IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • опаа
    какво се случва сега
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
      Въпреки черните краски на хоризонта аз смятам че за сводолюбивите хора държащи на индивидуализма има и светлина в тунела.Тази светлина се корени във факта че елита НЕ Е единен.Клана на печатарите ни води към техногенно КОШЕРНО общество в което НЯМА да има индивидуалност на обикновенната единица.Затова е и цялата джендър идеология и Истанбулската Конвенция.Но ВЛАСТЕЛИНА на една шеста от сушата март месец директно заяви -В Русия децата ВИНАГИ ще имат МАМА и ТАТЕ.ТОЧКА. А историята показва че ако има територия където СИСТЕМАТА НЕ Е НА ВЛАСТ то тя веднага се превръща в пътеводен маяк за СВОБОДНИТЕ хора.А златото е ВЕЧНО.Както и желанието да го притежаваме.То е символ на свободата на личноста.На творческото съзидание и надпревара за успех и благополучие изкривени през последните 107 години от шепа ненаситни за ВЛАСТ тирани.
      ДОЙДОХМЕ ВИДЯХМЕ И ТОЙ УМРЯ-с хихикане признесе преди време една дама.Класически представител на клана на печатарите.Тези сили противостоят против нашата свобода и златото.Това им е светогледа за нас............

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
        .. Ще се качи. Както е слязло така ще се качи..
        Идеята ти от преди месец за отделна тема за технически анализ при златото беше добра,но вероятно няма да се реализира поради факта,че няма кой да пише в нея след като бацето е регулярно "без право на кореспонденция",Събев е само бай дъ дипс и оставам аз който правя икономии от мастило щото повече обичам да чета и пък съм фен и на двете посоки особено на тази за надолу!

        Разбира се можем,а и напълно е възможно да продължим да я караме както досега по подобие на ситуацията с форекс-темата от едно време.Тогава тия дето купуваха долари при евро-тренда до 1,60 изчезнаха когато долара тръгна действително нагоре и темата съответно, заедно с тях!Сега Историята е много вероятно да се повтори и затова казвам че друга златна тема е малко-възможна.
        Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Big Brother 666 Разгледай мнение

          Скъпа , не съм Амура ти . Аз съм само месинджер в несправедливи за Амура ти периоди . Звънка и аз пиша .
          Капиш ?
          хихи
          Карат ме да те питам - какво стана с масовиците дето масово купуват и ФИЗИЧЕСКИ И ХАРТИЕНИ унции .....В ГОЛЕМИ КОЛИЧЕСТВА ??
          Така си била казала на цена 28 $ . Пък сега било 23 $ . И още могло да слиза. Та не вдигай крак , да те 'коват'' у всяка тема
          И друго те питат :
          На колко си години ? Питат , за да видим ще дочакаш ли Сребро на 700 $ , както ти бил казал Майк Малоуни
          Хехе, мон Амур, важното е да сме здрави, предвид “новата реалност”.

          Кой какво плямпа, като гледам общото форумно ниво, лежерно ме засяга. Ще се качи. Както е слязло така ще се качи. Особено ако Байдън поеме властта, както ти самият предположи (виж бе даже те следя чат пат).

          Засилват се ред технологии - чисти енергии, едни батерии солид стейт и други още работи, които ще гълтат доста сребро. При фотоволтаиците това сребро не се възстановява. Отделно стоматология, отделно медицина, отделно един кош други индустриии.

          Ако още падне, още ще се купи. Грижа нямай. Те моите възможности са скромни, но хора с по-големи от моите възможности отдавна заеха позиции.

          Знаеш ли къде грешим ние българите в мисленето като цяло? Преди около 15 години (не е истина как лети времето) видях един английски договор за наем на сграда за срок от СТО ГОДИНИ. И друг път съм споменавала, че това ме впечатли.

          И тогава ми светна лампата колко ни е късичът мисловният хоризонт и колко сме жалки с това мислене на парче.

