IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Big Brother 666 Разгледай мнение


    1 . Изобщо НЕ е номер 1 СЕГА
    2 . В следващите времена ако все пак жеЛанието за нещо златно е непреодолимо , то все пак е по добре самия метал от миньори . ....
    Метала Може да порасте още малко - Спекулативно . Миньорите - не
    3.Платината има добър потенциал , особенно спрямо златото
    4. Последното изречение е НАЙ -ВЯРНО
    Какво става със EUR/USD, ще ходи ли до 1.56 в едногодишен хоризонт, както минала криза, понеже ние купуваме тенекето през евро.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

      Златото е било номер 1 по времето на Траките, номер 1 е сега и ще продължи да бъде номер 1 и през следващите 5000 години.
      Освен това аз вече ви казах че далаверата сега не е толкова в купуването на злато а е в добиването на злато.

      Но принципно който и цветен метал да притежаваш няма да сбъркаш! Даже в един момент евтините метали може да се окажат по добри от златото тъй като са по ликвидни и можеш да ги продадеш без да привличаш внимание.Например можеш да държиш тонове мед или неръждаема стомана на склад. Листове, тръби, профили. Това са материали за индустрията и строителството. Винаги има търсене за тях. В най лошият случай ако си на зор можеш да ги продадеш за скраб със 30% загуба.

      1 . Изобщо НЕ е номер 1 СЕГА
      2 . В следващите времена ако все пак жеЛанието за нещо златно е непреодолимо , то все пак е по добре самия метал от миньори . ....
      Метала Може да порасте още малко - Спекулативно . Миньорите - не
      3.Платината има добър потенциал , особенно спрямо златото
      4. Последното изречение е НАЙ -ВЯРНО

      Коментар


      • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

        Ти какво казваш,че не го разбрах.Ние хамавите златари освен злато/доволно/ имаме имоти, земеделска земя/ в добруджата/, акциики и криптовалути.Та какво казваше?
        Тоз тък бил имал . От всичко !!! Немаш трици у гъ...а даже , но не това е темата , водоноска

        Това казвам !!


        Коментар


        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
          След всичко което става по света мога да кажа че златото ще остане последния отбранителен рубеж на независимоста ни като индивиди.Притежаването на физическо злато води до независимост толкова силно мразена от правителствата и банкерите.Дава анонимност-важна част от свободата на индивида.Дава ликвидност-важна част от свободата на индивида.Като приключи целия цирк със вируса без значение дали притежаването на злато е криминализирано или не от всичко което сме събрали като активи в живота си ще остане именно то.И винаги ще има някой който ще иска да го притежава и да е готов да свърши работа или даде еквивалент в стока за него-извън официалната тиранична система на контрол която се задава.Само златото е пари .........Всичко друго е илюзия за пари и актив.......Това ще се разбере скоро..........Много скоро от всички по целия свят.
          Златото е било номер 1 по времето на Траките, номер 1 е сега и ще продължи да бъде номер 1 и през следващите 5000 години.
          Освен това аз вече ви казах че далаверата сега не е толкова в купуването на злато а е в добиването на злато.

          Но принципно който и цветен метал да притежаваш няма да сбъркаш! Даже в един момент евтините метали може да се окажат по добри от златото тъй като са по ликвидни и можеш да ги продадеш без да привличаш внимание.Например можеш да държиш тонове мед или неръждаема стомана на склад. Листове, тръби, профили. Това са материали за индустрията и строителството. Винаги има търсене за тях. В най лошият случай ако си на зор можеш да ги продадеш за скрап със 30% загуба.
          Last edited by alphaomega; 25.11.2020, 22:56.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

            Защо му се връзваш на този провокатор. Дори не са го обучили като хората.
            муахахахахахаха

            Провокатор ?? Агентът -фашист ??? ахахахахахахаха ....
            Сектата не ще да повярва , че въобще е възможно да не идем до 3000
            Още повече пък и до Нова Година

            Тебе само Бацето те оправя .

            Айде като Груйчо , кой иска басове ??

