IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение

    Наистина ли мислиш, че ще прочета това?
    Ти за какъв се мислиш???

    "Наистина ли мислиш, че ще прочета това?..." Ми ако искаш го чети, какво да ти кажа!

    Този пост засяга преди всичко тематиката за инфлацията към моменета и няма нищо общо, с предвходните ми коментари относно твоите писания!
    Така, че въпроса ти, дали да го четеш или не, не смятам, че е тема, за който и да било! Не е тема и за мен! Ти си преценяш какво да четеш и какво не!

    Струва ми се, че нещо ми говориш на въпреки, но единственото, което аз съм направил е да посоча нелогичност в статия, която рекламираш в темата!
    Да не е приятно, когато не си анонимен, а си с лицето си, някой да ти посочва, по подобен начин грешки, но това е положението! Гъзарията да си коментатор и разбирач иска и носене, ако нещата се объркат в тезите, какъвто изглежда е и случая!

    п.п.

    Затъваш в тъпотия с подобен пост! "Наистина ли мислиш, че ще прочета това?..."
    Last edited by Mike Florida; 22.05.2020, 01:42.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
      Много хора се вълнуват от въпросите свързани с ДЕФЛАЦИЯ и ИНФЛАЦИЯ, относно представянето на златото!

      На първо място, дефлацията трябва да се разглежда в контекста на финансовата и политическа стабилност на системата като цяло!

      На второ място, когато говорим за ДЕФЛАЦИЯ/ИНФЛАЦИЯ, трябва да сме наясно, че масовия човек кара от заплата до заплата, той не е инвеститор и не съхранява капитал. Ако сиренето падне с 10% това не означава, че златото ще надене шнорхела поради дефлация в потребителската кошница!

      Поради всички мерки и ПЕЧАТАНЕТО НА ПАРИ ОТ СТРАНА НА ЦБ, инфлацията ние трябва да я разглеждаме като процес, който балонизира оценката на активите. Огромна част от инвеститорите имат 2-3% някакво злато в портфейлите си! Ако се балонизират останалите активи, логично е те спазвайки това съотношение, да повишават покупките в злато, а от там и цената му! Ако акциите скочат с 200%, реализираните печалби ще доведат до повишено ниво на актива злато в портфейлите. Дори и в добри години, какво да кажем за сегашните или това, което предстои.
      Така, че замисляйки се за инфлация, не трябва да гледаме толкова потребителската кошница или сиренето, а капиталовите пазари и останалите инвестиционни активи!

      Какво е Биткойн? ЕДНО НИЩО! То е част от технологичния балон, надут поради инфлацирането на капиталовия пазар! Инфлацирането на капиталовия пазар, води след себе си и до балони, които надуват номинално активите.

      Защо да гледаме инфлация или дефлация, след като последните години уж нямаше инфлация 0,5-1,8%, а златото е скочило над 30%. Капиталовия обаче е скочил с 200%. Някаква връзка???

      Огромните печалби из капиталовите пазари, които сами по себе си са инфлацирани, водят след себе си до повишени инвестиции в технологичния сектор или криптовалути. ЗАЩО? Просто защото когато портфейла ти е скочил 300%, то може да отделиш 3-4% за високо рискови инвестиции. Ами ако стане???

      Така погледнато Биткойна не се е срутил, просто защото инфлацирания капиталов пазар не се е срутил, а от там държащите го в портфейлите, не са пред избора да запазят него или друго! ТОВА Е ПРИЧИНАТА! Биткойна не е дигиталното злато! Това е дигиталната лайнария!

      От тук на сетне имаме няколко сценария!

      Сценарий 1!
      Силно инфлациаране на капиталовия. Златото расте заради процентното му съдържание в портфейлите с оглед на нараснали печалби от други сектори!

      Сценарий 2! Силни спадове на капиталовия!
      Златото расте, не защото ще има несигурност и всички ще си кажат, дай да сме в злато, а не в акции, а ще расте предимно, защото ще се увеличи безпределното печатане и подаряване на пари директно на хората.
      Населението ще харчи Х пари, генерирани от въздуха, на базата на дълг, при намалено ниво на благата в системата, ето веднага инфлация! Дори и при сиренето от горния пример!
      Наистина ли мислиш, че ще прочета това?

