IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

    Теб те разбрахме,че си дребен демо играч.
    Специално за Алтерко има тема писал съм вход/изход ,клъвнал съм едни 30% за няколко месеца
    А ти какво клъвна ? на някой дядовия ?

    Явно искаш да се похвалиш, че си спечелил. Браво, лично аз се радвам за теб. Няма да е лошо да помислиш къде и как да съхраниш спечеленото за да не изревеш след някой месец или година, две, пет и т.н.
    Ще постна един чарт. Дай го на по-дълъг период и се надявам този път да се опиташ да разбереш.
    https://goldbroker.com/charts/gold-p...storical-chart
    Хубаво е да се гледат графики в евро/лев, тъй като това е валутата с която работим ежедневно.
    Повечето тук инвестираме също, но и съхраняваме някаква част като Хедж за да не стане в някакъв момент Мяу.
    Аз също инвестирам на борсата и съм на +12%, за последните 4 месеца, но това не ми пречи да имам хедж. Както днес съм на +12, утре може да съм на -25%, но съм малко по-спокоен като имам хедж и мога да си позволя да чакам или излезна от лоша позиция.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
      Не можем бием само спреда на Алтерко.
      Иначе жълтото все някога ще удари тия 2500$. Все някога ще удари 3000$. Все някога ще удари 5000$, ама Алтерко дали ще го има след 1,2,5,10,20,50,100,500г ? За разлика от теб ние има какво да завещаем и съхраним, било то за нас или тези след нас. Не е лошо да пимислиш за едни 5-10% от кеша в жълто, остави ги тези смешни акции на БФБ с манипулираните си отчети.
      Теб те разбрахме,че си дребен демо играч.
      Специално за Алтерко има тема писал съм вход/изход ,клъвнал съм едни 30% за няколко месеца
      А ти какво клъвна ? на някой дядовия ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
        Бай Мишел Нострадамуса
        Всички мишки пак по дупките се покриха.Големите демо инвеститори,голямо нещо
        Кога да чакаме 2500$ или колкото там бяха фантазиите,не ги помня вече
        Само спреда не може да биете,какво остава за шарлатанската инфлация
        Не можем бием само спреда на Алтерко.
        Иначе жълтото все някога ще удари тия 2500$. Все някога ще удари 3000$. Все някога ще удари 5000$, ама Алтерко дали ще го има след 1,2,5,10,20,50,100,500г ? За разлика от теб ние има какво да завещаем и съхраним, било то за нас или тези след нас. Не е лошо да пимислиш за едни 5-10% от кеша в жълто, остави ги тези смешни акции на БФБ с манипулираните си отчети.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
          Боли ме мен шмайзера ,кой балък къде си губи парите.
          Късмет сега,че расте и всички мишоци излезнаха,но кoгато му ударят голяма брадва и почне да пада с години ,пак ще замлъкнат .Преди месеци когато падаше и обсъждахме също ги нямаше.Така,че гледали сме го доста този филм
          Бай Мишел Нострадамуса
          Всички мишки пак по дупките се покриха.Големите демо инвеститори,голямо нещо
          Кога да чакаме 2500$ или колкото там бяха фантазиите,не ги помня вече
          Само спреда не може да биете,какво остава за шарлатанската инфлация
          Last edited by petrg5s; 02.03.2023, 09:42.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
            как е златари . накъде ще върви златото от тук нататък?
            Накъдето си поискат, в зависимост дали им трябва силен или много силен $.
            Може и да стигне малко над 1800 и там да го застопорят до пролетта.
            Изглежда че тази година ще гърчат и съответно посоката е надолу.

            Коментар


            • как е златари . накъде ще върви златото от тук нататък?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от lost in fx Разгледай мнение

                Изобщо не им се връзвай на приказките че ще правят това или онова за светлото бъдеще..Тия са хардкор измамници и не трябва да се вярва на нито една тяхна дума!

                И най добре измислената измама рано или късно се пропуква и истината става очевадна за всички. Няма вечни пирамиди! Връщането на златния стандарт изобщо не зависи от банките. Даже според мен вече сме навлезли във фазата в която от банките и от политиците почти нищо не зависи. Има други процеси които се случват на други нива и не могат да бъдат контролирани. Те самите са наясно с този факт и се подготвят да посрещнат последствията подобаващо.

