IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Умерен фен на жълтото съм, но смятам че още сериозно поскъпване не е много на добре....
    Още скокове ще означават загуба на доверие в сегашната финансова система с всичките последствия за света от това.

    Коментар


    • Реалните доставки на КОМЕКС за златни контракти по 100 унции с доставка утре са 1 822 контракта (инфо от сайта на СМЕ). 182 200 унции за около 370 млн. долара. Това дали прави поне 5% от дневния оборот с фючърси? И кой върти пазара - Голдман Сакс и Дж.П. Морган. Отляво са продавачите, отдясно - купувачите. Прави впечатление, че големите играчи купуват предимно за собствена сметка ("Н" - за собств. с/ка, "С" - за клиентска с/ка).
      От началото на август реални доставки са заявени за 4 317 100 унции (134 тона), на стойност около $8.6 млрд. (по 2000 долара унцията смятам). Между другото, това е 10 пъти по-голямо количество за реална доставка от средното за месеците януари, февруари и март (средно около 460 000 унции за месец). От април почва да става мазало.
      Толкова за хартиеното и физическото злато. И едно интересно материалче отпреди месец:
      https://www.bullionstar.com/blogs/ro...-end-of-march/
      Много ме изкефи местоположението на трезора на Дж.П. Морган в Ню Йорк:
      JP Morgan Chase – The (infamous) vault facility located under 1 Chase Manhattan Plaza in south Manhattan, across the road from the New York Federal Reserve building at the same depth underground as the Fed gold vaults, and which most likely has a tunnel linking the JPM and Fed vaults.
      Click image for larger version

Name:	Gold_Delivery_070820.jpg
Views:	1
Size:	64.3 КБ
ID:	3635685

      Last edited by Kildirim_Bei; 06.08.2020, 17:12.
      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
        Имам един тъп въпрос. Любопитно ми е защо доларът пада, след като народът купува злато като бесен. Честно казано, бях сигурен, че скокът на златото ще доведе и до скок на гущера спрямо останалите. Нали цялата търговия е в долари. Т.е., за да купиш злато, трябва да си купиш първо долари. Къде бъркам?
        Бъркаш в логиката. Като си като си купиш долари - притежаваш долари, ама като си купиш с тях злато - вече притежаваш метал, а от доларите си се отървал, което е и основната цел на играта през последните поне няколко седмици - пазарите започнаха да осъзнават драматичното положение на американското общество и икономика. Докато републиканци и демократи не могат да се разберат за нови фискални стимули, расте очакването ФЕД да разхлаби още повече паричната си политика. Това води до обезценяване на долара и поскъпване на златото. При опасения за засилване на печатането на долари е съвсем естествено да се купуват и акции, поради което поскъпват и индексите.
        Във въпросното неразбирателство подозирам, че има и голяма доза предизборна политика - демократите не искат да се приеме нов пакет стимули и да живне икономиката преди да минат изборите, за да са сигурни, че тяхната пионка ще спечели.

        Не бива да се забравя, че на пазара на злато /пък и на финансовите пазари като цяло/ основна движеща сила са американските капитали и съответно е от решаващо значение каква е ситуацията в САЩ за цената на златото и акциите. Не случайно златото започна да катери яко след като американците оцапаха яко положението с вируса.
        Last edited by LaCosta; 06.08.2020, 01:49.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          злато:сребро 1:60

          имай предвид, че среброто вече не е метал, който се използва за резерв от ЦБ и затова е малко хвърляне на боб
          няколко милиарда долара хвърлени на физическият пазар могат да направят чудеса с цената и даже манипулаторите на комекса няма да могат да удръжат ако някой вземе че купи 100-200 милиона унции физическо при положение, че годишният световен добив е около 800-900 милиона унции.

          ако някой фонд реши да 'вкара' 5 милиарда долара в сребро (физическо) това ще е около 15% от годишния добив и цената може да излети за часове над 50$

          честно казано не знам защо не го правят ще бъде голям цирк на комекса
          Не го правят, защото после няма да могат да ти го продадат, на теб или на други сребърни навитаци. И не толкова защото не искат, а защото им е ясно че нямате предполагаемите въпросни милиарди във вид на падащ нож
          търся преподавателка, за уроци по пиано, математика, масаж и испански

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Invest Man Разгледай мнение

            60 е малко. Поне 40 и то до Нова година.
            при цена 2400 на жълтото идва към 60 на белото , което е супер цена особено за пазарилите през март месец когато слезе до под 12$ за малко цената...беще брутално и необяснимо (поне за мен) засмукване в условия на паническо търсене на ликвидност и масови...марджин колс
            излиза че за има няма година ще може да се реализира 100-200-300% доходност, а защо не и отгоре.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Invest Man Разгледай мнение

              Може и повече
              Може...........

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                При цена на наполеона 1000-2000 долара ще е без значение.
                Може и повече

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  което намериш по-евтино
                  марианите са червеникави и сякаш не е злато, но уж е
                  но май са по-запазени

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Invest Man Разгледай мнение

                    Бях чел, че едните са по-изтрити
                    При цена на наполеона 1000-2000 долара ще е без значение.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Invest Man Разгледай мнение
                      Напольони или мариани са по-добрия избор?
                      което намериш по-евтино

                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                        Една банкнота от 100 долара по-ценна ли е от две по 50?!?
                        Бях чел, че едните са по-изтрити

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Invest Man Разгледай мнение
                          Напольони или мариани са по-добрия избор?
                          Една банкнота от 100 долара по-ценна ли е от две по 50?!?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

                            Не, но ти си стара кримка.
                            От най-старите кримки съм.

                            Коментар


                            • Напольони или мариани са по-добрия избор?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Invest Man Разгледай мнение

                                Защо си мислиш, че съм дубликат на някой си?
                                Ти дубликат ли си?
                                Не, но ти си стара кримка.
                                Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                                Коментар

                                Working...
                                X