IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    злато:сребро 1:60

    имай предвид, че среброто вече не е метал, който се използва за резерв от ЦБ и затова е малко хвърляне на боб
    няколко милиарда долара хвърлени на физическият пазар могат да направят чудеса с цената и даже манипулаторите на комекса няма да могат да удръжат ако някой вземе че купи 100-200 милиона унции физическо при положение, че годишният световен добив е около 800-900 милиона унции.

    ако някой фонд реши да 'вкара' 5 милиарда долара в сребро (физическо) това ще е около 15% от годишния добив и цената може да излети за часове над 50$

    честно казано не знам защо не го правят ще бъде голям цирк на комекса
    60 е малко. Поне 40 и то до Нова година.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

      Коя стара кримка се крие зад новия ти ник?
      Защо си мислиш, че съм дубликат на някой си?
      Ти дубликат ли си?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Invest Man Разгледай мнение
        Какво съотношение смятате че среброто ще достигне спрямо злато до края на годината?
        злато:сребро 1:60

        имай предвид, че среброто вече не е метал, който се използва за резерв от ЦБ и затова е малко хвърляне на боб
        няколко милиарда долара хвърлени на физическият пазар могат да направят чудеса с цената и даже манипулаторите на комекса няма да могат да удръжат ако някой вземе че купи 100-200 милиона унции физическо при положение, че годишният световен добив е около 800-900 милиона унции.

        ако някой фонд реши да 'вкара' 5 милиарда долара в сребро (физическо) това ще е около 15% от годишния добив и цената може да излети за часове над 50$

        честно казано не знам защо не го правят ще бъде голям цирк на комекса
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Invest Man Разгледай мнение
          Какво съотношение смятате че среброто ще достигне спрямо злато до края на годината?
          Коя стара кримка се крие зад новия ти ник?
          Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

          Коментар


          • Какво съотношение смятате че среброто ще достигне спрямо злато до края на годината?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
              Имам един тъп въпрос. Любопитно ми е защо доларът пада, след като народът купува злато като бесен. Честно казано, бях сигурен, че скокът на златото ще доведе и до скок на гущера спрямо останалите. Нали цялата търговия е в долари. Т.е., за да купиш злато, трябва да си купиш първо долари. Къде бъркам?
              Бъркаш там, че ако погледнеш пазара на злато като дневен оборот и пазара на евро/долар като дневен оборот, ще установиш, че пазара на злато е една микроскопична молекулка спрямо дневния пазар на евро-долар. Засилен интерес към злато няма как да има тежест. Отделно защо да са се хвърлили "всички" да купуват злато като бесни. Аз виждам ръстове с по 1-2% а не с по 10-20% на ден.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                Абсолютно точно, аз никога не съм купувал в долари, евра, фракове, синагпурски и австралийски долари, но не и американски. Според мен в момента трябва да се гледа поскъпването на металите спрямо "кошница" от валути, а не само спрямо американските тенекета, Спрямо американската валута в момента поскъпването в момента е най-осезаемо, което обаче е свързано и с рязкото й обезценяване. Гледайте поскъпването спрямо валутата, в която сте пазарували, ако сте.
                Азбучно правило - когато Дау расте, доларът пада
                Връзката долар-злато е никаква
                търся преподавателка, за уроци по пиано, математика, масаж и испански

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                  Абсолютно точно, аз никога не съм купувал в долари, евра, фракове, синагпурски и австралийски долари, но не и американски. Според мен в момента трябва да се гледа поскъпването на металите спрямо "кошница" от валути, а не само спрямо американските тенекета, Спрямо американската валута в момента поскъпването в момента е най-осезаемо, което обаче е свързано и с рязкото й обезценяване. Гледайте поскъпването спрямо валутата, в която сте пазарували, ако сте.
                  Важно е да се гледа само спрямо долара.Другите валути нямат значение. Те са просто проксита.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Що така си мислиш - златото е просто инвестиция. а инвестиции да се качват 4-5-10 пъти се случва постоянно. Връщането на златният стандарт е невъзможна перЕспектива, 10 000 долара след 10 години ще са колкото 1000 сега, така че не виждам нищо странно. Апропо, много от нас виждат истинската инфлация на долара във всичко - преди 100 долара са били нещо голямо, да бъдеш милионер и е било нещо невероятно, а милиардер - абсолютно непостижими. Сега всякакви печки и ритнитопковци вземат по 1 милион долара на месец, а милиардерите с лопата да ги ринеш.

