IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    купувай напольонките
    Наблюдавай среброто. За златото е ясно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      купувай напольонките
      Да, поевтинеха с 4 лева

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        https://goldprice.org/

        2%off


        ​​​​​Цената пада Корекцията е налице.
        купувай напольонките
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Invest Man Разгледай мнение
          Дали може да има скоро корекция? Как мислите?
          https://goldprice.org/

          2%off


          ​​​​​Цената пада Корекцията е налице.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

            Така е .Било е така.И така ще бъде.Хората не са равни нито по акъл ........нито по трудолюбие........и по пишките не са равни.........Всяка уравниловка е времена и постепенно всичко си отива на мястото.
            Така е, но всяко нещо си има своито изключение.
            Акъл може да ти се налее (или набие, както е по-модерно да се казва тия дни). Или да си платиш за готов акъл-колко консултанти има само!
            Трудолюбието е необходим фактор за успех, но не е единствен...знаеш ли колко трудолюбиви хора познавам, чийто старание и талант в работата ги ползват други?!?
            А за пишките...там проблема е до юношеска възраст, после знаеш,че в необходимите моменти разликите стават пренебрежимо малки...нищо, че все добавяме 2 см. отгоре

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Invest Man Разгледай мнение

              Така написано ми звучи, че след първичните проблеми работливите и спестителни хора ще са по-добре спрямо други мързеливи и от много следващи облагодетелствани от кредитната експанзия с фалшиви професии от днешно време.

              Не звучи никак зле!
              Така би трябвало да бъде, но ако погледнеш човешката история, включително и експеримента "комунизъм' ще видиш че винаги напред излизат не най-способните и работливи, а хора с малко по-други качества. И ако се върнем на златото - ако иде на 3 - 4000 може би несъстоятелността на кредитния модел наложен от 80-те год. ще стане видима за повече хора, но въпроса е какво от това? Важното според мен е да се разминем без големи сътресения и войни. А хора с ненужни професии и работни места да останат безработни - не е драма - да ходят да гледат земя и животни по селата и да правят деца там.

              Коментар


              • Дали може да има скоро корекция? Как мислите?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mvr0306 Разгледай мнение

                  Е имам предвид че твърде сериозно поскъпване на жълтото може би ще означава край на досегашния финансов модел, на живота на кредит, на всичко което сме свикнали относно парите...за някои ще е добре, за други не толкова. Вероятно ще има промяна на модела на безумното кредитиране, на консуматорския модел. И това ще бъде свързано с кризи, безработица, обедняване, а някъде вероятно и с локални войни, дано по-далеч от нас.
                  Така написано ми звучи, че след първичните проблеми работливите и спестителни хора ще са по-добре спрямо други мързеливи и от много следващи облагодетелствани от кредитната експанзия с фалшиви професии от днешно време.

                  Не звучи никак зле!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mvr0306 Разгледай мнение

                    Е имам предвид че твърде сериозно поскъпване на жълтото може би ще означава край на досегашния финансов модел, на живота на кредит, на всичко което сме свикнали относно парите...за някои ще е добре, за други не толкова. Вероятно ще има промяна на модела на безумното кредитиране, на консуматорския модел. И това ще бъде свързано с кризи, безработица, обедняване, а някъде вероятно и с локални войни, дано по-далеч от нас.
                    Аз те разбрах какво имаш впредвид.Но поскъпването на златото е само следствие.То не е причината за бедите описани от теб.............Причината е човешката алчност и ненаситност за власт и богатство.............

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                      А кое е добре?Амазон на 5000?Или Епъл на 800?Може би мижавата Тесла на 3000 е супер.А?!?
                      Е имам предвид че твърде сериозно поскъпване на жълтото може би ще означава край на досегашния финансов модел, на живота на кредит, на всичко което сме свикнали относно парите...за някои ще е добре, за други не толкова. Вероятно ще има промяна на модела на безумното кредитиране, на консуматорския модел. И това ще бъде свързано с кризи, безработица, обедняване, а някъде вероятно и с локални войни, дано по-далеч от нас.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                        А и златото в един момент ще се срине пак. Само не знам кога.
                        Един приятел чакаше Тесла да се срине, а тя взе че скочи 30 пъти от тогава.

                        Коментар


                        • Я и Мишо след Навръка разве белия флаг. Туй 3000 ще да е некво свещенно число.че требва да питаме архитекто..Щом и всички буби тук го чакат до края на годината.
                          Last edited by Todor Sabev; 06.08.2020, 19:19.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от krakatau Разгледай мнение

                            Гранде балоне става, новата златна треска.
                            Don't fight the Fed, invest with the Fed.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                              Ма не, бе човек. Повечето хора не искат тенекето като такова

                              Като им дадеш малко повече "фиат" и ше се откажат от златото. А и златото в един момент ще се срине пак. Само не знам кога. Може и на 3000 да е
                              Златото за мен е инвестиция която при цената която ме устройва бих заменил за друга.Видях абсолютното подценяване на актива и затова се насочих към него.Земята е най-ценния актив......И разбира се винаги малко физическо злато.
                              Last edited by Hermes73; 06.08.2020, 18:59.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                                Ма не, бе човек. Повечето хора не искат тенекето като такова

                                Като им дадеш малко повече "фиат" и ше се откажат от златото. А и златото в един момент ще се срине пак. Само не знам кога. Може и на 3000 да е
                                Гранде балоне става, новата златна треска.

                                Коментар

                                Working...
                                X