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

              Овцъта винаги е водена от овчар.......последните 28 години с изключение на 3 месеца АЗ съм водил и хранел ОвЦеТе..
              Защо му се връзваш на този провокатор. Дори не са го обучили като хората.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Big Brother 666 Разгледай мнение

                Нема спор че си овчар и ти и останалите апокалиптици , чакащи златото да ги избави от овчарлъка , с експлозивен ръст
                Но то просто няма да стане . Изобщо няма да расте до тук описваните нива от овчарската задруга .
                Намерете по дебели геги , да има какво да стискате и чекайте .

                Каза ми го Баш Чорбаджията , където ви наема за аргати - овчари
                а ТОЙ винаги е прав........
                Ти какво казваш,че не го разбрах.Ние хамавите златари освен злато/доволно/ имаме имоти, земеделска земя/ в добруджата/, акциики и криптовалути.Та какво казваше?
                Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                  Овцъта винаги е водена от овчар.......последните 28 години с изключение на 3 месеца АЗ съм водил и хранел ОвЦеТе..
                  Нема спор че си овчар и ти и останалите апокалиптици , чакащи златото да ги избави от овчарлъка , с експлозивен ръст
                  Но то просто няма да стане . Изобщо няма да расте до тук описваните нива от овчарската задруга .
                  Намерете по дебели геги , да има какво да стискате и чекайте .

                  Каза ми го Баш Чорбаджията , където ви наема за аргати - овчари
                  а ТОЙ винаги е прав........

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                    С подчертаното изобщо не съм съгласен - за останалото съм За.Но възниква въпроса щом е "заделено и скътано" значи имаш предвид богатство от две-три люспи или кибритена кутийка със златни стружки на дъното от масовата проба 14 карата (навремето преди 1989 златарите задължително отчитаха и тях),което е злато колкото и дрънкулките от тавекса с изключение на кюлчетата и плочките.

                    ПолУжението технически е доста намангърено,балониадата приключи - за продължаване на покачването не трябваше да има пробив под 1910-1920,а сега около 1800 вероятната следваща цел може и да е 1650 минимум.Изобщо ръстовете постепенно се отлагат за неопределено време..Затова е по-добре да се бяга и оттук,а от малко по-късно и от киртаците (пардон,криптаците - примерно от около 22 000 при битбалоня преди да му спрат тока).
                    Имам те за що годе интелигентен човек...............написаното от мени не визира ЦЕНАТА..........1000-2000 наполеона заровени на 09 09 1944 година в земята са по-ценни през 1960 година от собственоста на ДВЕ БАНКИ в България на 09 09 1944 година.......

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                      Винаги ме е учудвало малоумието на овцете от стадото...........Едно от тях е че истинското богатство еквивалент на стоки труд и време е само и единствено заделено и скътано физическо злато.....Не акции.........Не имоти..........Не бизнеси.Всичко е преходно..
                      С подчертаното изобщо не съм съгласен - за останалото съм За.Но възниква въпроса щом е "заделено и скътано" значи имаш предвид богатство от две-три люспи или кибритена кутийка със златни стружки на дъното от масовата проба 14 карата (навремето преди 1989 златарите задължително отчитаха и тях),което е злато колкото и дрънкулките от тавекса с изключение на кюлчетата и плочките.

                      ПолУжението технически е доста намангърено,балониадата приключи - за продължаване на покачването не трябваше да има пробив под 1910-1920,а сега около 1800 вероятната следваща цел може и да е 1650 минимум.Изобщо ръстовете постепенно се отлагат за неопределено време..Затова е по-добре да се бяга и оттук,а от малко по-късно и от киртаците (пардон,криптаците - примерно от около 22 000 при битбалоня преди да му спрат тока).
                      Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Big Brother 666 Разгледай мнение