          Не е важно колко ще живея аз. Важни са следващите поколения и какво познание ще им се предаде плюс каква материална щафета.

          Аз си имам моите цели и си ги гоня. После ще поеме следващото поколение. Така, че няма никакво значение на колко години съм.

          Което не значи, че не те харесвам как ти си изкарваш кинти с трейдинг.
          Last edited by Selena; 26.11.2020, 11:35.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ria2020 Разгледай мнение

            И кое му е номер едно на златото сега .... То дори и не запазва стойност , примерно , ако твоите предци преди 100 1 кило злато е било адски голямо като стойност за тогавашният стандарт и малцина са можели да имат толкова много , а сега са 95 хиляди лева ..... С 95 хиляди лева кво можеш да си купиш сега , мухлясала панелна гарсониера в Люлин и да я освежиш малко с латекс , а преди 100 години с 1 кило злато е можело да се купи половината Люлин. Злато се е обезценило като реална стойност в последните години , заради индустриалният добив и огромните количества , които се добиват и положението ще става по зле , защото централните банки се презапасиха и нямат намерение да купуват повече.
            С грешка си! Не е поевтиняло златото. Панелката е поскъпнала.

            Златото си е номер 1 защото не го яде нито инфлацията, нито ръждата! Това което вие не разбирате е че златото не е инвестиция. Хората (тия дето имат акъл в главите) не си купуват злато за да спечелят от него. Златото е средство за съхранение на стойност и застраховка срещу зануляване на личният капитал. Златото е вечно и не може да бъде унищожено. Стойността му никога не може да падне до нула. Това важи и за всички други цветни метали.
            А всичко останало е преходно. Жилища, бизнеси, пари в брой, имоти всичко това може да бъде унищожено и изядено от инфлацията. Може би само земеделската земя от първа категория се доближава до златото но пак има някой проблеми. Не можеш да я вземеш със себе си ако се наложи да бягаш далеч. А и държавата може да я национализира или да ти наложи данъци. Но пък предимството на земеделската земя че за разлика от златото тя е инвестиция и носи приходи в спокойно време.
            Last edited by alphaomega; 26.11.2020, 11:29.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena
              Мон амур ,
              Скъпа , не съм Амура ти . Аз съм само месинджер в несправедливи за Амура ти периоди . Звънка и аз пиша .
              Капиш ?
              хихи
              Карат ме да те питам - какво стана с масовиците дето масово купуват и ФИЗИЧЕСКИ И ХАРТИЕНИ унции .....В ГОЛЕМИ КОЛИЧЕСТВА ??
              Така си била казала на цена 28 $ . Пък сега било 23 $ . И още могло да слиза. Та не вдигай крак , да те 'коват'' у всяка тема

              Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
              В момента масово се купуват и физически и хартиени сребърни унции в големи количества. Защо?
              И друго те питат :
              На колко си години ? Питат , за да видим ще дочакаш ли Сребро на 700 $ , както ти бил казал Майк Малоуни

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ria2020 Разгледай мнение

                И кое му е номер едно на златото сега .... То дори и не запазва стойност , примерно , ако твоите предци преди 100 1 кило злато е било адски голямо като стойност за тогавашният стандарт и малцина са можели да имат толкова много , а сега са 95 хиляди лева ..... С 95 хиляди лева кво можеш да си купиш сега , мухлясала панелна гарсониера в Люлин и да я освежиш малко с латекс , а преди 100 години с 1 кило злато е можело да се купи половината Люлин. Злато се е обезценило като реална стойност в последните години , заради индустриалният добив и огромните количества , които се добиват и положението ще става по зле , защото централните банки се презапасиха и нямат намерение да купуват повече.
                Ти май не си наясно за цената на физическото злато.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ria2020 Разгледай мнение

                  И кое му е номер едно на златото сега ....
                  Братчед, в грешната тема си влязъл.
                  Има си теми за NYSE и Биткойн, там според сегашните индекси, ритърна е по-голям.

