IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
    Noch ein Fluchtweg aus morbidem Finanzsystem versperrt: Händler können kein Gold mehr an deutsche Sparer ausliefern


    https://deutsche-wirtschafts-nachric...rer-ausliefern
    е и ?
    това е от две седмици, нищо ново не казваш
    А, всъщност, новото е, че вече и някои от мините затвориха дето произвеждат злато (в Мексико и др.) понеже в мините не може да се спазва дистанция.
    И самолетите са приземени (за тези които очакват американски, канадски, австралийски монети, ще почакат)
    Last edited by benassi; 12.04.2020, 14:16.

    Коментар


    • Noch ein Fluchtweg aus morbidem Finanzsystem versperrt: Händler können kein Gold mehr an deutsche Sparer ausliefern


      https://deutsche-wirtschafts-nachric...rer-ausliefern

      Zum Beispiel kostet ein Krügerrand beim derzeit billigsten Anbieter, dem mittelfränkischen Familienunternehmen Heubach Edelmetalle, aktuell 1.670 Euro und somit über 13 Prozent mehr als der Spotpreis, mit dem Gold an den globalen Börsen gehandelt wird.

      Zudem dürften sich die Lieferengpässe in den kommenden Wochen und Monaten noch weiter verschlimmern. Denn drei der größten Goldraffinerien der Welt teilten am Montag mit, dass sie die Produktion in der Schweiz für mindestens eine Woche ausgesetzt haben. Grund ist, dass die dortigen Behörden die Schließung nicht wichtiger Industriezweige angeordnet hatten, um die Ausbreitung des Coronavirus einzudämmen, wie Reuters berichtet.

      Die drei Raffinerien Valcambi, Argor-Heraeus und PAMP verarbeiten zusammen rund 1.500 Tonnen Gold pro Jahr - ein Drittel des gesamten weltweiten Jahresangebots - sowie andere Edelmetalle wie Silber. Sie befinden sich im Schweizer Kanton Tessin an der Grenze zu Italien, wo das aus China kommende Virus bei mehr als 5.000 verstorbenen Patienten nachgewiesen worden ist. Valcambi und PAMP wollen den Betrieb bis zum 29. März aussetzen und Argor sogar bis zum 5. April.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        много интересно е какво ще стане с доставките на физическото, за които се издаваха някакви сертификати, че LBMA ще осигури от 400 унциевите кюлчета. то бяха едни клетви, едни прессъобщения от името на COMEX и LBMA, че хиляди тонове злато имат в трезора (без да кажат кое е за продан и кое е част от национални резерви ) ... ще стане ясно съвсем скоро.

        ФЕД ще продължи да уверява, Тръмп да говори с трилиони, ЕЦБ и Банк ъф Инглад няма да пасуват... това на фона на пика на епидемията в САЩ идните 2 седмици ... ще е много голямо мазало... а и се чакат отчети.
        чакам канселиране на поръчките.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от superexpert Разгледай мнение
          злато 1,752.80 68.50 + 4,07%
          стига бе!
          коригирания оракул пак е познал..... на обратно.
          сега като се замислям....ами той и маржовете начи ги прави на обратно....

          Коментар


          • Нещо друго, което вероятно си струва да се "хвърли между другото".
            Когато среброто имаше -15%-овия си ден и падна под дъното за 2015, коефициентът удари малко над 1:100 но само за броени часове.
            Още следващите дни премиите при физическото сребро се вдигнаха до чудовищните проценти, които виждаме и днес. И макар "на хартия" да сме в съотношение доста над 1:100 за злато:сребро, на "физическия пазар" e съвсем малко над 1:80.
            Тези неща не ги намирам за случайни и честно казано, бих бил доста изненадан, ако видим 1:100 съотнешение при физическа покупка.

            П.С.
            Независимо дали видим спада за ново дъно под Мартенското или имаме директен breakout, в дългосрочен хоризонт /10-20 години/, златото твърде вероятно само подгрява за спектакъла, който предстои. И "buy the dips" може да е стратегия, на които някои тук да се пресмиват, но цикъла, в който смятам, че влиза предполага, че са малки шансовете да има съжаления при покупки при спадове от 10-15%. От друга страна, "ех защо не купих, когато трябваше" мисля, че ще е по-често срещаното явление.

            Пак призовавам хората да мислят умно и да не се подлъгват по самонадеяните коментари на някои многоникови герои. Същите тези предричат нови дъна, откакто бяхме на 72лв за грам /$1200 нива/. Преди 1 месец се смееха на 3000лв за унция, а това, че сега виждаме 3600 лв /независимо от причините/, не им пречи да са по-малко самонадеяни.
            Нивата, за които писах преди 3 години, че е вероятно да не ги видим никога повече /например $1207, избирането на Макрон през май месец/ действително става все по-вероятно да останат там, където е $500 през 2004 например. Ако тогава шансът за изпълнението на прогнозата беше 65-70%, сега бих казал е ок. 85%.


            Успех!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от superexpert Разгледай мнение
              злато 1,752.80 68.50 + 4,07%
              много интересно е какво ще стане с доставките на физическото, за които се издаваха някакви сертификати, че LBMA ще осигури от 400 унциевите кюлчета. то бяха едни клетви, едни прессъобщения от името на COMEX и LBMA, че хиляди тонове злато имат в трезора (без да кажат кое е за продан и кое е част от национални резерви ) ... ще стане ясно съвсем скоро.