                Представи си едно ръководство на фирма, един екип от мениджъри които знаят че фирмата им е фалирала и няма никакво бъдеще, но крият тази информация от по долните етажи и от акционерите, фалшифицират отчетите и си купуват време като продължават да вземат заеми и да лъжат работниците и акционерите че всичко е наред и даже планират нови инвестиции за разширяване на бизнеса докато всъщност тайно източват фирмата зад гърба на всички и крият парите в офшорки подготвяйки бягството си.

                Нещо подобно се случва в момента и със световната финансова система но всичко се развива като на забавен кадър. Процеса е глобален и може да се влачи с години.

                Примерно тия данни които показват колко злато са купили банките са само върха на айсберга! Едно че са купили в пъти повече,и второ те не купуват само злато. Те купуват ВСИЧКО което има смисъл да се купува. От космоса се вижда че има почти пълна корелация между дълговете и ръста на активите в глобален мащаб. В момента в който спрат да си раздават пари всичко спихва. Те 90% от парите които създават от нищото си ги раздават на себе си чрез една много сложна и заплетена мрежа от фирми и посредници. Това е кулминацията на една много стара игра която я развиват от 5000 години, (те са я измислили) и много добре знаят какво ще стане когато часовника удари 12 часа. Състезанието сега е кой ще осребри най много чипове преди да рухне пирамидата.

                От една страна могат да правят неограничено количество чипове. Но от другата страна осребряването им е ограничено от твърдите реални ресурси.
                Добро сравнение, но около половината от написаното ми изглежда като доста пожелателно предвид, че говедата се дресират как да се държат.
                За последните абзаци - въпрос на време е и команда.
                Както колегата казва - Понци схемата може да влезе в релативистко забавяне на времето.

                Wall Street вече не вярва на FED:
                https://www.reuters.com/markets/euro...ol-2022-07-21/

                Затова и прогнозите за каквото и да е са вече почти невъзможни. Искат всички да са в пълно неведение и да се чудят, да трябва да отгатват и да играят хазартно. Спускат умишлено много по-малко информация за това колко действително са напред с нещо, по което се знае, че се работи, а преди за същото са давали информационно предимство на „партньори”, което вече не дават, че единствено правилно би било да се мисли, че са в пъти по-подготвени отколкото са и в най-преувеличените ни предположения.
                Last edited by Kris_; 13.02.2023, 01:32.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

                  Съгласен съм, нямаме много полезни ходове и златото не е изобщо такова спасение.
                  Особено със новите цифрови валути, кадъра може хептен да се забави
                  и 12 часа може хептен да не го дочакаме, не че ще е много весело тогава.
                  Освен сами да сме си банка докато е относително възможно.
                  Всеки, който има някакво състояние или имане, ако иска да го запази трябва да е вън от системата на банкстерите.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от lost in fx Разгледай мнение
                    Това е кулминацията на една много стара игра която я развиват от 5000 години, (те са я измислили) и много добре знаят какво ще стане когато часовника удари 12 часа. Състезанието сега е кой ще осребри най много чипове преди да рухне пирамидата.

                    От една страна могат да правят неограничено количество чипове. Но от другата страна осребряването им е ограничено от твърдите реални ресурси.
                    Съгласен съм, нямаме много полезни ходове и златото не е изобщо такова спасение.
                    Особено със новите цифрови валути, кадъра може хептен да се забави
                    и 12 часа може хептен да не го дочакаме, не че ще е много весело тогава.
                    Last edited by Бедният брoкер; 13.02.2023, 00:27.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

                      Струва си да се чуе цялото:
                      https://www.youtube.com/watch?v=0PtULsOtI2o

