IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ria2020 Разгледай мнение

    златоto също е дериват и цената му зависи от дериватаният пазар , а тези , които купуват налично и реално злато се равняват по него без да имат каквото и да е уччастие , никой инвеститор не си го държи на кюлчета у тях, това , че някой има пендари от чеиза на баба си , не го прави инвеститор ....Този път реално няма да има проблем с дериватите какъвто имахме 2008 , за банките загубите ще дойдат от загубите на клиентите им , но ще са минимални.. Този път ще изгърмят частните инвеститори , което ще натисне цената на златото надолу , защото тя се формира и е плод на абсолютно същите пари , които надуха и цената на златото.
    Златото се търгува с фючърси на COMEX пазара, с тази особеност, че участниците подновяват или продават фючърсите, без да бъде изпълнена реална доставка. Това е хартиеното злато, където са големите инвеститори! И там има презаписано злато, без да съществува реално, но пак се води на фючърси!

    Чист дериват е при тебе, където си отворил сметка при Бисер Варчев с 100 кинта и ще трейдваш, и над него с няколко клирингови къщи и по-големи посердници, са ти формирали нещо като електронна ротативка, където ти цъкат цифрички, които следват графиката на фючърсите в COMEX!

    Иначе алабализми, кой надул цената на златото, са си твои версии някакви, че били частни инвеститори....
    Елиминираш покупки на ЦБ, елиминираш големите фондове, елиминираш самите банки като участници... общо взето трябвало ти е някаква версия да напишеш 2-3 изречения, защо златото щяло да пада и затова си се сетил!

    Казах ти и вчера. Като си толкова отворен на MT при Варчев има един бутон SELL, натискаш го и това е. Преди това обаче вкарваш повечко парички!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ria2020 Разгледай мнение

      златоto също е дериват и цената му зависи от дериватаният пазар , а тези , които купуват налично и реално злато се равняват по него без да имат каквото и да е уччастие , никой инвеститор не си го държи на кюлчета у тях, това , че някой има пендари от чеиза на баба си , не го прави инвеститор ....Този път реално няма да има проблем с дериватите какъвто имахме 2008 , за банките загубите ще дойдат от загубите на клиентите им , но ще са минимални.. Този път ще изгърмят частните инвеститори , което ще натисне цената на златото надолу , защото тя се формира и е плод на абсолютно същите пари , които надуха и цената на златото.
      Неразбирането какво е всъщност златото води до написването на подобни коментари..............Невежеството е впечатляващо на тема пари и какво са парите..........

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
        Запомнете думата DERIVATIVE!!!

        Скоро медиите ще ви я припомнят!
        златоto също е дериват и цената му зависи от дериватаният пазар , а тези , които купуват налично и реално злато се равняват по него без да имат каквото и да е уччастие , никой инвеститор не си го държи на кюлчета у тях, това , че някой има пендари от чеиза на баба си , не го прави инвеститор ....Този път реално няма да има проблем с дериватите какъвто имахме 2008 , за банките загубите ще дойдат от загубите на клиентите им , но ще са минимални.. Този път ще изгърмят частните инвеститори , което ще натисне цената на златото надолу , защото тя се формира и е плод на абсолютно същите пари , които надуха и цената на златото.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

          И аз имам такова чувство.
          на англииски я незнам . на български я знам ама може ли да я преведеж ако обичаш. и кажете вече .какво ще става с тази дума. форум е това за бога. бъдете християни. хамстер няма да заспи

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
            Запомнете думата DERIVATIVE!!!

            Скоро медиите ще ви я припомнят!
            И аз имам такова чувство.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
              Запомнете думата DERIVATIVE!!!

              Скоро медиите ще ви я припомнят!
              запомих я . но аз си я знам . какво ще стане. хайде скочи като си казал хоп . да пращам хамстерчето да се моли ли . хайде че е купило 6 унци преди 3 седмици злато как си муказал . и сега се върти в кревата от шаш и паника. казвай не подлуждаи хамсер

              Коментар


              • Запомнете думата DERIVATIVE!!!

                Скоро медиите ще ви я припомнят!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от хамстер Разгледай мнение

                  получих разяснения от сателитния профил FMZK,
                  че специалиста баце / кондорчо / курта007 /.../..., като е казал, че чака дъно при метала имАл предвид не в близко време а след, цитирам ;

                  "
                  човека е писал за ново дъно а ти искаш за 3 седмици да стане ли .
                  това е за една година поне напред ве ."