                        Е то луд умора няма . Особенно ако е офцъ от стадото , мислеща се за вълка или кучето
                        Овцъта винаги е водена от овчар.......последните 28 години с изключение на 3 месеца АЗ съм водил и хранел ОвЦеТе..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                          Винаги ме е учудвало малоумието на овцете от стадото............Има неща които бих повтарял докато съм жив.Едно от тях е че истинското богатство еквивалент на стоки труд и време е само и единствено заделено и скътано физическо злато.....Не акции.........Не имоти..........Не бизнеси.Всичко е преходно.Тези които разбират материята на парите ще ме разберат.На другите не мога да помогна...........
                          Е то луд умора няма . Особенно ако е офцъ от стадото , мислеща се за вълка или кучето

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Big Brother 666 Разгледай мнение

                            Тия неща ги ляляляш откакто си регистриран . Всъщност '' тия неща'' са едни общи приказки , без никакво покритие . Същото правят и ''колегите '' ти апокалиптици и любители -бъгове , които се изявяваха с подобни постчета тип ''третокласен сценарии за фантастичен хорор'' .
                            Нищо подобно няма да се случи .
                            12 години тъпчете на място . 1000 /2000 / 1000
                            Същото ще бъде и другите 12 .
                            С един левъл по високо (1 левъл = около 500/800 $)


                            Винаги ме е учудвало малоумието на овцете от стадото............Има неща които бих повтарял докато съм жив.Едно от тях е че истинското богатство еквивалент на стоки труд и време е само и единствено заделено и скътано физическо злато.....Не акции.........Не имоти..........Не бизнеси.Всичко е преходно.Тези които разбират материята на парите ще ме разберат.На другите не мога да помогна...........И още нещо много важно-ГЛУПАВО Е ДА ОТДЕЛИШ СЛЕД НАТРУВАНЕ НА ДОСТАТАЧНО БОГАТСВО ВРЕМЕТО ДО КРАЯ НА ЖИВОТА СИ В ПРЕСЛЕДВАНЕ НА ОЩЕ ПО-ГОЛЯМО БОГАТСТВО .И това ще бъде разбрано от тези които са в час по темата с парите........На другите отново не мога да помогна....
                            Last edited by Hermes73; 25.11.2020, 19:22.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                              След всичко което става по света мога да кажа че златото ще остане последния отбранителен рубеж на независимоста ни като индивиди.Притежаването на физическо злато води до независимост толкова силно мразена от правителствата и банкерите.Дава анонимност-важна част от свободата на индивида.Дава ликвидност-важна част от свободата на индивида.Като приключи целия цирк със вируса без значение дали притежаването на злато е криминализирано или не от всичко което сме събрали като активи в живота си ще остане именно то.И винаги ще има някой който ще иска да го притежава и да е готов да свърши работа или даде еквивалент в стока за него-извън официалната тиранична система на контрол която се задава.Само златото е пари .........Всичко друго е илюзия за пари и актив.......Това ще се разбере скоро..........Много скоро от всички по целия свят.
                              Тия неща ги ляляляш откакто си регистриран . Всъщност '' тия неща'' са едни общи приказки , без никакво покритие . Същото правят и ''колегите '' ти апокалиптици и любители -бъгове , които се изявяваха с подобни постчета тип ''третокласен сценарии за фантастичен хорор'' .
                              Нищо подобно няма да се случи .
                              12 години тъпчете на място . 1000 /2000 / 1000
                              Същото ще бъде и другите 12 .
                              С един левъл по високо (1 левъл = около 500/800 $)



                              Коментар


                              • След всичко което става по света мога да кажа че златото ще остане последния отбранителен рубеж на независимоста ни като индивиди.Притежаването на физическо злато води до независимост толкова силно мразена от правителствата и банкерите.Дава анонимност-важна част от свободата на индивида.Дава ликвидност-важна част от свободата на индивида.Като приключи целия цирк със вируса без значение дали притежаването на злато е криминализирано или не от всичко което сме събрали като активи в живота си ще остане именно то.И винаги ще има някой който ще иска да го притежава и да е готов да свърши работа или даде еквивалент в стока за него-извън официалната тиранична система на контрол която се задава.Само златото е пари .........Всичко друго е илюзия за пари и актив.......Това ще се разбере скоро..........Много скоро от всички по целия свят.

                                Коментар

                                Working...
                                X