IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ria2020 Разгледай мнение
    Е извинявай , но не се ли досети , че това е техническа грешка без да искам съм събрал моят отговор към цитат от твой пост , защотоп си копи пействам коментарите , пиш ги другаде , че ми е по удобно.

    За мен риска не си струва , печалбата накрая би била по малка отколкото ,, ако инвестирам другаде при по малък риск . А и в случаят няма как да се хеджирам да намаля загубите , защото цената на златото няма пряка корелация с никой друг инструмент ....Вързват го с петрола , но то е по скоро някаква историческа справка отколко реална такава , защото днес една тройунция е 50 барела преди 2-3 седмици беше 25 , а 2008 в пика на петрола беше станала 4-5 барела.
    Да за момента няма да инвестирам , но не виждам къде е проблема да коментирам, никъде не е казано в темата , че е само за хора купили/продали злато.
    Няма проблем да коментираш разбира се, но когато някой изразява мнение за нещо, но сам за себе си няма вътрешната убеденост да го подкрепи с действия, тогава едно подобно мнение каква достоверност да буди?

    Убеден съм, че когато някой има вътрешната убеденост за нещо, то го подкрепя с действия!
    Когато няма тази вътрешна убеденост, си търси оправдания, както в случая!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

      Виж сега. Значи първо, не ми копирай текстовете и в тях да вмъкваш произволен текст, защото излиза, че аз съм го написал! А ТОВА НЕ Е ТАКА!

      На второ място, азбучна истина е, че дългосрочния залог е много по-сигурен и точно той не е случайност или хазарт! Това го пише навсякъде и по финанси и по икономика и не вярвам да има много хора на тази земя, които да са на обратното мнение!

      Обясних ти го много просто! Обслужването като разходи на дълготрайна позиция, са много по-малки, спрямо ПЕЧАЛБАТА, от движенията, които си посочил! НЯМА ПРИЧИНА ДА НЕ СЛОЖИШ ГОЛЯМА ЧАСТ ОТ ПАРИТЕ ТИ НА ТОЗИ ЗАЛОГ, ЩОМ СИ СИГУРЕН!!! Как хем си сигурен, хем случайност! Хем на дълготрайна перспектива, хем да е хазарт! Това са взаимоизключващи се неща!


      Писал си до края на тази година 1000 долара щяло да стане, даже и под 1000 можело.

      Нека всеки да прецени позицията ти, през твоите доводи!

      Аз имам злато и ако в дългосрочен план то не се представя добре, аз реално ГУБЯ! Ти който си "убеден", но не ПРОДАВАШ? Какво може да загубиш? Какво стои зад думите ти? Достойнството от форума???

      Утре, ако "случайно" не познаеш, какво ще стане? Ще си го преместиш от единия крачол в другия???


      п.п.

      Като не сме стигнали пика, просто няма да надуваш на ливъридж! Ти твоето пак ще си го хванеш, после!
      Е извинявай , но не се ли досети , че това е техническа грешка без да искам съм събрал моят отговор към цитат от твой пост , защотоп си копи пействам коментарите , пиш ги другаде , че ми е по удобно.

      За мен риска не си струва , печалбата накрая би била по малка отколкото ,, ако инвестирам другаде при по малък риск . А и в случаят няма как да се хеджирам да намаля загубите , защото цената на златото няма пряка корелация с никой друг инструмент ....Вързват го с петрола , но то е по скоро някаква историческа справка отколко реална такава , защото днес една тройунция е 50 барела преди 2-3 седмици беше 25 , а 2008 в пика на петрола беше станала 4-5 барела.
      Да за момента няма да инвестирам , но не виждам къде е проблема да коментирам, никъде не е казано в темата , че е само за хора купили/продали злато.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ria2020 Разгледай мнение
        Невъзможно е да се спечели от шорт с такъв дълъг хоризонт или ако се спечелки би било плод на случайност, тоест чист хазарт . За мен тренда е надолу, дори и да не сме стигнасли пика в краткосрочен период.
        Виж сега. Значи първо, не ми копирай текстовете и в тях да вмъкваш произволен текст, защото излиза, че аз съм го написал! А ТОВА НЕ Е ТАКА!