                    Елементарна инфлация, златото просто наваксва - апокалипсис няма как да има дори и при злато на 10 000 долара тройунцията
                    Повишенията при цената на златото са винаги предвестник на много големи сътресения.Те нямат същото значение на инвестиция като повишението на родиума от 600- чак до 10000 или платината. Златото е много по- близко до петрола, като значение за финансиите и геополитиката.
                    Обезценката при книжните пари е заложена още при тяхното създаване, то не е проблем стига това да се случва бавно и сравнително неусетно. Златото не е просто инвестиция, то е барометър, но е и геополитически инструмент. Бързо достигане на Цени от 10+ долара са равнозначни на огромно сътресение във финансовата система неслучвало се досега-

                    Поздравления, че беше един от малцината трезво мислещи относно грипа и отстояваше твърдо тезата си с аргументи критично мислене и обективна преценка- /Но не забравяй под мъглата на активното мероприятие вирусът, може да се тестват новите оръжия за масово поразяване. Може би не в така наречения цивилизовън свят, но в третия и четвъртия. Тази димна завеса е прекалено удобна, за да бъде използвана за решаване на редица задачи. Не случайно казах, че до около Юли би трябвало да отшуми, но дотогава има още време/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                      Не знам колко ще стане и кога, ама вече чета едни прогнози, които и мен ме хвърлят в чудене: 3000, 4500, 10500 , 15 000$. И тук ще стане един балон към даден момент, а някои пак ще са купили на върха.
                      Какъв балон Минке?
                      Гледай филма и си боцкай от маслинките. Който е искал да купува да е купил или да купи сега. Злато на 15 000 ако няма инфлация към онзи момент го продавай. Ако има инфлация го стискай.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                        Мисля няма кой знае какво значение в каква валута купуваш или продаваш, и валутата ще поскъпва или поевтинява една спрямо друга.
                        Не знам колко ще стане и кога, ама вече чета едни прогнози, които и мен ме хвърлят в чудене: 3000, 4500, 10500 , 15 000$. И тук ще стане един балон към даден момент, а някои пак ще са купили на върха.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                          Абсолютно точно, аз никога не съм купувал в долари, евра, фракове, синагпурски и австралийски долари, но не и американски. Според мен в момента трябва да се гледа поскъпването на металите спрямо "кошница" от валути, а не само спрямо американските тенекета, Спрямо американската валута в момента поскъпването в момента е най-осезаемо, което обаче е свързано и с рязкото й обезценяване. Гледайте поскъпването спрямо валутата, в която сте пазарували, ако сте.
                          Мисля няма кой знае какво значение в каква валута купуваш или продаваш, и валутата ще поскъпва или поевтинява една спрямо друга.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Не всички го купуват в долари.
                            Абсолютно точно, аз никога не съм купувал в долари, евра, фракове, синагпурски и австралийски долари, но не и американски. Според мен в момента трябва да се гледа поскъпването на металите спрямо "кошница" от валути, а не само спрямо американските тенекета, Спрямо американската валута в момента поскъпването в момента е най-осезаемо, което обаче е свързано и с рязкото й обезценяване. Гледайте поскъпването спрямо валутата, в която сте пазарували, ако сте.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              Имам един тъп въпрос. Любопитно ми е защо доларът пада, след като народът купува злато като бесен. Честно казано, бях сигурен, че скокът на златото ще доведе и до скок на гущера спрямо останалите. Нали цялата търговия е в долари. Т.е., за да купиш злато, трябва да си купиш първо долари. Къде бъркам?
                              Ами може би защото търсенето с долари е по голямо, а пък търсенето може би е по голямо защото лихвения процент е отрицателен. Когато лихвения процент е положителен ще стане обратното. Или по скоро очакванията.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение

                                Да ти кажа и аз една житейска истина.
                                Бедняка ще гладува и ще купи една жълтица.
                                Чорбаджията ще яде и пие и ще купи 100 жълтици.

                                Ако стане глад бедняка ще продаде единствената си жълтица на загуба, защото няма никакви други активи, ще я изяде и пак ще е беден.
                                Богаташа има активи и ще купи жълтицата на бедния на безценица, ще яде охолно и нарая ще има една жълтица +

                                Извада нека всеки сам си го изтълкува.
                                И беднякът, и чорбаджията ще отнесат точно 0 жълтици със себе си един ден.
                                Та, ценни са жълтиците, но и други неща ценни в живота има.

                                Коментар

                                Working...
                                X