                      Нямат полза да го връщат златния стандарт. Така или иначе той също обслужва техния интерес, но определено е по-добрия вариант, защото природата по естествен начин е ограничила наличността на злато, и каквото и да правят си има някакъв лимит. Докато сме били в златен стадарт, ако не си харесвал какво прави правителството си можел да влезеш в банката с хатрия и да излезеш със златно кюлче, т.е. имало е рестрикции какво правителството може да прави, и това не им харесва и е трябвало да транзитират към фиатни пари, което е пари само поради причината, че правителството казва, че е.
                      След 1971г. Никсън де факто и де юре е дал цялостен контрол върху инфлацията на ЦБ, които са частни фирми и нямат резерви.
                      Докато могат да държат инфлацията на 2%, всичко им върви по план(защото дълговите пари трябва да растат), и го наричат „финансова стабилност”, но понятието привидно изглежда много благородно звучащо, и повечето хора ще си помислят, че означава „стабилност на цените”, но не е.
                      Според банките „финансова стабилност” не е цените да се стабилизират, а поведението на хората да се стабилизира, т.е. дефинират го като финансовото поведение на хората, което остава постоянно и без изненади колко харчат и какви цени очакват, и да спрат да искат повече пари или увеличение на заплатите.

                      Изискването за минимални резерви, с които банките имат право да оперират в еврозоната е в размер на 1% от стойността на депозитите.
                      Изобщо не им се връзвай на приказките че ще правят това или онова за светлото бъдеще..Тия са хардкор измамници и не трябва да се вярва на нито една тяхна дума!

                      И най добре измислената измама рано или късно се пропуква и истината става очевадна за всички. Няма вечни пирамиди! Връщането на златния стандарт изобщо не зависи от банките. Даже според мен вече сме навлезли във фазата в която от банките и от политиците почти нищо не зависи. Има други процеси които се случват на други нива и не могат да бъдат контролирани. Те самите са наясно с този факт и се подготвят да посрещнат последствията подобаващо.

                      Представи си едно ръководство на фирма, един екип от мениджъри които знаят че фирмата им е фалирала и няма никакво бъдеще, но крият тази информация от по долните етажи и от акционерите, фалшифицират отчетите и си купуват време като продължават да вземат заеми и да лъжат работниците и акционерите че всичко е наред и даже планират нови инвестиции за разширяване на бизнеса докато всъщност тайно източват фирмата зад гърба на всички и крият парите в офшорки подготвяйки бягството си.

                      Нещо подобно се случва в момента и със световната финансова система но всичко се развива като на забавен кадър. Процеса е глобален и може да се влачи с години.

                      Примерно тия данни които показват колко злато са купили банките са само върха на айсберга! Едно че са купили в пъти повече,и второ те не купуват само злато. Те купуват ВСИЧКО което има смисъл да се купува. От космоса се вижда че има почти пълна корелация между дълговете и ръста на активите в глобален мащаб. В момента в който спрат да си раздават пари всичко спихва. Те 90% от парите които създават от нищото си ги раздават на себе си чрез една много сложна и заплетена мрежа от фирми и посредници. Това е кулминацията на една много стара игра която я развиват от 5000 години, (те са я измислили) и много добре знаят какво ще стане когато часовника удари 12 часа. Състезанието сега е кой ще осребри най много чипове преди да рухне пирамидата.

                      От една страна могат да правят неограничено количество чипове. Но от другата страна осребряването им е ограничено от твърдите реални ресурси.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от lost in fx Разгледай мнение

                        Не ме гледай какво правя, слушай ме какво ти говоря! Така стоят нещата с банките и политиците. Като ти кажат добър ден огледай се дали слънцето е на небето.......Политици и банкери - това са топ измамниците. По големи измамници от тях няма и никога не е имало.

                        Central banks bought the most gold on record last year, WGC says


                        Струва си да се чуе цялото:
                        https://www.youtube.com/watch?v=0PtULsOtI2o

