IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ria2020 Разгледай мнение

    златоto също е дериват и цената му зависи от дериватаният пазар , а тези , които купуват налично и реално злато се равняват по него без да имат каквото и да е уччастие , никой инвеститор не си го държи на кюлчета у тях, това , че някой има пендари от чеиза на баба си , не го прави инвеститор ....Този път реално няма да има проблем с дериватите какъвто имахме 2008 , за банките загубите ще дойдат от загубите на клиентите им , но ще са минимални.. Този път ще изгърмят частните инвеститори , което ще натисне цената на златото надолу , защото тя се формира и е плод на абсолютно същите пари , които надуха и цената на златото.
    Неразбирането какво е всъщност златото води до написването на подобни коментари..............Невежеството е впечатляващо на тема пари и какво са парите..........

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
      Запомнете думата DERIVATIVE!!!

      Скоро медиите ще ви я припомнят!
      златоto също е дериват и цената му зависи от дериватаният пазар , а тези , които купуват налично и реално злато се равняват по него без да имат каквото и да е уччастие , никой инвеститор не си го държи на кюлчета у тях, това , че някой има пендари от чеиза на баба си , не го прави инвеститор ....Този път реално няма да има проблем с дериватите какъвто имахме 2008 , за банките загубите ще дойдат от загубите на клиентите им , но ще са минимални.. Този път ще изгърмят частните инвеститори , което ще натисне цената на златото надолу , защото тя се формира и е плод на абсолютно същите пари , които надуха и цената на златото.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

        И аз имам такова чувство.
        на англииски я незнам . на български я знам ама може ли да я преведеж ако обичаш. и кажете вече .какво ще става с тази дума. форум е това за бога. бъдете християни. хамстер няма да заспи

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
          Запомнете думата DERIVATIVE!!!

          Скоро медиите ще ви я припомнят!
          И аз имам такова чувство.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
            Запомнете думата DERIVATIVE!!!

            Скоро медиите ще ви я припомнят!
            запомих я . но аз си я знам . какво ще стане. хайде скочи като си казал хоп . да пращам хамстерчето да се моли ли . хайде че е купило 6 унци преди 3 седмици злато как си муказал . и сега се върти в кревата от шаш и паника. казвай не подлуждаи хамсер

            Коментар


            • Запомнете думата DERIVATIVE!!!

              Скоро медиите ще ви я припомнят!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от хамстер Разгледай мнение

                получих разяснения от сателитния профил FMZK,
                че специалиста баце / кондорчо / курта007 /.../..., като е казал, че чака дъно при метала имАл предвид не в близко време а след, цитирам ;

                "
                човека е писал за ново дъно а ти искаш за 3 седмици да стане ли .
                това е за една година поне напред ве ."


                визионер се очертава момчето.
                ба ти нале си купил 6 унции преди 3 седмици. стискай жълтиците от 3000 лв парчето .
                и ипотеката стискаи. песъка е близо.
                а тия двамата ги знам. те са един ако не знаеш
                Първоначално изпратено от хамстер Разгледай мнение

                баце / кондор .
                а тоя не съм го виждал ,кой е . да не си засмукал песък и от него
                Първоначално изпратено от хамстер Разгледай мнение

                курта007 .
                Last edited by FMZK; 11.03.2020, 21:09.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение


                  те и няколко специализирани лекарски екипа се опитваха...
                  после... предписаха по-силните апчета.

                  иначе, подценявате го кондорчо, той почти винаги познава...ама наопаки;
                  - купил съм акции на атера и я чакам земята в тутракан да удари 2 600лв...бум, дългосочен и липса от форума с тоя профил
                  - набълбоцал съм се с петрол на 60$ и го чакам да удари 80...бум петрола на 33
                  - графиките ми нашепват за ново дъно в златото ...пляс нов връх

                  получих разяснения от сателитния профил FMZK,
                  че специалиста баце / кондорчо / курта007 /.../..., като е казал, че чака дъно при метала имАл предвид не в близко време а след, цитирам ;

                  "
                  човека е писал за ново дъно а ти искаш за 3 седмици да стане ли .
                  това е за една година поне напред ве ."


                  визионер се очертава момчето.

                  Коментар


                  • Затворени дълги , късо злато стоп 1704.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                      Параметрите са второстепенни... защо ?

                      Ще ти дам далечен пример.
                      Едно момиче си пише дневник ежеминутно, какво прави и какво чувства (това са графиките ти).
                      Ти по някъкъв начин можеш да надничаш в него и да го четеш.
                      И почваш да си правиш изводи (тоест стратегии за покупко продажба) какъв човек е.

                      Аз отделно, съм сложил тракер на телефона и.
                      Следя я през пет преки какво прави, как го прави и с кого го прави.
                      И аз мога да чета от дневника и.

