IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

    Всичките ала-бализми с мутипликаторите-по същество създаване на пари от нищото -ще доведат кризата която настъпва...............Безплатен обяд няма.За пореден път алчноста и късогледството водят стадото леминги към бездната..............
    Няма. И както винаги масовката ще го плати. Преди години един юнак се върна от съюза с нова Самара и куфар с рубли. Незнайно защо имаше огромно доверие в тази валута. Но дойде 91 ва. и доверието се изпари набързо. Имаше и преводни рубли, и в тях имаше доверие. Но и то се изпари. Китайците 600 години въртели хартиени пари докато накрая когато вече било невъзможно да баламосмат масовката отново се върнали в правата вяра. Каквито и електронни чудеса да създава ДАРПА те никога няма да могат да заместят физическите активи. И накрая винаги колелото се завърта достигайки своята първоначална позиция.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Invest Man Разгледай мнение
      Много хора предупреждаваха за това, което се случва в момента, но да видим какво ще стане накрая.

      Уважавам коректните прогнози и добрия краен резултат.
      Крайния резултат ще бъде 10500 за унция.

      Коментар


      • Много хора предупреждаваха за това, което се случва в момента, но да видим какво ще стане накрая.

        Уважавам коректните прогнози и добрия краен резултат.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

          Интересно, Basel III влиза в сила на 29.03.2019 и златото почва да катери оттогава. А централните банки пълнеха предишните 2-3 години.
          https://www.kitco.com/commentaries/2...ort-2-Apr.html

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение

            Ние винаги приемаме, че нарастването на паричното предлагане води до повишение на цената на златото, но дали пък няма и обратна връзка - повишената цена на златото да дава възможност след това централните банки постепенно да увеличат паричната маса и по-късно това да доведе до покачване на цените на стоките и услугите?

            "И сега „просто” решиха да причислят златото не на трета, а на първа категория. А това означава, че сега трябва да се изчислява не на 50, а на 100% от стойността му. Това води до преоценка на баланса."

            "САЩ официално притежават златен резерв от 8133,5 тона, но има такова нещо като финансов мултипликатор: за един златен долар банките отпечатват 20-30 хартиено-компютърни. Това означава, че Съединените щати могат допълнително официално да получат 170 милиарда долара, а предвид мултипликатора - 4,5 трилиона долара."
            Всичките ала-бализми с мутипликаторите-по същество създаване на пари от нищото -ще доведат кризата която настъпва...............Безплатен обяд няма.За пореден път алчноста и късогледството водят стадото леминги към бездната..............

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение


              "И сега „просто” решиха да причислят златото не на трета, а на първа категория. А това означава, че сега трябва да се изчислява не на 50, а на 100% от стойността му. Това води до преоценка на баланса."
              Интересно, Basel III влиза в сила на 29.03.2019 и златото почва да катери оттогава. А централните банки пълнеха предишните 2-3 години.
              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                Всичкото добито злато през историята до момента е около 5.8 млрд. унции (180 000т).
                С $1000 да поскъпне на момента, това са 5.8 трлн. долара. Пари за семки по съвременните мащаби. Преди година и половина само М0 в световен мащаб беше около 80 трлн. долара. М1 + М2 беше над 200 трлн.
                Добре, че има пазар на "хартиено" злато да обира луфтовете.
                Ние винаги приемаме, че нарастването на паричното предлагане води до повишение на цената на златото, но дали пък няма и обратна връзка - повишената цена на златото да дава възможност след това централните банки постепенно да увеличат паричната маса и по-късно това да доведе до покачване на цените на стоките и услугите?

                "И сега „просто” решиха да причислят златото не на трета, а на първа категория. А това означава, че сега трябва да се изчислява не на 50, а на 100% от стойността му. Това води до преоценка на баланса."