                        Нямат полза да го връщат златния стандарт. Така или иначе той също обслужва техния интерес, но определено е по-добрия вариант, защото природата по естествен начин е ограничила наличността на злато, и каквото и да правят си има някакъв лимит. Докато сме били в златен стадарт, ако не си харесвал какво прави правителството си можел да влезеш в банката с хатрия и да излезеш със златно кюлче, т.е. имало е рестрикции какво правителството може да прави, и това не им харесва и е трябвало да транзитират към фиатни пари, което е пари само поради причината, че правителството казва, че е.
                        След 1971г. Никсън де факто и де юре е дал цялостен контрол върху инфлацията на ЦБ, които са частни фирми и нямат резерви.
                        Докато могат да държат инфлацията на 2%, всичко им върви по план(защото дълговите пари трябва да растат), и го наричат „финансова стабилност”, но понятието привидно изглежда много благородно звучащо, и повечето хора ще си помислят, че означава „стабилност на цените”, но не е.
                        Според банките „финансова стабилност” не е цените да се стабилизират, а поведението на хората да се стабилизира, т.е. дефинират го като финансовото поведение на хората, което остава постоянно и без изненади колко харчат и какви цени очакват, и да спрат да искат повече пари или увеличение на заплатите.

                        Изискването за минимални резерви, с които банките имат право да оперират в еврозоната е в размер на 1% от стойността на депозитите.
                        Last edited by Kris_; 12.02.2023, 22:20.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

                          Остави го това няма да го бъде. Хората са взели решение мощно напред към CBDC.
                          Ще има „на дребно” и „на едро”. За плебеите и за наши хора.
                          Ще махнат хартийките. Златото ще играе само между банките, за да може да се замени долара с друго. Изтриха ми линка в предишният коментар от китайски източник където се вижда, че Китай ще поеме щафетата, и подозирам, че имат много натрупано злато, което не е декларирано и ще го изкарат когато са готови и му дойде времето. САЩ са искали да се откажат от долара им да бъде световна резервна валута още 1969г. и да предадат играта нататък на някой друг, но петродолара спасява положението. Това е причината да се създаде SDR.

                          С настоящата система, парите се създават с дълг. Колкото повече дълг има, толкова повече валута създават.
                          Нарочно казват, че няма да махат кеша все още, за да може да няма паника и хората доброволно да продължат да го използват. Само че с подробността, че ще сложат чипове в банкнотите.
                          Технологията вече съществува. Подобни неща не се правят безцелно.

                          Това, което се прокрадва като информация е, че с новата форма на (цифрова) валута ще променят понятието за пари.
                          По време на златния стандарт парите са били:
                          1. Ясно измерими в нещо физическо
                          2. Средство за бартер
                          3. Неизменими краткосрочно и предоставящи честно заплащане на труда
                          4. Спестовна функция със запазване на покупателната стойност

                          Със CBDC лихвата може да е отрицателна още като си получават заплатите хората, а самата валута няма да се получава, чрез „печатане”, а ще се създава в момента на транзакцията, т.е. с всяка покупка ще се издават/принтират нови единици пари. Те и сега го правят това с транзакциите, но новото в случая е, че буквално ще се създава инфлация когато се харчат. Нещо като собствен капитал, който е отпуснат с крайна дата на валидност. Ще стимулират или по-точно ще карат, направо принуждават хората да си харчат каквото имат. Така после и няма кой да обвиняват освен себе си, защото всичко ще е легално постлано и бетонирано много преди това.
                          Начина, по който ще изместят изцяло кеша е като няма възможност за разплащания в брой, а само банкова карта. Вербуват търговците и не знам с какво ги убеждават, но това само с карта да може да се разплаща се пласира, чрез тях, и така няма да могат хората да обвиняват банките.
                          А дори кеша(новия, с който ще го подменят) ще е оставен нарочно да го има, защото ще е с чип, и в момента, в който се използва ще се индексира и отрази на банковата сметка с отрицателната лихва.
                          Ще има и много фалити на банки, но те ще се случат след като вече всичко е опечено и готово за новата система.
                          Банките ще се твърде големи да ги оставят, но обиновения чиляк не е твърде голям и може да духа супата.

                          Щом не ги бърка да говорят публично значи са уверени, че булшинството спи дълбоко:
                          https://www.youtube.com/watch?v=QbzKIhZfPmY
                          https://www.youtube.com/watch?v=Yec-hNr5W08

                          Не се вижда друго спасение освен жълти и бели пари за черни и сиви дни. Периодично ще трябва да се разменя едното за другото точно както сега, но вече в система на пълен финансов концлагер.
                          Не ме гледай какво правя, слушай ме какво ти говоря! Така стоят нещата с банките и политиците. Като ти кажат добър ден огледай се дали слънцето е на небето.......Политици и банкери - това са топ измамниците. По големи измамници от тях няма и никога не е имало.

