IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Чакай сега, ти не бше ли от Испания, че вече се обърквам? При това доброволно избягала там? Кво ти дреме за България, тая "кочина" долна?

    Иначе това със златото и България е поредният мит - че има разни редки метали, има ги, то къде ли няма, ама чак пък някакви уникални количества да са - едва ли, хеле пък да е лесно да се изкопат и без да омацат съвсем природата. Иначе толкова псуваните чуждестранни фирми (хеле пък такива като Дънди) са основната причина община Челопеч (по спомен) да е общината с най-високата средна заплата у нас. Няма София, няма Козлодуй, няма Стара Загора - някакво село Челопеч. Ами....

    По темата със златото - очаквам още някой и друг шамар, после може пак да подскочи, но апокалипсисът, както винаги, се отлага
    Живо ме интересува България. Инвестирам в нея . Не съм “избягала” никъде. Изобщо много са ти забавни квалификациите... и ограничени като мироглед.

    Инвестирам и на други места. Интересуват ме металите от 2016 г. Затова участвам в тази тема.

    Last edited by RUBLA; 10.09.2020, 17:15. Причина: Не е по темата. Лични разговори на ЛС.

    Коментар


    • Юана троши мутрата на долара от 7.2 отиде на 6.8 и продължава атаката.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

        П.П Честито достигнато 1.20 при EUR/USD ( нали така се вика тука '' Честито'' )................

        Написах за този тренд в началото на март , като реплика на пост на Мики Флорида за смърт и краш на еврото ....

        Сега , малко ще корегираме ... Възлово ниво - 1,17 :cool:




        .................................................. .........

        Сега ако не пробие върха , а се задейства H & S , който се е образувал ...................... слизаме поне до 1,1570
        ..........
        За Златото също наближава възлов момент .....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от HeavenlyLIght Разгледай мнение
          Златото се държи за сега.
          Онзи ден ходих до Тавекс, да продам 2кг сребро(63 монети)(което бях купувал преди 3-4 години,когато унцията/монетата беше по 40лв и аз бях прост и не знаех,че среброто има 20% ДДС),че много тежи това нещо.
          Взеха ми монетите за по 50лв/унцията.
          630лв успях да спечеля от това.
          Доплатих и си взех още една унция жълто.
          Сега чакам SHTF,за да си купя един апартамент с 10 унции(хахах). Или пък по-реалистичния вариант,да си ги пазя за пенсия.
          Пич, сам се цакаш!

          2 кила са нищо. Това са стотинки. Спокойно можеше да си пуснеш обява и да го продадеш на човек, поне на цена 57-60 кинта щяха да ти го лапнат. Така щеше да имаш приблизително същия ръст като на златото, а сега си на дупката геврека с тия 50 лева в Тавекс! При положение, че и количеството не е голямо и лесно се продава.

          Отделно, среброто винаги изпреварва по представяне златото. Убеден съм и че сега ще е така. В момента то е на нива от 71-73 и чака следващия възходящ тренд на златото, за да пробие до 60 мин. Златото над 2К и среброто веднага ще удари към 60! Вижда се как се държи, само чака да види 2К при жълтура и ще се напомпа!

          Защо бързаш? Просто изчакай. Среброто може да не стигне съотношение 1:10, но 50сятката и 40ката изгелждат просто гарантирани. Няма значение дали ще ги удари на злато 2200 или на 3000. Реално ти с конвертирал пак към жълто, а не към друг актив, което ще рече, че очакваш поскъпване.

          Ако на 2400 злато имаме съотношение 50, което е доста реалистично, дори може и да е 40, но нека да е 50, това ти е спот цена 48. Тавекса биха ти купили на приблизително 82-83 лева, а не на сегашните смешни 50 кинта. При близък курс на долара с днешния!

          Така погледнато от среброто дори и продадено на Тавекс и въпреки ДДСто, ти си щял да имаш 100% доходност, докато при злато 2400, с оглед на цените на среброто преди(40 кинта), по всяка вероятност доходността е щяла да бъде под 70%.