                "САЩ официално притежават златен резерв от 8133,5 тона, но има такова нещо като финансов мултипликатор: за един златен долар банките отпечатват 20-30 хартиено-компютърни. Това означава, че Съединените щати могат допълнително официално да получат 170 милиарда долара, а предвид мултипликатора - 4,5 трилиона долара."
                /Поглед.инфо/ Истинските революции не се правят по площадите, а в тишината на кабинетите и следователно никой не забеляза световната революция на 29 март 2019 година. Само по периферията на информационното поле мина малка вълна и импулсът угасна, тъй като ситуацията се описва в термини, неразбираеми за широките народни маси.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  това е добрият сценарии да балансира кофите с пари
                  онова с лошите неща не е хубав сценарии

                  не лъжи, че се радваш сигурно като много от нас се нервиш , че не си взел много на 'тънките цени'
                  Не, радвам се, аз си имам лимити, а лимитът ми за злато е запълнен, при това още през 2008. Оттогава си купувам само по някоя монета от БНБ и това е - стар сантимент. Тук предлагах една Свети Наум - не че са ми изтрябвали 1000 лева, просто не ме кефи и толкова. Не ми я купиха, остана си при другите и толкова, няма да се лигавя да един бон я. Тази година БНБ има една златна в края на годината, която ще си взема, ма ще е с напомпана цена, и после чак през 2022 ще има 2 лева златни. Така че не, не се нервя, доволен съм. И от Спиди съм доволен - тази година, да не избързваме де, се очертава положителна с все пр грипчето.

                  Успех на всички
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    Аз пак казвам да не се надъхваме излишно - имам, и то имам от много години и на три пъти по-ниска от сегашната средна, съответно много се радвам на ръста на златото, но не очаквам чудеса. Просто в света се изляха прекалено много пари, съответно и златцето трявбаше все някога да подрипне, няма как да е иначе, така че ръстът е по-скоро следствие на кофите с пари, които се изляха и срещу които следва да се купи нещо, отколкото на някакъв чакан апокалипсис и т.н.

                    Ъп, зло, ъп, как беше - ъъъъъп 3000
                    това е добрият сценарии да балансира кофите с пари
                    онова с лошите неща не е хубав сценарии

                    не лъжи, че се радваш сигурно като много от нас се нервиш , че не си взел много на 'тънките цени'
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Всичкото добито злато през историята до момента е около 5.8 млрд. унции (180 000т).
                      С $1000 да поскъпне на момента, това са 5.8 трлн. долара. Пари за семки по съвременните мащаби. Преди година и половина само М0 в световен мащаб беше около 80 трлн. долара. М1 + М2 беше над 200 трлн.
                      Добре, че има пазар на "хартиено" злато да обира луфтовете.
                      Last edited by Kildirim_Bei; 05.08.2020, 12:03.
                      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                      Коментар


                      • Аз пак казвам да не се надъхваме излишно - имам, и то имам от много години и на три пъти по-ниска от сегашната средна, съответно много се радвам на ръста на златото, но не очаквам чудеса. Просто в света се изляха прекалено много пари, съответно и златцето трявбаше все някога да подрипне, няма как да е иначе, така че ръстът е по-скоро следствие на кофите с пари, които се изляха и срещу които следва да се купи нещо, отколкото на някакъв чакан апокалипсис и т.н.

                        Ъп, зло, ъп, как беше - ъъъъъп 3000
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                          Викаш без барут няма да мине.
                          Не- Летните военни кампании са само загрявката- Много играчки разкешват- Догодина томахавките ще се харчат. ВПК ще е на мода-

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                            Викаш без барут няма да мине.
                            хареса ми
                            някои много неглижират жълтите
                            ама жълтите са измислили барута и книжните пари

                            и боравят с жълтото от 5к години

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                              Викаш без барут няма да мине.
                              И аз тъй мисля!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                ПП не помня вече но май доста подигравки отнесох от Баце за очакването ми да бием 2000К тази късна есен...е обърках... доста по-рано се случи.
                                Баце не се справи с прогнозите за златото /но пък твърди, че има физическо 100+ унции/.
                                За сметка на това направи отлична прогноза за EURUSD - при 1,08 в края на март твърдеше, че еврото започва дългосрочен възходящ тренд и тогава той отнесе доста скептицизъм от феновете на долара в тая тема.

                                Коментар

                                Working...
                                X