                  Коментар


                  • Въпреки черните краски на хоризонта аз смятам че за сводолюбивите хора държащи на индивидуализма има и светлина в тунела.Тази светлина се корени във факта че елита НЕ Е единен.Клана на печатарите ни води към техногенно КОШЕРНО общество в което НЯМА да има индивидуалност на обикновенната единица.Затова е и цялата джендър идеология и Истанбулската Конвенция.Но ВЛАСТЕЛИНА на една шеста от сушата март месец директно заяви -В Русия децата ВИНАГИ ще имат МАМА и ТАТЕ.ТОЧКА. А историята показва че ако има територия където СИСТЕМАТА НЕ Е НА ВЛАСТ то тя веднага се превръща в пътеводен маяк за СВОБОДНИТЕ хора.А златото е ВЕЧНО.Както и желанието да го притежаваме.То е символ на свободата на личноста.На творческото съзидание и надпревара за успех и благополучие изкривени през последните 107 години от шепа ненаситни за ВЛАСТ тирани.
                    Last edited by Hermes73; 26.11.2020, 08:21.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                      Златото е било номер 1 по времето на Траките, номер 1 е сега и ще продължи да бъде номер 1 и през следващите 5000 години.
                      Освен това аз вече ви казах че далаверата сега не е толкова в купуването на злато а е в добиването на злато.

                      Но принципно който и цветен метал да притежаваш няма да сбъркаш! Даже в един момент евтините метали може да се окажат по добри от златото тъй като са по ликвидни и можеш да ги продадеш без да привличаш внимание.Например можеш да държиш тонове мед или неръждаема стомана на склад. Листове, тръби, профили. Това са материали за индустрията и строителството. Винаги има търсене за тях. В най лошият случай ако си на зор можеш да ги продадеш за скрап със 30% загуба.
                      И кое му е номер едно на златото сега .... То дори и не запазва стойност , примерно , ако твоите предци преди 100 1 кило злато е било адски голямо като стойност за тогавашният стандарт и малцина са можели да имат толкова много , а сега са 95 хиляди лева ..... С 95 хиляди лева кво можеш да си купиш сега , мухлясала панелна гарсониера в Люлин и да я освежиш малко с латекс , а преди 100 години с 1 кило злато е можело да се купи половината Люлин. Злато се е обезценило като реална стойност в последните години , заради индустриалният добив и огромните количества , които се добиват и положението ще става по зле , защото централните банки се презапасиха и нямат намерение да купуват повече.

                      Коментар


                      • Къде се изгуби Флорида? Да вдигне малко бойния дух, ай не с 80 000 за унция, но поне с едни 5к до края на годината! То бива ли такива кризи, такова чудо, а в тавекса напальона да е мръднал само с петнайсе лева

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Big Brother 666 Разгледай мнение

                          Тоз тък бил имал . От всичко !!! Немаш трици у гъ...а даже , но не това е темата , водоноска

                          Това казвам !!


                          Само да добавя, че имащите не пишат тук, само нямащите пишат. Симпатяга!
                          Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                            Еми прав си Мюлер........Не се сдържах.......

                            Слагай памперса и легай , като не сдържаш . И на Мюлето обуй , се е намокрил отдавна

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                              Защо му се връзваш на този провокатор. Дори не са го обучили като хората.
                              Еми прав си Мюлер........Не се сдържах.......

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                                Какво става със EUR/USD, ще ходи ли до 1.56 в едногодишен хоризонт, както минала криза, понеже ние купуваме тенекето през евро.
                                Требва да питам !! Казали са ми прогнози самоволни да не пиша . Ама пък голем бан му удари Единайската на Човека .

                                Все пак , със сигурност са ми казали , че няма да стане както го изсмука от някъде Флоридко - паритет и надолу .

                                Коментар

                                Working...
                                X