          Това, ще рече, че ти инвестирайки в сребро, дори продавайки и на Тавекс, дори и ДДСто си щял да имаш 30% отгоре или през инвестицията в сиво, която може да конвертираш в злато, ИЗНАЧАЛНО ти дава по-добрата позиция, все едно на времето със същите пари, си могъл да купиш 30% повече жълто за дадената сума. Това се нарича преливане на СТОЙНОСТ, само, че ти си прелял с отрицателен такъв знак от ненужно избързване!

          Защо бързаш да конвертираш към жълто? Набутал си се, ДА! Това е много грешен ход!

          Помни ми думата, че до края на годината съм убеден, че ще видим съотношение 50, без значение дали златото ще е на сегашните си нива или 2400-2800. Тогава ще осъзнаеш, през проста сметка, че е нямало за къде да бързаш, за да конвертираш в жълто!

          Инвестициите са като рибарството, чакаш и когато дойде момента "засичаш"! Ти си "засякал", без нищо да е клъвнало! А то ще клъвне, просто трябва още малко време!

          Успешните инвестиции са функция на преливането на стойност. Винаги от високооценен или надценен актив, към подценен такъв! Златото в момента може да е подценено спрямо много други неща, но не и спрямо сребро!

          РЕАЛНО, вместо да спечелиш 30% повече стойност при закупуване на жълто след изчакване и конвертиране, ти си загубил 25-30% ПРОПУСНАТИ ползи от избързване, след като първоначално си решил да купиш сребро, а не още тогава злато!
          Last edited by Mike Florida; 10.09.2020, 16:54.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

            Грую - арабите що не си дадат черното злато и да вземат по 10к заплата?
            Дали щяха да имат острови в морето?
            Или 1000 метрови сгради?
            Какво имаме в Челопеч? Скоро и ЗЛАТО няма да имаме.
            Нито едно нещо в БГ не трябва да се дава повече от 50% на чужденци. Камо ли природни богатства
            Явно не си ме разбрал правилно, но несйе - аз не искам разни като дънди, мънди или каквито и да са там да ни цоцат природните богатства, само казвам, че явно сами не моем да го направим, а пък там, дето го правим сами (да речем умрялото ОЦК) или фалираме, или чорбаджиите ни са по-изедници и от чужденците. Ма нали са си български...

            Апропо, ние така имахме концесия в Либия - или те не са араби? Ама им я върнахме в замяна на 6 ку.., така де честни и неопетнени медицински сестри, ето не били сами. Приоритети, сър!

            Сега се сещам, че имахме и някаква такава концесия в Сесесере - Ямал или нещо от сорта, ма не помня подробности. Просто като не можеш сам да си вадиш благата от недрата, щото си технически неграмотен или пък нямаш достатъчно кинти за оборудване, викаш друг, проблемът е при какви условия, а за условията на Дънди и подобните му - към БХ, не към мен
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Златото се държи за сега.
              Онзи ден ходих до Тавекс, да продам 2кг сребро(63 монети)(което бях купувал преди 3-4 години,когато унцията/монетата беше по 40лв и аз бях прост и не знаех,че среброто има 20% ДДС),че много тежи това нещо.
              Взеха ми монетите за по 50лв/унцията.
              630лв успях да спечеля от това.
              Доплатих и си взех още една унция жълто.
              Сега чакам SHTF,за да си купя един апартамент с 10 унции(хахах). Или пък по-реалистичния вариант,да си ги пазя за пенсия.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Чакай сега, ти не бше ли от Испания, че вече се обърквам? При това доброволно избягала там? Кво ти дреме за България, тая "кочина" долна?

                Иначе това със златото и България е поредният мит - че има разни редки метали, има ги, то къде ли няма, ама чак пък някакви уникални количества да са - едва ли, хеле пък да е лесно да се изкопат и без да омацат съвсем природата. Иначе толкова псуваните чуждестранни фирми (хеле пък такива като Дънди) са основната причина община Челопеч (по спомен) да е общината с най-високата средна заплата у нас. Няма София, няма Козлодуй, няма Стара Загора - някакво село Челопеч. Ами....

                По темата със златото - очаквам още някой и друг шамар, после може пак да подскочи, но апокалипсисът, както винаги, се отлага
                Грую - арабите що не си дадат черното злато и да вземат по 10к заплата?
                Дали щяха да имат острови в морето?
                Или 1000 метрови сгради?
                Какво имаме в Челопеч? Скоро и ЗЛАТО няма да имаме.
                Нито едно нещо в БГ не трябва да се дава повече от 50% на чужденци. Камо ли природни богатства
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  С две думи. Под България има злато. Доста. Спряна е поредната концесия по уж екологични съображения. Пак канадците са искали да я лапнал и хоп - еколозите не са дали. Може и да е за добро. Аман от англосаксонци.