                      Кой от двамата има по-пълна картина ?
                      Респектиран съм от '' далечния ти пример '' .

                      И начина , по който си задаваш риторичен въпрос !!!

                      Кажи , си ВИЖДАНЕТО за цената на Златото , на база '' четенето на дневника от телефона на едно момичв ..... блабла ''

                      И тогава веднага ще ти отговоря '' Кой от двама ни има по -пълна картина ''

                      Няма как да го направя , обаче , ако ти не си показал твоята '' картина '' , а само си споменал метафорично , че ''рисуваш''


                      пп Но доколкото виждам , не ти помага много - много метода с ' надничането в телефоня с тракер''

                      Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                      При условие,
                      - че на ЕЦБ вече лихвите са нулеви и тя няма оръжия за противодействие,
                      - Италия, Германия и Франция са заразени доста, следват Испания, Швейцария и Ук,
                      - има дрязги и некомпететност, как и на коя криза да се реагира първо,
                      - никога не е имало статут на убежище,
                      защо издуханото Евро расте срещу основните валути ???
                      А в същия момент 7 дена по рано аз съм написал

                      Първоначално изпратено от Correctively objective
                      ЕUR....- започва растящ тренд.......................
                      С показани отворени сделки ..............

                      Как мислиш ???? Кой от двамата има по пълна картина ..........................................
                      Last edited by Correctively objective; 11.03.2020, 08:52.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                        Параметрите са второстепенни... защо ?

                        Ще ти дам далечен пример.
                        Едно момиче си пише дневник ежеминутно, какво прави и какво чувства (това са графиките ти).
                        Ти по някъкъв начин можеш да надничаш в него и да го четеш.
                        И почваш да си правиш изводи (тоест стратегии за покупко продажба) какъв човек е.

                        Аз отделно, съм сложил тракер на телефона и.
                        Следя я през пет преки какво прави, как го прави и с кого го прави.
                        И аз мога да чета от дневника и.

                        Кой от двамата има по-пълна картина ?
                        няма да те разбере,
                        на него му стига да наднича през ключалката. не го обърквай излишно.
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                          Съгласен съм с така дадените параметри ...........
                          Параметрите са второстепенни... защо ?

                          Ще ти дам далечен пример.
                          Едно момиче си пише дневник ежеминутно, какво прави и какво чувства (това са графиките ти).
                          Ти по някъкъв начин можеш да надничаш в него и да го четеш.
                          И почваш да си правиш изводи (тоест стратегии за покупко продажба) какъв човек е.

                          Аз отделно, съм сложил тракер на телефона и.
                          Следя я през пет преки какво прави, как го прави и с кого го прави.
                          И аз мога да чета от дневника и.

                          Кой от двамата има по-пълна картина ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                            Oпитвам се да схвана как действа системата на Баце.
                            Значи ама каквито и събития да стават по света,
                            - тренда на златото пак ще се върне рано или късно, както го показва .... Фибоначи
                            - няма значение краткосрочно, защото тренда се определя от цената на дневна, седмична, МА и др технически инструменти
                            - тренда от графиките е ЖЕЛЕЗЕН, даже и Тръмп да туитне нещо лошо (че почва икономическата война с Китай), даже печалбите на фирмите от СП500 да са ниски, даже и петрола да иде на 25$ или много смъртоносен вирус да се появи и т.н.
                            - имаше един тука, Михалис, той пък мислеше, че новините следват цената, не обратното
                            - даже количеството на покупки (или продажби) на злато от ЦБ, също не са важни, нали така, важни са графиките
                            - също и съобщаването на предстоящи БЪДЕЩИ събития (война, тероризъм, решение на ФЕД, на Тръмп, смяна на шефа на ФЕД) и те не са важни, защото Графиките са акумУлирали минало и настоящето на цената на златото, нали така
                            Графиките дали показават напечатаната парична маса, балоните в имотите, рисковете в раздадените кредити, алгосите които купуват и продават хартиено злато за части от секундата с вътрешна информация и разполагащи с доста финансов резерв.
                            Оня ден в петък около 16.04 ч имаше къси продажби на злато за 2 млрд и златото слезна с 40$.за минути.
                            Много дни манупулациите го държат в рейдж от 50$ за деня.
                            Как графиките се борят с манипулациите или пак са железни.
                            Много са въпросите, ама не проумявам графичната ти система.
                            Именно действията СЕГА формират цената, която се естествено се появява на графиката и ти си мислиш в коя вълна да я включиш.
                            А какво за членовете на LBMA в Лондон, дето два пъти на ден се съглазяват на някаква цена.
                            Ами че в тази цена има акумулирано търсене и предлагане СЕГА, те не гледат графики.
                            Написах важните неща за мен , за влизане в сделка .
                            Изброените от теб неща не оказват голямо влияние за взимането ми на решениия ( туитове , бъдещи събития , манипулации за които ''четеш'' и т.н ) , иначе цената се формира сега - да - на база изминалите събития отразени в изминалите движения ......
                            Бих ти отговорил , на всяка поотделна подточка , но виждам , че '' събеседничката ратка с влажния поглед '' вече ти е отговорила