      Коментар


      • Мда, Майк е напълно прав относно статията. А интересно как Крум е написал статията, а не е схванал най-важното или не е пожелал да го схване, тъй като желанието му е било да напише рекламна статия за златото като актив.

        Коментар


        • Много хора се вълнуват от въпросите свързани с ДЕФЛАЦИЯ и ИНФЛАЦИЯ, относно представянето на златото!

          На първо място, дефлацията трябва да се разглежда в контекста на финансовата и политическа стабилност на системата като цяло!

          На второ място, когато говорим за ДЕФЛАЦИЯ/ИНФЛАЦИЯ, трябва да сме наясно, че масовия човек кара от заплата до заплата, той не е инвеститор и не съхранява капитал. Ако сиренето падне с 10% това не означава, че златото ще надене шнорхела поради дефлация в потребителската кошница!

          Поради всички мерки и ПЕЧАТАНЕТО НА ПАРИ ОТ СТРАНА НА ЦБ, инфлацията ние трябва да я разглеждаме като процес, който балонизира оценката на активите. Огромна част от инвеститорите имат 2-3% някакво злато в портфейлите си! Ако се балонизират останалите активи, логично е те спазвайки това съотношение, да повишават покупките в злато, а от там и цената му! Ако акциите скочат с 200%, реализираните печалби ще доведат до повишено ниво на актива злато в портфейлите. Дори и в добри години, какво да кажем за сегашните или това, което предстои.
          Така, че замисляйки се за инфлация, не трябва да гледаме толкова потребителската кошница или сиренето, а капиталовите пазари и останалите инвестиционни активи!

          Какво е Биткойн? ЕДНО НИЩО! То е част от технологичния балон, надут поради инфлацирането на капиталовия пазар! Инфлацирането на капиталовия пазар, води след себе си и до балони, които надуват номинално активите.

          Защо да гледаме инфлация или дефлация, след като последните години уж нямаше инфлация 0,5-1,8%, а златото е скочило над 30%. Капиталовия обаче е скочил с 200%. Някаква връзка???

          Огромните печалби из капиталовите пазари, които сами по себе си са инфлацирани, водят след себе си до повишени инвестиции в технологичния сектор или криптовалути. ЗАЩО? Просто защото когато портфейла ти е скочил 300%, то може да отделиш 3-4% за високо рискови инвестиции. Ами ако стане???

          Така погледнато Биткойна не се е срутил, просто защото инфлацирания капиталов пазар не се е срутил, а от там държащите го в портфейлите, не са пред избора да запазят него или друго! ТОВА Е ПРИЧИНАТА! Биткойна не е дигиталното злато! Това е дигиталната лайнария!

          От тук на сетне имаме няколко сценария!

          Сценарий 1!
          Силно инфлациаране на капиталовия. Златото расте заради процентното му съдържание в портфейлите с оглед на нараснали печалби от други сектори!

          Сценарий 2! Силни спадове на капиталовия!
          Златото расте, не защото ще има несигурност и всички ще си кажат, дай да сме в злато, а не в акции, а ще расте предимно, защото ще се увеличи безпределното печатане и подаряване на пари директно на хората.
          Населението ще харчи Х пари, генерирани от въздуха, на базата на дълг, при намалено ниво на благата в системата, ето веднага инфлация! Дори и при сиренето от горния пример!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kristina dimitrova (1) Разгледай мнение

            Здравейте
            Голям респект към Вас.
            Винаги с голямо удоволствие съм чела Вашите статии. Изключително точни анализи правите.
            Аз купувам злато, златни монети и други златни изделия от висок карат. По-скоро като хоби, наследена страст от баща ми, който беше златар, не толкова да си защитя парите или да участвам в спекулативни сделки.
            Грешка ли е това според Вас?
            Поздрави
            Щом преценяш, че нещо би ти донесло плюс от към стойност, не е грешка! Позитивите от решението както и евентуални пасиви са за твоя сметка!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение

              Това е релевантно с въпроса ти, не със статията. Дадено е от къде са взети данните за статията. Можеш да си ги провериш. Като сравняваш покупателна способност я сравняваш с друга такава и излизаш от номиналните стойности. Валутите губят номинална стойност повече от златото по време на инфлация изразено в стоки и услуги, дори и както е в случая от 1929 год., когато златото пада по време на дефлация. В предните два примера, златото скача и като номинал. Давам примери свързани с историята и с въпросите на инвеститорите. Дефлационният модел не е изключен в момента.
              Казах, че примера ти е глупав! Сега ми говориш, как по време на инфлация, валутите губели покупателна способност. Еми това го знаят и малките деца, само, че ти говриш за ДЕФЛАЦИЯ и си дал конкретен пример от 1600 Евро(злато/кеш)! Примера ти е НЕРЕЛЕВАНТЕН! При него КЕШа печели!
              Нерелевантна ти е и графиката, защото ти я изпозлваш за довод да си защитаваш тезата, а тя е съотносима към съвсем различен процес!
              Нямам намерение да се занимавам с този въпрос повече, аз съм посочил каквото НЕ намирам за адекватно!

              Успех!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                Продължаваш да затъваш в глупави примери!

                Тази графичка, която си качил е свързана с инфлацията и обезценката, в случая на Еврото! Това е тотално НЕРЕЛЕВАНТНО към примери за дефлация, така както си ги посочил!

                Относно качената графика, за посочения период, ние имаме НОМИНАЛЕН скок в цената на златото в ПЪТИ!!! Извади колко процента, златото номинално е скочило спрямо Еврото за посочения период! Не това е случая от примерата ти в статията, ОБАЧЕ!!!
                Това няма нищо, ама нищо общо с твоя пример!

                При твоя пример, златото пада НОМИНАЛНО! Дефлацията ти е отразена към валутата, спрямо която сравняваш! КЕША, е печелив повече от златото, ако това е случая!

                Аз съм бичи настроен за цената на златото дори и при дефлация! Днес ми се изпълни ордер за добивач! Аз съм много позитивен, за златото от моя гледна точка! Смятам, че златото е добра инвестиция към момента, просто смятам, че примера ти не е добър! Ако смятах, че твоя пример би се реализирал, НЕ БИХ КУПУВАЛ злато, а бих си държал КЕШ!
                Здравейте
                Голям респект към Вас.
                Винаги с голямо удоволствие съм чела Вашите статии. Изключително точни анализи правите.
                Аз купувам злато, златни монети и други златни изделия от висок карат. По-скоро като хоби, наследена страст от баща ми, който беше златар, не толкова да си защитя парите или да участвам в спекулативни сделки.
                Грешка ли е това според Вас?
                Поздрави

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                  Продължаваш да затъваш в глупави примери!

                  Тази графичка, която си качил е свързана с инфлацията и обезценката, в случая на Еврото! Това е тотално НЕРЕЛЕВАНТНО към примери за дефлация, така както си ги посочил!

                  Относно качената графика, за посочения период, ние имаме НОМИНАЛЕН скок в цената на златото в ПЪТИ!!! Извади колко процента, златото номинално е скочило спрямо Еврото за посочения период! Не това е случая от примерата ти в статията, ОБАЧЕ!!!
                  Това няма нищо, ама нищо общо с твоя пример!

                  При твоя пример, златото пада НОМИНАЛНО! Дефлацията ти е отразена към валутата, спрямо която сравняваш! КЕША, е печелив повече от златото, ако това е случая!

                  Аз съм бичи настроен за цената на златото дори и при дефлация! Днес ми се изпълни ордер за добивач! Аз съм много позитивен, за златото от моя гледна точка! Смятам, че златото е добра инвестиция към момента, просто смятам, че примера ти не е добър! Ако смятах, че твоя пример би се реализирал, НЕ БИХ КУПУВАЛ злато, а бих си държал КЕШ!
                  Това е релевантно с въпроса ти, не със статията. Дадено е от къде са взети данните за статията. Можеш да си ги провериш. Като сравняваш покупателна способност я сравняваш с друга такава и излизаш от номиналните стойности. Валутите губят номинална стойност повече от златото по време на инфлация изразено в стоки и услуги, дори и както е в случая от 1929 год., когато златото пада по време на дефлация. В предните два примера, златото скача и като номинал. Давам примери свързани с историята и с въпросите на инвеститорите. Дефлационният модел не е изключен в момента.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение

                    Ето, ти я логиката. Валутите губят purchasing power. Златото държи такава дългосрочно.
                    Продължаваш да затъваш в глупави примери!