                  Който иска да търси повече. Нашата работа е следната: вода гази - жаден ходи.
                  Чакай сега, ти не бше ли от Испания, че вече се обърквам? При това доброволно избягала там? Кво ти дреме за България, тая "кочина" долна?

                  Иначе това със златото и България е поредният мит - че има разни редки метали, има ги, то къде ли няма, ама чак пък някакви уникални количества да са - едва ли, хеле пък да е лесно да се изкопат и без да омацат съвсем природата. Иначе толкова псуваните чуждестранни фирми (хеле пък такива като Дънди) са основната причина община Челопеч (по спомен) да е общината с най-високата средна заплата у нас. Няма София, няма Козлодуй, няма Стара Загора - някакво село Челопеч. Ами....

                  По темата със златото - очаквам още някой и друг шамар, после може пак да подскочи, но апокалипсисът, както винаги, се отлага
                  Last edited by RUBLA; 10.09.2020, 15:29.
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Как е бобулечки готови ли сте за следващия възходящ тренд?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      С две думи. Под България има злато. Доста. Спряна е поредната концесия по уж екологични съображения. Пак канадците са искали да я лапнал и хоп - еколозите не са дали. Може и да е за добро. Аман от англосаксонци.

                      Който иска да търси повече. Нашата работа е следната: вода гази - жаден ходи.
                      Докато България се управлява от корумпирани мошенници даващи концесии за без пари, а богатсвата на страната се източват от англосаксонски корпорации, по-добре каквото има под земята да си стои там.
                      Last edited by RUBLA; 10.09.2020, 15:28.

                      Коментар



                      • С две думи. Под България има злато. Доста. Спряна е поредната концесия по уж екологични съображения. Пак канадците са искали да я лапнал и хоп - еколозите не са дали. Може и да е за добро. Аман от англосаксонци.

                        Който иска да търси повече. Нашата работа е следната: вода гази - жаден ходи.
                        Last edited by RUBLA; 10.09.2020, 15:28.

                        Коментар



                        • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                          Ако видим върховете през

                          14 Сеп 2011 -1829,
                          На 14 сеп. 2011 , такава цена нЕма но всички земни графики ..........................

                          Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                          дааа, приспособи инфлацията към върховете на 80 и 11-та година, колко се получава, питай Фибоначи де,
                          естествено това ще са някакви максимални върхове, трябва да ги приспособим със ТА .... със правилната графика обаче
                          Няма какво да се приспособява ............... приспособих ти вафла от 5 ст. . И ? Какво ?
                          Така е със всяка стока и пари . Но какво ти влиза в употреба това . Как можеш да го използваш за финансово- паричен резултат . Никак !
                          Математическа заигравка на голден бъговете по разни сайтчета и блогчета ...................
                          Освен това , не се използва за целта Фибоначи ......нито пък графика ...... Калкулатор и лист хартия , стигат ........

                          Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                          е, не, твоето не е свършен факт ....братчед, морето застуде май, духа ли там ???
                          Т.Събев казва като взима нешо, ама сега, не вчера, или оня ден
                          Съжалявам че не съм ти се отчел на секундата след входа , но не знаех че е необходимо . ..............
                          А и нея просто я дадох , за да обобща и онагледя цялото предходно обяснение .....
                          На нивото ,което съм дал предишната седмица , на фигурата която съм дал преди повече от 20 дни ..... и как постъпвам при тези си предположения. Със '' план ..... изчакване на момента ....... вход ..... възможно минимален стоп .......приличен таргет ..''
                          Това трябва да ти е интересно и да му обръщаш внимание ......
                          Другото е моя работа

                          Всъшност , аз доста често влизам в сделка или пък затварям ....... Трябва ли да ти съобщавам за всяка , на минутата .....
                          Например в златото от вчера имам още една покупка на 10 унции на цена 1925 след като корекцията от първия импулс се отби от нивото 61,8%
                          Но не съм го споделял , защото е извън контекста на обясненията за триъгълника и нивото от миналата седмица 1902 .............