                  визионер се очертава момчето.
                  ба ти нале си купил 6 унции преди 3 седмици. стискай жълтиците от 3000 лв парчето .
                  и ипотеката стискаи. песъка е близо.
                  а тия двамата ги знам. те са един ако не знаеш
                  Първоначално изпратено от хамстер Разгледай мнение

                  баце / кондор .
                  а тоя не съм го виждал ,кой е . да не си засмукал песък и от него
                  Първоначално изпратено от хамстер Разгледай мнение

                  курта007 .
                  Last edited by FMZK; 11.03.2020, 21:09.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение


                    те и няколко специализирани лекарски екипа се опитваха...
                    после... предписаха по-силните апчета.

                    иначе, подценявате го кондорчо, той почти винаги познава...ама наопаки;
                    - купил съм акции на атера и я чакам земята в тутракан да удари 2 600лв...бум, дългосочен и липса от форума с тоя профил
                    - набълбоцал съм се с петрол на 60$ и го чакам да удари 80...бум петрола на 33
                    - графиките ми нашепват за ново дъно в златото ...пляс нов връх

                    получих разяснения от сателитния профил FMZK,
                    че специалиста баце / кондорчо / курта007 /.../..., като е казал, че чака дъно при метала имАл предвид не в близко време а след, цитирам ;

                    "
                    човека е писал за ново дъно а ти искаш за 3 седмици да стане ли .
                    това е за една година поне напред ве ."


                    визионер се очертава момчето.

                    Коментар


                    • Затворени дълги , късо злато стоп 1704.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                        Параметрите са второстепенни... защо ?

                        Ще ти дам далечен пример.
                        Едно момиче си пише дневник ежеминутно, какво прави и какво чувства (това са графиките ти).
                        Ти по някъкъв начин можеш да надничаш в него и да го четеш.
                        И почваш да си правиш изводи (тоест стратегии за покупко продажба) какъв човек е.

                        Аз отделно, съм сложил тракер на телефона и.
                        Следя я през пет преки какво прави, как го прави и с кого го прави.
                        И аз мога да чета от дневника и.

                        Кой от двамата има по-пълна картина ?
                        Респектиран съм от '' далечния ти пример '' .

                        И начина , по който си задаваш риторичен въпрос !!!

                        Кажи , си ВИЖДАНЕТО за цената на Златото , на база '' четенето на дневника от телефона на едно момичв ..... блабла ''

                        И тогава веднага ще ти отговоря '' Кой от двама ни има по -пълна картина ''

                        Няма как да го направя , обаче , ако ти не си показал твоята '' картина '' , а само си споменал метафорично , че ''рисуваш''


                        пп Но доколкото виждам , не ти помага много - много метода с ' надничането в телефоня с тракер''

                        Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                        При условие,
                        - че на ЕЦБ вече лихвите са нулеви и тя няма оръжия за противодействие,
                        - Италия, Германия и Франция са заразени доста, следват Испания, Швейцария и Ук,
                        - има дрязги и некомпететност, как и на коя криза да се реагира първо,
                        - никога не е имало статут на убежище,
                        защо издуханото Евро расте срещу основните валути ???
                        А в същия момент 7 дена по рано аз съм написал

                        Първоначално изпратено от Correctively objective
                        ЕUR....- започва растящ тренд.......................
                        С показани отворени сделки ..............

                        Как мислиш ???? Кой от двамата има по пълна картина ..........................................
                        Last edited by Correctively objective; 11.03.2020, 08:52.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                          Параметрите са второстепенни... защо ?

                          Ще ти дам далечен пример.
                          Едно момиче си пише дневник ежеминутно, какво прави и какво чувства (това са графиките ти).
                          Ти по някъкъв начин можеш да надничаш в него и да го четеш.
                          И почваш да си правиш изводи (тоест стратегии за покупко продажба) какъв човек е.

                          Аз отделно, съм сложил тракер на телефона и.
                          Следя я през пет преки какво прави, как го прави и с кого го прави.
                          И аз мога да чета от дневника и.

                          Кой от двамата има по-пълна картина ?
                          няма да те разбере,
                          на него му стига да наднича през ключалката. не го обърквай излишно.
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                            Съгласен съм с така дадените параметри ...........
                            Параметрите са второстепенни... защо ?

                            Ще ти дам далечен пример.
                            Едно момиче си пише дневник ежеминутно, какво прави и какво чувства (това са графиките ти).
                            Ти по някъкъв начин можеш да надничаш в него и да го четеш.
                            И почваш да си правиш изводи (тоест стратегии за покупко продажба) какъв човек е.

                            Аз отделно, съм сложил тракер на телефона и.
                            Следя я през пет преки какво прави, как го прави и с кого го прави.
                            И аз мога да чета от дневника и.

