IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Цената на златото е пълен абсурд това че саш ужким не печата хартия това не значи че през еврото или йената или която и да е друга хартия не мога да напечатам колосални цифри и да изкупувам златото преди да е добито все още........
    Вся Власть Советам

    Коментар


    • Ако умре перуката скоро много неща ше си додат по местата
      Вся Власть Советам

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

        Нашите златни резерви къде са?
        мисля че бяха в Лондон, но Баце и Гораноф са им други схеми в главата и не ги брига къде ни е златото.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          британците дали се кефят, че гордън им го продаде на 285$ половината... сега доста народ се усещат да си го дръпнат от Лондон и като нищо ще се окаже, че резерва им е кух.
          Нашите златни резерви къде са?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Най-щях да се изкефя, ако швейцарците го бяха пробутали на китайците на $1850. Но и на 1360 може би не е късно.
            британците дали се кефят, че гордън им го продаде на 285$ половината... сега доста народ се усещат да си го дръпнат от Лондон и като нищо ще се окаже, че резерва им е кух.

            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение
              U.S. inflation (which came in at 2.36% during March) was running at 5.9% based on the way the government calculated the data back in 1990, and at 10.1% based on 1980 methodologies.

              Един и същ меряч, различни методики ...
              тия статистки са като излищъците на владко горанов. едно към гьотуре
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • U.S. inflation (which came in at 2.36% during March) was running at 5.9% based on the way the government calculated the data back in 1990, and at 10.1% based on 1980 methodologies.

                Един и същ меряч, различни методики ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tonygl Разгледай мнение
                  Какво милсите по въпроса за трансферирането на физическо злато от запад на изток ? Станно ми е държави като Швейцария да продават и намаляват запасите си от злато в такива големи количества, а същевременно на изток Китай и Русия да го купуват...
                  Швейцария е част от западния финансово - стопански модел! С други думи Швейцария, колкото и да си е Швейцария, те следва правилата на играта на другите участници в същия клуб!

                  В момента Швейцария печата пари и купува акции на Гугъл и Епъл, реално всеки швейцарец е собственик на приблизително 10 000 долара в акции. Ти да видиш централна банка...

                  Хегемонията на Запада, преди беше производствена, военна и финансова! Сега е останала само финансовата!

                  Производствената е ясно, че сега е в Азия и Китай, като тука важно уточнение, което трябва да се направи е, че в американската патентна комисия, технологичните компании от Китай подават 2 пъти повече патенти от американските им конкуренти. С други думи иновациите, вече не са с етикет "Западно лидерсто" и това е официална статистика, която е проверима!

                  При военното дело повечето хора са глупави и смилат данните, които им се подават по статистика за военен бюджет и от там си правят сметка за някаква военна сила. Тука на пример бюджета на Китай е 3 пъти "по-малък" от този на САЩ, но реално е 3 пъти по-висок, защото при едно и също количество долари, когато корпорациите челастрят американските данъкоплатци за по 1,5 милиона за крилата ракета, в Китай държавния военно промишлен комплекс ги произвежда за 50-100 бона. Заплатния фонд също е на космическа разлика! Може би с 3 пъти по-малко пари постигаш 10 пъти повече! В близките 5-7 години, Китай ще е тотален военен хегемон!

                  Финансовта хегемония ще се крепи до тогава докато гръмне облигационния балон по държавните бондове. Тук не само, че държавите няма да могат да посрещат разходите си за заплати, но и всички пенсионни дружества държат парите на пенсионерите отново в облигации на неизмено фалиращи страни. Това се отнася и за 13те милиарда на БГ пенсионерите, които са инвестирани в същите облигации, поради факта, че вътрешния пазар е прекалено малък!

                  Когато ти не можеш да завъртиш потреблението на вътрешната си икономика плащайки заплати и пенсии, неизменно се насочваш към икономическа депресия, само че за тях е политическо неприемливо да обявят фалит, затова те икономическата депресия ще я постигнат през печатане на пари и хиперинфлация по подобие на Венецуела!