                          пп Не съм на море вече . Край на дългата ваканцията . Бачкане яко чак до Н.Година ...........
                          Last edited by Correctively objective; 10.09.2020, 08:14.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
                            1980 сме яли вафли от 5 ст., но към днешна дата май сме яли вафли от 2 лева ...............
                            дааа, приспособи инфлацията към върховете на 80 и 11-та година, колко се получава, питай Фибоначи де,
                            естествено това ще са някакви максимални върхове, трябва да ги приспособим със ТА .... със правилната графика обаче

                            Цялата тази галимация съм я осребрил със покупка на 25 унции на 1907 със стоп от 5 $ на 1902 ,както съм написал преди 7 дена .
                            е, не, твоето не е свършен факт ....братчед, морето застуде май, духа ли там ???
                            Т.Събев казва като взима нешо, ама сега, не вчера, или оня ден

                            Този коментар от Selena е изтрит от RUBLA
                            Причина: Линк към конкурентна медия.
                            Селена, не слагай линк, само пиши медията
                            Last edited by hazard; 09.09.2020, 22:54.

                            Коментар


                            • Естествено , това няма да е единствения вход до края на движението ..... (ако е до 2100 /2150 ) ....
                              Ще влизам в сделка и ще затварям и нагоре и надолу ............ според очакванията си .....
                              Този трейд го споделих , защото беше перфектен откъм параметри и условия .....
                              А и бях обявил предварително нивото ......................
                              Така се прави ...............
                              А не на свършен факт някой си да напише ...... '' Я , ура то 1900 държело още ''

                              Ма нема лошо , де ............ Кой колко може ...............
                              Last edited by Correctively objective; 09.09.2020, 18:25.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
                                За нагоре : като цялостна 4 -та ............във вид ''триъгълник''



                                Като ''В'' вълна от по мащабна 4-та , но като резултат , като горния вариант ..............





                                Третия възможен вариант е рязкото снижение от 07.08 да е двоен зигзаг (W) , с пследваща , неизвестна за сега по форма вълна (Х) и последващ двоен зигзаг (Y) , който ще завърши ПОД (W) ......... И това ще е само първата част от снижението в този модел

                                Разглежданите варианти са в рамките до Н. Година ...................


                                Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                                И трите варианта са все още ''действащи'' и възможни.................Хубавото е че наближава развръзката .............. Триъгълника , който прогнозирах , че ще се развие е на своя ФИНАЛ ...............

                                Пробив над 1992 или под 1902 , ще отстрани някой от вариантите ............................

                                П.П Честито достигнато 1.20 при EUR/USD ( нали така се вика тука '' Честито'' )................

                                Написах за този тренд в началото на март , като реплика на пост на Мики Флорида за смърт и краш на еврото ....

                                Сега , малко ще корегираме ... Възлово ниво - 1,17
                                На 2.09 при цена около 1950 написах че възловото ниво е 1902. На 1906 - 4 $ по високо цената отскочи за да продължи по начертания предполагаем път от мен
                                Вариантите от цитирания пост по горе остават валидни .........
                                В първия вариант , с корекцията във вид на триъгълник за 4 вълна е приключено и този ръст (при пробив на 1992 ) ще доведе до нов връх.
                                Във втория вариант , сегашния отскок е заключителен лег (e) от триъгълника (В) и следва нов мощен импулс надолу след завършването на (е).................
                                (е) може да достигне до 1990 , а може и да е само 50% от предишннатo (d) спускане .
                                Важното е да не пробива 1991 $
                                Цялата тази галимация съм я осребрил със покупка на 25 унции на 1907 със стоп от 5 $ на 1902 ,както съм написал преди 7 дена .
                                Ето такива са моментите за добър трейд на запознатите с Графиката ...
                                План възоснова на познания ..... изчакване на момента ....... вход ..... възможно минимален стоп .......приличен таргет .....
                                Правилния стоп вече на сделката е на 1919.
                                Където и е моя ..... ................... Защо .....е друга тема
                                Каквото и да стане от тук на там ........ В най лошия вариант 300 € са в торбата .............. В най добрия ..... ще видим на 1992
                                Last edited by Correctively objective; 09.09.2020, 18:10.

                                Коментар

                                Working...
                                X