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                              Oпитвам се да схвана как действа системата на Баце.
                              Значи ама каквито и събития да стават по света,
                              - тренда на златото пак ще се върне рано или късно, както го показва .... Фибоначи
                              - няма значение краткосрочно, защото тренда се от цената на дневна, седмична, МА и др технически инструменти
                              - тренда от графиките е ЖЕЛЕЗЕН, даже и Тръмп да туитне нещо лошо (че почва икономическата война с Китай), даже печалбите на фирмите от СП500 да са ниски, даже и петрола да иде на 25$ или много смъртоносен вирус да се появи и т.н.
                              - имаше един тука, Михалис, той пък мислеше, че новините следват цената, не обратното
                              - даже количеството на покупки (или продажби) на злато от ЦБ, също не са важни, нали така, важни са графиките
                              - също и съобщаването на предстоящи БЪДЕЩИ събития (война, тероризъм, решение на ФЕД, на Тръмп, смяна на шефа на ФЕД) и те не са важни, защото Графиките са акумУлирали минало и настоящето на цената на златото, нали така
                              Графиките дали показават напечатаната парична маса, балоните в имотите, рисковете в раздадените кредити, алгосите които купуват и продават хартиено злато за части от секундата с вътрешна информация и разполагащи с даста финансов резерв.
                              Оня ден в петък 16.04 ч имаше къси продажби на злато за 2 млрд и златото слезна с 40$.
                              Много дни манупулациите го държат в рейдж от 50$ за деня.
                              Как графиките се борят с манипулациите или пак са железни.
                              Много са въпросите, ама не проумявам как мислиш.

                              те и няколко специализирани лекарски екипа се опитваха...
                              после... предписаха по-силните апчета.

                              иначе, подценявате го кондорчо, той почти винаги познава...ама наопаки;
                              - купил съм акции на атера и я чакам земята в тутракан да удари 2 600лв...бум, дългосочен и липса от форума с тоя профил
                              - набълбоцал съм се с петрол на 60$ и го чакам да удари 80...бум петрола на 33
                              - графиките ми нашепват за ново дъно в златото ...пляс нов връх


                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                                Техн . анализ , Вълни на Елиът , VSA или price action
                                ..... графики............?
                                Oпитвам се да схвана как действа системата на Баце.
                                Значи ама каквито и събития да стават по света,
                                - тренда на златото пак ще се върне рано или късно, както го показва .... Фибоначи
                                - няма значение краткосрочно, защото тренда се определя от цената на дневна, седмична, МА и др технически инструменти
                                - тренда от графиките е ЖЕЛЕЗЕН, даже и Тръмп да туитне нещо лошо (че почва икономическата война с Китай), даже печалбите на фирмите от СП500 да са ниски, даже и петрола да иде на 25$ или много смъртоносен вирус да се появи и т.н.
                                - имаше един тука, Михалис, той пък мислеше, че новините следват цената, не обратното
                                - даже количеството на покупки (или продажби) на злато от ЦБ, също не са важни, нали така, важни са графиките
                                - също и съобщаването на предстоящи БЪДЕЩИ събития (война, тероризъм, решение на ФЕД, на Тръмп, смяна на шефа на ФЕД) и те не са важни, защото Графиките са акумУлирали минало и настоящето на цената на златото, нали така
                                Графиките дали показават напечатаната парична маса, балоните в имотите, рисковете в раздадените кредити, алгосите които купуват и продават хартиено злато за части от секундата с вътрешна информация и разполагащи с доста финансов резерв.
                                Оня ден в петък около 16.04 ч имаше къси продажби на злато за 2 млрд и златото слезна с 40$.за минути.
                                Много дни манупулациите го държат в рейдж от 50$ за деня.
                                Как графиките се борят с манипулациите или пак са железни.
                                Много са въпросите, ама не проумявам графичната ти система.
                                Именно действията СЕГА формират цената, която се естествено се появява на графиката и ти си мислиш в коя вълна да я включиш.
                                А какво за членовете на LBMA в Лондон, дето два пъти на ден се съглазяват на някаква цена.
                                Ами че в тази цена има акумулирано търсене и предлагане СЕГА, те не гледат графики.
                                Last edited by hazard; 10.03.2020, 22:10.

                                Коментар

                                Working...
                                X