IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

    Защо всички инвестирали в злато са толкова кисели. Е освен ако не сравняват резултата си спрямо акциите за периода на инвестициите си. И ако не считат че имат пропуснати ползи
    Aз специално го казах защо, мразя да ме лъжат нагло в очите както го прави тоя Ортодокс по долу, единственото обяснение за лъжите му са че троли чрез заяждане.
    А иначе имам близо 2.3 пъти по голяма експозиция към акциите отколкото към злато плюс сребро в момента.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

      Доста интересен портфейл има РД.
      За златото вече казахме, ама има и голям 28% бет в ЕМ, предимно в Китай, към 42% е в ДМ, главно сп500.
      И почти без експозиция към тех сектора, с изкл.само на някои китайски такива, не и щатски.
      Да ама това е към q2, може да не е актуално вече, да е продал златото на нива 2000, този рязък спад за един ден не е току така. Ако погледнеш David Tepper той е купувал V, MА, PYPL

      Коментар


      • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

        Защо всички инвестирали в злато са толкова кисели. Е освен ако не сравняват резултата си спрямо акциите за периода на инвестициите си. И ако не считат че имат пропуснати ползи
        Ей, трябва да потретва и то, бавно.
        "инвестициите в злато" предимно са 0-20% от портфейлите на пишещите тук, зависи от цената на златото, в това включвам и хартиено, както и минокопачи.
        Логично е че са хедж, както облигациите.
        Някои инвестират и в имоти/земя.
        Други държат и кеш.




        Коментар


        • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

          Защо всички инвестирали в злато са толкова кисели. Е освен ако не сравняват резултата си спрямо акциите за периода на инвестициите си. И ако не считат че имат пропуснати ползи
          Кисели са щото си мислеха,че ще има още и още покачване и изтърваха да продадат.Такива като Рей Далио,дето го цитират си прибраха печалбите,а тука във форума се изхвърляха в мечти за 3000 и 4000 долара тройунцията.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

            аве, на все аутист ли трябва да се обеснява, че това е тема за златото и последното нещо,
            което трябва да става е да се сравнят круши със ябълки
            Защо всички инвестирали в злато са толкова кисели. Е освен ако не сравняват резултата си спрямо акциите за периода на инвестициите си. И ако не считат че имат пропуснати ползи

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

              Mного обичам да ме лъжат нагло, като си толкова открехнат защо не обяви март месец че си купил каквото и да е. Аман от тролове.
              И не е в пъти , а 8-10% по слаб е пърформанса на златото спрямо сп500 за последните 5 месеца след сривовете. Затова пък среброто го бие двойно.

              А тенекията не само тази година, не само последните 2.3, 5, 15г, а вече четвърт век дава по добри % профит.
              аман от професори.
              закупилите - не включвам себе си
              а и да съм купил защо да ти го обявявам.
              смотан як

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Orthodox Разгледай мнение
                закупилите акции и индекси след срива март са в пъти по добра печалба от закупилите тенекията след срива през март
                Точно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                  аве, на все аутист ли трябва да се обеснява, че това е тема за златото и последното нещо,
                  което трябва да става е да се сравнят круши със ябълки
                  да нали това казвам . закупилите злато при спада са на по малка печалба от закупилите индекси при спада .
                  за купилите злато пиша в темата за злато .
                  кой е аутиста

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Orthodox Разгледай мнение
                    закупилите акции и индекси след срива март са в пъти по добра печалба от закупилите тенекията след срива през март
                    Mного обичам да ме лъжат нагло, като си толкова открехнат защо не обяви март месец че си купил каквото и да е. Аман от тролове.
                    И не е в пъти , а 8-10% по слаб е пърформанса на златото спрямо сп500 за последните 5 месеца след сривовете. Затова пък среброто го бие двойно.

                    А тенекията не само тази година, не само последните 2.3, 5, 15г, а вече четвърт век дава по добри % профит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Orthodox Разгледай мнение
                      закупилите акции и индекси след срива март са в пъти по добра печалба от закупилите тенекията след срива през март
                      аве, на все аутист ли трябва да се обеснява, че това е тема за златото и последното нещо,
                      което трябва да става е да се сравнят круши със ябълки

                      Коментар


                      • златот ми е към 50% от портфейла, имам и над 30 компании
                        може да го пусна довечера, свят ще ви се завие от тоя тюрлюгювеч

                        Коментар


                        • закупилите акции и индекси след срива март са в пъти по добра печалба от закупилите тенекията след срива през март

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            За тези, които са в индекси, по-специално S&P 500, реално няма загуби. Индексът е на милиметър от предния all time high

                            Ако ли пък си в QQQ там си по-нагоре сега отколкото преди кризата и си на 2.6х за последните пет години или 6х за последните 10 години


                            Иначе от акциите има неща, които са ми по-надолу от преди кризата, има и по-нагоре. Имам и нови покупки по време на кризата, включително през март.

                            Ама какво от това. Значи най-голямата ми позиция остава Адидас и въпреки "загубите" аз дори и сега с Адидас съм направил едни 3.4х нагоре от 2012-2014 насам

                            Втората, третата и четвъртата по големина позиции (SPGI, UNP и HD) са ми също на all time high. Това не говори много в полза на златото. И трите бият златото много яко за последните 5 години
                            Ако ще мерим "пи$ки" да почваме, а ?! Това с акциите дето ги сравняваш с метали е меко казно несериозно.
                            Мога да ти пусна линк към такива дето правят по 600 и 3000% за две седмици. Гледа се целият портфейл и то как се справя дългосрочно а не една година. Винаги съм споделял тук, че аз специално преследвам около 10-12% средно на година. Повече не искам.
                            Металите са ми в момента 17-20% от портфейла.
                            Last edited by Minka; 15.08.2020, 15:41.

                            Коментар


                            • Добре. Да поясня. Трябва малко да се поразчупи мисленето на българина. Злато, злато... светът не е само злато и от Искъро има и по-дълбоко

                              Същата работа за много други неща, не е само златото
                              Last edited by Money; 15.08.2020, 16:06.

                              Коментар


                              • Не те дразня, ти сам се дразниш. Само казвам

                                В Адидас позицията ми е петцифрена и то вече от години. При това измерено в евро, а не лева

                                Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                                Да, размера тука има значение, ти влагаш 500 паунда в Адидас и печелиш 3.4х за 6 години.
                                Айде вложи петцифрени суми в паунди пак го тръби тук, ама и покажи целия портфейл, както и всяко движение по тримесечия, както хеджфондовете правят.
                                Златото и акции те са като круши и ябълки, дай да не си купуваме имоти, ами само твоя Адидас, щото имотите ще донесат малка възвращаемост

                                Коментар

                                Working...
                                X