IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение

    Хиляди години богатите династий са си живели охолно на умиращите бедни роби.
    Нищо не се е променило и сега е същото.
    Разликата е, че сега има една условно казана средна класа, която ако е умна се приближава към богатите, а ако направи лош ход в инвестицийте фалира и става роб.
    Така е .Било е така.И така ще бъде.Хората не са равни нито по акъл ........нито по трудолюбие........и по пишките не са равни.........Всяка уравниловка е времена и постепенно всичко си отива на мястото.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение

      Хиляди години богатите династий са си живели охолно на умиращите бедни роби.
      Нищо не се е променило и сега е същото.
      Разликата е, че сега има една условно казана средна класа, която ако е умна се приближава към богатите, а ако направи лош ход в инвестицийте фалира и става роб.
      Докато не дойдат ония с мустаците.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
        Не трябва да се забравя и че прекомерното богатство винаги е привличало завистливи погледи.
        И докато охолството притъпява сетивата, гладът ги обостря.
        Хиляди години богатите династии са си живели охолно на гърба на умиращите бедни роби.
        Нищо не се е променило и сега е същото.
        Разликата е, че сега има една условно казана средна класа, която ако е умна се приближава към богатите, а ако направи лош ход в инвестицийте фалира и става роб.
        Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
          Не трябва да се забравя и че прекомерното богатство винаги е привличало завистливи погледи.
          И докато охолството притъпява сетивата, гладът ги обостря.
          Хиляди години богатите династий са си живели охолно на умиращите бедни роби.
          Нищо не се е променило и сега е същото.
          Разликата е, че сега има една условно казана средна класа, която ако е умна се приближава към богатите, а ако направи лош ход в инвестицийте фалира и става роб.
          Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            Имам един тъп въпрос. Любопитно ми е защо доларът пада, след като народът купува злато като бесен. Честно казано, бях сигурен, че скокът на златото ще доведе и до скок на гущера спрямо останалите. Нали цялата търговия е в долари. Т.е., за да купиш злато, трябва да си купиш първо долари. Къде бъркам?
            Не всички го купуват в долари.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение
              Да ти кажа и аз една житейска истина.
              Бедняка ще гладува и ще купи една жълтица.
              Чорбаджията ще яде и пие и ще купи 100 жълтици.
              Ако стане глад бедняка ще продаде единствената си жълтица на загуба, защото няма никакви други активи, ще я изяде и пак ще е беден.
              Богаташа има активи и ще купи жълтицата на бедния на безценица, ще яде охолно и нарая ще има една жълтица +
              Извада нека всеки сам си го изтълкува.
              Не трябва да се забравя и че прекомерното богатство винаги е привличало завистливи погледи.
              И докато охолството притъпява сетивата, гладът ги обостря.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                за да купиш злато, трябва да си купиш първо долари.
                Никога не съм купувал злато с долари.

                Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                  Имам един тъп въпрос. Любопитно ми е защо доларът пада, след като народът купува злато като бесен. Честно казано, бях сигурен, че скокът на златото ще доведе и до скок на гущера спрямо останалите. Нали цялата търговия е в долари. Т.е., за да купиш злато, трябва да си купиш първо долари. Къде бъркам?
                  В момента в нищо на финансовите пазари няма логика.Има алгоритми и трилиони..............

                  Коментар


                  • Имам един тъп въпрос. Любопитно ми е защо доларът пада, след като народът купува злато като бесен. Честно казано, бях сигурен, че скокът на златото ще доведе и до скок на гущера спрямо останалите. Нали цялата търговия е в долари. Т.е., за да купиш злато, трябва да си купиш първо долари. Къде бъркам?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                      Момци,

                      Нали сте чували приказката за циганина дето варил за първи път мляко?
                      Млякото почнало да се надига, а той изумен само викал:
                      - Дай, Боже, дай, Боже... докато прекипяло.

                      Та, по-полека с тия цени на златото да не прекипи и то.
                      Светът се управлява от причинно-следствени връзки..........Никоя измама НЕ МОЖЕ да продължи вечно.Въпрос на време е златото да поскъпне драстично.Дали ще е 2020 година или 2025 е без значение.ТО ЩЕ ПОСКЪПНЕ на фона на разпада на измамната пирамида създадена от печатарите.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                        Момци,

                        Нали сте чували приказката за циганина дето варил за първи път мляко?
                        Млякото почнало да се надига, а той изумен само викал:
                        - Дай, Боже, дай, Боже... докато прекипяло.

                        Та, по-полека с тия цени на златото да не прекипи и то.
                        Да ти кажа и аз една житейска истина.
                        Бедняка ще гладува и ще купи една жълтица.
                        Чорбаджията ще яде и пие и ще купи 100 жълтици.

                        Ако стане глад бедняка ще продаде единствената си жълтица на загуба, защото няма никакви други активи, ще я изяде и пак ще е беден.
                        Богаташа има активи и ще купи жълтицата на бедния на безценица, ще яде охолно и нарая ще има една жълтица +

                        Извада нека всеки сам си го изтълкува.

                        Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

                        Коментар


                        • Момци,

                          Нали сте чували приказката за циганина дето варил за първи път мляко?
                          Млякото почнало да се надига, а той изумен само викал:
                          - Дай, Боже, дай, Боже... докато прекипяло.

                          Та, по-полека с тия цени на златото да не прекипи и то.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение

                            сега, сега, ама може и още 2, 4 години да си продължи... ако си толкова сигурен залагаш всичко на една карта - ама това е "сигурна рецепта"
                            Повечето хора са глупави и не осъзнават какво е да инвестираш всъщност. Пасивната инвестиция е 100% "активна" инвестиция, която се движи не от обосновано взето решение, а от хаоса.
                            Ако аз заложа 100% от парите си на нещо, е същото като някой да не е заложил на нищо и да е 100% в кеш.

                            Много е относително, какво значи да заложиш на една карта. Ако смяташ, че залога в кеш не е залог или, че там е по-сигурно, погледни безброй валути, които са фалирали само последните 100 години. Германия е фалирала за този период валутата си 3 пъти.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Invest Man Разгледай мнение
                              Какво мислите за GDX?
                              Миньорите ли бяха тия? Изтървах ги, да го таковам. Вече не ми се влиза на тия нива. А самото злато си го пазарувам от януари 2019-та, та там съм по-напред с материала.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Invest Man Разгледай мнение

                                Настоящия търговски и валутен ред вече се разпадат. Свери си часовника. Това, не е нещо, което ще го чакаме, а е сега в момента.
                                сега, сега, ама може и още 2, 4 години да си продължи... ако си толкова сигурен залагаш всичко на една карта - ама това е "сигурна рецепта"
                                "the trend is your friend until the end..."

                                Коментар

                                Working...
                                X