        На второ място, азбучна истина е, че дългосрочния залог е много по-сигурен и точно той не е случайност или хазарт! Това го пише навсякъде и по финанси и по икономика и не вярвам да има много хора на тази земя, които да са на обратното мнение!

        Обясних ти го много просто! Обслужването като разходи на дълготрайна позиция, са много по-малки, спрямо ПЕЧАЛБАТА, от движенията, които си посочил! НЯМА ПРИЧИНА ДА НЕ СЛОЖИШ ГОЛЯМА ЧАСТ ОТ ПАРИТЕ ТИ НА ТОЗИ ЗАЛОГ, ЩОМ СИ СИГУРЕН!!! Как хем си сигурен, хем случайност! Хем на дълготрайна перспектива, хем да е хазарт! Това са взаимоизключващи се неща!


        Писал си до края на тази година 1000 долара щяло да стане, даже и под 1000 можело.

        Нека всеки да прецени позицията ти, през твоите доводи!

        Аз имам злато и ако в дългосрочен план то не се представя добре, аз реално ГУБЯ! Ти който си "убеден", но не ПРОДАВАШ? Какво може да загубиш? Какво стои зад думите ти? Достойнството от форума???

        Утре, ако "случайно" не познаеш, какво ще стане? Ще си го преместиш от единия крачол в другия???


        п.п.

        Като не сме стигнали пика, просто няма да надуваш на ливъридж! Ти твоето пак ще си го хванеш, после!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

          Еми ето! Влизаш мощно на шорт! Тайминга няма какво да те бърка толкова, защото движението, за което както каза, си сигурен!!! Е в много повече пъти по-голямо като профит, от разходи за суап от държана дълго позиция!
          Невъзможно е да се спечели от шорт с такъв дълъг хоризонт или ако се спечелки би било плод на случайност, тоест чист хазарт . За мен тренда е надолу, дори и да не сме стигнасли пика в краткосрочен период.
          Я си представи обаче, че спада, за който си сигурен, започне още от утре. Представи си колко ще има да прибираш! От друга страна, такава убеденост, ще е грехота ако не я обезпечиш с голям процент от притежаваните от теб средстава! Реално ако си играч и си убеден, натискаш със сериозни пари, ако ти е колкото за спорта, няма какво да го коментираме!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

            Аз нищо не меря! Аз съм дългосрочен инвеститор! За мен до 2 години, цената трябва да е поне 2400!
            Браво !
            Даде конкретика !!!
            Малка ......... но конкретика .
            И е АБСОЛЮТНО ВЪЗМОЖНО ..... до края на 2022 , да сме на 2400 .
            Съгласен съм с така дадените параметри ...........

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ria2020 Разгледай мнение

              И сега графиките ти какво показват , ако не тайна ... Колко ще е цената на златото към краят годината и началото .... Защото навремето 2010-11 имаше хора , които се кълняха в децата си когато стана 1900 долара , че с това печатане няма как да не стане 3-4 -5 хиляди долара поне за тройунция , а то стана близо 1000 и то умерените , имаше и хора , които графиките им показваха и към 7-8 хиляди долара , щото такова било сътношението долар за злато 1945 година.
              Не , не тайна .
              Назад пише .......... доста !
              За надолу съм по прицип..............
              Но фактора '' време '' не присъства в нито един от видовете анализ ......

              Така че , който ти каже и време на прогнозата си ............ го пропускай

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                ОК !!!!

                Но аз съм дал ясно и конкретно '' моята истна '' ( за златото )
                Извинявай , но твоята така и не я разбрах каква е . Въпреки дългите постове

                Ако не представлява трудност , може ли още един път , '' твоята истина '' за златото .
                Но без '' грамаден анализ ''
                3 изречения !!!!
                Накъде сме ???
                Ако искаш да си мерим '' истините ''
                Аз нищо не меря! Аз съм дългосрочен инвеститор! За мен до 2 години, цената трябва да е поне 2400!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                  Не бих казал! Един разумен човек, не чака конюнктурни новини и обявления, за да има поглед в бъдещето, за тенденции и развития...
                  Ти разчитай на графиките, аз ще разчитам на моята логика и познания, а времето ще катализира истината!
                  ОК !!!!