                          Central banks bought the most gold on record last year, WGC says



                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

                            С настоящата система, парите се създават с дълг. Колкото повече дълг има, толкова повече валута създават.
                            Нарочно казват, че няма да махат кеша все още, за да може да няма паника и хората доброволно да продължат да го използват. Само че с подробността, че ще сложат чипове в банкнотите.
                            Технологията вече съществува. Подобни неща не се правят безцелно.
                            И пак българин в схемата
                            Проф. Вал Маринов, възпитаник на ТУ-Русе и ТУ-София, и неговата фирма, правят специалните RFID-чипчета за банкнотите в Щатите...
                            Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                            ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от lost in fx Разгледай мнение

                              Остави го това няма да го бъде. Хората са взели решение мощно напред към CBDC.
                              Ще има „на дребно” и „на едро”. За плебеите и за наши хора.
                              Ще махнат хартийките. Златото ще играе само между банките, за да може да се замени долара с друго. Изтриха ми линка в предишният коментар от китайски източник където се вижда, че Китай ще поеме щафетата, и подозирам, че имат много натрупано злато, което не е декларирано и ще го изкарат когато са готови и му дойде времето. САЩ са искали да се откажат от долара им да бъде световна резервна валута още 1969г. и да предадат играта нататък на някой друг, но петродолара спасява положението. Това е причината да се създаде SDR.

                              С настоящата система, парите се създават с дълг. Колкото повече дълг има, толкова повече валута създават.
                              Нарочно казват, че няма да махат кеша все още, за да може да няма паника и хората доброволно да продължат да го използват. Само че с подробността, че ще сложат чипове в банкнотите.
                              Технологията вече съществува. Подобни неща не се правят безцелно.

                              Това, което се прокрадва като информация е, че с новата форма на (цифрова) валута ще променят понятието за пари.
                              По време на златния стандарт парите са били:
                              1. Ясно измерими в нещо физическо
                              2. Средство за бартер
                              3. Неизменими краткосрочно и предоставящи честно заплащане на труда
                              4. Спестовна функция със запазване на покупателната стойност

                              Със CBDC лихвата може да е отрицателна още като си получават заплатите хората, а самата валута няма да се получава, чрез „печатане”, а ще се създава в момента на транзакцията, т.е. с всяка покупка ще се издават/принтират нови единици пари. Те и сега го правят това с транзакциите, но новото в случая е, че буквално ще се създава инфлация когато се харчат. Нещо като собствен капитал, който е отпуснат с крайна дата на валидност. Ще стимулират или по-точно ще карат, направо принуждават хората да си харчат каквото имат. Така после и няма кой да обвиняват освен себе си, защото всичко ще е легално постлано и бетонирано много преди това.
                              Начина, по който ще изместят изцяло кеша е като няма възможност за разплащания в брой, а само банкова карта. Вербуват търговците и не знам с какво ги убеждават, но това само с карта да може да се разплаща се пласира, чрез тях, и така няма да могат хората да обвиняват банките.
                              А дори кеша(новия, с който ще го подменят) ще е оставен нарочно да го има, защото ще е с чип, и в момента, в който се използва ще се индексира и отрази на банковата сметка с отрицателната лихва.
                              Ще има и много фалити на банки, но те ще се случат след като вече всичко е опечено и готово за новата система.
                              Банките ще се твърде големи да ги оставят, но обиновения чиляк не е твърде голям и може да духа супата.

                              Щом не ги бърка да говорят публично значи са уверени, че булшинството спи дълбоко:
                              https://www.youtube.com/watch?v=QbzKIhZfPmY
                              https://www.youtube.com/watch?v=Yec-hNr5W08

                              Не се вижда друго спасение освен жълти и бели пари за черни и сиви дни. Периодично ще трябва да се разменя едното за другото точно както сега, но вече в система на пълен финансов концлагер.

                              Коментар



                              • Last edited by lost in fx; 12.02.2023, 02:20.

                                Коментар

                                Working...
                                X