                            Кой от двамата има по-пълна картина ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                              Oпитвам се да схвана как действа системата на Баце.
                              Значи ама каквито и събития да стават по света,
                              - тренда на златото пак ще се върне рано или късно, както го показва .... Фибоначи
                              - няма значение краткосрочно, защото тренда се определя от цената на дневна, седмична, МА и др технически инструменти
                              - тренда от графиките е ЖЕЛЕЗЕН, даже и Тръмп да туитне нещо лошо (че почва икономическата война с Китай), даже печалбите на фирмите от СП500 да са ниски, даже и петрола да иде на 25$ или много смъртоносен вирус да се появи и т.н.
                              - имаше един тука, Михалис, той пък мислеше, че новините следват цената, не обратното
                              - даже количеството на покупки (или продажби) на злато от ЦБ, също не са важни, нали така, важни са графиките
                              - също и съобщаването на предстоящи БЪДЕЩИ събития (война, тероризъм, решение на ФЕД, на Тръмп, смяна на шефа на ФЕД) и те не са важни, защото Графиките са акумУлирали минало и настоящето на цената на златото, нали така
                              Графиките дали показават напечатаната парична маса, балоните в имотите, рисковете в раздадените кредити, алгосите които купуват и продават хартиено злато за части от секундата с вътрешна информация и разполагащи с доста финансов резерв.
                              Оня ден в петък около 16.04 ч имаше къси продажби на злато за 2 млрд и златото слезна с 40$.за минути.
                              Много дни манупулациите го държат в рейдж от 50$ за деня.
                              Как графиките се борят с манипулациите или пак са железни.
                              Много са въпросите, ама не проумявам графичната ти система.
                              Именно действията СЕГА формират цената, която се естествено се появява на графиката и ти си мислиш в коя вълна да я включиш.
                              А какво за членовете на LBMA в Лондон, дето два пъти на ден се съглазяват на някаква цена.
                              Ами че в тази цена има акумулирано търсене и предлагане СЕГА, те не гледат графики.
                              Написах важните неща за мен , за влизане в сделка .
                              Изброените от теб неща не оказват голямо влияние за взимането ми на решениия ( туитове , бъдещи събития , манипулации за които ''четеш'' и т.н ) , иначе цената се формира сега - да - на база изминалите събития отразени в изминалите движения ......
                              Бих ти отговорил , на всяка поотделна подточка , но виждам , че '' събеседничката ратка с влажния поглед '' вече ти е отговорила

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                                Oпитвам се да схвана как действа системата на Баце.
                                Значи ама каквито и събития да стават по света,
                                - тренда на златото пак ще се върне рано или късно, както го показва .... Фибоначи
                                - няма значение краткосрочно, защото тренда се от цената на дневна, седмична, МА и др технически инструменти
                                - тренда от графиките е ЖЕЛЕЗЕН, даже и Тръмп да туитне нещо лошо (че почва икономическата война с Китай), даже печалбите на фирмите от СП500 да са ниски, даже и петрола да иде на 25$ или много смъртоносен вирус да се появи и т.н.
                                - имаше един тука, Михалис, той пък мислеше, че новините следват цената, не обратното
                                - даже количеството на покупки (или продажби) на злато от ЦБ, също не са важни, нали така, важни са графиките
                                - също и съобщаването на предстоящи БЪДЕЩИ събития (война, тероризъм, решение на ФЕД, на Тръмп, смяна на шефа на ФЕД) и те не са важни, защото Графиките са акумУлирали минало и настоящето на цената на златото, нали така
                                Графиките дали показават напечатаната парична маса, балоните в имотите, рисковете в раздадените кредити, алгосите които купуват и продават хартиено злато за части от секундата с вътрешна информация и разполагащи с даста финансов резерв.
                                Оня ден в петък 16.04 ч имаше къси продажби на злато за 2 млрд и златото слезна с 40$.
                                Много дни манупулациите го държат в рейдж от 50$ за деня.
                                Как графиките се борят с манипулациите или пак са железни.
                                Много са въпросите, ама не проумявам как мислиш.

                                те и няколко специализирани лекарски екипа се опитваха...
                                после... предписаха по-силните апчета.

                                иначе, подценявате го кондорчо, той почти винаги познава...ама наопаки;
                                - купил съм акции на атера и я чакам земята в тутракан да удари 2 600лв...бум, дългосочен и липса от форума с тоя профил
                                - набълбоцал съм се с петрол на 60$ и го чакам да удари 80...бум петрола на 33
                                - графиките ми нашепват за ново дъно в златото ...пляс нов връх


                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X