                  Но аз съм дал ясно и конкретно '' моята истна '' ( за златото )
                  Извинявай , но твоята така и не я разбрах каква е . Въпреки дългите постове

                  Ако не представлява трудност , може ли още един път , '' твоята истина '' за златото .
                  Но без '' грамаден анализ ''
                  3 изречения !!!!
                  Накъде сме ???
                  Ако искаш да си мерим '' истините ''

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                    Разбрах !!
                    Ти си чист фундаменталист . Следваш новини и събития и възоснова на тях , инерпретирайки ги чрез персоналните си познания се стремиш да предвидиш бъдещите развития и движения .............
                    Ок .
                    Но това е най закъсняващия метод......... за анализ..........
                    Винаги си след събитието..........
                    И никога не обхващаш всички неща , които въздействат на нещо си .........

                    Невъзможно е !
                    А графиката е отразила Всичко.... Всяко събитие и новинка....... То просто е там и се е превърнало в Движение на цената.......месеци...години назад.....
                    А ако можеш да ги използваш тези минали движения за предполагане на бъдещите............... с процент вероятност по голям от 65/70.....
                    Графиката е безценнна............

                    Хубаво си полафихме ........... да видим Златото какво прави .......................
                    И сега графиките ти какво показват , ако не тайна ... Колко ще е цената на златото към краят годината и началото .... Защото навремето 2010-11 имаше хора , които се кълняха в децата си когато стана 1900 долара , че с това печатане няма как да не стане 3-4 -5 хиляди долара поне за тройунция , а то стана близо 1000 и то умерените , имаше и хора , които графиките им показваха и към 7-8 хиляди долара , щото такова било сътношението долар за злато 1945 година.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ria2020 Разгледай мнение

                      При шорта е важен тайминга за да изкараш пари , то и при другите опциии за инвестиране е важен таминга , но не толкова жизненоважен колкото при шорта, където за да направиш пари освен тренд ти трябва и тайминг задъл;жително , докато в нормалният случай дори и да е в грешен тайминг хванеш ли тренда печелиш дори и ако се наложи да чакаш година две, при шорта няма такива филми и няма кой да те чака . Да убеден съм за тренда , но за тайминга не съм толкова убеден може да е лятото , може в краят на годината да се случат процесите ....
                      Еми ето! Влизаш мощно на шорт! Тайминга няма какво да те бърка толкова, защото движението, за което както каза, си сигурен!!! Е в много повече пъти по-голямо като профит, от разходи за суап от държана дълго позиция!

                      Я си представи обаче, че спада, за който си сигурен, започне още от утре. Представи си колко ще има да прибираш! От друга страна, такава убеденост, ще е грехота ако не я обезпечиш с голям процент от притежаваните от теб средстава! Реално ако си играч и си убеден, натискаш със сериозни пари, ако ти е колкото за спорта, няма какво да го коментираме!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                        Следваш новини и събития и възоснова на тях , инерпретирайки ги чрез персоналните си познания се стремиш да предвидиш бъдещите развития и движения .............
                        Не бих казал! Един разумен човек, не чака конюнктурни новини и обявления, за да има поглед в бъдещето, за тенденции и развития...
                        Ти разчитай на графиките, аз ще разчитам на моята логика и познания, а времето ще катализира истината!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                          Давай тогава един голям SHORT!