                    Тази графичка, която си качил е свързана с инфлацията и обезценката, в случая на Еврото! Това е тотално НЕРЕЛЕВАНТНО към примери за дефлация, така както си ги посочил!

                    Относно качената графика, за посочения период, ние имаме НОМИНАЛЕН скок в цената на златото в ПЪТИ!!! Извади колко процента, златото номинално е скочило спрямо Еврото за посочения период! Не това е случая от примерата ти в статията, ОБАЧЕ!!!
                    Това няма нищо, ама нищо общо с твоя пример!

                    При твоя пример, златото пада НОМИНАЛНО! Дефлацията ти е отразена към валутата, спрямо която сравняваш! КЕША, е печелив повече от златото, ако това е случая!

                    Аз съм бичи настроен за цената на златото дори и при дефлация! Днес ми се изпълни ордер за добивач! Аз съм много позитивен, за златото от моя гледна точка! Смятам, че златото е добра инвестиция към момента, просто смятам, че примера ти не е добър! Ако смятах, че твоя пример би се реализирал, НЕ БИХ КУПУВАЛ злато, а бих си държал КЕШ!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                      Кое от казаното от мен не е вярно?
                      При твоя пример, който си го съчинил, ако си държиш евро ще може да придобиеш повече стойност от пазара!

                      Каква е логиката да купя злато, а не да си държа кеш???
                      Ето, ти я логиката. Валутите губят purchasing power. Златото държи такава дългосрочно.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение

                        Ako това, което казваш беше така, то нямаше да има дефлация. Прочети пак статията.
                        Кое от казаното от мен не е вярно?
                        При твоя пример, който си го съчинил, ако си държиш евро ще може да придобиеш повече стойност от пазара!

                        Каква е логиката да купя злато, а не да си държа кеш???

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение



                          По тази логика, не е ли по-добре човек да си държи евро, а не злато? С оглед на твоя пример, ще има по-голяма пукапателна сила човек, ако не купува злато, а си държи еврото!

                          Защо за Бога му е злато?

                          п.п.

                          По твойта логика и имот може да се купи и ако има дефлация и цената на имота падне по-малко от номиналната дефлация, въпреки спада на цената на имота, ако се продаде покупателната сила на актива се е повишила...

                          Защо ми е имот обаче, а не да си държа кеша?
                          Ako това, което казваш беше така, то нямаше да има дефлация. Прочети пак статията.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение
                            Написах тази статия в случай на дефлация. Излиза, че малцина знаят как всъщност се представя златото при дефлaционни процеси. Мисля, че ще Ви е интересна. https://igold.bg/blog/zlato-i-deflatziya/
                            Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение
                            Към момента на писане на тази статия златото струва приблизително 1600 EUR/toz. Да приемем хипотетично, че сме в дефлационен период и имаме 6 % дефлация в края на дадена година, или, казано иначе, потребителските стоки и услуги са поевтинели с 6 %. В края на същата тази година номиналната цена на златото също е паднала, да кажем, до 1570 EUR. Това е спад от 1.9 % при златото, изразено номинално в EUR за годината (1570/1600 = коефициент от 0.981. 1-0.981 х 100 = 1.9 % ). Но, изразено като покупателна стойност на златото, имаме ръст от 3 %. Можем да си купим 3 % повече стоки и услуги със същото количество злато за годината. (1570 + 5 % дефлация = 1648.50 EUR/1600 = 1.03 или 3 %).
                            По тази логика, не е ли по-добре човек да си държи евро, а не злато? С оглед на твоя пример, ще има по-голяма пукапателна сила човек, ако не купува злато, а си държи еврото!

                            Защо за Бога му е злато?

                            п.п.

                            По твойта логика и имот може да се купи и ако има дефлация и цената на имота падне по-малко от номиналната дефлация, въпреки спада на цената на имота, ако се продаде покупателната сила на актива се е повишила...

                            Защо ми е имот обаче, а не да си държа кеша?
                            Last edited by Mike Florida; 21.05.2020, 17:10.

                            Коментар


                            • а що дига сега за мъненко злото . дига защото неговият повелител соросоида лапка от бомбатааааааааааааааа. хихихихихих


                              Коментар


                              • мммммммммммммммммм злото си пресече трендлинииката и си я тества . давай къв 1358 златоооооооооо. няма къде да ми избягашшшшш

                                Коментар

                                Working...
                                X