              ФЕД ще продължи да уверява, Тръмп да говори с трилиони, ЕЦБ и Банк ъф Инглад няма да пасуват... това на фона на пика на епидемията в САЩ идните 2 седмици ... ще е много голямо мазало... а и се чакат отчети.
              Last edited by bertram; 11.04.2020, 13:52.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • злато 1,752.80 68.50 + 4,07%

                Коментар


                • Тия банкери и политици все повече ме учудват. Едно време милиардите, а сега вече и трилионите ги нямат за нищо. Вече нулите и единиците изчезнаха, а електронните пари не могат да преминат през оптиката, така здраво се "печата".

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                    С "големите" печаУби само нагрева лъжичката и пак е безсмъртен. Разбира се изтри цялата история на писанията н БАце и сега се кълен в много неща дето "не бил казал"


                    добре, че въртят с майка му бизнес в областта на услугите. но и това е до време, после - сезала

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение

                      то всеки може да не познае.
                      този обаче е култов оракул, винаги познава ама на обратно.
                      как ги прави тия големи печалби в демо акаунта с такова познаване за мен е мистерия.
                      С "големите" печаУби само нагрева лъжичката и пак е безсмъртен. Разбира се изтри цялата история на писанията н БАце и сега се кълен в много неща дето "не бил казал"

                      Коментар





                      • Значи ..... още един път ще репостна идеята си за това какво мисля че ще направи цената на златото ....
                        поста е от Понеделник !
                        Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
                        Продадох злато на 1667.........
                        Причина : достигнати 90 % корективно покачване , изискуемо при развитие на '' ФЛАТ ''
                        При тръгване на цената в прогнозираната посока - увеличаване на продажбите на мини корекциите .........

                        В случай , че пробие върха - преминаване към разглеждане на Ending Diagonal , като последно покачване , до към 1740 .
                        След това - мощно пропадане на цената ......................



                        Идеята , която имах за развитие на Флат и на чиято база опитах продажбите - не се осъществи ....... Но .... беше на абсолютно правилното място , поставен ''плюсов стоп '' , който ме извади от сделката без загуба ,
                        До пробива на върха , идеята е все още действаща ..........но решение за НОВА сделка ще взимам в Понеделник следобяд .......
                        Трябва да видя как ще отвори и как ще тръгне движението ............
                        При пробив - ясно - придържам се към почернения вариант от цитата в Понеделник ..................

                        При нефта - към ипотекарчето ddb .... Aко покаже пост в който АЗ съм купил на 60 , чакайки да избухне за 90 $
                        АЗ повече няма да напиша един ред в тоя форум ............. Ако пък - не , би трябвало да стане обратното , ако стои за думите , които излизат от устата му .......

                        Знам , обаче , че това са лъжи , тъй като съм човек ,който ОЧАКВАШЕ СРИВ ЗА НОВО ДЪНО ..........
                        Писал съм го дори , опонирайки на ИНВЕСТОР под статия , че нефта тръгва за ......... 325 $ ( юли 2019 ) ............
                        В Последният си пост за нефта ( на 20 $ ) написах , че чакам още едно мини дъно , и цената докосна 18.90 след 2 дена ........
                        Прогнозата ми за нефта е , че много , много трудно ще се възстанови ..............
                        В близките 10 години , предполагам няма да бие върха си ...........
                        Last edited by Correctively objective; 10.04.2020, 18:23.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение
                          • PRICE (USD)23.19
                          • TODAY'S CHANGE-1.90 / -7.57%
                          • SHARES TRADED999.32k
                          • 1 YEAR CHANGE-63.89%
                          • 52 WEEK RANGE19.27 - 66.60
                          Пуснете ми пак на LOW. Ама нямааааааа. Корективен ей де цената беше на 19,50. Ама ти си експерт по олиото. Кажи ми сега лятото къде ти казват, че ще ходят графиките. Прецаках се че си продадох ABX и NEM ама ще компенсираме от мазнината. Сега можеш да ме анетамосаш че съм си разкарал мините дето ги държах от далечната 16 та. точно на средата преди върха.
                          ама верно, че коригирания оракул купи олио на 60$$$ и го чакаше да избухне на 90$$$
                          а то пустото удари 10$$$
                          аа, сега му ставам поклонник и почвам да следя, обратното на какво да правя.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                            Той е добър.....в непознаването е спец
                            то всеки може да не познае.
                            този обаче е култов оракул, винаги познава ама на обратно.
                            как ги прави тия големи печалби в демо акаунта с такова познаване за мен е мистерия.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение
                              абе коригирания пак позна....опа, то пак на обратно, като..... него.
                              Той е добър.....в непознаването е спец

                              Коментар


                                • PRICE (USD)23.19
                                • TODAY'S CHANGE-1.90 / -7.57%
                                • SHARES TRADED999.32k
                                • 1 YEAR CHANGE-63.89%
                                • 52 WEEK RANGE19.27 - 66.60
                                Пуснете ми пак на LOW. Ама нямааааааа. Корективен ей де цената беше на 19,50. Ама ти си експерт по олиото. Кажи ми сега лятото къде ти казват, че ще ходят графиките. Прецаках се че си продадох ABX и NEM ама ще компенсираме от мазнината. Сега можеш да ме анетамосаш че съм си разкарал мините дето ги държах от далечната 16 та. точно на средата преди върха.

                                Коментар

                                Working...
                                X