                          Сега е момента, тъкмо когато се е вдигнало! Реално може би говорим за формирането на някакъв връх. От там на долу, всичко може да бъде само твое! Единственото необходимо е да сложиш достатъчно парички и да натиснеш бутона SELL!
                          При шорта е важен тайминга за да изкараш пари , то и при другите опциии за инвестиране е важен таминга , но не толкова жизненоважен колкото при шорта, където за да направиш пари освен тренд ти трябва и тайминг задъл;жително , докато в нормалният случай дори и да е в грешен тайминг хванеш ли тренда печелиш дори и ако се наложи да чакаш година две, при шорта няма такива филми и няма кой да те чака . Да убеден съм за тренда , но за тайминга не съм толкова убеден може да е лятото , може в краят на годината да се случат процесите ....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                            От графики разбирам, до толкова, до колкото съм запознат с общите положения...

                            Не се изевявам като трейдър! Мен ме интересува дългосрочната перспектива! Както икономическа, така и политическа!

                            Когато преценям, че има оферта за нещо! Слагам!
                            Не следя котировки ежедневно, дори мога и със седмици да не следя и пак не ме вълнува!


                            Както съм казвал много пъти! Свобода на мнения и аргументации, всеки да преценя, какво му допада или не!
                            Разбрах !!
                            Ти си чист фундаменталист . Следваш новини и събития и възоснова на тях , инерпретирайки ги чрез персоналните си познания се стремиш да предвидиш бъдещите развития и движения .............
                            Ок .
                            Но това е най закъсняващия метод......... за анализ..........
                            Винаги си след събитието..........
                            И никога не обхващаш всички неща , които въздействат на нещо си .........

                            Невъзможно е !
                            А графиката е отразила Всичко.... Всяко събитие и новинка....... То просто е там и се е превърнало в Движение на цената.......месеци...години назад.....
                            А ако можеш да ги използваш тези минали движения за предполагане на бъдещите............... с процент вероятност по голям от 65/70.....
                            Графиката е безценнна............

                            Хубаво си полафихме ........... да видим Златото какво прави .......................

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ria2020 Разгледай мнение
                              Златото е пълен балон , а най ироничното е , че феновете на златото вярват , че златото ги пази от централните банкери и печатницата за пари , а реално златото се контролира пак от същите хора . И това , че цената на златото е такава какавато е само и единствено , защото те са решили така , могат да я сринат за ден , но не искат , не им е необходимо и златото дори загубило статута си от миналото все още е инструмент , който има своето място на пазарите Златото дава илюзорна сигурност , че при криза могат да се скрият при него инвесторите, да пренасочат към него , а не да ги извадят от фондовите пазари и затова все още го държат в играта централните банкери. В даден момент очаквам и това да се случи , е няма да е в близките 2-3 години , за тази година просто цената му ще спадне под 1000 долара , защото основните купувачи от последните години китайци , руснаци и араби излязоха от пазара и ако се върнат ще е като продавачи, което допълнително ще натисне цената надолу . Въпреки турболенциите напоследък и опитите за спекулативно вдигане не доведоха до осезаем ръст и предполагам , като се поуспокоят нещат да го шортнат яко и да му сринат цената
                              Давай тогава един голям SHORT!

                              Сега е момента, тъкмо когато се е вдигнало! Реално може би говорим за формирането на някакъв връх. От там на долу, всичко може да бъде само твое! Единственото необходимо е да сложиш достатъчно парички и да натиснеш бутона SELL!
                              Last edited by Mike Florida; 10.03.2020, 18:15.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                                Флорида , имаш ли представа от Техн . анализ , Вълни на Елиът , VSA или price action
                                Сериозно питам , защото постовете ти са предимно фундаментални . Опитваш се да анализираш събития новини.....
                                Работиш ли с графики............?
                                От графики разбирам, до толкова, до колкото съм запознат с общите положения...

                                Не се изевявам като трейдър! Мен ме интересува дългосрочната перспектива! Както икономическа, така и политическа!

                                Когато преценям, че има оферта за нещо! Слагам!
                                Не следя котировки ежедневно, дори мога и със седмици да не следя и пак не ме вълнува!


                                Както съм казвал много пъти! Свобода на мнения и аргументации, всеки да преценя, какво му допада или не!

                                Коментар

                                Working...
                                X