 20-30 да са унциите на фона на могъщия стак на корективния от 150+ ще отнесе само подигравки чиека и затова да приемем условно, че са 5

              Last edited by bertram; 27.03.2020, 14:18.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                при як локдаун .. ще има пускане на честитки по сметките на определени (доста широки) групи от населението.

                знаеш ли, че повече от 50% от американците ако им потрябват 400$ cash нямат ... нито задел нито банкомата ще им пусне, че са на лимита.
                та вероятно ще се мисли в тази посока или да им разтеглят кредита или да им пуснат по няколко К да се радват...

                започне ли това, значи сме на пътя за инфлация, а започне ли инфлация, ратко с неговите 6 унции по 1700 ще е ТОП... чак ме е яд, че дремах и чакам corective objective, че да взимаме с него тънкана на 2200-2400 жълтицата.... дано да стане... паля свещ всеки ден...
                добре подредено берта но много грешно много . нищу на никои няма да пуска.берта
                много пишеш малко казваш. назад видял съм доста смешни и кумични твои постове .
                хамсер с негови 6 унци от 1700 ще може само къща у полски тръмбеш да купи.
                не лъжи хамсер тои наивен. излъга кавлъков с мяубау и сега момче няма къща.
                искаш и хамсер ли живее цял живот под наем
                6 унци нищо са берта берта , колко малко мислиш.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от FMZK Разгледай мнение

                  ....
                  обясни моля пак твои замисъл с ръсене ?
                  при як локдаун .. ще има пускане на честитки по сметките на определени (доста широки) групи от населението.

                  знаеш ли, че повече от 50% от американците ако им потрябват 400$ cash нямат ... нито задел нито банкомата ще им пусне, че са на лимита.
                  та вероятно ще се мисли в тази посока или да им разтеглят кредита или да им пуснат по няколко К да се радват...

                  започне ли това, значи сме на пътя за инфлация, а започне ли инфлация, ратко с неговите 6 унции по 1700 ще е ТОП... чак ме е яд, че дремах и чакам corective objective, че да взимаме с него тънкана на 2200-2400 жълтицата.... дано да стане... паля свещ всеки ден...
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    локдауна в САЩ ще бъде щедро поръсен с QE от администрацията на Тръмп и ФЕД, НО ако корекцията на пазарите (нагоре) приключи и се върнем към мечия пазар вероятно ще повлече и златото.... честно казано нещата са толкова динамични , че +/- 100$ може да ги направи за няколко часа... че и за по-кратко време.

                    Ако ДАУ падне под 19К бързо няма как да не повлече всичко надолу... друг е въпросът, че физическо няма да има и в УСА ако ги локнат качествено. Тия дето джиткат на марджин ще имат колкото искат възможност за 'игра' и в двете посоки.
                    може хубаво и подробно пише берта.
                    но много хаос нищо не разбира.
                    горе долу + - дау мяу
                    накрая щедо ръсим. с какво ръсим берта ?
                    и манджа готова.
                    берта много харесва теб как пишеш умно умно но малко непотредено. да ?
                    обясни моля пак твои замисъл с ръсене ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение

                      електронното може и да го удържат под 1500Е унцията.
                      но металното ще прескочи 1700
                      )))
                      поздрави на тълкувателите на диаграмата! )))
                      Точно тук е трика. Металното не може да се достави и цената му започва да се раминава с хартиеното. Обаче същата ситуация е и, примерно, с граха и боба. Това, според мен, е силен сигнал за инфлация. Като човек преживял 2 инфлации, съм забелязал, че нещата така започват. Липса по магазаните, вдигане на цените и нищо не може да спре процеса. Под нищо разбирам административо определяне на цените. Това плюс масивното печатане на пари, в САЩ са си направо хеликоптерни. мисля че ще свърши с хипер инфлация. В дългосрочен план, златото като прокси, ще пренесе спестяванията през времето. Не само златото, т.нар. твърди активи. Много хора разбират това и с хеликоптерните пари ще се надуе невиждат балон в златото, апартаментите и тх. т.е. пак хиперинфлация. Може и да бъркам, но всичко натам води.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        според някои хора 5 унции ще купят къща след като удари по-силно кризата....
                        ти вероятно имаш повече?
                        нямам. аз тук само чета теб и възхищавам. ти мой кумир берта.
                        но малко пишеш глупост някои път. само някои.
                        но пак мои наи умен .
                        колко унци требва има човек за къща ? 5 ? да ?
                        хамсер значи готов с къща .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от FMZK

                          хамсер ти сменил ника ? да ? сега де ще криеш 6 унци хамсер .
                          и в нова квартира с емигранти има скришно място ? да ?
                          6 унци на 1700 много пара хамсер. пази 6 унци дълбоко дълбоко
                          според някои хора 5 унции ще купят къща след като удари по-силно кризата....
                          ти вероятно имаш повече?
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                            седя и си мисля или по-скоро си мисля, че мисля ... златото до другият петък трябва да е над 1700$ за унция.. защо :

                            1. jobless claims си еб.ха капаците
                            2. Фед налива панически, но консуматора е дома и го е страх да мърда
                            3. при колите краш
                            4. NON farm payrolls-a другият петък ще е лошо-гошо , а преди това jobles claims в четвъртък ще подгрее яко паниката
                            5. САЩ влиза в якото покачване на заразените и вероятно ще са пълен локдаун другата седмица
                            6. не ми се мислят повече гадости

                            на фона на това ще се говори само и единствено за това какви ПАРИ ще се налеят за 'борба' с кризата.... предвид на предходни наливания това ще вдигне златото до нови висоти...

                            вълни, фибо-мибо... който разбира да се изказва по темата.. няма претенции
                            електронното може и да го удържат под 1500Е унцията.
                            но металното ще прескочи 1700
                            )))
                            поздрави на тълкувателите на диаграмата! )))

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              честно казано не вярвам , че имаш 100+ унции физическо
                              ако имаше нямаше да си за надоле... чиста психология на трейдъра.
                              земи им направи една снимка с една бележка " корективния е цар " и я качи и ще те призная
                              какви 100 унции?!
                              тоя има на баща си само златните зъби.
                              мани го.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение

                                Интересно защо очакваш покачване на златото при положение, че последният път когато се случи подобна случка - при локдауна на Европа, златото върна от 1 700 до към 1 450?
                                локдауна в САЩ ще бъде щедро поръсен с QE от администрацията на Тръмп и ФЕД, НО ако корекцията на пазарите (нагоре) приключи и се върнем към мечия пазар вероятно ще повлече и златото.... честно казано нещата са толкова динамични , че +/- 100$ може да ги направи за няколко часа... че и за по-кратко време.

                                Ако ДАУ падне под 19К бързо няма как да не повлече всичко надолу... друг е въпросът, че физическо няма да има и в УСА ако ги локнат качествено. Тия дето джиткат на марджин ще имат колкото искат възможност за 'игра' и в двете посоки.
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X