                  Запада играе ВАБАНК, с поддържане на текущия модел! За тях акумулирането на злато е неприложимо, с оглед на факта, че ако текущата пирамида рухне, те по никакъв начин няма да могат да компенсират загубите, колкото и злато да са акумулирали междувременно!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Краткосрочни спекулации...

                    Хората дето взимат за да държат 10г по- ги разбирам


                    1285 като нищо ще пробие в следващите седмици.

                    Парата е докато си млад, след това кел файда колко си богат. На 80-90 да имам яхта някак не ме блазни
                    Иначе гледаме само тази седмица до петък след това на къде ще ходи е без значение преди отново да пресметна каде какво

                    Коментар


                    • Краткосрочни спекулации...

                      Хората дето взимат за да държат 10г по- ги разбирам


                      1285 като нищо ще пробие в следващите седмици.

                      Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

                      Напълно възможно, но все още нямам данни за следващата седмица дали да съм дълъг или къс и дали въобще да съм в позиции. Ако падне до към 1285 ще затворя всичко. Утре ще е важен ден

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        75% вероятност, че ще можеш да вземеш злато на под 1300 до края на седмицата


                        Напълно възможно, но все още нямам данни за следващата седмица дали да съм дълъг или къс и дали въобще да съм в позиции. Ако падне до към 1285 ще затворя всичко. Утре ще е важен ден

                        Коментар


                        • 75% вероятност, че ще можеш да вземеш злато на под 1300 до края на седмицата

                          Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

                          Отварям дълги злато, сребро и мед до края на седмицата

                          Коментар


                          • Най-щях да се изкефя, ако швейцарците го бяха пробутали на китайците на $1850. Но и на 1360 може би не е късно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tonygl Разгледай мнение
                              Какво милсите по въпроса за трансферирането на физическо злато от запад на изток ? Станно ми е държави като Швейцария да продават и намаляват запасите си от злато в такива големи количества, а същевременно на изток Китай и Русия да го купуват...
                              това е едно от малкото съществени неща, които вкарват неяснота в пазара... защо аджеба разни гърмяни зайци продават златото си... но честно да си кажа за мен те са по-скоро единици.

                              Германците си го искат там, Французите и те си го прибират мисля, Унгарците и тн и тн явно и неявно се прибират златните резерви. Канада си го продаде, но там до колкото знам имат доста в земята та явно са решили ако стане мазало да национализират мини и да си изкопаят заровеното в земята злато. Англичаните са пример за малоумно управление на златния резерв. Който се интересува може да прочете по времето на Гордън Браун на колко и колко от резерва си продадоха британците. https://en.wikipedia.org/wiki/Sale_o...9%E2%80%932002

                              та това , че някой продава...за мен вече не значи еднозначно, че златото са го отписали... възможни са корупция или идиотщина или комбинация от двете.

                              Иначе това дето златото мигрира от запад на изток въобще не е случайно. Истинското имане следва пътя на добавената стойност и индустрията. Китай за последните 30 години израстна много и вече е ясно, че тази индустрия макар и с чужди технологии и пари си тежи на мястото... златото естествено започва да тече натам. Западните държави с малки изключения (германия) са консуматори на стоки и услуги и се опират на силния стълб на финансовия сектор. Това обаче без сериозна индустрия води до дисбаланси и резултата се наблюдава.. китай вместо трежърита почва да акумилира злато, мини, имоти по света, земеделска земя(явно или неявно)... според мен ако не им скроят някоя сериозна депресия 21 век ще е века на Изтока... това след следващата голяма криза, която ще свали доста от развитите икономики на земята.

                              Поздрави
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Какво милсите по въпроса за трансферирането на физическо злато от запад на изток ? Станно ми е държави като Швейцария да продават и намаляват запасите си от злато в такива големи количества, а същевременно на изток Китай и Русия да го купуват...

                                Коментар

                                Working...
                                X